Skocz do zawartości
szagrat777

GeForce RTX 4070 Ti jaki model

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zakupić Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti i zastanawiam się nad modelem. Raczej średnia półka, tak do 4400. Myślałem nad Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti Eagle OC, Gigabyte GAMING OC 4070 ti ,geforce 4070 ti gainward phantom, ASUS TUF Gaming NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti OC Edition, GeForce RTX 4070Ti Ventus 3X 12GB, MSI GeForce RTX 4070 Ti Gaming X Trio. Którą z nich byście polecili pod kątem ceny/wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co widziałem to  PNY RTX 4070 Ti XLR8 Gaming jest bardzo dobrą kartą cicha i wydajna i w miarę z tych tańszych z seri 4070ti ogólnie są recenzje możesz sobie zobaczyć. A np. dopłacać do niby lepszego chłodzenia +/- 400-500zł to twój wybór.

https://www.morele.net/karta-graficzna-pny-geforce-rtx-4070-ti-xlr8-gaming-verto-epic-x-rgb-12gb-gddr6x-vcg4070t12tfxxpb1-12657645/?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&ceneo_cid=6a3ed1a9-b056-758d-a407-5053731066c3

Edytowane przez JohnB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JohnB napisał:

Witam z tego co widziałem to  PNY RTX 4070 Ti XLR8 Gaming jest bardzo dobrą kartą cicha i wydajna i w miarę z tych tańszych z seri 4070ti ogólnie są recenzje możesz sobie zobaczyć. A np. dopłacać do niby lepszego chłodzenia +/- 400-500zł to twój wybór.

https://www.morele.net/karta-graficzna-pny-geforce-rtx-4070-ti-xlr8-gaming-verto-epic-x-rgb-12gb-gddr6x-vcg4070t12tfxxpb1-12657645/?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&ceneo_cid=6a3ed1a9-b056-758d-a407-5053731066c3

Widziałem jakieś recenzje i polecenia, aczkolwiek zastanawia mnie ten producent. Jest jeszcze tani Inno3D. Rozumiem ze poza roznicami w taktowaniu to modele roznia sie tez rozmiarem i chłodzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od tygodnia 4070 Ti od PNY, i po przesiadce z Zotac'a 3080 Ti mogę powiedzieć, że niebo a ziemia.

Masywne chłodzenie, nie słychać wentylatorów karty, nie słychać cewek. Zero zabawy z krzywą wentylatorów, z automatu jest cichutko i chłodno. Podpórka w zestawie, 200 zł wróciło za Diablo 4 :)

Bawie się w UV i na razie 1050mV, okolice 2950 mhz na rdzeniu + 1200 mhz na pamięciach i 230W poboru maksymalnie, a wiem, że mogę jeszcze niżej zejść z napięciem rdzenia.

65 stopni max w stresie.

Ja jestem z tej karty mega zadowolony. Warzone 2.0 trzyma 120+ klatek na natywnym 2k i ultra detalach. Byłem wrogo nastawiony do generatora klatek, po testach w cp2077 zwracam honor, nie czuć laga na myszce, a jest bardzo płynnie, nie widzę artefaktów. Przypudrowany Wiedźmin to samo.

650W Seasonic uciąga mi tą kartę z 12700k. Z 3080 Ti, która pikowała do 350W PUBG mi resetował kompa.
Karta ma zablokowany power limit, ale to nic, i tak ładnie boostuje sama.

IMHO udany zakup i mogę szczerze bez ściem i wywyższania swojego polecić :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PNY ma dobre opinie nie tylko osób które je kupiły ale też recenzentów. Oczywiście nie jest to marka w Polsce mega rozpoznawalna ale starzy wyjadacze wiedzą że to porządną firma. 

np KFA2 to przecież stare dobre Galaxy:) 

Ja od siebie dodam że miałem 3x 4070ti od ASUS wersja TUF i ogólnie kultura pracy chłodzenia była bardzo dobra o tyle cewki grały tak że żona zagroziła rozwodem jak nic z tym nie zrobię. Wymieniłem trzy razy i trzy razy to samo.. kupiłem mimo mojej całej nienawiści do Gigabyte, model aorus i jest to karta za którą nie żałuję wydanej ani jednej złotówki 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2023 o 10:42, JohnB napisał:

PNY RTX 4070 Ti XLR8

W sumie przy tak dobrych ocenach dobrze jakby się pojawił ten model w wersji RTX 4070. Inna sprawa że jak dany model ma dobre opinie to cena idzie w górę,  np. RTX 4070 Inno3d  ichill. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2023 o 10:42, JohnB napisał:

Witam z tego co widziałem to  PNY RTX 4070 Ti XLR8 Gaming jest bardzo dobrą kartą cicha i wydajna i w miarę z tych tańszych z seri 4070ti ogólnie są recenzje możesz sobie zobaczyć. A np. dopłacać do niby lepszego chłodzenia +/- 400-500zł to twój wybór.

https://www.morele.net/karta-graficzna-pny-geforce-rtx-4070-ti-xlr8-gaming-verto-epic-x-rgb-12gb-gddr6x-vcg4070t12tfxxpb1-12657645/?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&ceneo_cid=6a3ed1a9-b056-758d-a407-5053731066c3

Zlituj się z owocowymi.. Proszę:

 https://techlord.pl/pny-geforce-rtx-4070-ti-xlr8-gaming-verto-tf-oc-12gb-gddr6x-dlss3-diablo-iv-w-zestawie-p-9090.html

https://foxkomputer.pl/pl/p/PNY-Karta-graficzna-GeForce-RTX-4070Ti-12GB-XLR8-Gaming-Verto-VCG4070T12TFXXPB1-DIABLO-IV-w-zestawie.-/23676

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecę PNY XLR8 OC, zobacz sobie tutaj LINK jak wypada w kwestii temperatur i hałasu, żadna karta nie ma podejścia. I w kwestii cewek też nie widziałem, żeby ktokolwiek narzekał na PNY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem by brać Gigabyte Gaming OC albo Gigabyte Gaming Eagle, natomiast karty te wypadają źle pod kątem głośności. W normalnym trybie około 44 dB. Jak z wykonaniem tego PNY? Słyszałem że dość budżetowy wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, funny.cigarette napisał:

Też polecę PNY XLR8 OC, zobacz sobie tutaj LINK jak wypada w kwestii temperatur i hałasu, żadna karta nie ma podejścia. I w kwestii cewek też nie widziałem, żeby ktokolwiek narzekał na PNY.

Niestety ale pojawiło się sporo głosów że z najnowszych dostaw nie jest już tak kolorowo :( Sporo o tym na Pepperze w sekcji komenarzy w tej wstawce:

https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-pny-geforce-rtx-4070-ti-xlr8-gaming-verto-tf-oc-12gb-gddr6x-dlss3-diablo-4-do-odbioru-at-techlord-677471

Osobiście miałem okazje również testować sztukę z TechLord kupioną w maju i potwierdzam że cewki to sprawa zupełnie losowa.. Egzemplarz kupiony w lutym z media expert również w wersji OC był ZUPEŁNIE bezgłośny, natomiast sztuka z TechLord to już zupełnie inna liga.. Niestety ale ta gorsza bo karta piszczała w każdym zakresie fps, fakt że nie jakoś głośno ale już dość słyszalnie, obie karty testowane kropka w kropkę na tym samym zestawie ze stopki ;)

W sekcji komentarzy wklejonej wstawki z Pepper jest więcej przypadków.

2 godziny temu, szagrat777 napisał:

Myślałem by brać Gigabyte Gaming OC albo Gigabyte Gaming Eagle, natomiast karty te wypadają źle pod kątem głośności. W normalnym trybie około 44 dB. Jak z wykonaniem tego PNY? Słyszałem że dość budżetowy wygląd.

Mnie przypadł do gustu, karta dobrze wykonana a cała konstrukcja sprawia wrażenie "zwartej", niezły z niej klocek jak na RTX XX60 Ti tffuuu! RTX XX70 Ti :E 

Edytowane przez Reverse17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Reverse17 napisał:

Niestety ale pojawiło się sporo głosów że z najnowszych dostaw nie jest już tak kolorowo :( Sporo o tym na Pepperze w sekcji komenarzy w tej wstawce:

https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-pny-geforce-rtx-4070-ti-xlr8-gaming-verto-tf-oc-12gb-gddr6x-dlss3-diablo-4-do-odbioru-at-techlord-677471

Osobiście miałem okazje również testować sztukę z TechLord kupioną w maju i potwierdzam że cewki to sprawa zupełnie losowa.. Egzemplarz kupiony w lutym z media expert również w wersji OC był ZUPEŁNIE bezgłośny, natomiast sztuka z TechLord to już zupełnie inna liga.. Niestety ale ta gorsza bo karta piszczała w każdym zakresie fps, fakt że nie jakoś głośno ale już dość słyszalnie, obie karty testowane kropka w kropkę na tym samym zestawie ze stopki ;)

W sekcji komentarzy wklejonej wstawki z Pepper jest więcej przypadków.

Mnie przypadł do gustu, karta dobrze wykonana a cała konstrukcja sprawia wrażenie "zwartej", niezły z niej klocek jak na RTX 4060 Ti tffuuu! RTX 4070 Ti :E 

mógłbyś podrzucić ta wstawkę z opiniami? Widzę kilka komentarzy. Z tego co widzę to jest to dość losowe. U jednych piszczy u innych nie. Zastanawiam się jak ten głośny gigabyte ma się do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szagrat777 napisał:

mógłbyś podrzucić ta wstawkę z opiniami? Widzę kilka komentarzy. Z tego co widzę to jest to dość losowe. U jednych piszczy u innych nie. Zastanawiam się jak ten głośny gigabyte ma się do tego.

https://www.pepper.pl/comments/permalink/14018306

https://www.pepper.pl/comments/permalink/13977722

https://www.pepper.pl/comments/permalink/14026845

https://www.pepper.pl/comments/permalink/13939472

https://www.pepper.pl/comments/permalink/13977222

https://www.pepper.pl/comments/permalink/13954555 - tutaj zmiana zasilacza pomogła, ale nie jest to panaceum na każdy przypadek "coil whine", czasami pomoże a czasami jest bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Reverse17 napisał:

sklepy pozwalają zwracać karty które piszczą czy raczej nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szagrat777 napisał:

sklepy pozwalają zwracać karty które piszczą czy raczej nie?

Pewnie że tak.. TechLord nawet jednemu użytkownikowi potwierdził piszczenie i również stwierdzili że tak nie powinno być i wysłali nowy egzemplarz na wymianę który to podobno piszczał już znacznie mniej, ot, lepszy los na loterii.

Sytuacja również z Pepper, jak znajdę to podrzucę link.

Edycja:

Hmmmm, to był chyba ten użytkownik, wydaje mi się że czytałem jak w którejś wypowiedzi pisał że TechLord potwierdził mu piszczenie cewek i po tym fakcie wysłali mu nową kartę na wymianę.. Ale coś nie mogę znaleźć tego konkretnego posta :hmm: (a może źle zakodowałem :E..)

https://www.pepper.pl/comments/permalink/14100911

Edytowane przez Reverse17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Reverse17 napisał:

Pewnie że tak.. TechLord nawet jednemu użytkownikowi potwierdził piszczenie i również stwierdzili że tak nie powinno być i wysłali nowy egzemplarz na wymianę który to podobno piszczał już znacznie mniej, ot, lepszy los na loterii.

Sytuacja również z Pepper, jak znajdę to podrzucę link.

Edycja:

Hmmmm, to był chyba ten użytkownik, wydaje mi się że czytałem jak w którejś wypowiedzi pisał że TechLord potwierdził mu piszczenie cewek i po tym fakcie wysłali mu nową kartę na wymianę.. Ale coś nie mogę znaleźć tego konkretnego posta :hmm: (a może źle zakodowałem :E..)

https://www.pepper.pl/comments/permalink/14100911

a ok, rozumiem ze Techlord jest w miare legitnym sklepem? Odczuwasz ze jest jakis wysyp tego typu kart piszczacych PNY?

