Skocz do zawartości
Artiiss

Telefon do około 3.5 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Szukam nowego telefonu, przesiadka z P30 Pro, którego użytkuje bardzo intensywnie od premiery i jestem bardzo z niego zadowolony (pracuje na taxie więc cały czas aplikacje chodzą po 8/12h dziennie).

Niestety powoli odmawia posłuszeństwa - od dawna nie działa czytnik linii papilarnych, problemy też mam z początkiem rozmowy (nie słychać mnie przez 15-20 sec), problem nie występuje w aucie na zestawie bluetooth. Ostatnio też kabel wypada z gniazda usb C. Ale w sumie nie ma co się dziwić przy takim mocnym użytkowaniu telefonu :)

Najbardziej zależy mi na dobrym wyświetlaczu i aparacie (aby nie robił gorszych zdjęć niż P30 Pro - typowe zdjęcia z wakacji, krajobrazy, ultra rzadko jakieś makro). Dobrze, żeby miał szybkie ładowanie. I wytrzymywał długo na baterii.

Na początku budżet ustaliłem na 2,5 tys i wybór padł na GT 2 Pro, następnie zwiększyłem do 3.5 tys i wybór padł na Oneplus 11 (ale po przeczytaniu dość dużo opinii, widzę że aparat jest dobry – lecz nie do mojego typu zdjęć, do tego pękająca obudowa wokół wyspy aparatu, zdyskwalifikuje ten telefon)

Po tym, wybór padł na Motorole edge 40 pro (mogę poczekać, dopóki nie stanieje). Niestety zaś polityka Motoroli nie podoba mi się – co pół roku nowy flagowiec, może być problem ze wsparciem

Patrzyłem też na nothing phone, ale jednak budżet mam troszkę większy i pewnie można coś o wiele lepszego za 50% więcej kasy

Wkoncu już nie wiem co wybrać, jak mój huawei wyzionie ducha, to będę potrzebował od razu jakiegoś fona
Iphone opada z góry (miałem nie raz w ręce w ogóle mi nie przydał do gustu), nie przepadam też za Samsungiem.


Nie lubię też małych telefonów więc ZenFon 9 opada

Edytowane przez Artiiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobry wybór GT 2 Pro, Bratanek ma GT 2 i nie narzeka. Jak pokazuje zdjęcia to też wyglądają dobrze.

Co do ekranu to zobacz na Poco F5 Pro, niestety zdjęcia w Poco to są średnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Puma napisał:

To dobry wybór GT 2 Pro, Bratanek ma GT 2 i nie narzeka. Jak pokazuje zdjęcia to też wyglądają dobrze.

Co do ekranu to zobacz na Poco F5 Pro, niestety zdjęcia w Poco to są średnie.

 

A GT 3 Neo? Nie będzie najlepszym wyborem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem NIE. GT 2 Pro ma lepszy procesor i ekran niż GT NEO 3.

TU masz krótkie zestawienie tych modeli.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Puma napisał:

Moim zdaniem NIE. GT 2 Pro ma lepszy procesor i ekran niż GT NEO 3.

TU masz krótkie zestawienie tych modeli.

Ten Poco F5 Pro, całkiem fajny 😊, ciekawe jak na żywo się prezentuje ekran w porównaniu z GT 2 Pro

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FB opisują niektórzy że ekran jest rewelacyjny na Poco F5 Pro. Procesor 8+ też robi swoje i jest lepszy od 8, mniej się grzeje.

Osobiście mam Poco F5, premiera oby wersji była 9 maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, Puma napisał:

Na FB opisują niektórzy że ekran jest rewelacyjny na Poco F5 Pro. Procesor 8+ też robi swoje i jest lepszy od 8, mniej się grzeje.

Osobiście mam Poco F5, premiera oby wersji była 9 maja.

Jak mniej się grzeje, to tym lepiej dla mnie.

Telefonu będę używać pod taxe - 3 aplikacje które nonstop chodzą. Pewnie za 2/3 lata i ten wyzionie ducha. Postanowiłem, że nie ma sensu wydawać +3.5 tys na telefon, którego nie będę miał na "lata".

Pomyślałem też, że po co mi dobry aparat, jak tylko zrobilem x tys zdjęć a i tak ich nie przeglądam. Nie prowadzę socjal mediów (jedynie mam FB) ale i tam nie wrzucam żadnych zdjęć, nie ma też sensu, dla samej chmury  trzymać lux zdjęcia - kosztem wyświetlacza (gdzie wpatruje się w niego po 10/12h dziennie). Więc fajnie jakby cieszył oko :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wpatrywanie się w ekran nie dla zdjęć a dla aplikacji roboczych to wystarczy ekran w Poco F5...z drugiej strony dopłacenie 200zł do wersji PRO to nie majątek. Wydajnościowo wystarczą na Twoje potrzeby obie wersje.

Ja wybrałem m.in. wersje zwykłą bo mi się lepiej podoba wizualnie, mam wersje białą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybiorę F5 Pro :). Poczekam na jakąś dobrą promke, bądź jak mi obecny telefon nie padnie.

Ewentualnie jeszcze 30 edge ultra używkę, bo wydaje mi się, że ekran ma ładniejszy 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według gsmarena, ekrany raczej porównywalne (np. jeśli chodzi o max jasnosność), ale z lekkim wskazaniem na Poco jeśli zależy nam na dokładności odwzorowania barw. 

Motka obraz zaniebieszcza w trybie nasyconym. W trybie naturalnym odejście od delty w normie, natomiast wkrada się trochę zieleni. 

Poco ma swoje drobne problemy, ale jest dokładniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, smilehunter napisał:

Według gsmarena, ekrany raczej porównywalne (np. jeśli chodzi o max jasnosność), ale z lekkim wskazaniem na Poco jeśli zależy nam na dokładności odwzorowania barw. 

Motka obraz zaniebieszcza w trybie nasyconym. W trybie naturalnym odejście od delty w normie, natomiast wkrada się trochę zieleni. 

Poco ma swoje drobne problemy, ale jest dokładniejszy. 

Czyli nie pozostaje nic innego, jak polować na jakąś promke 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu premiery i przez kilka dni było do kupienia Poco F5 Pro o 300zł taniej a Poco F5 o 200zł. Ja polowałem dłuższy czas na te nowe modele Poco i kupiłem taniej.

Jeżeli nie obawiasz się kupować z zagranicy to z Niemiec powinno być taniej.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Puma napisał:

W dniu premiery i przez kilka dni było do kupienia Poco F5 Pro o 300zł taniej a Poco F5 o 200zł. Ja polowałem dłuższy czas na te nowe modele Poco i kupiłem taniej.

Jeżeli nie obawiasz się kupować z zagranicy to z Niemiec powinno być taniej.

Będę brać na fakturę - więc te 200/300zl taniej z Niemiec, nie robi mi różnicy 😅

A właśnie jeśli wezmę telefon na fakturę, to jak jest z gwarancją? Ona ma wtedy 12 msc? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2023 o 16:24, Puma napisał:

Na FB opisują niektórzy że ekran jest rewelacyjny na Poco F5 Pro. 

Bo jest dobry, ale Realme GT2 Pro to praktycznie ten sam wyświetlacz.  
Wchodząc w szczegóły - Poco ma na sobie Gorille 5, Realme ma Gorille Victus. W bezpośrednim porównaniu Realme może być ostrzejszy.

GT2 Pro ma JNCD na poziomie ~0.5, Poco ma ~0.25. Ale bądźmy szczerzy - 99% osób nie zobaczy różnicy dopóki nie włączy palety barw w danej przestrzeni kolorów.
Jednak GT2 Pro to już stary smartfon i prywatnie wolałbym iść w Xiaomi 12T Pro lub wyżej wymionego Poco F5 Pro, bo cena poniżej 3000zł jest atrakcyjna za te bebechy. Aparat jest taki sobie, ale można podciągnąć softowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, reQ_21 napisał:

Bo jest dobry, ale Realme GT2 Pro to praktycznie ten sam wyświetlacz.  
Wchodząc w szczegóły - Poco ma na sobie Gorille 5, Realme ma Gorille Victus. W bezpośrednim porównaniu Realme może być ostrzejszy.

GT2 Pro ma JNCD na poziomie ~0.5, Poco ma ~0.25. Ale bądźmy szczerzy - 99% osób nie zobaczy różnicy dopóki nie włączy palety barw w danej przestrzeni kolorów.
Jednak GT2 Pro to już stary smartfon i prywatnie wolałbym iść w Xiaomi 12T Pro lub wyżej wymionego Poco F5 Pro, bo cena poniżej 3000zł jest atrakcyjna za te bebechy. Aparat jest taki sobie, ale można podciągnąć softowo. 

 

Też właśnie po głowie mi chodzi 12T Pro. Jak ten telefon wypada z F5 Pro?

GT 2 Pro odpuszczam ze względu, że w F5 Pro jest Snap z plusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Artiiss napisał:

 

Też właśnie po głowie mi chodzi 12T Pro. Jak ten telefon wypada z F5 Pro?

Lepszy aparat, szybsze ładowanie, wsparcie dla wszystkich kodeków audio, więcej modułów nawigacji, wideo z HDR10+.
Poco ma jaśniejszy wyświetlacz. Reszta identyczna .
Nie przesiadaj się z P30 Pro na Poco. To nie ta liga smartfonów. 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, reQ_21 napisał:

Lepszy aparat, szybsze ładowanie, wsparcie dla wszystkich kodeków audio, więcej modułów nawigacji, wideo z HDR10+.
Poco ma jaśniejszy wyświetlacz. Reszta identyczna .
Nie przesiadaj się z P30 Pro na Poco. To nie ta liga smartfonów. 

To jaki telefon najlepiej wybrać? Oprócz Samsungów i iPhone 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli budżet pozwala to brałbym 12T Pro
Jeśli Ci zależy na świetnych zdjęciach - do Xiaomi najłatwiej znaleźć porządny build do gcama.  12T Pro ma świetny sensor od Samsunga, który z gcamem zjedzie większość droższych smartfonów. 
Patrz co moja Mi11 z tym potrafi zrobić : https://photos.app.goo.gl/av4RRsQB8YEHtQTD6 a w 12T Pro masz większy i bardziej światłoczuły sensor. 
Zero przeróbek

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, reQ_21 napisał:

jeśli budżet pozwala to brałbym 12T Pro
Jeśli Ci zależy na świetnych zdjęciach - do Xiaomi najłatwiej znaleźć porządny build do gcama.  12T Pro ma świetny sensor od Samsunga, który z gcamem zjedzie większość droższych smartfonów. 
Patrz co moja Mi11 z tym potrafi zrobić : https://photos.app.goo.gl/av4RRsQB8YEHtQTD6 a w 12T Pro masz większy i bardziej światłoczuły sensor. 
Zero przeróbek

Na zdjęciach nie zależy mi, aż tak bardzo. Mam ich mnóstwo w chmurze a i tak tego nie przeglądam - są bo są a po co to nie wiem 😅

 A z tego co widzę to za 12/256gb to bym musiał około 3.5 tys wydać.

I wydaje mi się, że w Poco jest bodajże lepszy ekran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro przechodzisz z P30 Pro to wywnioskowałem, że na foto będzie CI zależeć.
W takim razie Poco F5 Pro i tysiak w kieszeni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...