Skocz do zawartości
Camis

Wojny i konflikty zbrojne na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie zaśmiecać wątku o wojnie w Ukrainie to zakładam ten.

IMHO przyda się w najbliższych tygodniach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, The Great Sephiroth™ napisał:

Ruscy mają w genach mącenie wszędzie na świecie.

Dobrze że nie potrafią dalej mącić, np Układzie Słonecznym i dalej, nie mają tam siły przebicia. :E Wyobrażasz sobie putinowskiego Plutona. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Stjepan666 napisał:

Dobrze że nie potrafią dalej mącić, np Układzie Słonecznym i dalej, nie mają tam siły przebicia. :E Wyobrażasz sobie putinowskiego Plutona. :E

Oni nawet Dzieła Lenina przekazaliby w pierwszej kolejności nowo napotkanym obcym.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cyka blac!.

e6430b08e2edfd097e032bc35a428da30cb3bc04

Edytowane przez Camis
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to kontrowersyjne ale prawdziwe: w większości afrykańskich krajów to zerwanie z kolonializmem na dłuższą metę nie wychodzi. Oni potrzebują mieć założone chomąto bo inaczej burdy się robią jak tu. Tam demokracja nie działa w 90% przypadków. Francja to lubi widać mieszać się w nie swoje sprawy. Tak samo zaprowadzili porządek w Libii jak zaczeli pierwsi bombardować stolicę.

Nawet w takim RPA tak samo, a niby cywilizowany kraj. Na własne oczy widziałem rok temu jak typ wybudował dosłownie pałac na totalnym zadupiu za kasę z napadu na bank. Wszyscy o tym wiedzą w okolicy, ale nikt z tym nic nie zrobi bo jest czarny i ukradł pieniądze białym, więc wszystko git.

Edytowane przez FataIity

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mam to w dupie. Niech się po zabijają. I tak ludziom od wieków nic tylko wojny w głowach bo jeden drugiemu chce pokazać jakie to wielkie jaja ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, sabaru napisał:

A mam to w dupie. Niech się po zabijają. I tak ludziom od wieków nic tylko wojny w głowach bo jeden drugiemu chce pokazać jakie to wielkie jaja ma.

Jakby dotyczyło to tylko ich tam na miejscu? Oczywista sprawa.

Tyle, że to będzie bodziec do kolejnych, jeszcze większych fal ubogacenia kulturowego. Niechybnie wpuszczanych przez bezmózgów.

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, crush napisał:

Jakby dotyczyło to tylko ich tam na miejscu? Oczywista sprawa.

Tyle, że to będzie bodziec do kolejnych, jeszcze większych fal ubogacenia kulturowego. Niechybnie wpuszczanych przez bezmózgów.

Człowieku. Mam 40 lat na karku i tych zmian w moim życiu już było tyle że przejmowanie tym wszystkim co oni co trochę wymyślają przestałem się już dawno przejmować. Przy 30 doszedłem do wniosku że na 99% zmian nie ma wpływu więc i przejmowanie się nie ma sensu. Mam inne poważniej sprawy niż takie tematy. Oczywiście śledzę tematy itd. ale żebym płakał z tego powodu to już nie.

Edytowane przez sabaru
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie ta wojna, NIGER? aha

tragedy-world-map.png

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 18.08.2023 o 21:15, FataIity napisał:

Może to kontrowersyjne ale prawdziwe: w większości afrykańskich krajów to zerwanie z kolonializmem na dłuższą metę nie wychodzi. Oni potrzebują mieć założone chomąto bo inaczej burdy się robią jak tu. Tam demokracja nie działa w 90% przypadków. Francja to lubi widać mieszać się w nie swoje sprawy. Tak samo zaprowadzili porządek w Libii jak zaczeli pierwsi bombardować stolicę.

Nawet w takim RPA tak samo, a niby cywilizowany kraj. Na własne oczy widziałem rok temu jak typ wybudował dosłownie pałac na totalnym zadupiu za kasę z napadu na bank. Wszyscy o tym wiedzą w okolicy, ale nikt z tym nic nie zrobi bo jest czarny i ukradł pieniądze białym, więc wszystko git.

Nic to nie da, oni od wieków wolą się ganiać z dzidami jak rozwijać. Tam biały jest traktowany jak bankomat, jedziesz przez wioskę to matki wyprowadzają córki i masz hipermarket z ludzkim towarem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pucz w Gabonie.

Edytowane przez Camis
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Azerbejdżan ogłosił "operację antyterrorystyczną" w Górskim Karabachu
Azerbejdżan rozpoczął "operację antyterrorystyczną" w separatystycznym regionie Górskiego Karabachu, zamieszkanym przez ludność ormiańską — poinformowało ministerstwo obrony w Baku. Ze Stepanakertu, stolicy separatystycznej Republiki Górskiego Karabachu, spływają doniesienia o ostrzale okolic miasta.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/azerbejdzan-oglosil-operacje-antyterrorystyczna-w-gorskim-karabachu/wq2wxjy?srcc=undefined&utm_v=2

Cytat

Azerbejdżan zaatakował Górski Karabach. Spływają doniesienia o ostrzałach. To element konfliktu Armenia-Azerbejdżan. Azerbejdżan nazwał swoje działania mianem "operacji antyterrorystycznej". Co się dzieje na linii Azerbejdżan-Armenia? Jak zareaguje premier Paszynian? Co na to Rosja? Na te i inne pytania odpowiada Krzysztof Strachota, kierownik Zespołu Turcji, Kaukazu i Azji Centralnej OSW. 

Edytowane przez Camis
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawi mnie postawa Ormian, którzy znowu atakują swój rząd za brak kontynowania wojny po poprzednim pogromie rodaków.   Rząd dobrze zrobił, że oddał tereny bez walki bo przegrana jest nieunikniona.

Poprzednio Azerowie wpuścili wtedy w neta tak wiele ciężkich filmów jak Ormianie są masowo zabijani z TB-2 i nie mają żadnych szans na wygraną ani nawet na odpowiedź i teraz byłaby powtórka z akcji na jeszcze większą skalę bo ruscy odpuścili obronę Armenii. Co kieruje ich rozumowaniem? Nie mają niczym się obronić, niczym oddać, jedynie co to mogą stracić rodaków na wojnie, którzy znowu będą wystrzelani z nieba dronami, artylerią i rakietami.   Czy tam propaganda zablokowała internet i mało kto widział rzeź, że tak im śpieszno do powtórki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

F70PseuXQAAtxEk?format=jpg&name=large

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to autonomia palestynska, popełniła właśnie widowiskowe samobójstwo, Netanjahu wprowadził stan wojny, mobilizacje czym zakończy protesty przeciw niemu, przy okazji może uderzyć na Iran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pewnie i tak nie mieli wyjscia skoro izrael caly czas dazyl do ich wyparcia, zagarnial ziemie itd

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wchodzą do domów i rozstrzeliwują cywilów 🤬, na X lata pełno filmów jak ich zabijają.

Cytat

Publikowane są zdjęcia z wtargnięciem do domów i trupami cywilów, strzelaniny na ulicach. Spalona Merkawa, przechwycone HMMWV, płonące samochody itd.

+18

+18

• Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi