Skocz do zawartości
Tombycz

NVIDIA RTX 50x0

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego siedzę na 6950XT i mam gdzieś to całe RT 😜 Przypomnę, że był czas, że 4070 była droższa od 6950, a ludzie i tak brali 4070 :D

Edytowane przez Vexis
  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie widać na Steamie w którą stronę to idzie .. lapki z rtx 4060 .. Bo kompy są co raz droższe .. a 4060 to badziew ale ma ten magiczny coś .. FG

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, caleb59 napisał:

4070 Super z palcem w nosie ogarnia pełne RT i nie ma z tym problemów, 4080 to już przerost formy nad treścią i 320W TDP.

Tylko z suwakami muszę czarować, a nie po to kupuję nową kartę, bo te dlls czy fg to dla mnie jak wycieczka do tajlandii, niby baba a jednak chłop :) 

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ostatnich nowych gierkach, gdzie są co raz częściej jawne problemy z jakimiś wyciekami pamięci to wizja RT przestaje mnie co raz częściej interesować bo jak mam odpalać nową grę i myśleć czy mi po x czasu nie zacznie stutterować bo braknie VRAM w 1080p to kisnę jak ogór w słoiku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full RT to aktualnie zadna karta nie ogarnie w 3440x1440. Nawet 4090. Nastepna generacja tez bedzie miec z tym problem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując - nie ważne ile masz kasy i tak nie bedzie to zawsze granie Top .. Trochę słabo ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, amsztel napisał:

Full RT to aktualnie zadna karta nie ogarnie w 3440x1440. Nawet 4090. Nastepna generacja tez bedzie miec z tym problem.

No jak nie ogarnie, z dlss i fg bez problemu, a przecież sam Pan Kurteczka mówił że bez tego grania nie ma i już nie będzie🤣

Edytowane przez razeks
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, razeks napisał:

Wątpię że na premierę pojawi się taka karta jak 5070ti, tym bardziej z 16gb ram i w lepszej cenie bo nikt nie kupi 5080. Pewnie wydadzą 5070 z 12gb ramu za jakieś 4k i potem po 1,5 roku 5070ti.

Nie no 4070 na premierę miała 12GB więc chyba nie wydadzą po 2 latach 5070 również z 12? Jak tak to nie pozostanie mi nic innego jak po prostu wziąć 4070TI Super, bo chyba będzie miała najrozsądniejszą cenę z kart z 16GB. 

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Yedi napisał:

Reasumując - nie ważne ile masz kasy i tak nie bedzie to zawsze granie Top .. Trochę słabo ..

Niekonieczne. Wystarczy zdjac najbardziej brutalne ustawienie z ultra na high, reszta na ultra, wlaczone odbicia RT i mozna grac tak (komp mojego przyjaciela 13600K + 470Ti Super).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@muszka9Serio, przecież 4080 też miała 16gb i 5080 też będzie miała 16gb. Nie widzę żadnego powodu aby mieli dać w 5070 coś więcej niż 12gb

Edytowane przez razeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@muszka9 już widzę tą podwyżkę cen serii 4xxx, jak tylko nowa seria 5xxx wywali w kosmos cenowo. Jak ktoś chce brać takie 4070TiS, to najlepiej teraz. Później będzie masa ściemy, skąd ceny serii 4xxx tak wysokie, sklepy już sobie coś wymyślą (jak za czasów krypto).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, razeks napisał:

@muszka9Serio, przecież 4080 też miała 16gb i 5080 też będzie miała 16gb. Nie widzę żadnego powodu aby mieli dać w 5070 coś więcej niż 12gb

No to czekam miesiąc na i7 265k i z 4070TI Super powinien być spoko zestaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Vexis napisał:

Pewnie w 1080p, w 3440x1440 nie ma szans 😁

Czy ja wiem, w Jedi Survivor i A plague tale ten njwnoszy z RT, na 4070Ti u mnie w tej rozdzialce dawał radę oczywiście z DLSS i FG albo z FG a bez DLSS i szczerze jakiejś wielkiej różnicy nie widziałem, z lupa może bym coś zauważył. Alana Wake 2 też na chwilę odpaliłem to 70fps było na ultra z RT ale w niego akurat jakoś długo nie grałem. 

A te wasze wróżby cenowe to w nosie mam, przed premierą Superek to też wszyscy wrozyli i uprawiali jasnowidztwo że Superki będą za miliony monet a rzeczywistość okazała się zupełnie inna :szczerbaty:

Edytowane przez Godlike_(UT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Godlike_(UT) napisał:

Alana Wake 2 też na chwilę odpaliłem to 70fps było na ultra z RT

W 3440x1440?

12 minut temu, Godlike_(UT) napisał:

A te wasze wróżby cenowe to w nosie mam, przed premierą Superek to też wszyscy wrozyli i uprawiali jasnowidztwo że Superki będą za miliony monet a rzeczywistość okazała się zupełnie inna :szczerbaty:

To ladnie sobie te rzeczywistosc zakrzywiles skoro tak twierdzisz. Karta klasy xx70 na 4 kola xD

Przykro mi ale dales sie ugotowac przez nV niczym zaba ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet czatGPT przewiduje cenowy armagedon. ;)

 

Nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat kart graficznych NVIDIA RTX 5090 i RTX 5080, ani ich specyfikacji technicznych czy daty premiery. W związku z tym trudno dokładnie przewidzieć ich ceny w Polsce. Jednak można próbować oszacować je na podstawie trendów cenowych poprzednich generacji kart graficznych RTX oraz wpływów rynkowych, takich jak inflacja, podatki i dostępność.

Jeśli weźmiemy pod uwagę obecne ceny kart graficznych z serii RTX 4000 (np. RTX 4090), ich polskie ceny są zazwyczaj wyższe niż sugerowane ceny na rynkach zagranicznych, z uwagi na podatki i kursy walutowe. RTX 4090 kosztuje w Polsce około 10 000–12 000 zł. Można więc przypuszczać, że ceny RTX 5090 i RTX 5080 mogą być wyższe, szczególnie biorąc pod uwagę potencjalny wzrost mocy i nowoczesne technologie.

Przewidywana cena:

- **RTX 5090**: Może kosztować około 12 000–15 000 zł lub więcej, w zależności od dostępności i marż producentów.
- **RTX 5080**: Może oscylować wokół 8 000–10 000 zł, podobnie jak RTX 4080 przy premierze.

Ostateczna cena będzie zależała od polityki NVIDII, konkurencji na rynku, a także lokalnych czynników ekonomicznych.

@PCLabGPT czy możesz przewidzieć ceny kart RTX 5090 i 5080 w Polsce ? :)

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@kadajo Na razie prognozowanie dokładnych cen kart graficznych NVIDIA RTX 5090 i RTX 5080 w Polsce jest trudne, ponieważ brakuje oficjalnych informacji na temat tych modeli. Jednakże, bazując na cenach obecnych modeli z serii RTX 4000 oraz trendach rynkowych, można przypuszczać, że ceny będą wysokie, zwłaszcza w kontekście wzrostu mocy obliczeniowej i potencjalnie nowych technologii, które wprowadza NVIDIA.

Jeśli RTX 4090 w Polsce kosztuje około 10 000–12 000 zł, można przypuszczać, że RTX 5090 i RTX 5080 będą odpowiednio droższe, ze względu na wzrost wydajności oraz inflację.

Przewidywane widełki cenowe to:
- **RTX 5090**: Około 12 000–15 000 zł lub więcej.
- **RTX 5080**: Około 8 000–10 000 zł.

Ostateczna cena zależeć będzie od wielu czynników, w tym polityki cenowej NVIDII, kursu walutowego, lokalnych podatków i opłat, oraz konkurencyjności na rynku. Warto śledzić oficjalne informacje od NVIDII i lokalnych dystrybutorów, aby być na bieżąco z nowościami.
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@kadajo Nie mogę powiedzieć, kto jest na obrazku, ale cieszę się, że mogłem pomóc! Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, jestem do dyspozycji. 😊
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takimi cenami jakie podaje to chyba dorzuca nie małą prowizje dla siebie :D

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro AI napedzi nowe karty to AI też musi na tym zarobić :E 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, lpcl napisał:

Jak ten 5090 będzie +500 vat i + 2000 usd to niezłe wariaty tam w nvidii pracują. 

32 GB vramu mówi wszystko - to jest tytan dla semi pro chcących liczyć AI  "taniej" i cena w zasadzie nie ma znaczenia za 3k usd pewnie też się sprzeda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Za 1.5k to na pewno nie 3060 Jesli ma byc nividia to 4060ti , jesli AMD to 7700x
    • Cześć wszystkim, Brat potrzebuje do firmy jakiegoś serwera, który miałby służyć głównie do współdzielenia plików na dysku sieciowym, żeby każde urządzenie podpięte do sieci mogło korzystać z tej samej przestrzeni plików bez konieczności przesyłania ich między komputerami, tak jak ma to miejsce w chwili obecnej. Kolejna potrzebna funkcjonalność to korzystanie z drukarki sieciowej. Na chwilę obecną jest jedna drukarka, ale może kiedyś będą 2, czy 3. Chcemy, żeby z każdego komputera można było wydrukować cokolwiek. Konieczne byłoby też wykonywanie backupu danych, ale tylko z tego dysku sieciowego, a nie z wszystkich urządzeń. Ogólnie wszystkie pliki projektowe są na komputerze brata, który jest jedynym technologiem, więc ewentualnie dla tych plików też można by zastosować backup. To takie 3 główne założenia, ale myślimy jeszcze o ewentualnym podpięciu rejestratora kamer (kamer na chwilę obecną jest 16), żeby filmy zgrywały się też na dysk z serwera, ale to nie jest konieczne, bo można po prostu w rejestratorze zastosować większe dyski twarde. Myślę cały czas nad jakimś prostym NASem pod szafę RACK 19", może QNAP TS-464U-8G, albo coś w podobnym budżecie. Wydaje mi się, że nie ma co inwestować w mocniejszy serwer z Windowsem, bo pracowników jest 10, ale nie każdy korzysta z komputera. QNAP ma jakiś dedykowany system linuxowy i można go używać w firmie? Do tego potrzebowałbym co najmniej 2 switche. Jeden na pewno stanąłby w biurze, żeby podłączyć 2/3 komputery i drukarkę/i. Drugi musiałby stanąć na hali, żeby obsłużyć wszystkie komputery lub ewentualnie na hali postawić 2 switche w 2 skrajnych punktach i wtedy podpinać komputery tam gdzie bliżej.  Czy warto inwestować w switche zarządzalne?  Wydaje mi się, że nie.  TP-Link 8p TL-SG108 - czy będzie odpowiedni? Czytałem w specyfikacji, że posiada funkcję: "Automatyczne krosowanie portów (Auto MDI-MDIX)". Czy to oznacza, że do połączenia switch-switch można użyć kabla prostego? Czy jednak konieczny będzie krosowany? Jaki ewentualnie zarządzalny switch 8 portowy można by użyć? Z góry serdeczne dzięki za wszelkie porady. Pozdrawiam.
    • Gdyby wszystkie osoby aktywistyczne wyemigrowały do świata z ich marzeń, czyli do Afryki to byłoby wspaniale. Nawet mogłyby dalej pisać posty na forum. I byłybom dumne, że siedzom w Afryce.
    • Ja nigdy nie kupię nic z MSI. Płyta główna mi kiedyś padła po sześciu latach. W kompie z 2017 mam Gigabyte, śmiga do dzisiaj. Pod upgrade kupiłem z kolei Asusa. U mnie jak raz coś padnie, to nie daję firmie drugiej szansy. 
    • Nic pilnego gdybyś zapomniał. Jak nie przyniesiesz tematu do wskazanego działu nikt sensowny merytorycznie ci i tak nie odpowie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...