Skocz do zawartości
Hikori

Nowy komputer ocena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje za jakoś miesiąc max dwa miesiace kupic "nowy" komputer z czesci uzywanych do 1500zł i chciałbym sie dowiedziec co o nim myslicie
Płyta główna - ASUS A320M-C AM4 - 220zł
Procesor - AMD Ryzen 5 3600 PRO - 310zł
Ram - Goodram DDR4 16 GB 3200 MHz IR-XW3200D464L16SA/16GDC - 140zł
Karta graficzna - MSI RADEON RX 5600 XT MECH OC 6 GB - 520zł
Dysk - Kingston NV2 1TB M.2 PCIe SNV2S/1000G - 200zł
(obudowa czy zasilacz mam juz)
Coś zmienic? z 2 stówki moge dodać jezeli bedzie cos wartego uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z części używanych to bierz pod uwagę zwykły r5 3600 bez pro, ponieważ wersja pro ma zablokowany mnożnik OC. 

W cenie 200-300zł spokojnie już kupisz płytę na chipsecie b450, warto dopłacić.

Trzecia rzecz rynek PC się ciągle zmienia, także napisz post wtedy kiedy będziesz kupował PC, a nie dwa miesiące przed zakupem.

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z płytą "ASRock A520M-HDV"? obsługuje ramy do 3600 w przeciwienstwie do ASRock B450M-HDV ktora max obsluguje 3200 niby nie duzo ale cena taka sama (279zł) a ram bym mogl lepszy kupic zawsze to chyba coś

Edit: Ok teraz widze ze procek obsluguje 3200Mhz

I wiem przed samym kupnem bede jeszcze mial zamiar sie doradzic jednak wole mniej wiecej coś na oku mieć

Edytowane przez Sasaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek obsługuje ramy 3200mhz, ale bez oc. W OC spokojnie płyta jak i procek obsłuży ci szybsze pamiątki, jest coś takiego jak profil XMP i w nim spokojnie możesz sobie ustawić nawet 3600 mhz albo może i więcej, to już zależy od samych ram jak i procka itp itd, ale takie 3600mhz z reguły wchodzi od strzała. 

Teoretycznie ten Asrock A520 też będzie, tylko te płyty mają zablokowane oc procesora to raz, a dwa w ogóle nie ma chłodzonej sekcji zasilania, to jest taka podstawowa płyta byle tylko włożyć procesor i nic już więcej nie robić, lecz jak mamy nieco mocniejszy CPU to już może być gorąco na sekcji zasilania, choć przy tym r5 3600 to raczej bez problemu. Ja mimo wszystko szukał bym używanej B450/B550 bo i nawet takie idzie znaleźć za lekko ponad 300 zł jak będziesz miał farta.

Tutaj masz spoko opcję rx 5600xt z fajnym chlodzeniem, na pewno lepsze niż ten Mech. Ewentualnie możesz poszukać jakiegoś RTXa 2060.

https://www.olx.pl/d/oferta/radeon-rx-5600xt-red-devil-CID99-IDUS5QL.html

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC miałem w planach sie pobawić wiec w takim wypadku będę sie rozglądać za B450
co do rtx'a myslałem nad nim jednak bym musiał troche wiecej w tedy wydac na niego a to było by dla mnie ciezkie wiec raczej zostane przy rx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...