Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Zhao napisał:

Nie wiedziałem,że jesteś kobietą - mój świat runął

Hmm, napisałem coś co by świadczyło że jestem kobietą ?  😳

O ja niedobra... 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wracając do dyskusji o Rebirth 

gVMqG3E.jpeg

Tego mi brakowało w Part I. Duży, otwarty świata z masą detali i szczegółów. W Intergrade cała gra to korytarzówka jak nie fabryka to jakaś mała wiocha/miasteczko, tunele w kanałach albo stacje metra. W Rebirth czuć ten rozmach i różnorodność. Pięknie to wygląda a podobno takich biomów jest kilka i każdy inny 👍

Z tego co piszą ludzie to Part I w klasycznej 7 to w zasadzie prolog do właściwej gry zanim nie wyjdzie się do otwartego świata. Ciekawe jakich rozmiarów będzie Part III przy takim podejściu do projektowania Remake VII 😁

t9fDmDR.jpeg

PS>

@Element Wojny

Wydało się 😆. Dawaj foty może jesteś trochę podobny do Tify Lockhart :szczerbaty: 😉

DL38DFb.gif

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, azgan napisał:

Z tego co piszą ludzie to Part I w klasycznej 7 to w zasadzie prolog do właściwej gry zanim nie wyjdzie się do otwartego świata.

To prawda, tyle że ten "otwarty świat" i jego "eksploracja" w klasycznej wersji to była gehenna (przetrwałem tylko dlatego, że miałem moda na zwiększenie szybkości x16), o wiele bardziej wolałem siedzieć w Midgardzie. 

29 minut temu, azgan napisał:

Dawaj foty może jesteś trochę podobny do Tify Lockhart :szczerbaty: 😉

Jakbym był podobny do Tify to kobiety bym nie potrzebował, zabawiałbym się sam ze sobą xD 😅 🤣 😂

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

To prawda, tyle że ten "otwarty świat" i jego "eksploracja" w klasycznej wersji to była gehenna (przetrwałem tylko dlatego, że miałem moda na zwiększenie szybkości x16), o wiele bardziej wolałem siedzieć w Midgardzie. 

Wtedy nie było takich możliwości technologicznych jakie mamy teraz i dlatego ten Remake VII jest strzałem w dziesiątkę. O ile fabuła klasycznej 7 trzyma się wyśmienicie tak cała reszta mocno się zestarzała. Intergrade mimo że sandboxem nie jest to został sztucznie rozciągnięty bez elementów eksploracji. Przynajmniej tak piszą ludzie co grali w klasyczne Final Fantasy VII i Remake, ja grałem tylko w ten ostatni. Ależ jestem ciekaw jak będzie wyglądać ten open world na Unreal Engine 4 bo od czasu Days Gone nie było nic tak dużego na tym silniku zgadza się 😁?

Coś pomiędzy mieliśmy w Star Wars Jedi: Survivor ale tam były po prostu większe mapki a nie pełnoprawny open world 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, azgan napisał:

Wtedy nie było takich możliwości technologicznych jakie mamy teraz i dlatego ten Remake VII jest strzałem w dziesiątkę. O ile fabuła klasycznej 7 trzyma się wyśmienicie tak cała reszta mocno się zestarzała. Intergrade mimo że sandboxem nie jest to został sztucznie rozciągnięty bez elementów eksploracji. Przynajmniej tak piszą ludzie co grali w klasyczne Final Fantasy VII i Remake, ja grałem tylko w ten ostatni.

Zgadzam się, ta gra bardzo potrzebowała tego remake'u. Co do fabuły... cóż, problem polega na tym że większość osób ją zna - bardziej lub mniej - a także najważniejsze zwroty fabularne. Wiem że zmiany są - jak duże - nie wiem, ale martwi mnie że kilka recenzji narzekało na zmiany "w finale" co może sugerować odejście od tego co było, a to co było... cóż, było MOCNE i DEFINITYWNE. Mam nadzieję że twórcy mieli jaja, by znowu to zrobić, nawet jeśli fabularnie są w tym temacie zmiany. 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Zgadzam się, ta gra bardzo potrzebowała tego remake'u. Co do fabuły... cóż, problem polega na tym że większość osób ją zna - bardziej lub mniej - a także najważniejsze zwroty fabularne. Wiem że zmiany są - jak duże - nie wiem, ale martwi mnie że kilka recenzji narzekało na zmiany "w finale" co może sugerować odejście od tego co było, a to co było... cóż, było MOCNE i DEFINITYWNE. Mam nadzieję że twórcy mieli jaja, by znowu to zrobić, nawet jeśli fabularnie są w tym temacie zmiany. 

Gdzieś pisałeś że w Remake fabuła się różni i sprytnie sobie to wymyślili bo akcja gry dzieję się w alternatywnym świecie? Fabuła klasycznej 7 jest zmieniona/inna ale rdzeń pozostał czy o co w tym biega? Łącze wątki i staram się to posklejać do kupy 😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, azgan napisał:

Gdzieś pisałeś że w Remake fabuła się różni i sprytnie sobie to wymyślili bo akcja gry dzieję się w alternatywnym świecie? Fabuła klasycznej 7 jest zmieniona/inna ale rdzeń pozostał czy o co w tym biega? Łącze wątki i staram się to posklejać do kupy 😅

Yo, grałeś Crisis Core, historię Zacka?!

Pytam serio, bo bez znajomości Crisis Core nawet nie podchodź do Rebirth. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Element Wojny napisał:

Yo, grałeś Crisis Core, historię Zacka?!

Yyy... nie 😋. W ogóle to Crisis Core w jakiej kolejności powinno się ograć? Przed Part II? Z tego co widzę to graficznie też nie wygląda to już tak dobrze jak Intergrade nie mówiąc już o Rebirth ale dla fabuły ogram jak będzie spolszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest dość skomplikowane.

Oryginalnie, Crisis Core powinien być ograny PO oryginalnym FFVII - ze względu na mega spojlery, które zdradzają wiele tajemnic odnośnie Clouda.

Jeśli zaś o FFVII Remake chodzi, sprawa jest ostro pogmatwana. Z dwóch względów - bo ten remake to remake i sequel jednocześnie: 

- masz alternatywny wątek, którego w oryginale nie było, a który zaczął się w finale FFVII Remake

- pewne osoby w FFVII Remake wiedzą, jak skończyło się oryginalne FFVII. Wiem jak to brzmi, ale tak jest - pewne osoby wiedzą co się stało, i jak się pewne sprawy potoczyły, i zapewne będą chciały pewnym rzeczom zapobiec/zmienić je. Nie mogę Ci tego wytłumaczyć bez spojlerów, ale jeden trailer zdradzał że chyba to będzie w Rebirth dość fajnie pokazane.

- zakończenie FFVII Remake dla mnie było mega emocjonalne, bo znałem Crisis Core. Dla Ciebie to po prostu był zlepek scen z jakimś gościem w ciemnych włosach, zero zrozumienia kto co i jak.

Szczerze nie wiem co powinieneś zrobić heh, bo Crisis Core zdradzi Ci wiele z Rebirth. Twórcy chyba do końca tego nie rozgryźli, założyli że znasz wydarzenia z oryginału, nie potrafię sobie inaczej wytłumaczyć finału FFVII Remake.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cały ten flashback w demku

jest z CC.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, azgan napisał:

Przed Part II? Z tego co widzę to graficznie też nie wygląda to już tak dobrze jak Intergrade nie mówiąc już o Rebirth ale dla fabuły ogram jak będzie spolszczenie.

Dużo się nie napracowali nad tym.

Graficznie nie ten sam poziom, słabe animacje, nawet cutscenki niepoprawione tylko chyba upscalowane przez AI. Gameplayowo także nie przystosowali do dużych konsol/PC. Walka jest identyczna jak z PSP. Jest drętwa i szybko się nudzi. Biegasz po wąskich korytarzach i walczysz, kilka min przerwy i ponownie powtarzasz, a każda walka rozpoczyna się sekwencją Activating Combat Mode i kończy Conflict Resolved:

Nie muszę pisać jakie to wkurzające po jakimś czasie. :E

Do tego power-upy dostajesz losowe, na ekranie wyświetla się Jednoręki Bandyta i losuje. 🤣

Może dla fabuły i postaci, aby poskładać do kupy wątki warto, ale dla samego grania to odradzam. Tylko dla fanów.

No, ale może Tobie przypasuje bardziej. Na Steamie ponad 80% pozytywów, więc moja opinia jest w mniejszości. :P  Mnie CC po świetnym Remake rozczarował. Myślałem, że będzie na podobnym poziomie, a oni obniżyli poprzeczkę.

