Skocz do zawartości
Pentium D

Jak są pakowane nowe płyty główne?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie nietypowe, ale kupiłem niby nową płytę a przyszło w kartonie zastępczym. Dodatkowo płyta jest zapakowana w folię i nie jest ona zawinięta z jednej strony i zaklejona taśmą tylko jest zgrzana po całości. Numer seryjny wskazuje na 2020 rok produkcji. I jeszcze ta dziwna naklejka. Płyta z wymiany gwarancyjnej czy po jakimś serwisie i próba wciśnięcia kitu, że nowa?

999D81Ih.jpg

TEyA0RQh.jpg

gvQo2Joh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tzw. refurbished. Ogólnie jak może być nowa skoro nie ma plomby na folii i oryginalnego pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz w ramach wymiany gwarancyjnej dostałem niby nową MSI (sama płyta wyglądała faktycznie na nową) w pudełku zastępczym...folia już nie pamiętam jak była zamknięta (zgrzana czy zawinięta i plomba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, caleb59 napisał:

Może tzw. refurbished. Ogólnie jak może być nowa skoro nie ma plomby na folii i oryginalnego pudełka.

Nie wiem. Może nowa z wymiany gwarancyjnej albo coś jak procki z tacki. Nie raz widziałem na allegro całe kartony płyt głównych zapakowane tylko w folię. Obejrzałem kilka unboxingów i w każdym płyta jest pakowana z folię. Kawałek jest zawijany i jest to zaklejone taśmą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma sens, chociaż z drugiej strony nie tak dawno temu była rozkmina na forum odnośnie MSI i przepakowywania kart graficznych w podobne kartony po naprawach gwarancyjnych. Ciężko powiedzieć czy to rzeczywiście nówka, nie mogłeś kupić w normalnym sklepie jak człowiek tylko jakieś kombinowanie pod górkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, caleb59 napisał:

nie mogłeś kupić w normalnym sklepie jak człowiek tylko jakieś kombinowanie pod górkę?

No właśnie brane z normalnego sklepu a nie jakiegoś bazaru. Nic tu nie wskazywało na jakiś zwrot itp. 

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-gigabyte-b550-aorus-elite-amd-am4-atx-13746270107?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=29752d68-2011-49e7-becb-f8e6c4f13c3c#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest normalny sklep. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalny sklep tylko większość gratów, które oferują to nie nówki sztuki ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Zestaw zawiera:
Płyta główna
2 x przewody SATA

Takie coś powinno zapalić lampkę ostrzegawczą ;)

Płyta może jest i nowa nieużywana, ale nie z normalnej dystrybucji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, someI napisał:

Takie coś powinno zapalić lampkę ostrzegawczą ;)

Płyta może jest i nowa nieużywana, ale nie z normalnej dystrybucji. 

A co obecnie dostajesz w nowych pudełkach poza tymi rzeczami? Makulaturę i cd czyli zbędne rzeczy.

Nie napisali, że w zestawie jest backplate z ramkami i blaszka portów a dali :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Z tym CD to poleciałeś ;)

Nie te czasy teraz dokładają pendriwy ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Pentium D napisał:

A co obecnie dostajesz w nowych pudełkach poza tymi rzeczami? Makulaturę i cd czyli zbędne rzeczy.

Nie napisali, że w zestawie jest backplate z ramkami i blaszka portów a dali :E

Backplate i osłona portów są integralną częścią płyty, są już zamontowane prosto z pudełka. Ale śrubki od nvme bywają pakowane osobno.

Tak czy siak, chodzi mi o to, że jak widzisz w opisie aukcji "zestaw: płyta + 2 kable sata", no to właśnie możesz dostać płytę plus dwa kable w zgrzebnym pudełku i wszystko będzie zgodnie z opisem aukcji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sideband napisał:

 Z tym CD to poleciałeś ;)

Nie te czasy teraz dokładają pendriwy ;)

Oglądałem unboxingi tego modelu płyty i tam były płyty więc tak napisałem. 

 

Godzinę temu, someI napisał:

Backplate i osłona portów są integralną częścią płyty, są już zamontowane prosto z pudełka. Ale śrubki od nvme bywają pakowane osobno.

No są mocowane więc ich się nie wymienia w spisie bo i po co. Tak samo termopady na sekcji czy radiatorach ssd. Gdyby tych rzeczy nie było wtedy powinno się o tym napisać. Śrubki też już przeważnie są wkręcone w miejscach na dyski. W opisie wymienia się to co jest luzem jak np kable czy anteny WiFi. Tak czy inaczej ten opis nie wyglądał podejrzanie. Napisali, że nowa, opinie wzorowe więc nic nie wzbudziło podejrzeń. Może jedynie real zdjęć brakło, ale w sumie jak produkt nowy to daje się zdjęcia od producenta tak jak to robią duże jak x kom, morele itd.

Płyty nie montowałem jeszcze bo wsadziłem b450 z x komu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się jej bliżej i widać, że była montowana więc ciężko nazwać ją nową.

