Skocz do zawartości
Keves96

7 5800x b450 jakie ramy

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

Posiadam płyte msi b450 gamins plus max+ryśka 7 5800x.

Teraz pytanie do was,płyty nie bede zmieniac,bo jest jedna z lepszych b450+nie zalezy mi na lepszej.Czy te ramy dadzą rade do tego zestawu i beda dzialac bez zarzutów w najwyzej wydajnosci?  G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 4000MHz, CL15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Keves96 napisał:

Siemanko,

Posiadam płyte msi b450 gamins plus max+ryśka 7 5800x.

Teraz pytanie do was,płyty nie bede zmieniac,bo jest jedna z lepszych b450+nie zalezy mi na lepszej.Czy te ramy dadzą rade do tego zestawu i beda dzialac bez zarzutów w najwyzej wydajnosci?  G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 4000MHz, CL15

Tak spoko GSkille dadzą rade najlepiej kup dwie pary 32 GB przyda się 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, slawinho napisał:

GSkille dadzą rade


pójdą mu na 4000 przy ryśku 5800x ?

30 minut temu, slawinho napisał:

najlepiej kup dwie pary 32 GB

przy 4 kosciach też mu pójdzie i ustabilizuje to ? lol, nieźle

@Send1N co Ty powiesz, uda się ?

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Keves96 napisał:

Siemanko,

Posiadam płyte msi b450 gamins plus max+ryśka 7 5800x.

Teraz pytanie do was,płyty nie bede zmieniac,bo jest jedna z lepszych b450+nie zalezy mi na lepszej.Czy te ramy dadzą rade do tego zestawu i beda dzialac bez zarzutów w najwyzej wydajnosci?  G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 4000MHz, CL15

 Jeśli umiesz  ustawiać  pamięci timingi/ taktowanie to ten ram jest ok a  jeśli nie to kup sobie jakiś ram z XMP 3600 lub 3733 klikniesz jeden przycisk w biosie i będzie działać

 

edit

Najlepiej zrobisz jak sobie kupisz jakiś ram z tej listy  i sprawdzisz pod względem który ram działa przy 4 bankach z XMP   to tak na zaś

https://pl.msi.com/Motherboard/B450-GAMING-PLUS/support#mem

 

Ja właśnie tak zrobiłem i XMP mi działa bez problemu oczywiście screen po OC pamięci

ZenTimings_Screenshot.png

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 4000 Mhz może być problem na pewno nie pójdzie z cl 15. Ryzeny mają wybredny kontroler pamieci bedzie trudno 2000 IF ustawić,, Może z wyższymi timingami , Ja musiałem  przy 4x8 GB zjechać  z 3800 cl 14 do 3600 żeby mieć  te niskie opóznienia cl 14 i w miarę sensowne napięcie 1,45. W sumie dla 5800X3D optymalne to te 3600Mhz i IF 1800. Przy 2x8  Gskille szły mi na 4000 Mhz ale 4 kości to już problem dla kontrolera pamieci.

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge powiedzieć tyle że przy ZEN3 4000mhz to przy konfiguracji 2x8 jest stabilne raz na 10tys przypadków albo jest według "operatora" który ustawił i pół roku nie wiedział że ma błędy whea :] Takie pamięci kupuje się tylko po to aby na skręconym taktowaniu jak najlepsze timingi wyszlifować a nie do opalania xmp.

Edytowane przez Send1N
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Send1N napisał:

Moge powiedzieć tyle że przy ZEN3 4000mhz to przy konfiguracji 2x8 jest stabilne raz na 10tys przypadków albo jest według "operatora" który ustawił i pół roku nie wiedział że ma błędy whea :] Takie pamięci kupuje się tylko po to aby na skręconym taktowaniu jak najlepsze timingi wyszlifować a nie do opalania xmp.

U mnie szły te B-die na 2000 IF ale były jak piszesz nie stabilne a nie chciało mi sie bawić z zwiększanie timingów. Intel ma lepsze kontrolery pamieci w swoich prockach. Do Ryzena nie widze sensu kupować coś powyzej 3800 Mhz chyba ze ustawi sie je asynchronicznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asynchronicznie to nawet wbicie 5000mhz będzie miało gorsza wydajność, bez sensu natomiast powyżej można kupić jak ktoś chce wydać trochę $ sam tak robiłem biorąc 4400mhz b-die bo to był w miarę fajny bin i się je skręcało do 3733 cl14 ale dużo to nie daje bardziej dla entuzjastów którzy chcą ostatnie soki wykręcić :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, slawinho napisał:

z 4000 Mhz może być problem na pewno nie pójdzie z cl 15. Ryzeny mają wybredny kontroler pamieci bedzie trudno 2000 IF ustawić,,

ano włąśnie, to po co mu takowy poleca, nie pójdzie mu to, a z 4 to już wogóle

lepiej jak sobie kupic 3600 cl16 dual ranki kingstony renegade albo corasir na micronie i doszlifuje, to nie intel

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slawinho napisał:

U mnie szły te B-die na 2000 IF ale były jak piszesz nie stabilne a nie chciało mi sie bawić z zwiększanie timingów.

żeby zobaczyć fajny wynik i pochwalić się na forum, można wiele, ale nie ma to nic wspólnego ze stabilnością i szybkością

marny 5600 z crucialami 3000, puszczone na 4133, IF 2067, da się , da się..

ram-4133-cpu5600-if2067.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ramy działają stabilnie na 4000 synchro (R5 5600, ASUS TUF GAMING B550-PLUS, 16GB Oloy Blade 4000MHz cl14). W pewnym momencie sporo osób (na Forum) zakupiło R5 5600 i przypadki stabilnych ramów na 4K (na tym CPU) wydawały mi się dosyć pospolite. Druga para tych pamięci niestety nie chce współpracować z 5700G na zegarze 4000 (musiałem zejść nieco niżej). W sumie to tylko "magia okrągłych cyfr" bo co to za różnica 100 MHz w tą czy tamtą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Harddrinkingman napisał:

6GB Oloy Blade 4000MHz cl14

włąśnie,t o magiczne oloy, o co chodzi z tymi pamięciami że niektóre oferty sa po 900-1000zł a inne po 300

oprócz masakrycznie brzydkiego wyglądu ( mi to rybka, zamknięte, niewidoczne ), w cenie goodrama dostajemy może coś więcej ?

https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-ddr4-2x16gb-3600mhz-c16-do-asus-asrock-11869551216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. 

Chciałbym jeszcze dodac,że aktualnie mam HyperX Predator, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16.

Wymieniałem sobie procka bez zmiany ramów,bo wiedzialem że te ramy dadzą sobie rade,ale chciałbym troszke(szybsze,lepsze) i nie wiem,czy warto inwestować  w lepsze.

Ogólnie  nie umiem sie bawic w ustawienia timingow i podkrecanie ramów,chcialbym sobie kliknac xmp i elo. Czyli z tego co czytam,to 3600/3733 max 3800 na niskim timingu byłby dla mnie dobrym wyborem. 

Polecicie jakieś dokładne modele,które mógłbym sobie kupić.

Edytowane przez Keves96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 5800X minimum 3600 MHz żeby Infinity Fabric śmigał na wysokim taktowaniu, spoko są Kingstony Fury Renegade 3600 CL16 2x16 GB, ewentualnie mam na sprzedaż Patrioty Viper Steel 3733 CL17 2x8 GB, tylko musiałbyś dokupić drugi taki zestaw żeby mieć 32 GB.

Edytowane przez Krisol
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...