@azgan jak już widziałeś flashback w demku, to jest sporo wytłumaczone co działo się w CC. Nie ma tylko

Zacka

Myślę, że specjalny zamysł twórców  dla tych, którzy nie ograli ten remaster z PSP, aby wdrożyć widza.

Edytowane przez Jaycob
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde z CC to jeszcze odpadłem na PSP i nigdy nie wróciłem xD Niestety trzeba będzie poszukać jakiegoś filmiku z lore FFCC bo grać w to nie zamierzam. Teraz tylko przydałoby się wyrwać slimkę za jakieś 1999zł i można ciurać 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pytanie do tych, którzy zamawiali fizyczną wersję: gdzie ją kupiliście i czy macie jakieś info o możliwych opóźnieniach w dostawie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamówiłem tutaj: https://perfectblue.pl/ ,bo był polecany na labie i u YT, których czasami oglądam. Ceny przyzwoite, opinie pozytywne i mają program lojalnościowy. Może jakieś zniżki przy okazji będą. ;)

Na razie brak opóźnień.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tez tu zamawialem, a zwróc uwagę na aktualny opis na stronie:
Przewidywana data wysylki / Występują problemy po stronie dostawców z tym tytułem, klientów będziemy informować na bieżąco o wszelkich zmianach (mailowo). Cały czas staramy się, aby gra dotarła do Państwa na czas.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No to już wina dystrybutora, a nie sklepu. Tak myślę. I w każdym innym sklepie może być podobnie.  Nie stać mnie, aby sprawdzać gdzieś indziej. :E Liczę jednak, że dostane na premierę, bo końcu po to składa się pre-order, w przeciwnym razie to pójdzie zwrot.

Edytowane przez Jaycob
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja też nie twierdzę, że to ich wina;) ale dystrybutor mógł nie rozdzielić kopii sprawiedliwie. Zreszta, nie wiem, czy pamietacie, ale przy premierze pierwszej czesci remaku tez byly olbrzymie problemy z dostepnoscia przez pierwsze 2 tygodnie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A dostałeś na premierę Remake?

BTW jak ktoś będzie chciał cyfrę to już jest pre-load 145 GB. :E

Edytowane przez Jaycob
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Jaycob napisał:

A dostałeś na premierę Remake?

Remake nie zamówiłem na premierę, kupiłem ją chwilę później.

A właśnie dostałem maila z perfect blue, że edycja standardowa gry zostanie wysłana najwcześniej w dniu premiery, a jutro mają już wiedzieć dokładnie.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miło, przynajmniej napisali, jaki jest stan.

Przejrzałem kilka sklepów internetowych w tym ME i w ogóle nie można zamówić, więc coś jest na rzeczy z tą dostępnością.:( W wersji standard, Delux, bez takich problemów.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Jaycob napisał:

Miło, przynajmniej napisali, jaki jest stan.

Przejrzałem kilka sklepów internetowych w tym ME i w ogóle nie można zamówić, więc coś jest na rzeczy z tą dostępnością.:( W wersji standard, Delux, bez takich problemów.

tak, w mailu napisali, ze problem generalnie jest ogolnoeuropejski i dotyczy tylko wersji standardowej.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja też zamawiałem z perfectblue, ale jeżeli jest problem ogólnoeuropejski to nie ma to teraz żadnego znaczenia. Czyli istnieje szansa, że na premierę się nie pogra jak ktoś zamówił pudełko :( 

Edytowane przez Pavel87
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mała szansa, rzadko u mnie zdarza, aby dostać paczkę w dniu, w którym została wysłana. Prawdopodobnie będę miał w piątek.:(  Cyfrowicze już od północy będą mogli grać.

Reklama Redbulla:

:thumbup: 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Jaycob napisał:

Dzięki już się ściąga, na premierę będzie gotowe 😅:glodny:

Rozmiar nie jest specjalnie szokujący biorąc pod uwagę jak duże to bydle. Ile tam jest 6-7 różnych biomów + te mniejsze bardziej liniowe etapy jak w Part I? Wiedźmin Remake na Unreal Engine 5 pewnie też będzie zajmować podobną ilość miejsca na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy dla kogo. U mnie to ~8h pobierania.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi