Skocz do zawartości
Astec

Jak starzeje się Ryzen 5 5600(X)?

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Ronson napisał:

Chcialem wygasić niepotrzebnie rozniecany przez was spór, ale jak chcesz to mogę obrać bardziej konfrontacyjny ton. Proszę bardzo. Dawaj, gdzie napisałem bzdury. 

Ja tylko wyprostowałem bzdurę którą tam napisałeś...5600X nie odstawał wtedy od konkurencji intelowskiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, unadarek napisał:

Wiesz co można chcieć ......... ja myślę że to starczy :thumb: , albo nie :diable:  masz porównawczą bzdurę, 5600x ile czasu temu wyszedł ponad 2 lata ???? więc porównywać do w miarę świeżego proca z masową ilością cachu + 2/4 więcej rdzeni choć to możliwe że słaby argument i zła praktyka a tam wyżej już ci rozjaśnili że to miało konkurować z 10gen ,next , różnie to z tymi testami youtubowymi bywa  zależy jak gdzie i jak to ktoś testował też wyżej zostało napisane .

 

Co ma piernik do wiatraka.
Nie robiłem porównania. Pisałem ile proc traci do tego co dzisiaj jest dostępne. 45% to jest ogromna strata. Napisałem dwa razy czemu. Jak nie dociera do Ciebie, mimo że wyjaśniłem, to już nic nie poradzę. Jakbyś przegapił, to powtórzę. Czytaj jeszcze raz. I jeszcze raz. Aż zrozumiesz. 
 

Cytat

 

Ten proc dzisiaj to jest muł straszny tam, gdzie potrzeba wydajności proca w grach.

Po prostu jeśli przyjąć, że proce przyspieszają o jakieś 5% na rok, to proc odstający o 40% to dla mnie straszny muł, bo to trochę jakby kupować proca technologicznie o 4-7 lat do tyłu.

 

Cytat

jak komuś starcza 5600, to widocznie nie jest to gra/zastosowanie, gdzie potrzeba wydajności proca w grach.

Jak zawsze fani AMD się gotują jak cokolwiek napisać innego niż pochwały. Macie jakieś emocjonalne powiązanie z tymi procami czy co? Żeby takiej prostej rzeczy nie można było napisać, bez wywoływania dramy, to jest jakiś kosmos :lol2:
Jak ktoś chce kupić za 5-6 lat proca z niższej półki, który ledwo zrówna wydajność 7800X3D to przecież nie bronię. Jak ktoś chce kupić kompa do grania w gry retryo czy pisania tekstu, to nie bronię. Jak ktoś ma GTX 1660 ale gra na tym w 4K to proc za 300zł też "nie jest mułem". Wszystko zależy od potrzeb i punktu widzenia. Jestem na forum stworzonym przez entuzjastów. Dziwię się, że proc o 4-6 lat postępu technologicznego "do tyłu" nie może być przez Was nazwany mułem. Myślę, że nikt nie wyzywał Kubicy jak mówił, że najszybszy model sportowego Mercedesa dla niego wydaje się mulasty, bo przyzwyczaił się do F1. Chyba każdy rozumiał kontekst i znaczenie wypowiedzi. A tuaj macie z tym jakiś dziwny problem.
Ludzie narzekają, że w MS FS 2020 w VR mają za mało klatek nawet na 7800x3d albo 13900K, ale idźcie im powiedzcie, że 5600 jest spoko i daje radę.
Jednowątkowa wisi na cache. I zegarach. W obu przypadkach jesteśmy przy ścianie, bo drugi raz się dodać cache już nie da. Postęp jaki widzieliśmy ostatnio wynikał praktycznie tylko z tego, że tak AMD jak i Intele dostały sporo więcej L2, L3 czy v-cache w dodatku. 
W procach to normalne, że po 2 latach masz +6% wydajności jednowątkowej.Było i 7 lat gdzie nie doszło +50%. 
No ale spoko. -40% to spoko proc. Bo tani. :lol2


Gość założył wątek z pytaniem. Odpowiedziałem mu informując, że zestarzał się dość słabo.  to się "loża ekspertów" zagotowała. :pain10: I wyskakujecie mi z cenami, jakbym ja o tym choćby wspomniał. Nie wspomniałem. Bo mnie to kompletnie nie interesuje. To może być najopłacalniejszy proc na świecie a i tak to nie zmieni faktu, że jest to muł. 

6 godzin temu, bleidd napisał:

RTX 4070 Ti to też niezły muł jest bo lekko 50% go RTX 4090 wyprzedza. Nawet RTX 4080 jest kapkę mułowaty bo potrafi 25-30% oberwać od 4090. A jak wyjdzie 4090 Ti to 4080 to będzie już muł bezdyskusyjnie. O poprzedniej generacji nie ma sensu nawet gadać, ludzie z 3090 Ti powinni się wstydzić swoich mułowatych kart.

Ha ha ha ha. Ho ho ho ho. Łojezu. Halyna, nie wytrzymam. 

Wiesz czym się różni tempo postępu w GPU od tempa postępu jednowątkowej wydajności w procach? Mniej więcej tym czym różni się Usain Bolt od babci z chodzikiem. 
I owszem. 4070ti to jest muł dla tych, którzy.. no niespodzianka co teraz napiszę... potrzebują wydajności. Może powtórzę od razu, żebym nie musiał w następnym poście. Dla tych co potrzebują wydajności. Do VR na Pimax 8K taka 4080tka to minimum, żeby wykorzystać sprzęt. Do Pimaxa 12K nawet 4090tka jest za słaba. Jak ktoś chce kupić kartę do takiego VRu, to owszem. Taki ktoś nazwie 4080tkę mułem. I co teraz? Znowu napisałem coś śmiesznego pewnie :D

A tak już poza tym, to faktycznie stosunek wydajności jest do bani i sztucznie Nvidia "zapędza" ludzi do wydania więcej. 4080tka to jest 4070 (nie ti!) pod nazwą 4080 a przepaść pomiędzy nią a 4090 jest skandalicznym przykładem na pazerność Nvidii. I nawet wiecej niż napisałeś. 4090 potrafi odjechać znacznie ponad 30%. Szczególnie w VR. Sam bym chętnie zmienił swoją kartę na 3060ti bo bym miał szybciej. Ale to nie zmienia faktu, że do porządnego VR, to 3090tka nie starczy, bo jedyna gra, która wykorzystuje potencjał PC VR, to niestety MS FS, a jedyny headset z szerokim FOV wymaga do tej gry bezdyskusyjnie 4090tki od biedy - bo nic lepszego nie ma - a raczej 5090 czy co tam wyjdzie. Więc z jednej strony 3070 jest super, a z drugiej strony 3090ti to muł. I nie pisze to snob, co kupił 4090tkę i teraz dogaduje "plebsowi" że ich karty dla biedaków są do bani. Że dlatego są muły.

5 godzin temu, krzysiak napisał:

Ja tylko wyprostowałem bzdurę którą tam napisałeś...5600X nie odstawał wtedy od konkurencji intelowskiej ;)

No i tutaj przynajmniej jakiś argument z sensem. Dzięki. :thumbup:
Nie zgodzę się. Może patrzyliśmy na różne testy. Różne gry zachowywały się różnie, to raz. Dwa, że waże jak testowali, np. 4K czy 480p. Ważne co testowali, bo większość "fachofców" testowała proce z tym co oficjalnie wspierają w kwestii RAMu, a potem miałeś przy intelu 78% jego realnej wydajności jaką osiągał po sparowaniu z dobrym RAMem. Argumentowali to rozsądkiem przy cena/wydajność, ale potem z tego wychodziły takie pierdoły, że tani AMDek wyrównuje z najlepszym Intelem. Tak było z 3600 i tak było z 5600.  Tylko że nikt proca typu 7700K czy 8700K czy 9900K nie używa w grach z RAMem na ustawieniach JEDEC. Ba. Mało kto używał z badziewnym RAMem. 
Znowu. Kwestie cena/jakość pomijam, bo jak mówimy o wydajności to o wydajności a nie "bo tańszy". 
A. No i ja patrzyłem na 1% lows. Te zawsze lepiej pokazują rzeczywistą wydajność proca niż średnia. Szczególnie dzisiaj, bo wiadomo jak pracują współczesne procesory. Ważniejsza stabilna wartość jaką proc daje radę utrzymać, niż to ile wykręci w chwilowym "przypływie entuzjazmu" (burst). Zawsze lepiej patrzeć na "worst case scenario". Od 20 lat trzymam się tej zasady. Od 15 lat mnie przez to wyśmiewają. Od 15 lat potem wychodzi, że miałem w 100% rację. Ostatni wielki "polew" mnieli ze mnie na Ś.P. frazpc lata temu, jak pisałem, że RAM w grach potrafi dać nawet +25%. Wkleili mi testy pokazujące max 11% i to w grze, gdzie to najwięcej w całym zestawieniu wyszło, i gremialnie wyśmiali.
Minęły 3 lata, wyszły lepsze karty graficzne. Ten sam test. Te same proce. 

I...

28% wyszło. :szczerbaty:

 

 

 

 

 



Wcześniej wyśmiewali jak pisałem "bierz C2D z  4MB zamiast 2MB". Ależ było pojazdu, ze zgłupiałem, żeby dopłacać do 10% wydajności. 
Pokazałem test Weelkoo w FEARze - bez cieni gra miała +60% klatek na 4MB.
Powiedziałem, że w takim razie lepiej nie ryzykować, bo już to przerabiałem z Duronem 800, którego "stratę 10%" do Athlona 800MHz nagle napompowało tak, że w Comanche (chyba 4) nie dało się grać, bo klatki spadały na pysk, do dosłownie 2fps. Zmieniłem na Athlona i miałem 30 w tym samym miejscu i momencie.
I co? Minęło kilka lat i proce z 2MB zaczęły ostro dostawać po dupsku od proców 4MB.
Dlatego pozostanę przy swojej sprawdzonej metodzie - patrz na "worst case scenario". Z wyjątkiem jak to jest jedna gra, bo wiadomo. Ale jeśli na 50 gier masz 5, w których jest mega lipa, to trzeba się zastanowić z czego to wynika i czy chcesz ryzykować. 
I z testami 3600 było dokładnie tak samo. 
Z testami 5600 już nie wiem, bo już nie wczytywałem się czy ludzie nadal pierdzielą od rzeczy, że "tracisz max 5% do najlepszego Intela". 

Także luz. Ja jestem już przyzwyczajony. Śmiejcie się dalej. A autor wątka niech słucha kogo chce.

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może patrzyliśmy różne testy...bo z tego co pamiętam wyprzedał 10600k jak i 11600k. Generalnie wtedy jego największą wadą była cena*, przez nią tak naprawdę w pewnym momencie konkurował z i7 10700k i też stricte w grach go często pokonywał (akurat wtedy miałem mocny dylemat czy brać 5600X, 10600k czy 10700k - akurat miałem na stanie mobo am4 jak i lga1200 więc wybór nie był uzależniony od posiadanej podstawki). Także podtrzymuję swoje zdanie, że nie odstawał od intela, często go raczej pokonywał. Detronizacja w tym segmencie nastąpiła dopiero gdy pojawił się 12600k.

 

* No i teraz właśnie doszliśmy do kolejnej bzdury...on był stosunkowo drogi albo 10 gen tania (tu sobie możesz wybrać co wolisz), nie było to "tanie AMD" o którym mówisz :E Że się dobrze sprzedawał to AMD bardzo długo czekało z wprowadzeniem modeli poniżej 5600X czy z samym zejściem z ceny.

 

Co do starzenia się...w końcu to średnia półka sprzed 3 lat, jeśli on niedomaga to niedomagać też będą takie 10600k czy 11600k ;) Tego nie przeskoczymy, z tego powodu przykładowo też 2080ti który w 2020 był marzeniem każdego dziś powalczy tylko z 4060ti ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ronson napisał:

Ha ha ha ha. Ho ho ho ho. Łojezu. Halyna, nie wytrzymam. 

Wiesz czym się różni tempo postępu w GPU od tempa postępu jednowątkowej wydajności w procach? Mniej więcej tym czym różni się Usain Bolt od babci z chodzikiem. 
I owszem. 4070ti to jest muł dla tych, którzy.. no niespodzianka co teraz napiszę... potrzebują wydajności. Może powtórzę od razu, żebym nie musiał w następnym poście. Dla tych co potrzebują wydajności. Do VR na Pimax 8K taka 4080tka to minimum, żeby wykorzystać sprzęt. Do Pimaxa 12K nawet 4090tka jest za słaba. Jak ktoś chce kupić kartę do takiego VRu, to owszem. Taki ktoś nazwie 4080tkę mułem. I co teraz? Znowu napisałem coś śmiesznego pewnie :D

Tak, wydumałeś sobie jakiś konkretne zastosowanie gdzie tylko top topów zapewnia jakiś tam próg wydajności (który sobie sam wydumałeś żeby teza się zgadzała, można wydumać taki gdzie RTX 4090 polegnie albo taki gdzie RTX 3070 podoła no ale to będzie niewygodny argument więc ciii) i uważasz, że wszystko poniżej to muły i trupy. Logika godna pozazdroszczenia. W takim razie taka Corvetta Z06 C6 V8 7l jest mułem bo ma tylko 512 KM a Bugatti Veyron ma 1000 KM więc o czym my w ogóle rozmawiamy. No ale spoko -50% to spoko auto. Bo tanie (tańsze od Bugatti kilka razy) :lol2: 

1 godzinę temu, Ronson napisał:

Gość założył wątek z pytaniem. Odpowiedziałem mu informując, że zestarzał się dość słabo.  to się "loża ekspertów" zagotowała. :pain10: I wyskakujecie mi z cenami, jakbym ja o tym choćby wspomniał. Nie wspomniałem. Bo mnie to kompletnie nie interesuje. To może być najopłacalniejszy proc na świecie a i tak to nie zmieni faktu, że jest to muł. 

Bo jesteś takim typowym forumowym ekspertem. Pytasz o aparat na wakacje to słyszysz, że tylko pełna klatka i obiektywy f/1.2 bo wszystko niżej to dziadostwo, ciemne, wolne, słabe optycznie i body starsze niż 2 lata jest do śmieci bo cena ciebie kompletnie nie interesuje, dziadostwo i tyle. Pytasz o zestaw audio 5.1 to małego pokoju to usłyszysz, że tylko 7.2 z Dolby Atmos bo wszystko inne to dziadostwo i przestań się ośmieszać, a cena ciebie nie interesuje, a wymagania czy potrzeby pytającego to w ogóle jest abstrakcja i nie ma żadnego znaczenia bo tylko top sprzęt to jest to, reszta to dziadostwo. Jeśliby ktoś zapytał jaką siatkę kupić na zakupy do Biedronki to poleciłbyś siatkę z pajęczej sieci wzmacnianą uranem bo inne siatki są 40% mniej wytrzymałe więc dziadostwo a cena jak wiadomo cię nie interesuje. Ważne, że najlepsze a cała reszta nie ma znaczenia. Internetowy specjalista, takich to aż dobrze posłuchać.

Jesteśmy w końcu na forum entuzjastów ja bym proponował banować tych co mają cokolwiek poniżej Zen3 albo RTX 3000 bo to jest śmiech na sali i dziadostwo, cholerne muły będą się wypowiadać. Ban natychmiastowy, na początek 30 dni aby był czas na upgrade sprzętu, a jak ktoś się nie zastosuje to perm ban żeby Ronson miał swobodę wypowiedzi wśród ludzi światłych i świadomych a nie plebsu jakiegoś.

Edytowane przez bleidd
  • Haha 2
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, krzysiak napisał:

Ja tylko wyprostowałem bzdurę którą tam napisałeś...5600X nie odstawał wtedy od konkurencji intelowskiej ;)

Ale ja cały czas nie napisałem ani słowa tutaj o relacji tego proca do ceny czy inteli w tej cenie. Ja ciągle od samego początku piszę o tym, co wstawić do kompa można. I do Intela z dobrym RAMem, bez OC ekstremalnego, 5600 traciła tyle, ile postępowi zajmuje wiele lat aby nadgonić. A ludzie wtedy pisali, że "RIP Intel, 5600 jest w grach 10% wolniejszy od (tu wstaw co tam było na topie, bo już nie pamiętam).

Moim zdaniem zestarzał się 5600 słabo w tym sensie, że dzisiaj w wielu miejscach sobie po prostu nie radzi, a tych miejsc będzie tym więcej im ktoś bardziej potrzebuje wydajności. Ktoś sobie pyka w gierki w 30fps w 4K albo ma monitor, na którym i tak guzik widać w ruchu, więc gra sobie z g-sync i rozmytym obrazem, to mu nic nie przeszkadza, że ma średnio 120fps a czasem mu spada do 60, gdzie na innym procu do 90. Ale to, że danych ludzi jest więcej, nie znaczy, że ci pozostali nie mają racji czy prawa bytu. Tak samo jak muzyka typu pop ma więcej zwolenników niż jazz, co nie znaczy, że każdy ma kupować jamniczka z plastiku za 200zł, tzw. "boomboxa" bo przecież nie robi to różnicy. 
Dla przykładu, ten post jest pisany z kompa z 2500K, na którym sobie grywam w CSGO w 150-250fps, w Trackmanię i Redouta z wysokimi detalami geometrii, w 120fps z lockiem v-sync bez żadnych spadków. Wystarcza do przeglądania netu, do obejrzenia filmów. Do grania w 30fps. Też ktoś może zaraz wpaść i powiedzieć, że 3600 się świetnie zestarzał, bo daje radę nie gorzej. (3600 to dla mnie przykład proca będącego dziś kupą złomu, bo to się już na słabych portach poci nawet w okolicach 35fps, co kompletnie moim zdaniem kasuje sens grania na PC, bo jak ktoś lubi 30fps to gra na konsoli. Taniej i lepiej. 
Także cały czas się tu w naszej dyskusji wszystko rozbija o perspektywę. 

Możemy się zgodzić, że się tu nie zgodzimy, bo mamy inną. Dzięki za normalną dyskusję z sensem :beerchug: 

PS. 2080ti to był rok 2018, ale to tak dla jaj piszę. :D
 

3 godziny temu, bleidd napisał:

Tak, wydumałeś sobie jakiś konkretne zastosowanie 

Na tym skończyłem czytanie. PIąty raz na grubo nie będę pisał, szkoda czasu. Jak zrozumiesz co znaczy "5600 to muł tam gdzie komuś potrzeba wydajności proca" to daj znać. Pogadamy. Do tego czasu to nie będzie miało sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ronson napisał:

Ale ja cały czas nie napisałem ani słowa tutaj o relacji tego proca do ceny czy inteli w tej cenie.

 

Napisałeś że odstawał - nie odstawał, później piszesz "tanie AMD" - nie, on nie był tani, był wręcz drogi jak na serię 5 (ogólnie wtedy skończyło się "tanie AMD") ;) Zaczynasz się motać w argumentach, osobiście nie napisałem w tym temacie nigdzie że 5600X się zestarzał dobrze, nie napisałem nigdzie że dziś jest wystarczający w grach, tylko i wyłącznie punktowałem to w czym nie masz racji ;)

Godzinę temu, Ronson napisał:

 

PS. 2080ti to był rok 2018, ale to tak dla jaj piszę. :D

Nie chodziło mi tu o premierę serii 2000, tylko bardziej to że (tu uściślając) jeszcze do września 2020 był topem na który mało kogo było stać ;)

 

Generalnie 5600X jest obecnie tak dobry lub zły jak 10600k czy 11600k, czyli jego bezpośrednia konkurencja z tamtych lat...ot tyle i tylko tyle :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krzysiak napisał:

Napisałeś że odstawał - nie odstawał,

 No to moim zdaniem bardzo odstawał od topu, który wtedy był Intelem. BARDZO. I nie będę się z tego nigdy wycofywał. Możemy na tym zakończyć, bo się nie zgodzimy, a mi nie zależy na tym, żeby teraz kopać stare testy w necie. Pamiętam, że jakieś 10% z nich było profesjonalnie wykonanych, więc chyba zgaduję skąd różnice w opiniach między nami.

Co do 2080ti. Aha. No niestety. GPU idą do przodu ale niestety NV (a za nią wesoło papugujące ją we wszystkim AMD) ciągle podnosi ceny. Ale to już inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ronson napisał:

 No to moim zdaniem bardzo odstawał od topu, który wtedy był Intelem

No wszelkie testy z tego okresu mówią coś innego ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, krzysiak napisał:

No wszelkie testy z tego okresu mówią coś innego ;)

;)

Bardzo odstawal :boink:

Brak opisu.

Brak opisu.

Edytowane przez Phoenix.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"średnia"

Dobra. Masz rację. Ja na serio nie mam ani czasu ani ochoty na ten spór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Ronson napisał:

"średnia"

Dobra. Masz rację. Ja na serio nie mam ani czasu ani ochoty na ten spór.

Palnales glupoty wiec idziesz w zaparte, teraz srednia nie pasuje :lol2: Testy pokazuja jedno ale nawet nie raczysz do nich zajrzec, nawet nie jestes w stanie uargumentowac tego co piszez testami bo bys sie skompromitowal ;)

Najlepiej sobie wybrac jedna gre gdzie wygrywa i isc w zaparte ale do tego bardzo to jeszcze daleko.

 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie seria X3D na pozostałe procki ZEN3 , będzie okazja do porównań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tak moge wrzucac bez konca, 5600X walczy nawet z 12th 12400 ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że mam te moje "muły " w postaci R5500 i RTX 3060 wymienić na coś lepszego:hmm: :E
Trza mnie zbanować bo nie mam r5600:E

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Killer85 napisał:

Czyli wychodzi na to że mam te moje "muły " w postaci R5500 i RTX 3060 wymienić na coś lepszego:hmm: :E

W ogóle jak dałeś radę na nich napisać tu posta? :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ronson napisał:

5600 jest w grach 10% wolniejszy od (tu wstaw co tam było na topie, bo już nie pamiętam).

 

Jeszcze wróćmy do tego...sam nie wiesz co wtedy było konkurencją dla niego, więc o czym my w ogóle dyskutujemy?

4 minuty temu, Killer85 napisał:

Jakoś się udało ale ciężko było :E

Jestem pełen podziwu :E

46 minut temu, Ronson napisał:

"średnia"

Dobra. Masz rację. Ja na serio nie mam ani czasu ani ochoty na ten spór.

Wracając do sedna tematu...że się powtórzę zestarzał się tak dobrze lub źle (sam wybierz) jak jego konkurencja z tamtych lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, krzysiak napisał:

Jeszcze wróćmy do tego...sam nie wiesz co wtedy było konkurencją dla niego, więc o czym my w ogóle dyskutujemy?

Aha. Bo to jest ważne, a nie tak jakiś detal typu, że tracił do intela sporo. A aż i tylko o tym piszę tutaj od początku. 

7 godzin temu, krzysiak napisał:

 

Wracając do sedna tematu...że się powtórzę zestarzał się tak dobrze lub źle (sam wybierz) jak jego konkurencja z tamtych lat ;)

To fakt. No ale co się w sumie dziwić. Skylake 6000, 7000, 8000, 9000, i w sumie to też 10000. Do tego poprawki na dziury w zabezpieczeniach po drodze. Jednak dziś fakt jest taki, że proc się zestarzał mocno. I to dobrze, bo jest postęp. Wolę tak niż "o jak fajnie, że kupiłem proca dekadę temu i mi nadal starcza!" (trochę ironiczne to jest, gdy piszę to używając proca z 2011r. ale to już inny temat :D )


@Phoenix.
Mam prośbę. Jeśli nie czytasz tego co napisałem, szczególnie gdy pisałem to dwa lub trzy razy, to bardzo bym prosił o nie zawracanie mi Dudy odpowiedziami bez sensu. Bardzo Cię proszę.  Bo tak, to ja mogę zaraz odpisać, że się ośmieszyłeś jak napisałeś, że Intel 13900K jest wolniejszy od AMD 386SX. Że co? Że tak nigdzie nie napisałeś? Ano właśnie. 
Ja już nawet nie będę pisał po raz czwarty, bo i tak pewnie nie przeczytasz. 

 


 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Ronson napisał:

Aha. Bo to jest ważne, a nie tak jakiś detal typu, że tracił do intela sporo. A aż i tylko o tym piszę tutaj od początku. 

Jest to akurat ważne, bez punktu odniesienia dyskusja nie ma sensu...bo może się okazać że my go porównujemy z tym z czym pierwotnie konkurował - 10600k (raczej wygrywając) a Ty z i9 10900k dla którego nigdy konkurencją nie był ;)

 

Teraz zabierając zdanie w kwestii "czy się źle zestarzał?"

Osobiście uważam, że nie. Ciągle daje radę w grach, wiadomo że nie ma co liczyć na osiągi 7800x3d ale wcale źle nie jest jeśli ktoś nie wymaga "miliona" fps, przez co nadal go się poleca do tańszych zestawów ;)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ćśśś.. Nie pisz tak, bo jeszcze Phoenix przeczyta i zrozumie czego mu nie chciałem pisać 4ty raz. ;)

A co do tego, że się nada do tańszych zestawów to OK, tylko znowu nie wiem czy taki komp będzie miał sens. Na dziś 5600x niestety nie pozwala oczekiwać, że spokojnie pograsz w 60fps w gry z konsol, które mają/będą mieć problem z 30fps. Zaraz zaczną wychodzić gry "cięższe" bo koniec debilizmu zwanego crossgen i projektowania pod PS4 z 2013r. i do tego wchodzić będzie UE5.0 
Jak gra na konsoli będzie mieć 20-25fps, to o spokojnym graniu w 60fps na PC możesz zapomnieć. Mi się wydaje, że to chyba główny powód, przez który ludzie grają na PC. 
Bo takie kwiatki (źródło może być do Dudy, wiem)
6f54d50407e134abf1325f171bd14f00.jpg

mogą zacząć wychodzić częściej i nie tylko w takiej relacji wydajności karty do rozdzielczości. I nie tylko przy różnicy typu 100fps vs 200.
Co z grami sterowanymi myszką, gdzie na konsoli będzie 30? Przecież nawet gość z HU mówił, że jak ma grać myszką, to dla niego 90 to minimum, żeby się fajnie grało. A on mało co gra i na pewno nie jest prosem. 5600x może nie dać rady wykręcić 3x tego co siedzi w PS4 czy XSS. 

Dla mnie to jest "słabo się zestarzał" w sensie, że jest dziś raczej świetną okazją ale dla niedzielnego gracza, a nie pecetowca, który chce od PC tego co tradycyjnie granie na PC daje: wykorzystanie monitora 120+Hz, czy dziś 360 lub 500Hz. Żadnych spadków poniżej 60 przy graniu padem lub poniżej 90 myszką. Strobo (minimum 100fps bez żadnych spadków) VR (zaraz będzie obniżka ceny Q2 co sprawi, że będzie to tanie jak nigdy). Nawet dla tych niesczęśników, którym szczerze współczuję, dla których światło jest w grze najważniejsze i bez cienia pod ławką nie przeżyją, więc muszą włączyć RT - tutaj też wymagania względem proca rosną. 

Są różne podejścia i jak widać się mocno różnimy w ocenie tego co jest wystarczające. Jednak sądzę, że to ja prezentuję tutaj bardziej tradycyjne podejście do tego czym jest granie na PC, a odnoszę wrażenie, że tu ciągle ktoś krzyczy "moja racja jest najmojszaaaaa!!!"
Bleid nawet rzucił tekstem, że używanie kompa inaczej niż on, to "wymyślane zastosowanie".  :whee:
 

A ja tylko napisałem jedno zdanie. Jedno proste i prawdziwe zdanie: "5600x jest mułem jeśli ktoś potrzebuje wydajności proca w grach".
 

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakie to gry 5600x nie pozwala grac w 60 fps ?
Tylko nie wyskakuj z tymi optymalizacyjnymi kupami jak TLOU, Calisto Protocol czy inne Hogwardy.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Ronin69 napisał:

Wyjdzie seria X3D na pozostałe procki ZEN3 , będzie okazja do porównań. 

A skąd info, że wyjdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kadajo napisał:

W jakie to gry 5600x nie pozwala grac w 60 fps ?
Tylko nie wyskakuj z tymi optymalizacyjnymi kupami jak TLOU, Calisto Protocol czy inne Hogwardy.

Jeszcze skopanego kodu nowej wersji Wiedźmina nie wymieniłeś, bo to coś w mieście nawet na 13900K czy 7800X będzie miało problem :szczerbaty:

Na dziś to bardziej zbraknie do 120 czy stałego 100+. Na problemy z 60fps radzę się mentalnie przygotować w kontekście gier, które wyjdą w ciągu następnego roku. Gry na UE5.0, gry z targetem 30fps na PS5. 


edit: Właśnie. Pierwsze słyszę, żeby miało. Nie sądzę. To trochę przeczy logice. Tani proc ma być tani w produkcji, a dodatkowy chip z cache to koszt. 
Nie sądzę, żeby nagle low end i mid end to dostały. Może w przyszlości, ale stare ZENy nie dostaną już tego raczej.

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ronson napisał:



Dla mnie to jest "słabo się zestarzał" w sensie, że jest dziś raczej świetną okazją ale dla niedzielnego gracza, a nie pecetowca, który chce od PC tego co tradycyjnie granie na PC daje: wykorzystanie monitora 120+Hz, czy dziś 360 lub 500Hz.

Piszesz jakby wszyscy "prawdziwi pecetowcy" nagle mieli maszyny pokroju 13900K + 4090. Sprawdź jaki procent graczy ma highendowe sprzęty. 

Wracając do tematu, 5600x nie jest mułem jak na prawie trzyletni procesor

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...