Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.01.2024 o 10:17, Pavel87 napisał:

Dobry deal :) Zawsze możesz kupić, ograć i potem sprzedać. Ja już mam zrobiony preorder i to jest jedyna gra na którą aktualnie czekam.

Też muszę odkurzyć swoje PS5 bo odkąd skończyłem SpiderMana 2 w listopadzie, to nie uruchamiałem nawet :E 

Mi się już nie chcę bawić w pudełka 

10 godzin temu, Jaycob napisał:

Sporo. Łącze będzie chodziło prawie cały dzień u mnie. :E  

9 godzin temu, slafec napisał:

Pudełeczko z dwoma płytami i po problemie. Aczkolwiek samo kopiowanie też pewnie chwilę potrwa :D 

U mnie będzie się to też ściągać cały dzień 😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie wezmę cyfrę, kiedyś tam kupię całość na płytach (tj. trylogię). Mam symetryczne łącze 1000 Mb/s, ale wiadomo - nie każdy ma światłowód. Szkoda, że nie wychodzi w przyszły piątek, wysyła mnie firma na przymusowy urlop (odbiór zaległego z 2023), pokrywa się z feriami dzieciaków...ech... No nic, dokończę FF16, dobiję do końca raz jeszcze FF7:R na Hard Mode i będe w nastroju na Rebirth :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Comment image mati11120

Edytowane przez azgan
  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo mi się podoba, rano odpalam demko. Fajny pokaz, sporo spoilerów ale sama gra na wypasie. 🤩i chyba jutro zrobię preordera na pudło na allegro. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.01.2024 o 14:25, Jaycob napisał:

Gdzieś widziałem informację, że eksluzywność Playstation ma potrwać tylko 3 msc, jak by się okazało prawdą to nie masz czego zazdrościć, bo to szybko zleci. :P 

Oby tylko port na PC był lepszy od Part I :szczerbaty: 😉

W dniu 16.12.2021 o 16:36, Jaycob napisał:

unknown.png

Ok, niezła zmyłka! :E  Co tu wcisnąć, trójkąt czy Y. :E 

https://www.eurogamer.pl/final-fantasy-7-remake-na-pc-to-rozczarowanie-analiza-digital-foundry

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wygląda to wspaniale, co prawda nie jestem fanem pobocznych aktywności w stylu "wyścigi na delfinach", ale myślę, że zawartość główna i fabularne misje poboczne będą angażujące :) 

Czytałem, że chyba można przenieść potem progres z demka do pełnej wersji i pominąć retrospekcję z Nibelheim. Miałem nie pobierać dema, ale może w takim razie warto :D 

Edytowane przez Pavel87
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Demko prawi 50 GB. :E 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ściągam demko, zagram, co by nie powiedzieć czekam na Rebirth, gierka wygląda mistrzowsko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Masakra. Gram na monitorze i to aż rzuciła mi się w oczy ta "jakość". Tryb wydajność ma niską rozdzielczość, tekstury migają na dalszym planie, a sam Cloud lekko zamglony jakby nie był dziś swój. Po przejściu na tryb jakość jest dużo ostrzej i nic nie migocze. Pewnie odpalę tryb jakość i zwiększę szybkość kamery to jakoś zniweluje uczucie "zwolnienia".

Tryb wydajność

SHARE_20240207_1042230.jpg?ex=65d5d3a5&i

Tryb jakość

SHARE_20240207_1043060.jpg?ex=65d5d3ca&i

Czekam na DF niech to sprawdzą. Obstawiam że w trybie performance jest z 1080p bo na monitorze dobrze widać niższą rozdzielczość

Edytowane przez Reddzik
  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli tryb wydajności pewnie renderuje z 720p :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tryb jakości dużo lepiej na tych screenach.  Trzeba będzie się przyzwyczaić. :E Ciekawie jak finalny build gry, czy tak samo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Już mi się odechciało składać preorder :szczerbaty:

30fps zamula ale wygląda b. ładnie a tryb 60fps to mleko na npc na postaci czy w ogóle

Entuzjazm opadł. Strasznie. To już Zelda tak nie kuła w oczy jak ten Final

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Myślicie, ze przy fullu będzie można dociągnąć tylko 100GB zamiast 150GB? :E  Demko to tak 1/3 całej gry. :E  I ciekawi mnie czy będzie progress przechodził na pełniaka. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet te 30fps chyba ma spadki. Strasznie rwie jak biegnę po okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Reddzik napisał:

Już mi się odechciało składać preorder :szczerbaty:

30fps zamula ale wygląda b. ładnie a tryb 60fps to mleko na npc na postaci czy w ogóle

Entuzjazm opadł. Strasznie. To już Zelda tak nie kuła w oczy jak ten Final

Teraz, Reddzik napisał:

Miejmy nadzieję, że to poprawią jakimiś łatkami, bo ja też planowałem grać w trybie jakości. Pewnie gra otrzyma jakiegoś day 1 patcha czy coś :P Szkoda, że nie ma 40 FPS :( 

6 minut temu, Jaycob napisał:

Myślicie, ze przy fullu będzie można dociągnąć tylko 100GB zamiast 150GB? :E  Demko to tak 1/3 całej gry. :E  I ciekawi mnie czy będzie progress przechodził na pełniaka. 

Tylko czytałem, że będzie można pominąć retrospekcję z Nibelheim, która jest w demku, w pełnej wersji gry. Chyba sobie jednak daruje ściąganie i poczekam na swoje pudełko :) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Reddzik napisał:

To sobie poczekaj kilka msc na wersje PC. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tryb wydajność

SHARE_20240207_1116280.jpg?ex=65d5dba2&i

Tryb jakość

SHARE_20240207_1117010.jpg?ex=65d5dbbd&i

Tutaj włosy Clouda to chyba 720p do tego lekko migoczą. Parapet i okno tak samo migotają, jakość oświetlenia też wyraźnie słabsza.

Zastanawia mnie jedno czemu w Zelda BotW nie odczuwałem tak bardzo tych 30fps i jakoś to działa a tu po sekundzie czuć jak zamula.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra przyznać się kto zajrzał do Tify szafki? Ja nie miałem odwagi. :E 

Na pianinie cienko gram.:(

KPNd6K.jpeg

Tylko C. :E 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Skończyłem demko. Dla mnie w trybie jakości wygląda ok,  ale nie wygląda nextgenowo. Chyba nawet i gorzej niż Remake (ale w to grałem od razu na PC, więc nie wiem czy to fair porównanie) Trochę assetów jest niskiej rozdzielczości, cienie się rysują na 5m.  HDR świetny. 30fps cóż... przyzwyczaiłem się po jakimś czasie.  Tryb wydajności o wiele płynniejszy, ale dla mnie zbyt dużo mydła.  40fps było by idealne, szkoda, że tego trybu nie ma. 

Walka mi się podoba, ale z tego co zauważyłem to zbytnio ją skomplikowali, w rimejku jakoś łatwiej był mi wejść w nią, przełączając się między postaciami z party.  Kwestia pewnie wprawy do nieco nowszych mechanik. I tak dla mnie o wiele lepszy jest ten system niż był w 16. 

Ciekaw jestem jak będzie wyglądać reszta gry. Ta sekcja z demka nie była zbyt interesującą - same skały, trochę wody i reaktor. 

Następne demko będzie z innej lokalizacji. 

Edytowane przez Jaycob
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tryb wydajności na 65" wygląda pod kątem rozdzielczości prawie jak gra ze switcha :E Z drugiej strony mam alergię na 30fps, bo na oledzie stuttering jest niemiłosierny. Nie jestem zadowolony, poza tym mam wrażenie, że intergrade wygląda lepiej. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeszedłem demko, czekam na part 2. Grałem całe w 30fps, różnica jest tak kolosalna między trybami, że nie ma co psuć sobie gry grając w 60fps, przecież to wygląda beznadziejnie, zapewne podobnie było z trybem 60fps w Horizonie, który musieli łatać, ale czy tutaj coś z tym zrobią? Nie wiem.

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Reddzik napisał:

Przeszedłem demko, czekam na part 2. Grałem całe w 30fps, różnica jest tak kolosalna między trybami, że nie ma co psuć sobie gry grając w 60fps, przecież to wygląda beznadziejnie, zapewne podobnie było z trybem 60fps w Horizonie, który musieli łatać, ale czy tutaj coś z tym zrobią? Nie wiem.

Podobno to stara wersja buildu gry. Ale już gdzieś to słyszałem i finalnie było tak samo jak w demku. ;) No, ale kto wie, może na premierę dowiozą w lepszej jakości tryb 60fps. Miejmy nadzieję. :P 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi