Skocz do zawartości
Phoenix.

Ratchet & Clank: Rift Apart PC

Rekomendowane odpowiedzi

Był też tryb 40fps z Rt , oraz 60 rt . Na Pc  bez dlss 3 zabija 4090 !!! Widać , że w przyszłości natywne 4k pozostanie marzeniem . Dlss 3 to jest rak !!!! Nie trzeba optymalizować gier wystarczy zaaplikować mydełko Fa i jest super płynnie 120fps fejkowych klateczek .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panie nawet i  180 klateczek DLSS ,TAA i nic nie widać.

Super wspanialy  gaming 2023.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będzie RT na kartach AMD w dniu premiery z powodu crashy.

50d508113950c8e02312b75bdb085db3fd8ec0f4

7445c889a614e2f19fb3bfab160659d14cd60bbc

Edytowane przez Smogsmok
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrócę z wakacji to muszę zagrać. Zobaczymy jak te nowe technologie od NV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wczoraj na 30 minut odpaliłem sobie jeszcze raz na konsoli popatrzeć :Etylko się kolejny raz utwierdziłem w tym, że nie mam ochoty tego ogrywać nawet jak jakimś cudem wersja pc byłaby widocznie dopieszczona względem konsolowej. To nie moje klimaty.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, lukadd napisał:

Ja wczoraj na 30 minut odpaliłem sobie jeszcze raz na konsoli popatrzeć :Etylko się kolejny raz utwierdziłem w tym, że nie mam ochoty tego ogrywać nawet jak jakimś cudem wersja pc byłaby widocznie dopieszczona względem konsolowej. To nie moje klimaty.

Wielka szkoda. Gra się w to naprawdę świetnie! Kapitalny PL dubbing i calosc jak najlepsze animacje od Pixara. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, lukadd napisał:

Oko cieszy, grać się w coś takiego (mi / mnie) nie chce. ;)
Myślę, że ogram w 4K na YT z palcem na scrolerze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dubbing nie uratuje dennych dialogów, no chyba, że zrobili go na poziomie Asterix i Kleopatra, w co mocno wątpię.

Co do "nie moje klimaty" to no cóż. Pierwsze Ratchety na PS2 miały trochę inny klimat. Owszem, głupkowate i infantylne dialogi i wygląd postaci były już wtedy, ale bywało też często, że gra miała dość dużo z MDK.
Nowy Ratchet tyle co stare Ratchety miały  z MDK, ma... ze starych Ratchetów. 

Także w sumie to można polecić MDK i jak niepotrzebnie zinfantylizowana seria Ratchet nie podchodzi, to czekać wiele lat z nadzieją, że cokolwiek z tego gatunku, z wyższej półki jakościowej, kiedykolwiek się na PC pojawi. Bo może gra na PS5 tym nie jest, ale starsze części to dobre platformówki (brakuje na PC) i przede wszystkim gry z gatunku "wesołej rozpierduchy". Takiego czegoś jest mało, a jak jest to zawsze w ramach szablonu ala Just Cause czy innego Saint's Row. Ratchet to jednak co innego. Niestety nie mogę polecić zagrania w stare części, bo bieda w geometrii i teksturach sprawia, że te gry z PS2 się źle zestarzały graficznie. 
Została muza, której odpalenie w tle polecam tym, którzy jednak będą próbowali grać w tą nową część na PC.
Na YT są całe soundtracki. Może do MDK to nie ma co startować, ale jednak bardzo fajna muza pasująca do strzelanki sci-fi. W ostatnich dwóch Ratchetach na PS4 i PS5 wywalono ten atut do śmietnika. 

Animacja nie musi być porównywana do Pixara. Już te 21 lat temu Jak&Daxter oraz Ratchet to były platformówki nowej generacji, gdzie poza tym, że gameplay był porządny a grafika powalająca, właśnie wyróżniająca była animacja. Od tamtej pory niewiele ją poprawiono jeśli chodzi o ruchy samego bochatera i przeciwnków, bo po prostu już wtedy było niemal idealnie. 

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Userkamil napisał:

Wielka szkoda. Gra się w to naprawdę świetnie! Kapitalny PL dubbing i calosc jak najlepsze animacje od Pixara. 

Mi gameplayowo nie leży, klimat fabularny dla mnie też taki se. Ratcheta z ps4 więcej grałem, może gdzieś do połowy i odpuściłem bo mi właśnie nie leży ten klimat to strzelanie itd. Nowy ratchet już od początku mi się nie chciało :E

Ale artystycznie gierka faktycznie jest wykonana bardzo fajnie tylko, że to za mało, abym tylko z tego powodu ją przechodził.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Smogsmok napisał:

Nie będzie RT na kartach AMD w dniu premiery z powodu crashy.

I Radeon dupa jak odbić promieni kupa :szczerbaty:

• Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grubsza analiza będzie później bo za późno dostali grę :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, damiank94 napisał:
Wczytywanko na HDD :E

Działa na minimalnych?? działa 

Za 2 godziny odpalam i jestem ciekaw jak u mnie będzie chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Live, właśnie nadaje

aILVFwC.png

Jak dobrze dopatrzyłem gra w natywnym 4k, są spadki poniżej 50fps, lol 38fps!:E
QhRTS63.png

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gra przebija 16GB VR w 4k :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ile ma z RT na poziomie konsoli?

PS. Ja nie wiem jak takie gry jak Uncharted czy Ratchet mogą mieć elementy wyglądające gorzej na PC. A mają. 

Sto opcji do nikomu niepotrzebnego RT to tak. Syf typu chromatic aberration, DoF, vignette. film grain - to mieli czas. 
A żeby sprawdzić grę na karcie na której 99% ludzi na YT będzie ją pokazywać w recenzjach - eee tam :szczerbaty: To by trzeba całą przejść. Jeszcze się porozglądać. Żaden beta tester nie dałby rady wykonać takiego przejścia w mniej niż dekadę przecież.

W takim razie nie mam się co pytać czy opcja AA/TAA OFF i wszelki AI AA też OFF, wygląda w tej grze poprawnie czy jak firanki niepasującego koloru w serialu Alternatywy 4.

Edytowane przez Ronson
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, kadajo napisał:

0b727caf7cea1e3ad30e27f07eb016c8.png

622ead81d7383806f45629b10b9142ee.png

🤣

Tekstury ultra troszkę rozmazane , do tego cienie Rt roślinności fatalnie wyglądające . Super szybie nvme  działa ,wolniej  od mistycznego ssd Ps5 . No i oczywiście bez Dlss o 4k lock 60 można zapomnieć na 4090 . Generator fejkowych klatek on nawet na topowej karcie , a jakby inaczej !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat wczytywanie działa całkiem sprawnie, tam jest ogólnie jakiś problem z teksturami na PC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, kadajo napisał:

No!
W końcu!

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nixxess takie fajne niby ale przy Spidermanie też zesrali się w majtki i było 100000000000000 aktualzacji i tu będzie podobnie, zresztą po co ja się udzielam przy grze dla 5 latków. :E 

#nikogo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te tekstury na PC to śmiech. Pewnie jakiś bug i z którymś update naprawią.

Znowu beta na premierę.
Lubię platformówki ale widzę dużo opinii, że gra jest średnia i chore wymagania. Remaster Crasha przeszedłem jednym tchem.

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, kadajo napisał:

W Potterze premierowo i ponad 20GB alokacji przebijałem nawet :E

Obejrzę sobie materiał od DF jak już ogarnął testy, aby zobaczyć porównania detali z konsolowymi i wydajności, różnice etc. z ciekawości. Bo na PS5 to tam tylko odbicia były RT i to nie wszystkie bo na wodzie już lecieli na SSR.

Tutaj tyle co widziałem to jest jeszcze AO na RT i cienie z bodaj trzema nastawami jakości efekty RT, ale ciekawe czy i na wodę rzucili RT czy zrobili po konsolowemu z SSR :E.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi