Skocz do zawartości
Tombycz

NVIDIA RTX 50x0

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, amsztel napisał:

W 3440x1440?

To ladnie sobie te rzeczywistosc zakrzywiles skoro tak twierdzisz. Karta klasy xx70 na 4 kola xD

Przykro mi ale dales sie ugotowac przez nV niczym zaba ;) 

Przepraszam mój błąd z tym AW2 bo jego w FHD jeszcze odpalelm ale A plague tale i jedi w 3440x1440.

A co do cen 4k za xx70 to dla mnie jeszcze jest to akceptowalna cena i tak innego wyboru nie ma, AMD niestety odstaje. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucą Wam w podstawowej 5070 12gb i też będzie akceptowalne? Za rok czy dwa wersję z 16gb?Nie byłem nigdy jakimś fanbojem zielonych czy czerwonych ale po tym co pokazali z serią 4070 to jak kupować od nich kartę to co najmniej 80/90 premierowo bo tutaj aż takich cyrków nie odwalają(jak na razie :) ), lub czekać dwa lata aż pojawi się 8 wersji 5070 :) wtedy wiemy na czym się stoi i mamy wybór. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Godlike_(UT) Pelna zgoda, ze nie ma konkurencji. Lubie karty nV, jednak cenowo zupelnie odlecieli. Miejmy nadzieje, ze AMD cos pokaze sensownego (wydajnosciowo i cenowo). 7900XTX to fajna karta ale "ciutke" za duzo prUndu bierze :E 

@AndrzejTrg Wszystko rozbije sie o cene. Jesli 5080 16GB bedzie kosztowac 800€ (tyle co 3080) to spoko. Jesli bedzie kosztowac 1500€ to wiadomo, ze zart i kpina.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu 300mhz z rdzenia bierze tyle co 4080 a wydajności dużo nie ubywa :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko tylko problem taki, że ile na tym oszczędzisz ? 400 zeta ? Na karcie za ponad 4 klocki ?

Sektor 1000 euro+ to nie są klienci aż tak bardzo wrażliwi na cenę.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu pełne DP2.1 i skończą się problemy limitow z/bez DSC, przynajmniej na jakiś czas :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muszka9 napisał:

Nie no 4070 na premierę miała 12GB więc chyba nie wydadzą po 2 latach 5070 również z 12? Jak tak to nie pozostanie mi nic innego jak po prostu wziąć 4070TI Super, bo chyba będzie miała najrozsądniejszą cenę z kart z 16GB. 

 

 

Ludzie chyba zapominają że co nowe karty jest ulepszony system kompresji więc to nie jest tak że co roku musi być dokładany vram. Gdzieś ostatnio widziałem test chyba u Liptona gdzie 4060 brał dużo miej bram niż karta AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tyle ze z Vramem jest tak samo jak ze zwyklym ramem. Zawsze wiecej = lepiej. Jesli gra/aplikacja ma mozliwosc alokacji/uzycia wiekszej ilosci vram to to wykorzysta. Taki HZD w 1440pULTRA bierze 11-12.5GB Vramu i np. na 3080 gra jest mniej plynna (okazjonalne stuttery) niz na 3090. Benchmarki rzecz jasna tego nie pokaza...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Godlike_(UT) napisał:

A co do cen 4k za xx70 to dla mnie jeszcze jest to akceptowalna cena

Dla mnie nie jest akceptowalna taka cena biorąc pod uwagę, że pewnie będzie znowu 12GB VRam. Poza tym RTX 4070 są już po 2500zł, więc 4k zł za 5070 byłoby zbyt dużą podwyżką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Godlike_(UT) napisał:A co do cen 4k za xx70 to dla mnie jeszcze jest to akceptowalna cena i tak innego wyboru nie ma, AMD niestety odstaje. 

Szybko poszło :E xx70 kosztowała 1900-2300, później 2500-2900, o COVID nawet nie wspomnę, a teraz granica bólu przesunięta na 4k :E 

I tak w 99% wygląda “walka portfelem” wśród konsumentów. 

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z poborem prądu, pod 4090 dokupiłem 1000w zasilacz, jeśli tutaj znowu będzie trzeba wymieniać na mocniejszy z dwoma złączami to może się okazać że wymiana z 4090 na 5090 będzie nieopłacalna.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przyznaje się do błędu, nie przemyślałem swojej wypowiedzi i przyznaje wam rację 4k za xx70 to za dużo, natomiast gdyby wyszła 5070ti i miała 16gv vramu no to te 4k czy ciut ponad to jeszcze jescze 😉

@Szark123

Ktoś tu wrzucał linka dzisiaj z artykułem że ponoć 5090 ma mieć jedna wtyczkę. 

Edytowane przez Godlike_(UT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, TheMr. napisał:

Szybko poszło :E xx70 kosztowała 1900-2300, później 2500-2900, o COVID nawet nie wspomnę, a teraz granica bólu przesunięta na 4k :E 

I tak w 99% wygląda “walka portfelem” wśród konsumentów. 

Okno Overtona. Niestety przesuwa się tylko w jedną strone, tą dla Nas niefajną :P

Edytowane przez MarcoSimone
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Szark123 napisał:

Ciekawe jak z poborem prądu, pod 4090 dokupiłem 1000w zasilacz, jeśli tutaj znowu będzie trzeba wymieniać na mocniejszy z dwoma złączami to może się okazać że wymiana z 4090 na 5090 będzie nieopłacalna.

A od kiedy kupno najdroższego gpu do grania to opłacalny biznes?

  • Like 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, MarcoSimone napisał:

Okno Overtona. Niestety przesuwa się tylko w jedną strone, tą dla Nas niefajną :P

Taka prawda. Przy GTX 970 za 1459 zł wygląda to jeszcze gorzej 😁 nawet uwzględniając inflację od 2014 do 2024, to karta z serii xx70 powinna kosztować jakieś ~2200 zł, także nawet 2500 zł to jest za dużo.

Za te 1459 zł to kupiłem wersję Strix OC :)

Edytowane przez Vexis
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, lpcl napisał:

A od kiedy kupno najdroższego gpu do grania to opłacalny biznes?

Od serii 4000 :E

4080 był tak słabo wyceniony na premierę, że branie 4090 to był dobry deal

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego innego nie oczekuję przy serii 5000 :D Nawet przy cenach typu 1999$ za 5090 i 1199$ za 5080, to ten drugi nadal nie ma sensu 😆

  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1999$ za 5090 i 1299$ za 5080.

Dla nich $=€

I to bez podatków.

Jeszcze nie widzicie jak obydwie karty działają. Masz więcej rdzenia 2x a pobór przy szynie 2x większej tylko 0.5x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenix. napisał:

Gdzieś ostatnio widziałem test chyba u Liptona gdzie 4060 brał dużo miej bram niż karta AMD.

A to prawda, jak przeszedłem z 6700XT na 4070Ti to ta druga miała mniej VRAM :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wii napisał:

1999$ za 5090 i 1299$ za 5080.

Dla nich $=€

I to bez podatków.

Jeszcze nie widzicie jak obydwie karty działają. Masz więcej rdzenia 2x a pobór przy szynie 2x większej tylko 0.5x ?

Cena 4090 nie była wyższa na premiere? Właśnie sprawdziłem fakture i za ZOTAC OC 4090 zapłaciłem 2299e. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z VATem wyjdzie około 2000 EUR a pozostałe 299 eur to dodatek za OC w nazwie :E 

Edytowane przez cichy45
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MarcoSimone napisał:

Okno Overtona. Niestety przesuwa się tylko w jedną strone, tą dla Nas niefajną :P

Ja tu widzę tylko jedno oko. Perskie. Nasze wspólne, a korposy korzystają z niego do woli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szark123 napisał:

Cena 4090 nie była wyższa na premiere? Właśnie sprawdziłem fakture i za ZOTAC OC 4090 zapłaciłem 2299e. 

Ile podatku? Za ile stoi dziś Funders na stronie nv? Już z podatkiem. Aib mają drożej a ich biosy 50 MHz kosztują. Jak chcesz aio 360 + 2 wtyczki bo może wypłynie xoc bios to swoje zapłacisz.

Nie pisze o podatkach od wysokiego popytu nowego towaru.

 

Cena którą krzyknie Jensen na prezentacji może być inna niż zobaczysz w euro AGD RTV... Już przy tych 1999$ będzie buczenie ;)

https://www.telepolis.pl/tech/sprzet/karty-graficzne-nvidia-geforce-rtx-4000-premiera

Nie zapominaj o "inflacji".

Funders jak jeszcze był to już pod koniec jak na początku był za tyle.

Pytanie co przyjdzie człowiekowi za te 2500$ :E

 

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...