Skocz do zawartości
Reshala

Nowa karta od AMD nie daje sygnału

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

;

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może to nie karta była walnięta? Składałeś tego kompa sam? Ja bym to rozłożył wszystko na części i złożył jeszcze raz. Czasami pomaga. A jak kupiłeś gotowca to ślij na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM ?

To nie karta graficzna była pewnie winna ...

Coś nie tak z RAM-em.

Wyciągnij oba moduły potem wkładaj pojedynczo zgodnie z instrukcja do których slotów pierwsze.

A na koniec lecimy z testem na TM5.

Co do resetu biosu czyli tak naprawdę wyzerowania czasu to można dwojako bateryjka albo zworka.

Zworkę najłatwiej śrubokrętem zewrzeć przy wyłączonym zasilaczu tak na 3-5.

Masz jeszcze jedna opcje ... Wygięło procka w sockecie razem z laminatem ... Mogą wtedy przestać działać banki pamięci ..

Trzeba by bylo go wyciagnac i jeszcze raz zalozyc chlodzenie ...

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta była na 100 procent walnięta bo się okazało że była ze zwrotu, w sklepie zobaczyłem naklejkę i typek mi potwierdził że już u kogoś była...

Sam komputer składałem (nie pierwszego)

Ram włożyłem do slotu 2 i 4 tak jak w instrukcji

TM5 to jest test mem ?

Resetowałem bios wczoraj bateryjką na 15 minut, dzisiaj rano tak jak już pisałem, lipa

Procka nie mogło wygiąć bo montowałem ramkę pod 1700, pamięć działa normalnie tak pokazuje cpuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Reshala napisał:

Karta była na 100 procent walnięta bo się okazało że była ze zwrotu, w sklepie zobaczyłem naklejkę i typek mi potwierdził że już u kogoś była...

Wczoraj o tym mówiłem, dla mnie te zwroty to sku...  teraz następny kupi AMD i znowu to samo. Karta pewnie uszczęśliwi jeszcze kilka osób. 

Update BIOSU ? Ewentualnie ten typ płyty tak ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Reshala napisał:

Procka nie mogło wygiąć bo montowałem ramkę pod 1700

Ramka nie może być dokręcona zbyt mocno. Najlepiej przestać przy pierwszym oporze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

bios aktualizowałem, nazajutrz jak złożyłem

 

tak wiem o tej ramce, oglądałem tutoriale przed kupnem i złożeniem. 

 

Nie no płyta tak nie może mieć że raz włącza komputer raz nie... to w końcu Asus a nie Biostar. Pewnie to jakaś pierdoła bo zawsze tak jest... Żeby to było za każdym razem to też inaczej, a to losowo...

 

A co z tym podglądem zdarzeń? tam będzie wpis jakiś ?

Edytowane przez Reshala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Reshala napisał:

Karta była na 100 procent walnięta bo się okazało że była ze zwrotu, w sklepie zobaczyłem naklejkę i typek mi potwierdził że już u kogoś była...

Sam komputer składałem (nie pierwszego)

Ram włożyłem do slotu 2 i 4 tak jak w instrukcji

TM5 to jest test mem ?

Resetowałem bios wczoraj bateryjką na 15 minut, dzisiaj rano tak jak już pisałem, lipa

Procka nie mogło wygiąć bo montowałem ramkę pod 1700, pamięć działa normalnie tak pokazuje cpuz

Można wygiąć .. A dokładniej laminat i to na każdej platformie. Samą ramkę można za mocno dokręcić i nie ma styku z prockiem ... Samo chłodzenie także ...

TM5 to test mem dokladnie.

A karta ze zwrotu nie musi byc walnieta ...

Niektórzy dla sportu sobie kartami zongluja . A to na jednej cewki a to na drugiej chlodznie nie takie itp ....

Mógł ją też ktoś uszkodzić i oddać zgadza sie ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a ten test mem to widzę jakieś configi, masz jakiś konkretny co polecasz ?

 

a jeszcze jedna sprawa która wydała mi się dziwna, na PG mam gniazdko 4+8 pin do zasilania cpu, w zasilaczu mam 2 x 8 pin. Spytałem tutaj na forum co mam zrobić do 13500: 

- czy zamontować samo 8 pin,

- czy dokupić kabelek do zasilacza 4 pin tak żeby było prawilnie 4+8 pin

Skończyło się na tym że podłączyłem 2x8 pin i wtyczka ma jakby 4 piny w powietrzu

Tu jest ten temat

 

 

Edytowane przez Reshala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie, do tego procka możesz 1x8pin podłączyć i reszte zostawić pustą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a to że 4 piny nie sa podlączone tylko są jakby w połowie, to nic nie robi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, przecież masz gniazdo 8+4 fabrycznie to jest tylko dodatkowe zasilanie jak masz procesor który żre dużo prądu lub jak bawisz się w oc dla poprawy stabilności, przy tym procku samo 8pin wystarczy nawet bez tych 4 dodatkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mi zostaje, testowanie po kolei:

Ram - TestMem5

Procesor czym? OCCT?

