Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, azgan napisał:

Wątpię żeby tutaj PS5PRO coś pomogło

No na mydełko by pomogło, po prostu mogliby podnieść rozdziałkę w trybie wydajności na lepszą i zrobić mniej mydełka :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, lukadd napisał:

Da się przestawić. Do dziś na switchu latamy w 30 klatkach, większość gierek na konsolach to 30fps. Nawet steam deck sporo gierek się lata 30 czy 40 lock i człowiek żyje :E
Oczywiście czym wincyji tym lepiej i jest nieporównywalna różnica w płynności i jakości obrazu w ruchu. No, ale te 30fps da się przestawić.

Jasne do wszystkiego da się przyzwyczaić. Sam osobiście zawsze wybiorę plynnosc kosztem super/hiper grafiki. Masochistą nie jestem. 😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, azgan napisał:

Pewnie Part III to przebije 

Call of duty już dawno to przebija, cold war zajmuje ponad 250GB. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lukadd

Wątpię. Final Fantasy XVI w trybie wydajności śmiga w przeskalowanym 1080p a Final Fantasy VII Rebirth podobno w dynamicznym 1440p z spadkami do 1080p tylko że tutaj skopane jest dodatkowo postprocesowe TAA i dlatego wygląda to tak źle. Zresztą dodatkowa moc poszłaby pewnie w dopakowanie grafiki tak jak zrobili to w Rebirth gdzie jest duży otwarty świat z masą detali a Intergrade to ciasny tunel. Gołym okiem widać że mimo tego samego silnika różnice w wydajności PS4/PS4PRO a PS5 zostały wykorzystane na zupełnie coś innego chociaż fakt Remake VII na PS5 w trybie quality dostało natywne 4K więc może na PS6 by się to udało. To są sprzęty za 2500 zł więc i tak dobrze sobie radzą jak na tak wyglądający tytuł. Smartfony często więcej kosztują 😉.

23 minuty temu, lukadd napisał:

Da się przestawić. Do dziś na switchu latamy w 30 klatkach, większość gierek na konsolach to 30fps. Nawet steam deck sporo gierek się lata 30 czy 40 lock i człowiek żyje :E
Oczywiście czym wincyji tym lepiej i jest nieporównywalna różnica w płynności i jakości obrazu w ruchu. No, ale te 30fps da się przestawić.

Daliby tryb jakości w 40fps pod 120Hz ekrany z VRR i byłaby gitara chociaż tutaj i tak postarali się z trybem quality o tyle bo te 30k/s jest dosyć stabilne i biegając po otwartym świecie nie uświadczyłem zacinek a wygląda to bardzo ładnie +/- widoczki takie jak w Horizon Forbidden West 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, lis22 napisał:

Konsola nigdy nie będzie "wyrabiać" bo musiałaby kosztować ok. 10 tysięcy zł a nie trzy tysiące.

Za dobrego lapka z mobilnymi mocnymi bebechami trzeba dać blisko 19 000 zł https://www.purepc.pl/test-msi-raider-ge78hx-ekstremalnie-wydajny-notebook-do-gier-z-nvidia-geforce-rtx-4090-laptop-gpu?page=0,63 bez szans żeby upchali coś takiego w konsoli bo to sprzęt dla mas i ma konkurować z drogimi PC'tami 😉

Do desktopa to za około 10 000 to może kupisz dobre GPU + CPU z topki a na resztę braknie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego napisałem ok a pewnie znacznie więcej a że konsole mają być dla mas to nigdy nie będą one odpowiednio mocne.

Jeśli nie będzie już exów to znikną też konsole, może wtedy Sony wyda na PC coś a la Game Pass.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No spoko, ale ciągle wrzucasz materiały DF z dnia premiery. Po pierwsze - dla mnie DF to żadna wyrocznia, tylko jedno z wielu źródeł informacji; po drugie - od tamtej pory powstało kilka modów i gracze zastosowali różne tweaki, które pozwoliły w miarę sensownie opanować sytuację. I nie żebym uważał że dzięki temu jest ok, bo tak nie uważam. Gry powinny być wydawane w dobrym stanie, i to nie gracze powinni je naprawiać a wydawca, ale SE jest znane z tego że ma w D porty i to się nie zmieni, a przynajmniej nic na to nie wskazuje. 

Z FFXVI na PC - gdzieś, kiedyś - będzie to samo. Wyjdzie, DF wypuści materiał że lipa że performance do D itd, minie trochę czasu, wyjdą mody, i wtedy się pogra. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Element Wojny

I ja się z tym wszystkim zgadzam w zasadzie dokładnie to samo miałem na myśli pisząc o tym. 

Sprawdzę sobie jeszcze na PC te mody które linkowałeś bo grałem na STEAM tylko z spolszczeniem i nie działało to jakoś super no ale nie gmerałem przy tym to fakt. 

PS>

Na tym forum od kiedy pamiętam to materiały od Digital Foundry to był główny argument przytaczany praktycznie przy każdej dyskusji więc i ja tak teraz robię.

Osobiście cieszę się że mogę i mam taką możliwość pograć sobie już teraz w Rebirth a nie czekać na to aż zapowiedzą na PC, później aż gra się pojawi i pewnie też z problemami jak to u Square-Enix, później aż połatają, później na spolszczenie a później na mody. Do tego czasu to pewnie ogrywać będę Part III tak jak jest teraz z Part II. Teraz i tak ekstremalnie długo czeka się na te wszystkie duże produkcje AAA 3-4 lata to jest norma taki Hellblade na 6-8h grania powstaje już 7 lat a to nawet nie sandbox. Jak miałbym czekać +/- rok lub dwa jeszcze na port PC Rebrith w opłakanym stanie oraz na te wszystkie rzeczy o których była mowa to szkoda mi tego straconego czasu jak mogę grać tu i teraz.

Aktualnie na PC to nadal jest czekanie na Final Fantasy XVI który wychodzi i wyjść nie może a ma nawet oficjalne spolszczenie od Square-Enix. Zapowiedziane, wyłączność się skończyła i dalej cisza a na PS5 będzie za chwilę 2 dodatek 😉

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, lukadd napisał:

No jest rozbudowana i podrasowana, ale dalej to jest FF VII. Główne tematy znane są od ponad 2 dekad :E

Ja nie znam, jakoś się uchowałem i dla mnie to zupełnie nowa opowieść zresztą czytając komentarze pod reckami widzę że takich osób jest sporo :szczerbaty:. Dla młodych to już totalnie nowa gra i nowy Final Fantasy. Resident Evil 4 Remake mimo że młodszy też mnie ominął i przechodziłem jak zupełnie nową część a w 1, 2, 3, 5 grałem a 6 olałem bo to już nie było to 😉.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ogrywam dalej na bierząco jedynkę i wlaczylem demko Rebirth aby zobaczyć różnice. Nie wiem czym Wy tu się jaracie jeśli chodzi o grafikę? Azgan odklejka i porównuje to do Horizona 😅

W tym trybie wydajności jest jedna wielka plama na ekranie i żeby była jasność to pseudo 4K w trybie jakości dużo lepiej nie wygląda. W porównaniu do tej żylety na PC z jedynki… Mozliwosc 120FPS na PC już z przyzwoitości przemilczę.

P.S. Zastanawia mnie też praktycznie brak SS w tym temacie z gry? Ale się domyślam…😜💩

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kamil, oczywiście, PC to inna bajka, i to normalne, to co ograłem w demie Rebirth, to mi się podoba, nie żebym zbierał szczękę z podłogi, bo takie coś mógłbym napisać przy Horizonie FW, przypominam, że grywam tylko na monitorze, to jednak było czuć jakąś lepszą jakość- grałem w trybie balans 40fps.
Tutaj grafa jest ok, nawet w trybie wydajnościowym ujdzie i nie szukałbym dziury, ale kurde niech ten blur zniknie z ekranu i wtedy będzie można grać, nie jestem też jakimś purystą graficznym, ale grafika jest ok jak na możliwości konsoli.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Reddzik dlatego gram w trybie quality https://futurebeat.pl/newsroom/graficznie-cos-tu-nie-gra-recenzja-techniczna-final-fantasy-vii-r/z8286ec wygląda to zauważalnie lepiej, obraz jest ostrzejszy i lepsze ustawienia graficzne np. cienie. Tryb performance jest zmasakrowany i wygląda bardzo źle.

PS>

Wszystkie ulepszenia graficznie Rebrith są pokazane i porównane z Final Fantasy VII Remake Intergrade w tym najnowszym materiale od Digital Foundry. Oczywista różnica to sandbox i duże otwarte tereny których zwyczajnie w Part I nie ma a z takich mniejszych np. ulepszone modele postaci https://www.eurogamer.net/digitalfoundry-2024-final-fantasy-7-rebirth-tech-review-an-excellent-but-inconsistent-experience wystarczy sobie obejrzeć i posłuchać.

14 godzin temu, azgan napisał:

Part II jest ładniejszy od Part I mimo zastosowania tego samego silnika, usprawnienia graficzne są widoczne.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@azganJa cię błagam, przestań nawalać tymi filmikami w swoim starym, dobrym stylu ;) Jak ktoś będzie chciał zobaczyć unboxing gry to sobie znajdzie film lub rozpakuje w domu ;) Ile można...Wybacz, ale tzw. spuszczanie sią nad tą grą, która - przy całym szacunku do fabuły, legendarnej otoczki itd. - nie jest 8. cudem świata + graficznie wcale nie wygląda nie wiadomo jak cudownie...doceniam entuzjazm, ale proszę cię ;) 

• Confused 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ktoś się może wypowiedzieć jak sama gra tak w ogóle? Jak mechaniki? Słyszałem, że są pewne zmiany w systemie walki względem Remake'u. Moja kopia dzisiaj zostanie dostarczona, więc będzie grane :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

@Kaczkofan Ale ja lubie te filmiki :E 

Na pewno ogląda się to lepiej niż te wypierdy dishara aka Kamilka z "kurasami" jak zarabiać na piraceniu gier i sprzedawaniu dostępu do konta za co zresztą poleciał z forum a później błagał BlindObserver żeby dał mu jeszcze jedną szansę którą i tak zmarnował 😉 

6 minut temu, Pavel87 napisał:

A ktoś się może wypowiedzieć jak sama gra tak w ogóle? Jak mechaniki? Słyszałem, że są pewne zmiany w systemie walki względem Remake'u. Moja kopia dzisiaj zostanie dostarczona, więc będzie grane :) 

Walka jest bardzo widowiskowa co chwilę coś się dzieje na ekranie i sprawia dużo frajdy. Jeśli są jakieś zmiany to nie odczuwam zbytnio tego względem Intergrade. Najbardziej odczuwalna zmiana to swoboda jaką dostajemy w Rebirth w chwili kiedy gra zaczyna być sandboxm. Eksploracja, widoczki i walka podczas zwiedzania tego świata to czysta przyjemność. 

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Azgan znowu się splakales i od 2 dni cytujesz posty z przed lat. 😅 Weź jeszcze kilku adminów zawołaj. Przypominam, że jest to temat o grze a nie bólu Twojego tyłka o mnie. 🤦‍♂️

P.S. Blagales to Ty mnie swego czasu: „No wez napisz cos super o Destiny aby ludzi na labie podjarac” 😅

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, azgan napisał:

Walka jest bardzo widowiskowa co chwilę coś się dzieje na ekranie i sprawia dużo frajdy. Jeśli są jakieś zmiany to nie odczuwam zbytnio tego względem Intergrade.

Te nowe synergie z bohaterami są świetne (z demka wrażenia), nie było tego w rimejku. 

34 minuty temu, Pavel87 napisał:

Moja kopia dzisiaj zostanie dostarczona, więc będzie grane

U mnie nie ma nawet statusu "w doręczeniu", a zamawiałem do Paczkomatu. Może i nawet dzisiaj nie pogram. :E Nigdy więcej fizycznych  pre-orderów od SE! :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie synergie? Jak to działa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Jaycob napisał:

U mnie nie ma nawet statusu "w doręczeniu", a zamawiałem do Paczkomatu. Może i nawet dzisiaj nie pogram. :E Nigdy więcej fizycznych  pre-orderów od SE! :E

Dlatego kupiłem cyfrę to nie pierwszy raz jak są jakieś jaja z płytami :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ciekawe czy u mnie także będą pomylone nadruki "install" i "play". :E

13 minut temu, Userkamil napisał:

Jakie synergie? Jak to działa?

Teraz dodali specjalne ruchy, w których dwóch członków drużyny wykonuje umiejętność razem.

https://www.ign.com/videos/ff7-rebirth-how-to-use-synergy-skills-and-synergy-abilities

Edytowane przez Jaycob
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra mnie interesuje czy w pełnej wersji z day 1 patchem nadal tryb 60fps jest taki spieprzony? Jakieś screeny do porównania? please😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma SS bo gra wygląda jak 💩😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety tak. Wyżej jest wrzucony materiał z DF. Gra wyglada gorzej od part I (tylko biorąc pod uwagę skale to nie jestem pewny czy to uczciwe porównanie) i FF16.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi