Skocz do zawartości
Astec

Jak starzeje się Ryzen 5 5600(X)?

Rekomendowane odpowiedzi

Qrw... miałem nie pisać nie kcem ale muszem :szczerbaty:    to właśnie miliony ludzi jeszcze te kilkanascie lat temu grali właśnie w ok 60hz  i nikomu raczej nie przeszkadzalo  i wyniki kręcili świetne ,do teraz niektorzy grają w 60hz w nawet te szybkie gierki i są naprawde dobrzy 

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kadajo napisał:

Believe me GIFs - Hole dir die besten GIFs auf GIFER

Pisałeś ze 90 fps to minimum. To minimum czego  :E

Do tego, żeby grało się normalnie, a nie ułomnie. Zrób eksperyment jaki sugerowałem. Włącz CSGO, pograj ze 20 minut w 120Hz. Przełącz na 60Hz i pograj 2 minuty. Zobacz jak się gra.

2 godziny temu, unadarek napisał:

Qrw... miałem nie pisać nie kcem ale muszem :szczerbaty:    to właśnie miliony ludzi jeszcze te kilkanascie lat temu grali właśnie w ok 60hz  i nikomu raczej nie przeszkadzalo  i wyniki kręcili świetne ,do teraz niektorzy grają w 60hz w nawet te szybkie gierki i są naprawde dobrzy 

Może powiększę, bo pogrubienie nie wystarczyło:

73e1832bf59058a53e672fed160561a4.png

Gość w naszym teamie w BF4 w 30fps kosił wszystkich. No to tym tropem nikomu nie potrzeba 60, bo gość "ogarniał". Żadnej róznicy w przyjemności z grania w 30 vs 120 nie ma. Bo gośc miał dobre wyniki. Logice level 1000 :lol2:

I tak, zignoruj jak napiałem, że 20 lat temu grałem w 100. NIKT NIE GRAŁ, bo każdy miał LCDika 60Hz. :szczerbaty:
Ja się mocno muszę powstrzymywać, żeby nie złamać regulaminu, tak jak zrobiłeś to kilkanaście minut temu Ty, a co zgłosiłem, ale widać moderacja uznaje, że można obrażać na tym forum. Napisać dupa, albo zajebisty nie można. Ale obrażać - spoko.
Brawo.

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

Believe me GIFs - Hole dir die besten GIFs auf GIFER

Pisałeś ze 90 fps to minimum. To minimum czego  :E

7olhy5.jpg

:E

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gralo normalnie, hahahah no nie wierzę w to co czytam :E

Taki z ciebie ekspert, a nie masz bladego pojecia dlaczego 60 fps wystarczy żeby grac "normalnie" :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radzę zamykać temacik  :thumb:  bo gejozy wjezdzają  :szczerbaty:  złe rzeczy sie dziejom powiadam wam :thumb:  zamykać sprzątać lub cokolwiek co uzdrowi :thumb:

Edytowane przez unadarek
  • Haha 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak się rozkręcił ? :E;)

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadanie ze ślepym o kolorach. Zrób ten eksperyment, wróć i mi powiedz, że po pograniu 20+minut na myszce w grze z 250+fps, bez v-sync, w 120Hz, po przejściu w 60Hz nie odczułeś drastycznego pogorszenia przyjemności z gry.

To nie jest moja opinia, że do sterowania myszką potrzeba więcej niż 60.

Jeszcze ewentualnie można dyskutować jak ktoś gra w RPGa, gdzie 3/4 czasu czyta dialogi. Ale nie tam, gdzie się celuje. Dziwne to mogą (nie są, ale bym to przynajmniej zrozumiał)  być np. opnie że poniżej 250fps to lipa. Tacy też są. I jak miałęm okazję sprawdzić to na sobie to fakt, na monitorze 144Hz, zdecydowanie fajniej się gra w 250fps średnio niż 150fps średnio (spadki powiedzmy o 1/3 tu i tam), ale od biedy może być i tylko 130 ze spadkami do 90+. Tutaj to już różnica jest mała. 
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że poczujesz pogorszenie płynności (nie ma to dla mnie nic wspólnego z przyjemnością) ale czemu ignorujesz fakt że po paru minutach kompletnie to przestaje przeszkadzać ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są monitory 500hz, ciekawe jaki config to wykorzysta w 1080p, nawet 4090 i 13900KS polegnie. :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, kadajo napisał:

Jasne że poczujesz pogorszenie płynności (nie ma to dla mnie nic wspólnego z przyjemnością) ale czemu ignorujesz fakt że po paru minutach kompletnie to przestaje przeszkadzać ?

ŻE CO? :lol2:
Dobra. Już rozumiem. Trolujesz, żebym się "rozkręcił". Dobra. Pas. 

BTW. Panie moderatorze. Chcę oficjalnie poznać stanowisko moderatora na ten temat. Wolno obrażać innych userów w tym wątku?

Bo jak wolno to się nie będę krępował i odpowiem. Tylko, żeby potem nie było, że ja dostane bana a kolega, co mnie obraził pierwszy nie, bo się z nim bardziej zgadzasz akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCMR odkąd potrafi wyjść poza 60 fps próbuje zbawiać cały świat i nawracać niewiernych.

Jest powód dla którego 30 fps to totalne minimum aby ogarniać gry a 60 to minimum dla mp. I nic tego nigdy nie zmieni.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Są ludzie, którzy ogarniają gry w 20fps. 
30fps to jakieś dziwaczne poglądy.
Syn koleżanki gra w 10fps i całą grę skończył. Czyli 10fps to minimum.

PS. Odpowiedź na pytanie o moderację poproszę. 

 

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ronson napisał:

Bez sensu. Są ludzie, którzy ogarniają gry w 20fps. 
30fps to jakieś dziwaczne poglądy.
Syn koleżanki gra w 10fps i całą grę skończył. Czyli 10fps to minimum.

PS. Odpowiedź na pytanie o moderację poproszę. 

 

no dwóch nas było i ktoś nas podje... coooo :szczerbaty:   abo ty go czymaj a ja skocze po radiowóz  coooo echhhh teee chłopaki co gwoździe u szewca prostują  :thumb:

Ciebie to koleżko tylko postawić na nogi ,nakręcić za ucho i nos naciągnąć  :szczerbaty:

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten syn koleżanki to chyba metahuman :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5600(X) jest dobrym mainstreamowym prockiem, nie wcina dużo papu, można go odpalić nawet na A320, oczywiście po upgrejcie BIOSu, nie jest drogi mowa o 5600, ma niezłe OC, nie jest za bardzo gorący, nawet przy zwykłym chłodzeniu powietrzem za 100zł, mój 5600 w grach wcina 50-60W zależy od gry, jest dobry w przedziale cena/wydajność jeśli chodzi o CPU poniżej 1000zł, tyle i aż tyle. Nawet na 3600 można dzisiaj grać, bo czemu nie, na R3 5300U można grać jak i na R5 5600U też w mniej wymagające gry, mowa o graniu na Vedze, nawet 5600G ogarnie granie bez problemu, jak ktoś gra w LOLa to nawet na 3400G da radę i niżej. Pewnie na Athlonie 3000GE dał by radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ronson napisał:

PS. Odpowiedź na pytanie o moderację poproszę. 

Nie, nie można przeklinać i nie można się wyzywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu obrażający mnie post, który zgłosiłem jeszcze wisi, a autor sobie wesoło troluje dalej? Można wiedzieć?

 

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który ? Ja nic nie widzę zgłoszonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Ronson napisał:

 grze z 250+fps, bez v-sync, w 120Hz,
 

To akurat może nie być płynne. Tak samo jak ponad ~100fps na ekranie 60Hz ma dużo gorszą płynność (sprawdzone) niż stałe 60fps@60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ronson napisał:

To czemu obrażający mnie post, który zgłosiłem jeszcze wisi? Można wiedzieć?

 

dobra idę na samo ukaranie :szczerbaty: madam

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie ma sensu się zaraz obrzucać błotem i wyzywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kyle_PL napisał:

To akurat może nie być płynne. Tak samo jak ponad ~100fps na ekranie 60Hz ma dużo gorszą płynność (sprawdzone) niż stałe 60fps@60Hz.

To akurat racja, ale weź pograj z v-sync w 60Hz myszką. Możesz mieć 60fps na 60Hz.
Nawet zresztą i bez v-sync wyraźnie gorzej się gra. Nigdy nie zgadzałem się z tezą, że 120 to tylko dla wyników. Dla mnie największa zaleta 120 a wada 60Hz to po prostu fakt, że zupełnie inaczej się gra. Dużo fajniej. I jak ktoś już ma peceta, a monitory 120Hz są od 300zł, to nie wiem jak można bronić tezy, ze 60 jest spoko. Na padzie jest. Na myszce nie jest. Obiektywnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ze różnica miedzy 120 a 240 jest taka sama ? Czemu nie grasz wiec w 240 fps ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Ronson napisał:

Weź sobie zagraj w cokolwiek, może być CSGO, za darmo i ściągniesz w 5 minut na Steamie.

Włącz i zagraj w 120Hz

Przełącz na 60Hz

Zobacz jak się gra.

NIE CHODZI O WYNIKI

No ale "mulasty" Ryzen 5600 robi w CS'ie +250fps na ustawienach max. i +500fps na ustawieniach low.
Więc o co chodzi?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To ciekawe czy wyżej by poszło jakby kombinować dalej z fclk bo u mnie wstawał i na 106, ale mnożnik już nie wchodził wyżej jak x36. Ja już się nie pobawię bo wczoraj proce podmienione i x3d rano wrzucony do one boxa.   Jakiś przyrost w fpsach jest dzieki tym prawie 200 MHz?
    • 8k za używkę gdzie dostępna na stronie nvidia nowa za 7750? 
    • Może czas panowie się nauczyć języka angielskiego, pisze do tych, którzy MUSZĄ czytać napisy.
    • Koszt pracodawcy w Polsce zawsze trzeba brać pod uwagę, bo jest sporo ofert B2B i to właśnie koszt pracodawcy jest porównywany z kwotą netto na faktura (+ ew. brak płatnego urlopu, chorobowego itp.). Najmniej przydatną informacją o zarobkach przy UoP jest kwota brutto, bo nie mówi pracownikowi jaki dostanie przelew, pracodawcy ile będzie go kosztować zatrudnienie pracownika, ani nie jest podstawą opodatkowania. Ta wartość nie ma żadnego znaczenia i nie mam pojęcia po co się ją stosuje. W Polsce studia są bezpłatne bez względu na wyniki, a wszystkie publiczne uczelnie, z politechnikami włącznie, walczą o studentów łatwością zdobycia tytułu, a nie prestiżem. Ameby matematyczne bez najmniejszego problemu zdobywają tytuł inżyniera. Ogólnie to studia w Polsce coraz mniej znaczą. Ogólnie uznaje się, że kto ich nie ma jest plebsem znacznie gorszym niż kiedyś osoba bez zdanej matury czy po zawodówce. Z drugiej strony wiele branż gdzie wykształcenie nie jest prawnie wymagane zatrudnia ludzi po zarządzaniu itp. na stanowiska techniczne, bo i tak za dużo te studia nie dają. Z jednej strony uczelnie chwalą się współpracą z firmami w regionie, a z drugiej strony ta współpraca faktycznie nie ma miejsca. Zapewne chodzi o dodacje. A student na uczelni to rzecz święta, bo uczelnia ma płacone od pogłowia, a nie efektów nauczania. Wykładowcy i adiunkci, którzy starają się trzymać poziom są terroryzowani przez dziekanaty i najczęściej szybko przepuszczają osoby z zerową wiedzą. Praca na uczelni najczęściej opłaca się wyłącznie po to, aby zdobywać granty na badania potrzebne w prywatnym biznesie. Yo.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...