Skocz do zawartości
organiser

Motorola e13 problem z sms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,kupiłem telefon Motorola e13 w Belgii bo tutaj mieszkam i mam problem z wysyłaniem sms,dzwonić można normalnie i sms do mnie przychodzą ale jak ja ja chcę wysłać SMS to piszę tak : nie można wysłać wiadomości w sieci Play (błąd 0)

na starym telefonie działało wszystko ok i teraz przełożyłem kartę SIM do kolegi i z jego telefonu da się wysyłać sms więc problem jest z moim telefonem.doradzi ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ktoś coś podpowie? dodam że odkryłem że MMS normalnie da się wysłać :P a podczas wysylania sms jest błąd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiej aplikacji używasz do wysyłania SMS? Jeżeli to wiadomości od google to RCS jest może włączone na starym numerze i trzeba usługę wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam apki która była oryginalnie Motoroli, usługe rcs wyłączyłem i nic nie pomogło :(

próbowałem z inną apką textra i jest ten sam błąd,może pojechać do sklepu i zgłosić problem? 

Edytowane przez organiser

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wsadziłem do tej Motoroli karte z plusa i t mobile i o dziwo działa normalnie wysyłanie SMS.. z mojej karty Play nie działa. Tak jak by Motorola nie lubiła się z pleyem.słyszal ktoś o takim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może coś poszło nie tak z ustawieniami konfiguracyjnymi, wiesz te co zwykle przychodzą po zainstalowaniu SIM w urządzeniu. 

Spróbuj je ręcznie ustawić? https://www.play.pl/pomoc/naprawa-i-konfiguracja/konfiguracja-telefonu 

Rozważyłbym też zrobienie fullwipe telefonu. Mi kiedyś nówka telefon pinu od SIM nie akceptował, mimo że wpisywałem poprawny. Reset do fabryki i zaczęło trybić ¯\_(ツ)_/¯

Ew. duplikat karty można jeszcze spróbować, o ile masz taką opcję. 

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podpowie ktoś coś? niestety nadal mam problem z wysyłaniem sms

w skrócie: telefon Motorola e13

karta plus i tmobile - sms bez problemu się wysyłają

moja karta play - sms nie działają

moja karta play w innym telefonie - nie ma problemu z sms

tak jakby motorola nie lubiła się z playem ?

dodam że nie mam problemu z wysyłaniem mms, i to jest właśnie dziwne że mms da sie bez problemu a jak chcę sms wysłać to pisze: nie można wysłać wiadomości w sieci Play (błąd 0)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi