Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, azgan napisał:

Dobrego singla z fabułą jest tutaj max na 20h tak realnie reszta to wypełniacze. Gdyby te dodatki były na max 10h byłoby O.K 

I tu się z Tobą całkowicie zgadzam, zresztą już przed premierą w wielu miejscach był o tym dyskusje, że Rebirth to nie jest materiał na open-world. No ale spoko, skończcie w końcu tą grę bo widzę że w finałowym rozdziałach formuła Was męczy i dajcie znać co i jak. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Element Wojny męcząca nie jest eksploracja sama w sobie bo widoczki i mapy są ładne tylko że Square-Enix te same czynności utrudnienia na kolejnych biomach tylko po to żeby urwać Ci kolejne godziny spędzone w grze. Fajnie byłoby to czyścić ale bez zbędnego wydłużania. Po co to robić jak gra sama w sobie jest duża? Part I to zabawa na jakieś 30-40h, Part II około 50-80h, Part III pewnie na kolejne 50-60+. Weź to teraz ograj wszystko na raz 😅. Dobrze że będzie przerwa 3-4 lata na Part III bo po Part II mam taki sam przesyt Final Fantasy VII jak po Part I Remake.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, azgan napisał:

Dobrze że będzie przerwa 3-4 lata na Part III bo po Part II mam taki sam przesyt Final Fantasy VII jak po Part I Remake.

Cóż, ja łyknąłem FFVII Original -> Advent Children -> Crisis Core -> FFVII Remake ciągiem i nie czułem przesytu, ba, od ręki wskoczyłbym w Rebirth :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Element Wojny napisał:

One zawsze są dla chętnych, rozchodzi o to by oferowały coś na tyle dobrego, by ludzie chętnie je ogrywali a nie się nimi męczyli czy je porzucali w połowie.

Widziałem że jest pełny gameplay Rebirth, skupiający się tylko i wyłącznie na wątku głównym, całość trwa 22h od prologu do napisów końcowych. 

Ale przecież są ludzie, którzy chętnie je wykonują. Mają nabite 100h+ i są zadowoleni. Ciężko wszystkim dogodzić, gdyby Square Enix wywalił te aktywności z gry to pewnie byłyby narzekania, tylko od innych osób. 

Ja obstawiam, że dobiję do nieco ponad 40h robiąc wątek główny i nieliczne zadania poboczne. W tak dużej grze nie oczekuję ciągłej akcji. Potrzebne są wolniejsze momenty na złapanie oddechu. Wplecione zapychacze w postaci mini gierek mi odpowiadają i nie czuję znużenia, bo nie robię gry na 100%.

22h to pewnie trwa odpowiednio pocięty film na yt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
19 minut temu, slafec napisał:

22h to pewnie trwa odpowiednio pocięty film na yt.

Oglądać nie będę, ale nie wygląda na to by przewijał filmiki, po prostu jedzie fabułę główną. Heh, no ale widzę też filmiki które mają po 80h na fulla :D 

final boss and true ending, secret ending - a tego tego nie wiedziałem, że gra ma 2 zakończenia, ciekawe jakie warunki trzeba spełnić żeby je odblokować. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam 60h a ledwo wszedłem do rozdziału 10, do tego w rozdziale 9 odpuscipem już 1/3 śmieci z mapy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, Element Wojny napisał:

final boss and true ending, secret ending - a tego tego nie wiedziałem, że gra ma 2 zakończenia, ciekawe jakie warunki trzeba spełnić żeby je odblokować. 

To tutaj SE się nie popisało. Rebirth powinien mieć jedno zakończenie. To nie jest finałowa część i wypadałoby, żeby każdy gracz na początku Part 3 startował z tego samego miejsca..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, slafec napisał:

To tutaj SE się nie popisało. Rebirth powinien mieć jedno zakończenie. To nie jest finałowa część i wypadałoby, żeby każdy gracz na początku Part 3 startował z tego samego miejsca..

Też jestem zdziwiony, bo to jednak środkowa część trylogii - możliwe że ten secret ending idzie z automatu, np. po napisach końcowych, gorzej jeśli trzeba spełnić jakieś "wymagania" żeby go odblokować typu zrób wszystkie misje zbieractwa albo uzyskaj złote trofea w tańcu na plaży 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżdżę po pustyni pojazdem od sterydziarza i czuję ogromną nudę. Miałem grę na premierę i nie mogę jej skończyć, a to chyba dopiero 9 rozdział. Mam nadzieję, że nie ma 19 rozdziałów jak part 1, bo nie zdążę jej przejść przed premierą part 3 :E

Nie wiem po co robili ten niby-otwarty świat, ta gra się do tego nie nadaje. Poza nie ma nawet przycisku do skoku i o ile w part 1 to nie wadziło, tak tutaj czuć tartak. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skonczylem rozdzial 10 - w sumie niewiele sie w nim dzialo, podobnie jak w poprzednim rozdziale.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Skończyłem fabułę, zakończenie uważam za niezłe. Niestety najważniejszą rzecz poznałem wcześniej.

Po wydarzeniach z Rebirth zapowiada się, że Part 3 będzie poważniejszy/mroczniejszy i mam nadzieję, że dadzą w końcu PEGI 18. Szkoda, że na prawdziwy finał trzeba czekać kolejne 3-4 lata.

Gdy ograłem remake z 2020 roku było mi wszystko jedno, tak teraz korci mnie, żeby nadrobić oryginał i wszystkie spin offy :D

Na Twitterze trafiłem nieświadomie na link do artykułu jakiegoś debila o najsmutniejszych śmierciach w grach, który na miniaturce oczywiście musiał pokazać Aerith...

Podtrzymuje swoje zdanie, że duo Tifa & Aerith to najlepszy element tej gry. Uśmiercenie jednej z nich strasznie mnie zabolało... Końcowa scena była depresyjna.

Edytowane przez slafec
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@slafec, na którym poziomie miałeś ekipę przy ukończeniu gry? U mnie póki co nadal 11 rozdział, 40 poziom wszystkich bohaterów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Pavel87 Koło 50, ale mniej więcej w połowie gry zmieniłem na easy mode, bo nie przypadł mi do gustu system walki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, slafec napisał:

Skończyłem fabułę, zakończenie uważam za niezłe. Niestety najważniejszą rzecz poznałem wcześniej.

Po wydarzeniach z Rebirth zapowiada się, że Part 3 będzie poważniejszy/mroczniejszy i mam nadzieję, że dadzą w końcu PEGI 18. Szkoda, że na prawdziwy finał trzeba czekać kolejne 3-4 lata.

Gdy ograłem remake z 2020 roku było mi wszystko jedno, tak teraz korci mnie, żeby nadrobić oryginał i wszystkie spin offy :D

Pokaż ukrytą zawartość

Na Twitterze trafiłem nieświadomie na link do artykułu jakiegoś debila o najsmutniejszych śmierciach w grach, który na miniaturce oczywiście musiał pokazać Aerith...

Podtrzymuje swoje zdanie, że duo Tifa & Aerith to najlepszy element tej gry. Uśmiercenie jednej z nich strasznie mnie zabolało... Końcowa scena była depresyjna.

Jak ma być w mroczniejszym tonie to mnie ciekawi jak dostosują otwarty świat do tego. Bo raczej wesołej wycieczki na plaże nie powinno być. :E

Co do spoilerów to było już mnóstwo, nawet jeśli tego nie szukałeś. Błazny w miniaturki do swoich filmików, a w Google wystarczyło wpisać Aerith i już było wiadomo z podpowiedzi wyszukiwania. :E A ja szukałem tylko buildu dla niej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ogole square nie zna czegos takiego jak balans.

FF16 bylo mega mroczne i ciezkie i tam az prosilo sie o jakies lzejsze momenty dla zlapania oddechu.

W FF7Rebirth jest ciagle wesolo, radosnie i tu z kolei brakuje dluzszych momentow powagi, bo ciezko uwierzyc w to, ze ten radosny swiat zmierza ku zagladzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W FF15 było tak pół na pół, na początku zabawa i przyjaźń, a potem ciemniejsza tonacja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, marcinho07 napisał:

W ogole square nie zna czegos takiego jak balans.

FF16 bylo mega mroczne i ciezkie i tam az prosilo sie o jakies lzejsze momenty dla zlapania oddechu.

W FF7Rebirth jest ciagle wesolo, radosnie i tu z kolei brakuje dluzszych momentow powagi, bo ciezko uwierzyc w to, ze ten radosny swiat zmierza ku zagladzie.

Też prawada, świat się wali, intryga za intryga, Shinra i inne takie, a w tym czasie, nasz kotek chodzi sobie na swoim Pokemonie i rzuca pudełkami w przełączniki w głównej fabule :) (właśnie tu jestem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Jaycob napisał:

Co do spoilerów to było już mnóstwo, nawet jeśli tego nie szukałeś. Błazny w miniaturki do swoich filmików, a w Google wystarczyło wpisać Aerith i już było wiadomo z podpowiedzi wyszukiwania. :E A ja szukałem tylko buildu dla niej.

Dzień po premierze trafiłem na coś takiego, jakiś debil umieścił to na okładce swojego filmiku, nawet nie wyszukiwałem niczego w temacie FF, wyświetliło mi to na podstawie historii przeglądań, pie... YT.

W dniu 2.04.2024 o 10:53, marcinho07 napisał:

Skonczylem rozdzial 10 - w sumie niewiele sie w nim dzialo, podobnie jak w poprzednim rozdziale.

Wyczuwam brak GOTY od Ciebie :) 

W dniu 2.04.2024 o 13:26, slafec napisał:

Po wydarzeniach z Rebirth zapowiada się, że Part 3 będzie poważniejszy/mroczniejszy i mam nadzieję, że dadzą w końcu PEGI 18

Zapomnij o PEGI 18, nie obejmą takim ratingiem 1 z 3 części. 

5 godzin temu, Jaycob napisał:

W FF15 było tak pół na pół, na początku zabawa i przyjaźń, a potem ciemniejsza tonacja. 

Warto wejść w FFXV? Kiedyś kupiłem, nigdy nie włączyłem...

5 godzin temu, Pavel87 napisał:

nasz kotek chodzi sobie na swoim Pokemonie i rzuca pudełkami w przełączniki w głównej fabule :) (właśnie tu jestem)

7 godzin temu, marcinho07 napisał:

Nie kojarzę bym tak kolorowo odbierał oryginał... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Element Wojny napisał:

Jak można kupić gry i nawet nie wł. nie rozumiem takiego podejścia. :E

To zależy czego oczekujesz od gry. Jeśli szukasz fabuły to prawdopodobnie się zawiedziesz - jest chaotyczna i uważam, że jest niekompletna. Trzeba znać materiały z poza gry, aby zrozumieć o co chodzi.

Natomiast podobały się relacje z głównymi bohaterami, ich więzi i uczucie jak by się uczestniczyło z nimi w tej podróży, podczas której przegrywa fenomenalny OST. Gameplay jest w stylu Monster Huntera, robienie zleceń z polowaniem na potwory, eksploracją świata podobną do tej co w Rebith (aczkolwiek nie tak zapchanej) i aktywnościami typu łowienie ryb czy robienie zdjęć.:E  Sama walka mi się także wtedy podobała*.

Ogólnie bawiłem się w nią świetnie, dużo lepiej wspominam od 16.

*ale pewnie jak bym zagrał najpierw w Rimejk/Rebith to zmieniłbym zdanie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 minut temu, Jaycob napisał:

Jak można kupić gry i nawet nie wł. nie rozumiem takiego podejścia. :E

Kupiłem w jakimś dealu, Humble Bundle albo Greenman Gaming, kilka odsłon FF w jednym bundle za śmieszną kasę, zagrałem tylko w FFVII i FFX.

5 minut temu, Jaycob napisał:

Jeśli szukasz fabuły to prawdopodobnie się zawiedziesz - jest chaotyczna i uważam, że jest niekompletna. Trzeba znać materiały z poza gry, aby zrozumieć o co chodzi.

No i tutaj temat uważam za zakończony. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 2.04.2024 o 14:26, slafec napisał:

Pokaż ukrytą zawartość

Wczoraj skończyłem. Świetna gra a końcówka bardzo emocjonalna. Czekam na Part III z wielkim finałem. Zdobyłem wszystkie summony mam nadzieję że będzie jakiś bonus za to w następnej części 😁

MDb6W0T.jpeg

Aeris 😭

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Żeby tylko jakiś mistrz nie wpadł na pomysł odkręcenia tego co się tutaj stało w finałowej odsłonie. 

I mam pytanie dla tych co skończyli:

czy Aerith w jakiś sposób próbowała uniknąć tego co się stało z nią w finale (chodzi mi o sam fakt, a nie o szczegóły) - pytam się dlatego, że już remake sugerował że ona WIE co się z nią stanie, że ma podobną "świadomość" tego że to już się stało, podobnie jak Sephiroth...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, azgan napisał:

Aeris 😭

Powinieneś to ubrać w spojler, bo niezależnie od tego, jak potoczył się oryginał, nie wszyscy jeszcze tu przeszli rebirth albo nie grali w oryginał i nie wiedzą, co się dzieje na końcu.

5 godzin temu, Element Wojny napisał:

Wyczuwam brak GOTY od Ciebie :) 

Ad 1. Ciężko powiedzieć, może być tak, że żadna lepsza gra w tym roku nie wyjdzie. Pamiętaj, że mimo naszego narzekania chyba nikt tu nie napisze, że Rebirth to gniot, to dalej b.dobra gra, tylko mogłaby być jeszcze lepsza;)

Ad 2. Mi np. system walki w 15 totalnie nie podszedł i po chyba 3h się poddałem.

Edytowane przez marcinho07
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 2.04.2024 o 21:15, Jaycob napisał:

Jak ma być w mroczniejszym tonie to mnie ciekawi jak dostosują otwarty świat do tego. Bo raczej wesołej wycieczki na plaże nie powinno być. :E

Plażowanie mogą zostawić - w ramach odstresowania :D 

16 godzin temu, Element Wojny napisał:

Zapomnij o PEGI 18, nie obejmą takim ratingiem 1 z 3 części. 

Czemu? Gracze dorastają razem z tą serią i akurat na finał będą pełnoletni.

Dając PEGI 18 mieliby większą swobodę i niektóre sceny byłby bardziej dosadne. W Rebirth brakuje krwi.

13 godzin temu, Element Wojny napisał:

I mam pytanie dla tych co skończyli:

Nie grałem w oryginał, także nie wiem jak tam to wyglądało i jakie są zmiany. W Rebirth spodziewała się co ją spotka i zaakceptowała swój los (bez walki). Jej stan po zakończeniu nie jest w 100% jasny, na wiele pytań poznamy odpowiedzi dopiero w Part 3.

W oryginale Cloud też był taki niestabilny emocjonalnie?

Edytowane przez slafec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi