Skocz do zawartości
Rambo-007

[Zamknięty]Zwrot / Reklamacja karty graficznej niezgodnej z opisem

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu trzeba powiązywać oferty sprzedaży z katalogiem allegro, który ma tyle niezgodnych parametrów, że głowa mała. Więc ewentualne roszczenia z powodu wprowadzenia w błąd miej do allegro :E . 

Ale, nie miałeś internetu przed zakupem karty ? Nie oglądałeś żadnego testu ? Przecież wujek guugle w jedną sekundę wyświetla parę tysięcy wyników, tego czego się szuka. Według mnie, powinieneś sam do siebie mieć pretensje, że nie sprawdziłeś przed zakupem parametrów chociażby na stronie producenta karty, albo nie obejrzałeś żadnej recenzji. Argument o braku szyby jest trochę słaby, bo jednak przez nawet top obudowy byłoby widać że coś świeci w obudowie, przy słabszym oświetleniu. 

Edytowane przez novi
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam na sprawdzenie 2 lata od zakupu. Po co mam to sprawdzać od razu po otrzymaniu paczki. Jak przepisy konsumencie jakiemuś sprzedawcy nie odpowiadają to niech zaprzestanie sprzedaży albo opisuje aukcje z należytą starannością.  Ja mam od tego rękojmie i POK , to nie ja odpowiadam za błedy na aukcji wiec nie tracę czasu na weryfikowanie wszystkiego przed zakupem. To problem sprzedawców a nie konsumentów. 

 

Tak trzeba powiazać, ale specyfikacje się sprawdza i jeśli sie nie zgadza to utworzenie nowego produktu zajmuje 2 minuty.

Edytowane przez Rambo-007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Rambo-007 napisał:

Ale ja mam na sprawdzenie 2 lata od zakupu. Po co mam to sprawdzać od razu po otrzymaniu paczki.

Czyli wcale ten warunek taki ważny nie był i nie jest ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Rambo-007 napisał:

Ale ja mam na sprawdzenie 2 lata od zakupu.

To już nowy poziom januszerki 🤣

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, krzysiak napisał:

nie był i nie jest

Po co sprzedawać ze stratą, jak można odzyskać full kasę. Teraz pomyśl jakby to była karta kupiona w trakcie bumu za 8 - 9 tys zł :D 

Cwaniaków nie brakuje u nas jednak. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sideband napisał:

To już nowy poziom januszerki 🤣

Przepisy konsumencie a nie januszerka. Januszerkę to robi 95% lombardów które nadal wpisują na allegro celowo i z premedytacją 1 rok rękojmi mimo że od 1 stycznia na używane przedmioty jest min 2 lata rękojmi. Jak lubicie być dymani przez sprzedawców to wasza sprawa :D  Jak sprzedawca nie chce mieć reklamacji z powodu błędnych opisów aukcji to niech po prostu przy wystawianiu nie odwala januszerki i wszystko weryfikuje. Konsument nie jest od tego. Czyta opis aukcji i kupuje, jak będą jakieś błędy to sprzedawca za swoją niefrasobliwość ma problem. 

Edytowane przez Rambo-007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Rambo-007 napisał:

Jak lubicie być dymani przez sprzedawców to wasza sprawa

Kolega lubi dymać sprzedawców. Skąd tacy ludzie się biorą :D 

Typek ma minimalną wiedzę sprzętową, nie weryfikuje zakupu, zwala winę na sprzedawcę. 

Nigdy nie życzę nikomu nic złego, ale życzę tylko dobrego sprzedawcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Rambo-007 napisał:

Przepisy konsumencie a nie januszerka. Januszerkę to robi 95% lombardów które nadal wpisują na allegro celowo i z premedytacją 1 rok rękojmi mimo że od 1 stycznia na używane przedmioty jest min 2 lata rękojmi. Jak lubicie być dymani przez sprzedawców to wasza sprawa :D  Jak sprzedawca nie chce mieć reklamacji z powodu błędnych opisów aukcji to niech po prostu przy wystawianiu nie odwala januszerki i wszystko weryfikuje. Konsument nie jest od tego. Czyta opis aukcji i kupuje, jak będą jakieś błędy to sprzedawca za swoją niefrasobliwość ma problem. 

Janusza to ja tu widzę jednego...i nie jest nim w tym przypadku sprzedawca :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dochodzenie swoich praw zgodnie z przepisami konsumenckimi jest dymaniem sprzedawców, to niech tak będzie. Najlepiej niczego nie reklamować i brać na siebie pomyłki sklepów internetowych :D Dymają to niektre sklepy swoich klientów odrzucając prawie wszystkie reklamacje bo wiedzą że 95% osób nie pójdzie do rzecznika konsumentów ani sądu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna, kupię sobie RTX 4090 za 10k na allegro, a za dwa lata stwierdzę, że kolor ledów mi się nie podoba i zwrócę ją sprzedającemu. Za zwrot kasy wtedy kupię np. RTX 5080 itd. Perpetum mobile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Rambo-007 napisał:

 Pracownik allegro odpowiedział mi że sprzedawca ma obowiązek wymienić  mi kartę na taką bez podświetlania  lub jeśli jest to niemożliwe przyjąć jej zwrot .

Mi kiedyś kupujący otworzył spór na Allegro, ponieważ sprzedany przeze mnie obiektyw nie pasował do jego aparatu. Nie mógł pasować, ponieważ miał zupełnie inny system montażu. I Allegro przyznało mi racje, ponieważ wg. nich to kupujący ma obowiązek sprawdzić, czy sprzęt zakupiony będzie kompatybilny ze sprzętem docelowym. W tą bajkę o przyznaniu kasy z ochrony kupujących po prostu nie wierzę. Nie ma aż tak głupich ludzi.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Rambo-007 napisał:

Temat do zamknięcia.

Jedyne sensowne co tutaj napisałeś.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że dziś już nic mnie nie zaskoczy, ale jednak się myliłem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Rambo-007 napisał:

Najlepiej niczego nie reklamować

Czyli co, za rok jak zmienię sobie obudowę i moja 4090 do niej nie wejdzie, to mogę prosić zwrot 10 tys zł bo w opisie aukcji nie było że karta NIE PASUJE do 100 % obudów na rynku tylko wejdzie do 10 %  ?  

Nie no oplułem się :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Rambo-007 napisał:

Jeśli dochodzenie swoich praw zgodnie z przepisami konsumenckimi jest dymaniem sprzedawców, to niech tak będzie. Najlepiej niczego nie reklamować i brać na siebie pomyłki sklepów internetowych :D Dymają to niektre sklepy swoich klientów odrzucając prawie wszystkie reklamacje bo wiedzą że 95% osób nie pójdzie do rzecznika konsumentów ani sądu. 

Prawda jest taka, że sam zawaliłeś, nie sprawdziłeś na stronie producenta czy na pewno dany produkt posiada czy nie posiada danej cechy. Gdy już go dostałeś rzekomo czekałeś rok żeby żeby to sprawdzić, czyli tak naprawdę nie było to ważne dla Ciebie, ot teraz naszła chęć żeby za darmo zmienić kartę na nowszą i sobie to wymyśliłeś. Najprawdopodobniej nawet nie masz treści (screena) tegoż ogłoszenia skoro proszony gdzieś wcześniej o to go nie wrzuciłeś ;)

2 minuty temu, jarux napisał:

A myślałem, że dziś już nic mnie nie zaskoczy, ale jednak się myliłem :E

Nie tylko Ty :E 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi sie nie chce czytać tych bredni. Jedyne co muszę sprawdzić to opis aukcji sprzedawcy. Niczego nie muszę weryfikować ze stroną producenta bo to sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru z umowa a nie producent karty. To sprzedawca odpowiada za poprawność opisu aukcji. Jak wprowadzi kupującego w błąd to jego problem, a nie konsumenta. 99,9% sklepów robi to należycie i nie ma z tym problemów. A bronicie 0,1% sklepów które odwalają fuszere i przerzucacie odpowiedzialność na konsumenta. Jak by to Rzecznik konsumentów przeczytał co tu wypisujecie to by się popluł ze śmiechu.  Żenada i tyle. Żegnam was :D

Edytowane przez Rambo-007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Rambo-007 napisał:

Przepisy konsumencie a nie januszerka. Januszerkę to robi 95% lombardów które nadal wpisują na allegro celowo i z premedytacją 1 rok rękojmi mimo że od 1 stycznia na używane przedmioty jest min 2 lata rękojmi. Jak lubicie być dymani przez sprzedawców to wasza sprawa :D  Jak sprzedawca nie chce mieć reklamacji z powodu błędnych opisów aukcji to niech po prostu przy wystawianiu nie odwala januszerki i wszystko weryfikuje. Konsument nie jest od tego. Czyta opis aukcji i kupuje, jak będą jakieś błędy to sprzedawca za swoją niefrasobliwość ma problem. 

