Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jasne ale ja od początku porównuje jedynkę z PC. Na konsolach obie wyglądają niestety jak 💩 
Sorry dla Azgana jak ostatni Horizon a po sprzedaniu karty to już nie ma żadnych różnic miedzy PC 😅 i tak sobie chłopak lata po tych galaktykach. 🚀

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, lis22 napisał:

Co do tego Horizona to w recenzjach mówili, że w FF jest o wiele większy zasięg rysowania obiektów a w HFW jest on ograniczony poprzez mgłę, było o tym min. w recenzji na GOLu.

Odnośnie Horizon to nie tylko ja mam takie odczucia w kwestii otwartego świata 

mało tego tutaj gość słusznie mówiąc o Horizon Forbidden West zwrócił uwagę że w Rebirth nie ma tej mgły wszechobecnej w tym wcześniej wymienionym tytuły przez co jest lepsza widoczność tego co jest na dalszym planie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, lis22 napisał:

Co do tego Horizona to w recenzjach mówili, że w FF jest o wiele większy zasięg rysowania obiektów a w HFW jest on ograniczony poprzez mgłę, było o tym min. w recenzji na GOLu.

Dokładnie 

2 godziny temu, Reddzik napisał:

vs

Chyba nie muszę podpisywać, bo to widać

Tu już trochu mniejsza różnica, ale nadal widoczna

screeny z discorda na pewnym kanale, tutaj dałem w spoiler, by nie zawalić forum screenami

Pokaż ukrytą zawartość

IMG_1941.jpg?ex=65f43d99&is=65e1c899&hm=

IMG_1942.jpg?ex=65f43d9e&is=65e1c89e&hm=

IMG_1945.jpg?ex=65f44015&is=65e1cb15&hm=

IMG_1946.jpg?ex=65f44017&is=65e1cb17&hm=

Serio jak ktoś ma zamiar grać w tym rozciapanym performance mode to lepiej sobie odpuścić i poczekać na wersję PC bo tego raczej już nie poprawią. Nie poprawili tego w wersji demo i na premierę jest taka sama 💩.

W quality model może i jest cinemanic expirence ale za to stabilne i klateczki tak nie skaczą. Rozdzielczość jest za niska w trybie wydajności + agresywne TAA i jest totalne mydło. W trybie jakości przynajmniej jest to 4K fakt nie zawsze natywne bo tutaj rozdzielczość jest też dynamicza ale przynajmniej z tego co piszą nawet jak spada to nie ma takiego dramatu.

"Rebirth offers two visual modes - a graphics mode, which targets 30fps, and a performance mode which targets 60fps. Underlying visual settings appear to be a match here, so you're getting identical shadows, draw distances, and all the rest of it as far as I can tell. Resolution for the performance mode averages at around 1152p, while the graphics mode is usually at or near 4K, with both modes employing dynamic resolution. That's nothing particularly special, but there is a very odd quirk with the performance mode. The game doesn't upscale using a typical bicubic or bilinear method, but instead seems to double the pixels using a nearest neighbour technique or something similar, albeit with a slightly soft final resolve. It's noticeably blocky and still doesn't look much sharper than more conventional scaling methods".

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak lepiej zdjęcia sobie pooglądać w skalowanym 4K i 30 klatkach. Zejdź na ziemie. 🚀

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej czekać cierpliwie 2 lata na wersję PC.

Ależ tu się wojna PC vs konsole odbywa. Podziwiam zapał obu stron :D 

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 22.02.2024 o 17:27, Jaycob napisał:

10/10 i takie smaczki?

Screenshot-2024-02-22-at-17-07-05-Final-

Oczy wypala. :E

Różnice widać nawet na telefonie i tym screenie z kompresją YouTube 😅 a co dopiero na dużym TV. Nic a nic nie widać różnicy ani tego o czym piszą w tekście na Eurogamer.net, wszyscy wymyślają :szczerbaty:. Nie wiem jak trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć. W Quality mode dużo lepiej to wygląda, widać nawet pasma włosów a w performance jest jedna wielka plama zamiast głowy. Wszystkie drobne detale wyraźnie na tym tracą. Nawet na skałach nie widać ich chropowatości gdzie w trybie z dynamicznym 4K na tej samej scenie bez problemu jest to dostrzegalne i ostrzejsze :szczerbaty:

W dniu 22.02.2024 o 15:40, Jaycob napisał:

Obejrzałem. Widać, że nie poprawili prawie nic w trybie wydajności. Oj źle to wygląda:

Screenshot-2024-02-22-at-15-25-01-Final-

Screenshot-2024-02-22-at-15-27-45-Final-

Nie tylko blurr, ale i pixeloza.

Ej no weź przecież jest kompresja YouTube i nic nie widać, nie da się tego porównać 🤣

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ehh śmieszku 😅 Kompresja tyczy się tych Twoich rewelacji, że nie ma różnic miedzy PC a konsolą. Tu nagle już je dostrzegasz. Jak zlecisz na ziemie to może się ogarniesz. 🚀

Oba tryby to kupa względem pierwszej części na PC dziś ale jak lubisz zdjęcia oglądać w skalowanym 4K to luz. 👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tym razem otworzyłem szafkę Tify. Reakcja drużyny świetna:

YOU ASSHOLE!

:E

Tylko nadal nie wiadomo co tam było.:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Jaycob napisał:

No dobra, ale SS z PC, a Rebith nie wyszedł na PC jeszcze.

Dorwiesz pełną wersję to pewnie podczas grania pojawią się piękne screeny Twojego Autorstwa i jeszcze będzie zdziwienie jak to potrafi wyglądać bo dobrze wyglądających miejscówek tutaj nie brakuje (sam zresztą zobaczysz). Zawsze tak robisz a to rozleniwia bo po co to robić jak Ty to zrobisz i tak lepiej 😉. Na forum jesteś naczelnym fotografem od giereczek więc to Twoja rola 😁. Wystarczy obczaić ile tego zrobiłeś z Final Fantasy XVI a każde kolejne fotki były lepsze.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jaki styl walki wybraliście, aktywny czy klasyczny? Ja remake ogrywałem na klasycznym, ale nie wiem czy teraz tego nie zmienić. No i gracie z japońskim dubbingiem? Pograłem niecałe dwie godziny, póki co żadnych błędów nie uświadczyłem, ale graficznie (w trybie jakości), nie ma tu jakiegoś szału, śmiem twierdzić, że nasz Wiesław 3 w wielu miejscach prezentował lepszą oprawę. Niektóre tekstury otoczenia czy np ubrania NPC są naprawdę niskiej jakości. Za to wszelkiego rodzaju wstawki filmowe to coś pięknego. 

Edytowane przez Pavel87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Pavel87 napisał:

, ale graficznie (w trybie jakości), nie ma tu jakiegoś szału

Nie znasz się! Azgan twierdzi, że to jakość Horizona i tyle. 🤷

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, slafec napisał:

Lepiej czekać cierpliwie 2 lata na wersję PC.

Ależ tu się wojna PC vs konsole odbywa. Podziwiam zapał obu stron :D 

Nie ma żadnych wojenek bo nie ma o co tutaj walczyć. Jaki koń jest każdy widzi 😁

Ignoruje się zwyczajnie pajacowanie, metoda sprawdzona przez innych 😉

Jeden typ ubzdurał sobie że gram tylko na konsoli i to jest jego jedyny argument nawet jak mam sprzęt z i9 i RTX4080 gdzie wszystko można samemu sprawdzić 😄

Wystarczy zabrać mu atencję i będzie robić fikołki żeby tylko jego było na wierzchu. 

W innych tematach masa osób zwracała uwagę na to jak obiektywne są jego opinie gdzie każda kolejna gra jest dla niego zawsze najlepsza nawet totalne 💩 będzie super wystarczy zajrzeć do tematu np. z Suicide Squad: Kill The Justice League 😆

Teraz jak się jeszcze wyjaśniło że to banita wygnany z forum to o co tutaj i z kim walczyć? To że zmienił nicka nie zmienia jego osoby :szczerbaty:

Polecam dodać do ignorowanych tak jak robią to inne chłopaki i będzie spokój, niech pisze sam z sobą jak lubi 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ten dalej… Wytrzymasz 24h bez wspominania o mnie czy tak Cie tyłek pieczę, że musisz to robić w co drugim poście? 🤡

Wszyscy tu widzą jak to „ignorowanie” Ci wychodzi. 😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Userkamil Wiesz, ja dopiero co skończyłem tzw prolog, to co było w demie, więc myślę, że będą takie momenty gdzie zatrzymam się na chwilę i będę patrzył, ale mimo wszystko nie sądzę żeby to była jakość HFW, chociaż tam dużo jednak zakrywała mgła, ale nie raz się patrzyło na samą grę świateł, roślinność itp. To też inny silnik graficzny. Zobaczymy :) Dla mnie tutaj liczy się przede wszystkim fabuła, sama historia i oczywiście główne atuty Tify :E 

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie twierdzę że nie ma tam ładnych widoczków. Artystycznie jest bardzo ladnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Pavel87 napisał:

Jaki styl walki wybraliście, aktywny czy klasyczny? Ja remake ogrywałem na klasycznym, ale nie wiem czy teraz tego nie zmienić. No i gracie z japońskim dubbingiem?

Angielski dubbing, aby za dużo nie czytać i rimejk grałem także po ang, więc przyzwyczaiłem się do VA bohaterów.  Zaraz przyjdą znawcy, że po bożemu w JRPG to tylko jap. ale mi się serio podoba ten ang.

U mnie tryb aktywny, klasyczny jest taki, że część akcji jest automatycznych, a ja wolałbym mieć pełną kontrolę.  Ale nie grałem, zawsze wybierałem ten domyślnie ustawiony.

Cytat

If you opt for the “Classic,” playstyle in Final Fantasy 7 Rebirth, then “actions are performed automatically.” In essence, if you want to be a general and sit back and coordinate while your lackeys deal and take the brunt of the damage, then Classic is the way forward. The second you trigger a combat situation, if you’re controlling Cloud, for example, then he will start swiping away at his targeted enemy at the time, even if you’re not holding the controller.

BTW myślałem, że jak przejdę demko to będę miał progresss, ale nie mam. Jadę od nowa, ale skippuje te cutscenki co widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grasz w 60 czy 30FPS?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
37 minut temu, Jaycob napisał:

Angielski dubbing, aby za dużo nie czytać i rimejk grałem także po ang, więc przyzwyczaiłem się do VA bohaterów.  Zaraz przyjdą znawcy, że po bożemu w JRPG to tylko jap. ale mi się serio podoba ten ang.

U mnie tryb aktywny, klasyczny jest taki, że część akcji jest automatycznych, a ja wolałbym mieć pełną kontrolę.  Ale nie grałem, zawsze wybierałem ten domyślnie ustawiony.

U mnie też angielski dubbing :) również grałem po angielsku w remake.

Jeszcze w takim razie muszę sobie zobaczyć różnice względem tych styli walki, w remake'u grałem w klasycznym, ale przetestuję też sobie ten aktywny. 

Edytowane przez Pavel87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Jaycob

Czekam na Twoje screeny i wiem że będą najlepsze ale teraz na szybko przejrzałem sobie na telefonie jak wyglądają "cudzesy" i nie ani trochę Rebirth nie wygląda lepiej od Intergrad :szczerbaty:😉

W sumie to nie wiem czy nie lepiej dać to w spoiler 🤔

mgFDScF.jpeg

adfd66k.jpeg

pK4yzOH.jpeg

EvhTnwu.jpeg

co7triK.jpeg

OvrIfWm.jpeg

KPBVxJB.jpeg

ZZXu4CR.jpeg

ueVCVif.jpeg

fppSSw9.jpeg

d59wY89.jpeg

0881OGN.jpeg

ijXxcGj.jpeg

BsnOGB2.jpeg

oqDqmkB.jpeg

rPFLOI5.jpeg

U18GZ9y.jpeg

hqPNswt.jpeg

Do4PcKp.jpeg

cKlpbhl.jpeg

fCjrjQ8.jpeg

YIlUZPn.jpeg

7vKnKrO.jpeg

oFPhfvj.jpeg

9urMZFI.jpeg

nWjYQlD.jpeg

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, azgan napisał:

Czekam na Twoje screeny i wiem że będą najlepsze

@Jaycob Ale ładnie Ci wylizał 🍑😜

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te SS bardzo ładne. Może coś podobnego zrobię;), ale ten tryb fotograficzny to szczerze jest dość ubogi w opcje.

1 godzinę temu, Userkamil napisał:

Grasz w 60 czy 30FPS?

W trybie dla prawdziwych twardzieli. :E   30fps.

Ja dopiero dotarłem do drugiej części demka. Ponownie musiałem przechodzić, przez te wolne sekcje Chmurki.  🙃

• Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podziwiam naprawdę ;) Miłej gry ja jeszcze walczę czy kupić. 😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Jaycob napisał:

Te SS bardzo ładne. Może coś podobnego zrobię;), ale ten tryb fotograficzny to szczerze jest dość ubogi w opcje.

No czekam, czekam Mistrzu Geralt'cie i daj znać czy bestia faktycznie taka strasza jak ją niektórzy w opowieściach przekazują 😉

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Userkamil napisał:

Podziwiam naprawdę ;) Miłej gry ja jeszcze walczę czy kupić. 😅

W 60fps nie bardzo da się grać, bo wygląda naprawdę tragicznie, nie dość, że mydło to chyba się renderuje z 720p :(

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wiem grałem troche w demo…Ale i tak z dwojga złego chyba to mydło bym wybrał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi