Skocz do zawartości
Tombycz

NVIDIA RTX 50x0

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, lukadd napisał:

Cena być może też będzie niższa o np.~20% od 4090. Też progress będzie :E

Zapomnij, już RTX 4080 kosztował 1199$ a RTX 4090 1599$. Będzie dobrze jak RTX 4080 się zamknie w kwocie o 100$ niższej (1499$).

Tyle było śmiechu z ceny PS5 Pro a tu wyjdzie na to, że jedna karta i to nawet nie topowa będzie pewnie kosztować tyle co te dwie konsole :E

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak będzie $100 taniej to jakiś progress będzie :E

Czuję, że jakieś cuda wianki będą kombinować z AI w tej generacji. A czysta moc w grach bez rewelacji i do tego dopalana kolejnymi watami, aby coś było widać na słupkach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten 5090 będzie +500 vat i + 2000 usd to niezłe wariaty tam w nvidii pracują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieistotne, ważne że znajdą się jeszcze większe wariaty co to kupią. A na pewno się znajdą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak founders będzie miał tylko 1 wtyczkę to po prostu zacznie się odbijać od power limitu jak 3090 co w 4090 było praktycznie nie do osiągnięcia w normalnej sytuacji (przy 600 W PL).

Serio ciekawy jestem czy będą jakieś wariaty z 2 wtyczkami i 1000 W PL bez żadnych biosów XOC :E 

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowali 3090ti to i 5090 kupią. Kwestia jeszcze czy nie będzie to wyżyłowany kawałek krzemu i po uv będzie 450w bez jakichś spadków strasznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Necronom napisał:

Nieistotne, ważne że znajdą się jeszcze większe wariaty co to kupią. A na pewno się znajdą ;)

To na pewno tylko zawsze jest jakiś limit bo te karty kupują tacy, których stać ale też tacy co się żyłują bo to ich hobby itd. Ale to może nowa ekonomia tj. im wyższa cena tym wyższy popyt. Nobla im dać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Jak kupowali 3090ti to i 5090 kupią. Kwestia jeszcze czy nie będzie to wyżyłowany kawałek krzemu i po uv będzie 450w bez jakichś spadków strasznych

Biorąc pod uwagę pobór mocy to ja bym obstawiał, że to właśnie RTX 5080 będzie wyżyłowany do granic możliwości.

2 minuty temu, lpcl napisał:

Ale to może nowa ekonomia tj. im wyższa cena tym wyższy popyt. Nobla im dać 

Proponuję dla Jensena nowe hasło

"The more you pay, the less your wife has to spend."

:E

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, cichy45 napisał:

Co tam somsiedzie, w końcu klimatyzacja? 

Nie, grafikę do GTA 6 kupiłem. 

A co z zasilaniem?

4b8121734489f1fbdcd46d3d10156dca.png

:E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2024 o 23:38, tasak napisał:

Mnie to osobiście zastanawia kto w ogóle na przykład kupując powiedzmy 4080 Super brałby pod uwagę takie konstrukcje jak Strix

Malo wiesz :E strixowych wyznawców po dzień dzisiejszy jest cała masa, ba nawet jeden drugiemu mówi "bierz strixa" mimo to że często jest tak że dopłacając do niego można mieć już prawie wyższy model danej serii z całkiem przyzwoitym chłodzeniem :] 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2024 o 16:26, lukadd napisał:

Gwarancja producenta to inna bajka. Na GPU większość producentów daje 3 lata, Giguś na niektóre modele 4 lata po rejestracji, a Zotac bodaj nawet 5 lat, ale też po rejestracji. I jeśli mają w warunkach gwarancji, że ta gwarancja obejmuję tylko pierwszego właściciela to nic nie zrobisz poza poproszeniem pierwszego właściciela, aby oddał GPU na gwarancję :E

Właśnie zawsze zastanawiało mnie jak to działa czy to cały okres jest tylko na pierwszego właściciela w razie Wu czy dopiero jak miną te pierwsze 3 lata jest motka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 12/15k za 5090 🤣🤣 :E (Zależy od wersji)

I skromne 7 do 8k za 5080.

Dobrze nvidia sprawdzała ceny od serii 2xxx tak powolutku a tu po 100$ a tu po 500$ itp itd.

Edytowane przez z1k
  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absurd - 7K zł za xx80.

Dobrze, że przetrzymałem sraczkę na 32" 4K.

3440x1440 dzięki DLSS/FG będzie spokojnie grywalne na 4080 do premiery RTX 6K.

Pólowa pulpitu na ekranie 40" 21:9 zawalona skrótami do gierek. Jest w co grać w wolnym czasie.

Niech się walą. Dla mnie to mogą nawet wszystkie chipy dać do AI. Skoro mają takie ceny dyktować.

  • Like 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajta spokój. Nie stać Was? Piszę Was, bo ja potrafiłem pasa zacisnąć jak ceny kart poleciały w górę w czasie krypto mimo, ze mialem hajs. Przeciez w Polsce ludzie kupowali RTX 3070 po 5k do grania, a teraz wielki placz, ze 5080 moze kosztowac 7k. Cieszcie sie, ze tylko 7k. Tak samo z PS5 pro, na forum placz, ze drogo, zakup bez sensu, a tu cyk, preordery pozamawiane. 🤣 Sami dajecie sie golic.

Edytowane przez Dżony Bi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Dżony Bi napisał:

Przeciez w Polsce ludzie kupowali RTX 3070 po 5k do grania

Jakie 5k ?! Osobiście sprzedałem za 6,5k :E

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba ktoś kupił do kopania. W sklepach tez chore ceny byly i karty schodzily na pniu. Tak czy inaczej pan Kurteczka jest bardzo laskawy teraz albo jeszcze. Narzekanie na ceny przez tych co kupowali wtedy po chorych cenach to jest szczyt bezczelności, a sa tu tacy.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, 70 km po nią jechał ! To był SuprimX bez LHR 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Dżony Bi napisał:

Ale to chyba ktoś kupił do kopania. W sklepach tez chore ceny byly i karty schodzily na pniu. Tak czy inaczej pan Kurteczka jest bardzo laskawy teraz albo jeszcze. Narzekanie na ceny przez tych co kupowali wtedy po chorych cenach to jest szczyt bezczelności, a sa tu tacy.

Tylko zapomniałeś o jednej kwestii. Wykupywali je skalperzy i kryptomłoty, a nie gracze.

A to, że teraz naiwnie znowu niektórzy wierzą ze będą "normalne" ceny to inna kwestia. :)

5090 na bank będzie w granicach 15k a 5080 8k a lepsze wersje nawet się zbliżą do 9k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz kto wykupił PS5 Pro 30th edyszyn ? Krasnoludki ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Tylko zapomniałeś o jeden kwestii. Wykupywali je skalperzy i kryptomłoty, a nie gracze.

Wlasnie o to chodzi, ze gracze tez. Znam wiele takich przypadkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało graczy kupiło wtedy te karty. Było to widać po statystykach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w doskonałym momencie dolarowym na premierę więc w złotówkach to będzie zupełnie inna premiera ;)

15k za 5090 to by oznaczało cenę w usd na poziomie 2999$

USD 3.83zł

A w momencie premiery 4090 to była pełna pompa na 4.95zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dżony Bi napisał:

Dajta spokój. Nie stać Was? Piszę Was, bo ja potrafiłem pasa zacisnąć jak ceny kart poleciały w górę w czasie krypto mimo, ze mialem hajs. Przeciez w Polsce ludzie kupowali RTX 3070 po 5k do grania, a teraz wielki placz, ze 5080 moze kosztowac 7k. Cieszcie sie, ze tylko 7k. Tak samo z PS5 pro, na forum placz, ze drogo, zakup bez sensu, a tu cyk, preordery pozamawiane. 🤣 Sami dajecie sie golic.

Dlaczego piszesz per Wy?

Ja kupiłem 3070 przed szałem krypto i sprzedał 2x drożej dzięki niemu.

Nigdy nie dam 7K zł za kartę pokroju xx80 ani żadna inną. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...