Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj niechcący skasowałem sobie całą zawartość karty SD. Od tego czasu nic na dysku nie zostało zapisane.

Robiłem głębokie skanowanie programem Recuva, znalazł chyba wszystkie pliki, ale większość z nich (w tym te na których mi zależy) pokazuje jako nadpisane, ale innymi plikami które się znajdowały na dysku. To niemożliwe, od skasowania zawartość nie zostało nic wykonane na tej karcie.

Co robić dalej? To było zwykłe skasowanie, żaden format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zwykłe, to sprawdź w śmietniku.

Czy Recuva przy zwykłym skanowaniu coś znajduje? Nie ma sensu od razu pchać się w głębokie.
Czy te nadpisane da się odzyskać (kopia na inny nośnik lub odzysk z obrazu karty) i poprawnie odczytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam zwyczaj kasować przez shift+delete, więc śmietnik pusty.

Recuva znajduje chyba wszystko co tam było, te pliki na których mi zależy także, z odpowiednimi wielkościami i datami powstania. Ale widzi ona większość zawartości karty jako nadpisaną, co jest niemożliwe, ponieważ po skasowaniu plików nic nie było tam zapisywane. To jest karta pamięci 128 GB, z czego ze 100 było zajęte - to jest niemożliwe aby nadpisać większość tych plików. Odzyskiwałem Recuvą te które były niemożliwe do odzyskania jak i te które było w 100% do odzyskania - nie dało się otworzyć ani tego, ani tego. Moim zdaniem ten program sobie po prostu nie radzi, on chyba myli pliki które zostały napisane z tymi którymi zostały nadpisane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio udało się właśnie Recuvą odzyskać zdjęcia, które przez przypadek edytowałem na hdd. Tyle że to było zdecydowanie mniej danych.
To że się nic intencjonalnie nie zapisywało, nie daje gwarancji, że system operacyjny czegoś nie kombinował.

Jeżeli ten program nie daje rady, to do głowy przychodzi mi jedynie DMDE.
Zrobić kopię sektorową, zrobić kopię obrazu i wtedy się bawić na obrazie karty.
Dokładnie co i jak nie opiszę, bo słabo ten program znam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj z dmde jak wyżej kolega wspomniał, kiedyś używałem i daję radę, może akurat się uda.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja w zasadzie z tych 100 GB to chcę odzyskać 2-3 GB. To były pliki mp4 z kamery sportowej 

Nie wiem za bardzo z czym windows miał kombinować, recuva pokazuje jakby te pliki były nadpisane innymi plikami, które znajdowały się na dysku w momencie skasowania całości. 

Zrobiłem pewien postęp pogramem Stellar Windows Data Recovery, jest on płatny i ma limit w darmowej wersji do 500 MB, ale w ramach tych 500 MB udało się odzyskać fragmenty większych plików, więc raczej dane tam są, tylko Recuva sobie nie radzi.

Spróbuję z tym DMDE i dam znać

Edytowane przez Darien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukces. Ten DMDE odzyskał mi 100 GB danych, czyli chyba wszystko co niechcący skasowałem - wszystkie działają, od razu pokazał się czas trwania i miniaturki. 

Dodatkowo nawet znalazł jeszcze 20 GB wcześniej skasowanych plików, no ale te to sam kasowałem aby zrobić miejsce na nowe, więc były z definicji nadpisane. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć.
A następnym razem warto pamiętać o kopiach zapasowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że trzeba było zrobić głębokie skanowanie tym DMDE, bo bez tego owszem, widział pliki i nawet je odzyskiwał, ale nie dawało się ich otworzyć. 

Edytowane przez Darien
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...