VoQZdEh.jpg

Dla porównania otwór który śrubki nie widział.

guO0SBN.jpg

 

@someI patrz, nie było wyszczególnione a jednak jest :E 

qDLfX5b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Pentium D napisał:

Oglądałem unboxingi tego modelu płyty i tam były płyty więc tak napisałem. 

To się może zmieniać w czasie.

Dwie płyty Asusy w wykazie są płyty DVD w praktyce już ich nie było w pudełku. A w recenzjach nadal były.

Co do płyty, którą kupiłeś może być w błąd w opisie aukcji patrząc co oni tam sprzedają.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Pentium D Płytę zwróć, jeśli ci nie odpowiada.
Złóż nowe zamówienie w którymś z większych sklepów np. morele.net, komputronik.pl, mediaexpert.pl, proline.pl x-kom.pl. amazon.pl itp.
Jeśli chcesz kupić jak najtaniej, to poszukaj używanej płyty z tym chipsetem.

Osobiście nie kupił bym tańszej płyty głównej firmy gigabyte, z względu na to że używane przez nich komponenty w płycie potrafią piszczeć.
Z swojej strony mogę polecić płyty asusa oraz msi.
Wpisz w youtube gigabyte coil whine.

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa płyta w zastępczym pudelku :hmm: Ja bym to zwrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawcioo10 @ditmd Raczej tak zrobię. Ten Gigabyte B450 ma wszystko co mi obecnie potrzebne a jak za rok czy dwa będą się wyprzedawać z AM4 kupię coś na X570 z alc4080.

4 godziny temu, Pawcioo10 napisał:

Osobiście nie kupił bym tańszej płyty głównej firmy gigabyte, z względu na to że używane przez nich komponenty w płycie potrafią piszczeć.
Z swojej strony mogę polecić płyty asusa oraz msi.
Wpisz w youtube gigabyte coil whine.

Sześć lat miałem płytę Gigabyte i nic nie piszczało. Miałem przez chwilę B550 Aorus Elite V2 też nic nie piszczało, ale audio do dupy było. Na tej B450 też nic nie piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony czego się spodziewałeś? W "normalnych" sklepach to mobo widzę stoi prawie 2 stówy więcej lub drożej, więc przede wszystkim właśnie tu zapaliłoby mi się światełko :E Szczerze mówiąc jeśli sprawna i gwarancja w miarę długa (pewnie 2 lata dali?), to bym złożył na tym i zostawił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi bo to V1 której nie produkują od ponad 2 lat. Myślałem, że to jakiś leżak z magazynu a tu w sumie pochodzenie nieznane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz spojrzałem co oferuje ten sklep...jakby policzyć to pewnie 99% towaru to powystawowy. Fakt, że tu wprowadzili w błąd pisząc, iż jest to sprzęt nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2023 o 23:00, krzysiak napisał:

Szczerze mówiąc jeśli sprawna i gwarancja w miarę długa (pewnie 2 lata dali?), to bym złożył na tym i zostawił :P

Jak przeczytałem to kilka dni temu to zaczęło kiełkować i podmieniłem :E 

 

To co odkryłem po wyjęciu z folii... Płyta czysta bez kurzu, ale śmierdziała jak po wyjściu z gabinetu dentystycznego. Dźwignia od socketu lata jak szmata. Na jednym z montaży ktoś ściął wypustkę aby tak to zamontować 🤪

V5xbmhyh.jpg

Przycierka zauważona przed montażem.

HGzDy8Jh.jpg

 

A co do tego pewny nie jestem. Może tak było a może ja to zrobiłem bo spadła mi śrubka od dysku M.2 i jej nie mogłem znaleźć więc ponownie musiałem wszystko odpinać i wyciągać płytę. Z drugiej strony tylko w tym miejscu zauważyłem uszkodzenie po wyjęciu płyty z kompa.

Tylko w tych dwóch miejscach są takie przetarcia. To pierwsze to kij tam. To drugie znacznie gorsze bo po ścieżkach, ale audio działa. Nakleiłem kawałem taśmy izolacyjnej. Pierwsze uruchomienie trwało chyba z minutę jak nie lepiej i się trochę zestresowałem 😨

spP2WN6h.jpg

 

Musiałem przekręcić górny radiator o 180 stopni bo mi się zapierał o wentyle od AIO i tak to wygląda

iy9LPIz.jpg

 

Oczywiście pykanie w słuchawkach wróciło, ale kupi się jakąś kartę dźwiękową.

 

Jednej rzeczy nie kumam. Na cholerę na rewersie płyty 10 diod led a przyżydzili na 4 diodach do EZ debuga.

 

Edytowane przez Pentium D
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Reshala napisał:

 

No raczej, ale dwa lata gwarancji jest, nowszy chipset i lepiej prowadzi proca niż B450 która kosztowała tyle samo. Przy przeglądaniu neta komp ciągnie z gniazdka 49W. B450 z R7 5700G około 52W. B350 z R5 5600 ciągnął około 71W. Tą różnicę już widzę na wykresie zużycia energii. Jeszcze bardziej widoczna będzie po miesiącu. Około 4KW miesięcznie mniej powinno wychodzić.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś choć jakimś lakierem do paznokci te ścieżki pociągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...