Widzisz tylko czubek własnego nosa i dlatego twierdzisz, że to nie januszerka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Rambo-007 napisał:

Żenada i tyle.

Obyś dostał tą samą kartę z wyjętym kabelkiem :D 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem wstanie uwierzyć w ten POK jak się poczyta dyskusję allegro to już nie raz za takie pierdoły oddawali kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjmie kabelek bez rozkręcania i zrywania plomb to czemu nie, zaakceptuję to. Wg mnie to niemożliwe, inaczej nie pytał bym czy np 10% rekompensaty bedzie ok. Jak zerwie plomby to utracę 2 lata gwarancji producenta i karta wróci do niego z powrotem , proste jak budowa cepa :D 

Edytowane przez Rambo-007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Rambo-007 napisał:

Już mi sie nie chce czytać tych bredni. Jedyne co muszę sprawdzić to opis aukcji sprzedawcy. Niczego nie muszę weryfikować ze stroną producenta bo to sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru z umowa a nie producent karty. To sprzedawca odpowiada za poprawność opisu aukcji. Jak wprowadzi kupującego w błąd to jego problem, a nie konsumenta. 99,9% sklepów robi to należycie i nie ma z tym problemów. A bronicie 0,1% sklepów które odwalają fuszere i przerzucacie odpowiedzialność na konsumenta. Jak by to Rzecznik konsumentów przeczytał co tu wypisujecie to by się popluł ze śmiechu.  Żenada i tyle. Żegnam was :D

Nic nie wskórasz, a ten temat to jakieś kuriozum debilizmu bo nawet na troling to się mało nadaje, niemniej: 

Morgan Freeman Good Luck GIF - Morgan Freeman Good Luck Batman - Discover &  Share GIFs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde wiem!!! Nikt 1,5 roku temu nie napisał w ogłoszeniu że mój 12600kf jest prostokątny! Chcę kwadratowy procesor, bo podstawa chłodzenia jest kwadratowa! Odsyłam i chcę 100% kwoty którą zapłaciłem :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kadajo napisał:

Jedyne sensowne co tutaj napisałeś.

A właśnie, że nie:

5 minut temu, Rambo-007 napisał:

Już mi sie nie chce czytać tych bredni.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdolicie jak potłuczeni, napisałem o konkretnym błędzie w opisie a nie o tym czy ktoś coś napisał czy nie. Trolling poziom ekspert :D

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pyk, ban za wulgaryzmy. Czy w opisie jest napisane, że karta nie ma led-ów? No jest, czy nie?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FuryGPU - pojedynczy użytkownik opracował od podstaw własną kartę graficzną. Zaskakująco dobrze radzi sobie z grą Quake Ja mam wielki szacunek dla takich napaleńców, co ja umiem sam zrobić, ratuję stare komputery/laptopy/tablety/smartfony ze śmietnika i przywracam je do życia. Te które się nadają oczywiście  
    • Obie konstrukcje mają swoje zady i walety. Najlepiej przeanalizuj jakie masz potrzeby, popatrz testy i wybierz konstrukcje Ci odpowiadającą. Tutaj istotny jest indywidualizm. Podpowiem, że karta zielonych będzie lepsza do tytułów z RT.
    • Akurat panowie gram głównie na słuchawkach albo na głośnych głośnikach więc i tak nie słyszę chłodzenia więc raczej i tak jesli chodzi o chłodzenia to zostanę przy czymś za 200-300 zł max
    • U nas było powszechne oburzenie kiedy notorycznego oszusta z OLX skazano na 20 lat więzienia... takie kary powinny być za oszustwa/przestępstwa finansowe(w zależności od skali od kilku lat do nawet do dożywocia, jak w USA w przypadku piramid finansowych). Można się tylko domyślać ile tragedii życiowych spowodował taki bandzior(w białych rękawiczkach). Taki Marcin P. i jego małżonka nigdy nie powinni opuścić zakładu karnego.
    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...