PG da się czymś przetestować?

Zasilacz ??

 

Dodam jeszcze fakt że jak komputer się losowo nie włącza to wszystkie ledy w wentylatorach migają w kolory  tęczy czyli jakby domyślne, bo jak już się zaloguje do windowsa to mam ustawiony na stały jeden kolor.

Co z tym podglądem zdarzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, grayman_1 napisał:

Samą ramkę można za mocno dokręcić i nie ma styku z prockiem ... Samo chłodzenie także ...

Że jak? Gdzie dokręcona ramka nie ma styku z CPU? Przecież ona go trzyma w gnieździe. Jak niby można ją za mocno dokręcić, skoro pierwszy opór to jest koniec gwintu/opór ramki o CPU i trzeba by użyć bardzo dużej siły, żeby cokolwiek uszkodzić. Ramki montowałem na Asusie, Gigabyte i MSI, nigdzie nie miałem problemów.

Edytowane przez JDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
42 minuty temu, Reshala napisał:

Czyli co mi zostaje, testowanie po kolei:

Ram - TestMem5

Procesor czym? OCCT?

PG da się czymś przetestować?

Zasilacz ??

 

Dodam jeszcze fakt że jak komputer się losowo nie włącza to wszystkie ledy w wentylatorach migają w kolory  tęczy czyli jakby domyślne, bo jak już się zaloguje do windowsa to mam ustawiony na stały jeden kolor.

Co z tym podglądem zdarzeń?

Ram tm5 przynajnmiej na 10 cykli z profilem 1usmus może być

procek wystarczy cinebench r23 cały przelot 10min

zasilacz może być occt w trybie "power" powiedzmy 15min, natomiast ten test bez karty w slocie jest bez sensu

sprawdzałeś czy bios trzyma ustawienia które wklepiesz po odcięciu mu prądu czy czasem nie odpala się za każdym razem na domyślnych?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Send1N napisał:

Ram tm5 przynajnmiej na 10 cykli z profilem 1usmus może być

procek wystarczy cinebench r23 cały przelot 10min

zasilacz może być occt w trybie "power" powiedzmy 15min, natomiast ten test bez karty w slocie jest bez sensu

sprawdzałeś czy bios trzyma ustawienia które wklepiesz po odcięciu mu prądu czy czasem nie odpala się za każdym razem na domyślnych?

To mowisz zeby wszystkie testy robic dopiero jak gpu kupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie, chodziło mi o "power" w occt tylko

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok w jednym tescie tm z configiem usmus nic nie bylo, teraz robie extreme poleconym w innym temacie.

 

Ten cinebench jakos konkretnie ustawic?

W drugim extreme tez nic niebylo... wiec mozna stwierdzic ze ram w 100% sprawny?

Cinebench teraz zrobiłem, przeszło MULTI CORE bez problemu, max 70 stopni, 20800 punktów

Edytowane przez Reshala
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci tm5 przeszedl to można wykluczyć uszkodzenie pamięci tym bardziej że nawet przy obciążeniu nic się złego nie działo a ty masz problem już przy starcie pc, nie ma co gdybać dalej zobaczysz na innej karcie co będzie, jak będzie to samo to dopiero można szukać dalej, szkoda że nie miałeś możliwości przetestować tej 6800 u kogoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

już mam zamówione 4070...

 

A max 70 stopni w cinebench w multicore to ok wynik ?

punktów było 20850 w multicore

Edytowane przez Reshala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bardzo chłodno 😜 na limitach mocy lecisz to gorąco nie będzie nawet przy 100% load 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ok jest... no to co dalej testować? Zasilacz jak juz gpu bedzie? A pg mozna jakos przetestować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz się martwił jak karta przyjdzie albo i nie tak jak pisałem wyżej zobaczysz czy to wina tamtej sztuki, czy coś z psu czy operatora :E 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale powiedz mi takie coś, bo ja jestem z natury taki że martwi się na zapas, przyjdzie nowa karta, tym razem 4070, podłączę i będzie to samo. Co wtedy? testować zasilacz tym OCCT ? Czy te testy Cinebench i TM5 raczej pokazują że to nie wina zasilacza ani płyty głównej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A monitor jest OK na 100%?

Ja bym też kabel obstawiał, ja od czasu do czasu HDMI wymieniam, bo mi przestają działać, ale piszesz, że sprawdzone i to nie to.

Przywróć ustawienia procesora i pamięci do fabrycznych. W OC będziesz się bawił jak już ogarniesz problem.

Pamięci najprościej wyeliminować, wyciągnąć jedną kość i sprawdzić jak działa, potem druga. Raczej nie trafia się, że obie kości są uszkodzone. Ale to pewnie już sprawdziłeś.

A jak nie wiadomo co już, to bym obstawiał płytę główną raczej.

 

A co do sterowników, to nie musisz ściągać sterowników AMD Adrenalin ze strony. Windows sam zainstaluje sterownik bez oprogramowania adrenaline. Jak coś nie gra to proponuję sprawdzić komputer z samym sterownikiem. Z nvidią będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...