Skocz do zawartości
Tombycz

NVIDIA RTX 50x0

Rekomendowane odpowiedzi

No to dobre pytanie, brać 4090 czy czekać na superke z nadzieją na 20GB, co wcale nie jest oczywiste widząc jak NV ma w tyłku klienta. Dodatkowo pamieć jest teraz na wagę złota więc raczej to marzenie ściętej głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, z1k napisał:

Ale jest plus że jest luka na TI/super wersję np z 15k cuda i 20Gb ;) 384 bit, obniża cene 5080 wsadza na nią superke/Ti

Brak konkurencji nic nie muszą robić ;) Pewnie jak zwykle sobie zostawili sobie mały próg by odblokować do końca GPU i zrobić ewentualnie 5080S itp. o kosmetycznie wyższej wydajności.

Poza tym przy 384bit to może być co najwyżej 24GB lub 36GB jakby chcieli wsadzić pamięci o większej gęstości.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem już poprawić  :E Na 24 GB. Ale też im nic nie zaszkodzi wepchac S/TI, żeby kasę zgarnąć po raz enty. Pan kurtka dobrze zagrywa wszystko że swoim sztabem krawców. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi też zapodać 5090ti oraz Titana by zgarnąć z tego samego rdzenia jeszcze więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak za czasów 1xxx serii opcji jest wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, TheMr. napisał:

Szybko poszło :E xx70 kosztowała 1900-2300, później 2500-2900, o COVID nawet nie wspomnę, a teraz granica bólu przesunięta na 4k :E 

I tak w 99% wygląda “walka portfelem” wśród konsumentów. 

Jak oni tak golą teraz to ja się zastanawiam co będzie jak dojdą do procesu 2nm :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Phoenix. napisał:

Ależ to kurteczka idealnie rozgrywa 🤣 Pamiętacie aferkę z 4080 12 i 16 GB? Teraz już tego błędu nie zrobią. Najpierw wypuszczą totalnego kastrata jako 5080 (który normalnie pewnie by był 4070), a później wcisną 5080S z większą szyną, większym ramem i pewnie na innym rdzeniu 😂Pewnie po jakimś czasie jeszcze będzie 5080 SUPER Ti.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Vexis napisał:

Taka prawda. Przy GTX 970 za 1459 zł wygląda to jeszcze gorzej 😁 nawet uwzględniając inflację od 2014 do 2024, to karta z serii xx70 powinna kosztować jakieś ~2200 zł, także nawet 2500 zł to jest za dużo.

Za te 1459 zł to kupiłem wersję Strix OC :)

Niestety teraz to już tak nie działa ale to nie zmienia faktu, że RTX 4070 Ti czyli faktyczny RTX 4070 nie powinien kosztować 800$.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie muszą wciskać 5080S, jest wyraźnie napisane że gdy pojawia się kostki 3gb to można zwiększyć pojemność nie zmieniając specyfikacji karty. A modele Super to nic nowego więc żadnego zaskoczenia nie ma, to się już ciągnie od premiery Turinga a więc ponad 6lat będzie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, matfcbpl napisał:

Po wczorajszym newsie o specyfikacji nowej serii, zdecydowałem, że albo kupię RTX 5090 albo poczekam na RTX 5080 24 GB. Wersja 16 GB, to za duży kastrat w porównaniu do RTX 5090.

Za te dodatkowe 16GB na pewno słono sobie policzą :E I nie wiadomo ile czasu trzeba będzie czekać. Do tego jeśli przeciekowe spece się sprawdzą to normalnie nie mogę patrzeć jak 5080 jest pocięta w jednostkach :E
 

PS. Widzieliście ankietę na WC?
LI6ZEzt.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenix. napisał:

Wcale nie muszą wciskać 5080S, jest wyraźnie napisane że gdy pojawia się kostki 3gb to można zwiększyć pojemność nie zmieniając specyfikacji karty. A modele Super to nic nowego więc żadnego zaskoczenia nie ma, to się już ciągnie od premiery Turinga a więc ponad 6lat będzie. 

Stracić taką okazję, żeby zgolić 2x ludzi? Nie ma na to szans 😁 Jeżeli obecnie rtx 5080 planowany jest jako pełny rdzeń, to zrobienie 5080 24 GB z lepszą specką jakiś czas po premierze idealnie wpasowuje się jak odpad po produkcji 5090.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, taką 5080 z 24gb za ok 6k (bo chyba taniej nie ma co liczyć) to brałbym w ciemno

Edytowane przez muszka9
E
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba rozkręcać aferę i zmusić prezesa NV do zmiany nazwy z 5080 16GB na 5070 Ti. Znowu próbują sprzedać pół rdzenia w cenie high endu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, lukadd napisał:

Za te dodatkowe 16GB na pewno słono sobie policzą :E I nie wiadomo ile czasu trzeba będzie czekać. Do tego jeśli przeciekowe spece się sprawdzą to normalnie nie mogę patrzeć jak 5080 jest pocięta w jednostkach :E
 

PS. Widzieliście ankietę na WC?
LI6ZEzt.png

Od razu widać, że to jakieś forum PCMR żyjące we własnej bańce. Dziwnym tylko trafem jak człowiek zajrzy na Steama to takiego RTX 4090 ma niecały 1% a RTX 4080 jeszcze mniej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki 1% to jakoś blisko 1,5 miliona użytkowników steam.

Steam jest globalny i skupia graczy z całego świata. Również z tych biedniejszych krajów, jak Rosja, Ukraina, Brazylia, Turcja, Indie itd., gdzie gracze siłą rzeczy częściej siedzą na starszych GPU. Szkoda, że nie dają statów z podziałem na kraje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankieta steam tak nie działa. 1% z tych co na tą ankietę się zgodziło, ale najpierw im steam musi zaproponować udział. Ogólnie topka wcale się wybitnie nie sprzedaje w porównaniu do średniaków nawet w najbogatszych krajach. Streamerzy, zamożni lub ich bachory, to wcale nie jest wielka pula potencjalnych klientów - raczej ma taki sprzęt (ogólnie nie tylko gpu, ale topowe płyty, akcesoria itd) spełniać funkcję reklamująco-szczującą, ale przekładając na cały świat z pół miliona pewnie takich jest chętnych na top pececiarzy, którym nie robi różnicy czy wydadzą na kompa 5k dolców czy 15k. Gdybologia w sumie, bo realne liczby mają tylko najwięksi. I nie bez powodu tego w detalach nie ujawniają. 

Edytowane przez Kelam
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukadd napisał:

Za te dodatkowe 16GB na pewno słono sobie policzą :E I nie wiadomo ile czasu trzeba będzie czekać. Do tego jeśli przeciekowe spece się sprawdzą to normalnie nie mogę patrzeć jak 5080 jest pocięta w jednostkach :E
 

PS. Widzieliście ankietę na WC?
LI6ZEzt.png

Ja siedząc na WC widzę przed sobą tylko drzwi :E ale faktycznie tyle głosów na 5090, to jakiś żart :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, lukadd napisał:

Taki 1% to jakoś blisko 1,5 miliona użytkowników steam.

Tak jasne, bo każdy się zgodził na ankietę xD

Ja bym się nie zdziwił jakby tym sterowali w ten, czy inny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie każdy, co miesiąc nie każdy bierze udział w ankiecie. Z tych co biorą są wyciągane staty. Nic lepszego nie mamy :E

W mindfactory, ale to tylko jeden sklep i w DE za Q2/2024 sprzedaż 4090 to 4% udziału całkowitej sprzedaży GPU, RX 7900XTX 3,7%.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd15 lat mam te same konto steam. 2x przez ten czas mnie poprosili o ankietę;)

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukadd napisał:

W mindfactory, ale to tylko jeden sklep i w DE za Q2/2024 sprzedaż 4090 to 4% udziału całkowitej sprzedaży GPU, RX 7900XTX 3,7%.

Tak dużo AMD sprzedali? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kelam napisał:

@lukadd15 lat mam te same konto steam. 2x przez ten czas mnie poprosili o ankietę;)

Być może kwestia jak często się logujesz i grasz. Ale nie wiem na jakiej zasadzie to działa, gdzieś czytałem, że losowo.
Mi ankieta wyskakuję tak zwykle raz na rok i to już od lat. Niezależnie jakie GPU miałem w kompie. A miałem różne, 1070, 2070, 3080 itd.

2 minuty temu, galakty napisał:

Tak dużo AMD sprzedali? :E

W tym sklepie dużo sprzedają AMD, często mają tam bardzo dobre promocje na AMD GPU, procki też.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...