Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Vennor

[Grafika] Smudge signature

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vennor

Link do tutoriala, ktory byl moja inspiracja.

 

Edit: Inny link.

 

skibek1990 chcial zebym napisal poradnik jak zrobic cos podobnego wiec biore sie za pisanie :P.

 

Dwie z trzech (Pierwsza byla nieladna :)) prac, ktore zrobilem tym sposobem.

 

Moje tlumaczenie poradnika: :)

 

Jak zwykle - przypominam: na poczatek upewniamy sie, ze zresetowalismy kolory (D).

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------

 

1. Nowy dokument - u mnie 350x135px. Przezroczyste tlo.

2. Renderujemy chmury na pierwszej warstwie (Filter->Render->Clouds).

3. Wklejamy render, zmieniamy jego wielkosc (CTRL+T) do takiej, ktora bedzie nam odpowiadala.

4. Wybieramy jeden z kolorow rendera, tworzymy nowa warstwe pod warstwa z renderem w tym celu trzymajac CTRL naciskamy na button tworzenia nowej warstwy, albo po prostu normalnie ja tworzymy i myszka wrcuamy pod render :P. Wybranym kolorem wypelniamy ta warstwe i ustawiamy jej blending na overlay.

5. Wybieramy opcje smudge i ustawiamy jej opcje wedlugustawien podanych w tutorialu, ktory "zlinkowalem" :). Duplikujemy render (CTRL+J) po czym go rozmazujemy [:|]. Szybkimi ruchami ze srodka renderu na zewnatrz. Mozna zrobic kilka takich warstw.

6. Znow duplikujemy render - 3 razy. ustawiamy jeden po prawej stronie, nastepny na srodku i ostatni po lewej :P. Rozmazujemy je (Filter->Blur->Motion Blur => Angle:0 / Distance 209px) [Przypominam: Powtorzenie ostatniej akcji - CTRL+F]. Pozniej... falujemy rozmazany obraz (Filter->Disort-> Ripple => Amount:999%) i ustawiamy blending na soft light lub overlay.

7. Jeszcze raz duplikujemy render i "krecimy go" :P (Filter->Disort->Twirl => Angle:999). Nastepnie tworzymy bardzo widoczne pixele :) (Filter->Pixelrate->Mosaic => Cell size: 20). Duplikujemy warstwe z pixelami i jedna z nich ustawiamy po prawej stronie renderu, a druga po jego lewej stronie - tak by zadna nie zaslaniala nam... renderu (Ach, ta gramatyka). Zmieniamy ich blending na soft loght lub overlay i balansujemy przezroczystoscia (Opacity).

8. Ten punkt tutoriala opuscilem, bo jakos go nie zauwazylem :hmm:. W sumie jest zbedny.

9. Nowa warstwa. Kopiujemy wszystko (CTRL+A, CTRL+SHIFT+C, CTRL+V - po kolei) i nadajemy ostrosci sygnaturze (Filter->Sharpen->Sharpen) - mozna to zrobic dwukrotnie. Teraz zmieniamy opacity. Ja ustawialem na 75%, ale rownie dobrze mozna zrostawic 100%.

10. Pozostaje tylko tekst i obramowanie :). Nie bede tego tlumaczyl, bo to rzeczy oczywiscie. Dodam tylko, ze uzylem czcionki Blue highway - tak gdyby to kogos interesowalo.

 

--------------------------------------------------------------------------

 

Efekt spatter na renderze:

 

Przed skopiowaniem wszystkich warstw (Punkt 9) duplikujemy render i bierzemy w lape :)polygontial lasso (Edit: Albo magic wand) - zaznaczamy caly... render. Uzywamy opcji spatter (Filter->Brush Strokes->Spatter) dwukrotnie (Mozna uzyc raz, mozna dwa, a nawet trzy - zalezy jak bedzie po tym wygladal render. Ustawiamy warstwe z rozmazanym renderem na overlay i zmieniamy opacity wedle uznania. Teraz znow wybierajac polygontial lasso zaznaczamy twarz (O ila taka posiada :E) rendera i naciskamy delete :).

 

 

 

 

Zycze udanych prac :P.

 

Na koniec: Z tego co zdazylem zauwazyc... rozmazywac trzeba umiec :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za tutoriala :thumbup: potem zaczne robic według niego prace bo narazie mi się nie chce :E

 

Jescze raz dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa. A chciałbym jeszcze porównać twoje tłumaczenie z oryginałem. ;)

 

Edit: A dokładniej nie mam uprawnień. Masz na jakimś innym serwerze ten plik??

 

Edit2: Dobra już działa. :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vennor

Post juz wyedytowany :). Macie inny link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, pobawie sie w weekend w to wszystko, co to tej pory bylo na Labie. trza PhotoShopa podszkolic :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh chcialem wyprobowac sobie ten efekt no ale troche sie pogubilem ... gdzie sa ustawienia smudge? wzialem sobie jakiegos brusha zalozmy ... i tam pisza aby wejsc do settings, gdzie to sie znajduje? :> (w settings sa takie opcje jak shape dynamics itp itp) ... tutaj narazie utkanlem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry ale chyba ja slepy jestem ale dzie w tamtym tutorialu co go dodales pisze jak ustawic smudge?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vennor
heh chcialem wyprobowac sobie ten efekt no ale troche sie pogubilem ... gdzie sa ustawienia smudge? wzialem sobie jakiegos brusha zalozmy ... i tam pisza aby wejsc do settings, gdzie to sie znajduje? :> (w settings sa takie opcje jak shape dynamics itp itp) ... tutaj narazie utkanlem :)

Moment, zaraz wrzuce zdjecie na hosta.

 

O, tutaj -

 

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi trochę to specyficznie wyszło, bo w ogóle nie widać mi tych chmur, w porównaniu do Vennor'a :E

 

xcjoyhr2nkbkvv10.jpg

 

Może później dopracuję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ty robisz Vennor, że tak ładnie ci rozmazuje?? Mi za nic nie chce tak ładnie wyjść :hmm::mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vennor
jak ty robisz Vennor, że tak ładnie ci rozmazuje?? Mi za nic nie chce tak ładnie wyjść :hmm::mad2:

Trzeba "chwile" nad tym posiedziec :D. Tez sie meczylem jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siedziałem nad tym za dużo :) Vennor dzięki za pomoc :) Teraz już wiem o co chodzi . O to mój pierwszy efekt - słaby ale da sie znieść.

Chciałem tylko sprawdzić efekt smudge i spatter więc tło jest brzydki i nie przywiązałem do niego większej wagi :)

 

post-4063-1137515435_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hultaj_90

Oto moje wypociny:

 

Troche beznadzejnie zrobiłem z tym czerwonym kolorem ale jakoś tak klikłem i niechciało mi sie od pocztaku zmieniać:

 

bi6nqkiu3nuq0cvq.jpg

 

 

 

Co wy na to?jak dla mnie słabe...

 

 

BTW:Tutorial i w ogóle taka zabawa z tymi opcjami jest naprawde mocna...zaczyna mi sie to podobać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ja uzyskałem tą techniką, ale mysle że jak jeszcze potrenuje to wyjdzie lepiej. :)

 

KlaxonSmudgeSig.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hultaj_90
A to ja uzyskałem tą techniką, ale mysle że jak jeszcze potrenuje to wyjdzie lepiej. :)

 

KlaxonSmudgeSig.jpg

mi sie bardzo podoba ten efekt pikseli,fajnie to wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vennor
bi6nqkiu3nuq0cvq.jpg

Czemu linie miedzy pixelami sa tak bardzo widoczne? :o

 

Ile razy uzyles sharpen? :)

 

Fajnie to wyszlo :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ja mam male pytanie ktore powtarzam juz ktorys raz gdzie w tym tutorialu sa opcje smudga pokazane pls odpowiedzcie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde ja mam male pytanie ktore powtarzam juz ktorys raz gdzie w tym tutorialu sa opcje smudga pokazane pls odpowiedzcie :/

 

Naciśnij F5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hultaj_90
Czemu linie miedzy pixelami sa tak bardzo widoczne? :o

 

Ile razy uzyles sharpen? :)

 

Fajnie to wyszlo :D.

2 lub 3...mi też sie to najbardziej podoba z całej pracy...

Vennor bardzo fajny sposób na "innego" siga,tylko jeszcze nie próbowałem z tym efektem SPATTER ale jeszcze sie pobawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...