Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję dwie po pięć gniazd i z najlepiej dwumetrowymi przewodami (dłuższy w razie czego sobie gdzieś zwinę - jakby jakieś super opcje były np. tylko trzymetrowe). Co prawda fajnie by było mieć tych gniazd więcej, ale w przypadku tej, gdzie bardziej by się przydały, potrzebuję zmieścić się w wymiarach 45x10cm. Zasilane będą komp ze standardowymi peryferiami czy telewizor z konsolami plus typowe pierdoły jak lampka biurkowa czy ładowarka do telefonu. Jakiegoś sztywnego budżetu nie mam - zależy mi na tym, żeby robiło to robotę, a niż było tanie, ale dopłacać za nieistotnie lepsze nie lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś listwo-znawcą, ale od lat korzystam z tych od Acar'a i widzę, że cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i są mega popularne.

Przykładowo Acar F5 Pro spełnia Twoje wszystkie wymagania: https://www.morele.net/listwa-zasilajaca-acar-f5-pro-przeciwprzepieciowa-5-gniazd-3-m-czarna-w0093-378878/

Mam taką 8 gniazd, podłączony mocny komp, biurko elektryczne, dwa monitory i jakieś duperele.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ACAR wygląda ciekawie - wskazanie prawidłowego uziemienia (lampką) filtr przeciw-zakłóceniowy ... bardzo podobny do Lestar LFT 2005 / 2001A (nie pamiętam, czy 2001A ma lampkę od uziemienia).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z kolei napisal, ze ta listwa patrzac na jej specyfikacje wyglada slabo i odradzalbym. 

Polecam listwy APC seria Performance. Np. TAKA

Edytowane przez amsztel
uzupelnienie informacji
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, amsztel napisał:

Ja bym z kolei napisal, ze ta listwa patrzac na jej specyfikacje wyglada slabo

Masz na myśli absorbcję energii 215J ? - no tak, nie jest to rewelacja (Lestar 2005 ma 900J, 2001A 1800J i ten APC 1800J)

Ten APC faktycznie wygląda super. W sumie tylko do jednej rzeczy mogę się przyczepić w tym APC - przy cenie ~200zł obciążalność typowe 2300W, a nie wypasione 3680W. Poza tym super. ... aha, nie wczytywałem się jaka jest obciążalność pojedynczego gniazda, bo tutaj producenci listw też pułapki na nas użytkowników zastawiają.

Przy Lestar 2001A widzę obciążalność pojedynczego gniazda 460W 🙁

Przy Lestar LFT2005 też 460W 🙁

ACAR F5 PRO - brak info - jeszcze gorzej ☹️

APC PMH63VT-FR też się nie chwali ile jedno gniazdo wytrzymuje 😠

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Kyle_PL napisał:

aha, nie wczytywałem się jaka jest obciążalność pojedynczego gniazda, bo tutaj producenci listw też pułapki na nas użytkowników zastawiają.

Przy Lestar 2001A widzę obciążalność pojedynczego gniazda 460W 🙁

Przy Lestar LFT2005 też 460W 🙁

ACAR F5 PRO - brak info - jeszcze gorzej ☹️

APC PMH63VT-FR też się nie chwali ile jedno gniazdo wytrzymuje 😠

To akurat ciekawy temat, czyli co, lece na swoim Acar S8 z kompem, który potencjalnie w peeku bierze mi 600W na listwie, która ma może max 460W obciążalność pojedynczego gniazda? :D 

Edytowane przez frosti-
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja to rozumiem tak, że jeśli producent nie podaje obciążalności dla jednego gniazda, to znaczy że jest to bez różnicy. Taki Acar i tak gniazda w listwie ma pociągnięte metalowymi blaszkami ciągiem przez całą listwę, albo co najwyżej podzieloną na dwa segmenty (przynajmniej jakiś czas temu tak było) więc liczy się i tak obciążenie całościowe lub dzielone na pół. W listwach gdzie każde gniazdo to osobny obwód do układu zabezpieczającego obciążalność poszczególnych gniazd już można łatwiej określić.

Z lampkami uziemienia fajne cyrki czasem są. Mam listwę Belkina, która przy podwójnym gnieździe w ścianie musi być wpięta w określonej konfiguracji, czyli faza musi iść na konkretny bolec wtyczki, bo inaczej listwa pokaże że gniazdo jest bez uziemienia :D 

no chyba że ktoś gdzieś zrobił zerowanie o którym nie wiem :P 

Z Acar i APC tego problemu nie miałem. Natomiast w ACAR i APC już mi się trafiły mało żywotne przełączniki. APC bez problemu wymienili na gwarancji, ACARa jeszcze nie reklamowałem, bo przy takich cenach jakie były na te listwy to nawet paragonów nie zostawiałem. 

Obecnie mam wszystkie trzy, z czego jedna działa i jest podłączona cały czas, dwie są wyłączane gdy sprzęt jest nieużywany, ale pozostają wpięte w kontakt. Póki się nic nie dzieje ciężko powiedzieć która lepsza ;) 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Ten ACAR wygląda ciekawie - wskazanie prawidłowego uziemienia (lampką)

Lampka jest od czegoś innego, bo moja listwa jest podpięta do nieuziemionego gniazdka a dioda i tak się świeci:

VLcss6x.jpg

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, LeBomB napisał:

Natomiast w ACAR i APC już mi się trafiły mało żywotne przełączniki. APC bez problemu wymienili na gwarancji, ACARa jeszcze nie reklamowałem, bo przy takich cenach jakie były na te listwy to nawet paragonów nie zostawiałem.

Mam podobne odczucia użytkowe. ACARa używam i polecam od lat i te listwy na prawdę wiele pociągną, ale te przełączniki to jest tragedia. Jak są podpięte i ciągle włączone to luz, ale jak ktoś namiętnie codziennie je wyłącza to niestety czeka go regularna wymiana. Co do gwarancji to loteria, raz uznają, a raz nie ;)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@narmiak a faktycznie, w Acar pełni ona inną funkcję :D 

Cytat

Produkt ten ma również zainstalowaną diodę, która informuje o poprawności pracy ochrony przeciwnapięciowej. 

Czyli podświetlony przycisk sygnalizuje że jest napięcie w gniazdkach, a dioda, że warystor działa :P 

Z jednej strony rozwiązanie stosowane np. przez Ever czy właśnie APC, gdzie takie diody też występowały, informując że układ działa. Przydaje się po wystąpieniu zdarzenia, gdzie mamy bezpiecznik automatyczny. Wciskasz go i masz pewność że listwa dalej przed czymś zabezpiecza.

Edytowane przez LeBomB
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odzew! Potrzebuję kupić, a mało na temat list wiem i wydaje mi się zniuansowany ponad wiedzę prezentowaną w jakichś poradnikach zakupowych :) Z jednej strony oszczędności tu nie szukam, nie zabolą mnie droższe listwy za 2-3 stówki, z drugiej podejrzewam, że jak w innych dziedzinach cena niekoniecznie zawsze idzie w parze z jakością czy adekwatnością do konkretnych potrzeb, więc będę wdzięczny za rekomendacje :] 

Tak na szybko, bez wgłębiania się w szczegóły, najbardziej spodobała mi się zalinkowana przez @amsztel PMH63VT-FR, bo miałbym te cholerne akurat potrzebnych sześć gniazd przy świetnych gabarytach, jest wieczysta gwarancja i do tego chwali @Kyle_PL, który wydaje mi się pasjonatem tematu :> Jednak zastanowiła mnie wspomniana obciążalność gniazda, której oficjalna specka nie podaje. Należy to rozumieć jako bez różnicy? Pod tą listwę podłączałbym kompa z sygnaturki, więc z tych bardziej intensywnych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jurand ze Spychowa napisał:

chwali @Kyle_PL, który wydaje mi się pasjonatem tematu :>

Lubię wysokiej jakości i trwałe rzeczy ;) W Lestar padł mi kiedyś włącznik (mechanicznie) ... bardzo podobny do tego ACAR. Teraz mam jakiegoś Belkin GRY:

e3c1753c4721b354cd0b8710ed01

i ten włącznik jakby bardziej trwały. Ten APC wygląda na praktycznie najlepsza listwę, z tych co tu wymieniliśmy.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do peceta posiadam listwę Acar 504WF oraz do TV i kina wybrałem Brennenstuhl Super Solid13.500A. Brennenstuhl Super Solid posiada dość spore odstępy między gniazdami i to jest na plus. Dodatkowo dobrze że wybrałem wersję na 8 gniazd.

Edytowane przez ket_rab
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie wziąłem dwie sztuki: https://www.morele.net/listwa-zasilajaca-apc-performance-przeciwprzepieciowa-8-gniazd-2-7-m-biala-pmf83vt-fr-725078/ Jedną szóstkę bym zapchał od razu, co popchnęło mnie do ósemki, a druga już byłaby bliska, więc niech sobie będzie rozwojowa, skoro przy tym taka sympatycznie kompaktowa i dobra :DPogrzebałem chwilę w necie za alternatywami i faktycznie te APC Performance wydają się konkret :] (co prawda nie siedziałem nad tym jakbym dom kupował/jak co poniektórzy rozkminiają tutaj absolutnie najlepszy cena/jakość i przyszłościowy cooler powietrzny do 150 złotych)

BTW przypomniała mi się jedna zastanawiająca rzecz, powiedzmy w temacie. Miałem przez kilka dni u siebie dwie sztuki Dark Powerów 13 (miałem, bo terkoczące dziady) i zastanowiła mnie jedna rzecz w ich instrukcji: polecali podpinać kompa bezpośrednio do źródła, wyraźnie pisząc, że z pominięciem listwy. Domyśla się ktoś dlaczego?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mówił mi koleś który zakładał klimatyzację w mieszkaniu ma być podłączone prosto do gniazdka nie przez listwę, oczywiście olałem to :] zapewne chodzi o ewentualną usterkę listwy i obwinianie sprzętu gdy ten działa niepoprawnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z reguły taki zasilacz ma o wiele lepsze jakościowo zabezpieczenia niż listwa. Tak samo jest z zasilaczami UPS co ostatnio pomógł mi zweryfikować kolega @amsztel - bezpośrednio do gniazdka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem im więcej poziomów zabezpieczeń tym lepiej. Może nie upalisz zasilacza, tylko UPS, jeśli jest przed nim. Może nie upalisz UPS, jeśli listwę masz przed nim. Pierwszą linią obrony są bezpieczniki w mieszkaniu, ale one nie są tak szybkie jak listwa/UPS/zabezpieczenia zasilacza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Send1N napisał:

Tak samo mówił mi koleś który zakładał klimatyzację w mieszkaniu ma być podłączone prosto do gniazdka nie przez listwę, oczywiście olałem to :] zapewne chodzi o ewentualną usterkę listwy i obwinianie sprzętu gdy ten działa niepoprawnie.

W sensie, że kompa czy klimatyzator :D ?

1 godzinę temu, caleb59 napisał:

Bo z reguły taki zasilacz ma o wiele lepsze jakościowo zabezpieczenia niż listwa. Tak samo jest z zasilaczami UPS co ostatnio pomógł mi zweryfikować kolega @amsztel - bezpośrednio do gniazdka.

Właśnie to mnie zastanawia. Na chłopski rozum zabezpieczenie zasilacza to jedno, więc spodziewałbym się, że działa tak samo przy podłączeniu przez ścianę czy listwę, a listwa to drugie, kolejne zabezpieczenie. Nie zrozumiałem tej myśli z UPSem, o co tam chodziło?

Osobiście przez 20+ lat miałem kompy podłączane różnorako, raz do gniazdka, raz do listwy. Nie mam tak wypasionych listw jak powyżej, nie zwykłem przestawać korzystać z kompa/innych sprzętów podczas burzy, a w zasadzie nic mi się nigdy z elektroniki nie zjarało. W zasadzie, bo raz padł mi w kompie zasilacz i podejrzewałbym tu przepięcie - była spora burza, mnie na chacie nie było, a kiedy wróciłem był padnięty, ale niczego więcej ze sobą nie zabrał. Przez to, że mam tu raptem jeden przypadek i do tego zasilacza z innej ery, przełomu tysiącleci, dodatkowo mającego wtedy dziesięć lat na karku, nie wiem, co o tych wszystkich względach bezpieczeństwa myśleć. Czy ja jestem nierozsądny z nawalaniem na kompie podczas burzy z piorunami, nieodłączaniu reszty sprzętów i po prostu mam farta? Czy może właśnie porządna listwa i taki zasilacz w kompie załatwiają temat całkowicie albo do tego stopnia, że po prostu zwykłem być zabezpieczony, więc nie ma się czym przejmować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2023 o 12:44, dzki_czoug napisał:

Mam podobne odczucia użytkowe. ACARa używam i polecam od lat i te listwy na prawdę wiele pociągną, ale te przełączniki to jest tragedia. Jak są podpięte i ciągle włączone to luz, ale jak ktoś namiętnie codziennie je wyłącza to niestety czeka go regularna wymiana. Co do gwarancji to loteria, raz uznają, a raz nie ;)

To prawda, mam Acar F5 i wymieniałem już 2 razy w ciągu roku, mam już 3cią i słyszę już, że pstryczek potrafi "syczeć" czasami. Masakra.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jurand ze Spychowa napisał:

W sensie, że kompa czy klimatyzator :D ?

klimatyzator :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości to nawet nie ma podanych informacji ile jest max dla 1 gniazda i jak to wtedy sprawdzić skoro już o tym mowa?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzisz. W sumie, to i tak jest jakieś dziwne ograniczenie. Powinno być tak, że jak listwa jest 2300W, to tyle powinno się dać przepchać jednym gniazdem. Te 460W w Lestar, to jest jakiś dowcip (drukarki laserowe biorą wielokrotnie więcej).

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, Send1N napisał:

W większości to nawet nie ma podanych informacji ile jest max dla 1 gniazda i jak to wtedy sprawdzić skoro już o tym mowa?

No właśnie była rozkmina wyżej i przypuszczenia, że brak info o limitach oznacza ich brak. Do tego w speckach co lepszych listw nie spotkałem się z limitami, więc nawet trzyma się to kupy. I być może właśnie limity stoją za tym, co mówił Ci człowiek od klimy czy zaleceniami z instrukcji Dark Powera.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś po taniości w domu https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/listwa-brennenstuhl-10-gniazd-2-m-czarny bo potrzeba mi było 9 gniazd pod sprzęty i ostatnio mi zaczęła migać jedna z diód i słychać było syczenie już myślałem że po 3 latach coś ją trafia ale okazało się że to gniazdko za łóżkiem było całe pokruszone w środku jak zdjąłem osłonę + końcówki przewodów instalacji pokruszyły się w palcach przy sciąganiu gniazdka :E ciekawe co by powiedział ten od klimatyzacji o tym :D po dorobieniu nowych końcówek i wymianie gniazda wszystko ok nic nie miga nic nie syczy

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...