Edytowane przez szagrat777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, szagrat777 napisał:

a ok, rozumiem ze Techlord jest w miare legitnym sklepem? Odczuwasz ze jest jakis wysyp tego typu kart piszczacych PNY?

Zamówiłem kartę w poniedziałek przyszła w środę. Wczoraj dostałem kod do Diablo IV.  Kupowałem u nich pierwszy raz i wszystko było ok.

Karta jak najbardziej polecam solidna konstrukcja. Ja ze swojej sztuki jestem bardzo zadowolony. Jest wydajnie, chłodno i cisza jak makiem zasiał.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szagrat777 napisał:

sklepy pozwalają zwracać karty które piszczą czy raczej nie?

To nie ma znaczenia bo zwrot masz do 14 nawet bez podania przyczyny, możesz używać testowo 13 dni i zwrócić ( czasem po paru dniach cewki potrafią się uciszyć) lub po wykonanym UV więc parę dni na te testy/zabiegi masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szagrat777 napisał:

a ok, rozumiem ze Techlord jest w miare legitnym sklepem? Odczuwasz ze jest jakis wysyp tego typu kart piszczacych PNY?

Wydają się być bardzo legitnym póki co, sprawna i miła obsługa, ze zwrotem również nie robili żadnego problemu.

Gdzieś wyczytałem że założyli go uciekinierzy z X-KOM'u.. Ale ile w tym prawdy to nie mam pojęcia ;)

Co do cewek.. Jest to zupełna loteria, musisz kupić i trzymać kciuki że trafisz dobry los na owej loterii, a jak nie to zwrot i po sprawie :)

Edytowane przez Reverse17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z PNY jest tylko 1 maly problem, same wentylatory sa w miare ciche ale slyszalne. Tam minimalna wartosc to 30% i odpowiada niestety 1000 obr/min. To nieco duzo. Nie ma opcji zeby zmniejszyc na bardziej sensowne.
Druga rzecz to wyjatkowo kiepska wspolpraca ustawien wentylatorow z afterburner msi. Nawet po ustawieniu karta robi co chce. Orginalny soft do ustawien jest beznadziejny, warto tylko ustawic podswietlenie jakie odpowiada.

Widzialem na 1 zdjeciu jak gosc zdjal same wentylatory i zalozyl noctua 3x wlasnie ze wzgledu na  cisze i obroty. Tyle ze to koszty i dlubanina.

undervolting dla mnie  podstawa, 0.89v 2650mhz, pobor spadl ok. 80w, temperatury 50-60C w zaleznosci od gry

Edytowane przez Szefo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten model ma fan stop więc w idle możesz włączyć 0% rpm a pod obciążenie poniżej 1000rpm do niczego nie jest potrzebne, podświetlenie możesz ustawić programikiem OpenRGB którego się nawet nie instaluje i po ustawieniu wywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musze wlaczac, bo standartowo jest to ustawione. Przy obciazeniu karta i tak robi swoje wbrew afterburnerowi.

Edytowane przez Szefo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Send1N napisał:

 a pod obciążenie poniżej 1000rpm do niczego nie jest potrzebne, 

Jak widac czy raczej slychac jest bardzo potrzebne, chyba ze ktos ma waciki w uszach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem słyszysz w ogóle 1000rpm? :E masz całego kompa chłodzonego pasywnie pod obciążeniem? przy 1000 to nawet wentylator 120mm jest jeszcze cichy a co dopiero takie 80/90/100mm na kartach...

  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000rpm może być słyszalne w zależności od modelu wentylatora, przeszkód przed nim, a że wentylator pracuje w obudowie, to też obudowy (przy perforowanych/"ołpen benczach" słychać będzie coś, co w wytłumionej obudowie będzie dead silent). Są karty, które przy 1250RPM mają taką samą głośność jak inny model przy 1700RPM. Wniosek - nie patrzyć na RPM, no może co najwyżej tak baaardzo orientacyjnie (+- kilkadziesiąt procent)

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...