Skocz do zawartości
Tombycz

NVIDIA RTX 50x0

Rekomendowane odpowiedzi

Codziennie odpalałem Steama i miałem ankietę w życiu max 3 razy xD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, T0TEK napisał:

No to dobre pytanie, brać 4090 czy czekać na superke z nadzieją na 20GB, co wcale nie jest oczywiste widząc jak NV ma w tyłku klienta. Dodatkowo pamieć jest teraz na wagę złota więc raczej to marzenie ściętej głowy.

Czyli jak co premierę,  vram vram vram, te reklamy "dysk 1000, karta dżifors" to musieliście oglądać z wypiekami na twarzy :D

 

1 godzinę temu, Vexis napisał:

Jeżeli obecnie rtx 5080 planowany jest jako pełny rdzeń, to zrobienie 5080 24 GB z lepszą specką jakiś czas po premierze idealnie wpasowuje się jak odpad po produkcji 5090.

Odpad z odpadu* bo 5090 to też odpad :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Wu70 napisał:

Czyli jak co premierę,  vram vram vram, te reklamy "dysk 1000, karta dżifors" to musieliście oglądać z wypiekami na twarzy

Przykłady?? Kupiłem 8800gts 320MB bo mówili na forum że starczy pamięci :E już nie komentuje. 

Kupiłem RX480 z 8GB, karta po dziś dzień odpala nowe gry, to nic że na low ale dzieciak jest zadowolony. Przy 4GB byłaby już na śmietniku. 

3080 ma 10GB, kupiłem monitor 3440x1440, karta ma zapasu mocy aż miło ale pamieć pod korek zapchana. Jak bym chciał podpiąć teraz drugi monitor i na coś zerkać/robić podczas gry... amen.

Warto mieć dobry zapas pamięci, tym bardziej, że za kartę przyjdzie zapłacić grube kilka tysięcy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mi przeszlo przez mysl zeby kupic 5090 tylko nie wiem po co. Gry i tak musza smigac na konsoli bo gry robi sie raczej pod konsole.

Powoli dochodze do wniosku ze skoro taki horizon forbidden west wyglada tak oblednie na PS5 robiony na decimie, to Unreal Engine 5 to jakis nie zoptymalizowany scam.

 

Ogolnie ktos z forum jest zdecydowany na 5090?

Edytowane przez roman.kosecki88@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy schemat przed premierą, tłumaczą się najwięcej ci co później pierwsi lecą do sklepu 🤣  Ludzie kupują topowy sprzęt po prostu żeby go mieć, nawet jak na nim mało grają. Tak to po prostu działa ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Nawet mi przeszlo przez mysl zeby kupic 5090 tylko nie wiem po co. Gry i tak musza smigac na konsoli bo gry robi sie raczej pod konsole.

Powoli dochodze do wniosku ze skoro taki horizon forbidden west wyglada tak oblednie na PS5 robiony na decimie, to Unreal Engine 5 to jakis nie zoptymalizowany scam.

 

Ogolnie ktos z forum jest zdecydowany na 5090?

Ja nie za bardzo. Ale chętnie zastąpię powoli już starzejące się 3080 czymś ciekawym. Obawiam się jednak, że 5090 i 5080 będą po prostu za drogie, a RX8000 zawiodą, jak zawsze gdy AMD ma wydać "generację ze średniej półki" która kończy byciem słabszym odpowiednikiem xx60 i xx70 w bardzo podobnej cenie.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukadd napisał:

 

PS. Widzieliście ankietę na WC?
LI6ZEzt.png

Nie sądziłem że jest tylu bogaczy :E

ja czekam na spec  i cene 5070

pewniei i tak kupie 4070 ti super :E

Edytowane przez Broly
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, galakty napisał:

Codziennie odpalałem Steama i miałem ankietę w życiu max 3 razy xD

Z tą ankietą jest jak z ankietowanymi w Familiadzie :E

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Broly napisał:

Nie sądziłem że jest tak wielu kretynów :E

Tych co kupuja rowery za 10000pln tez nazwiesz kretynami?  Wedki za 5000pln czy jakies drony?

To poprostu hobby. Kazdy bierze to na co go stac.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Broly napisał:

Nie sądziłem że jest tylu bogaczy :E

ja czekam na spec  i cene 5070

pewniei i tak kupie 4070 ti super :E

Akurat ta ankieta nie dziwi, sam czekam na 5090, bo to jedyna ciekawa karta tej generacji. Ale to nie oznacza ze ja kupie. ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Tych co kupuja rowery za 10000pln tez nazwiesz kretynami?  Wedki za 5000pln czy jakies drony?

To poprostu hobby. Kazdy bierze to na co go stac.

Dobra zmieniłem posta na co innego bo zaraz będzie że wyzywam

Jak masz 10 tyś na rower to szukasz albo składasz taki z jak najlepszych komponentów w tej cenie.

Kupowanie 5090 jest napychaniem kieszeni dla Pana kurteczki. od czasu seri 2xxx ceny kart odleciały i tutaj też tak pewnie będzie.

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Necronom napisał:

Z tą ankietą jest jak z ankietowanymi w Familiadzie :E

Ta ankieta to farsa, jak by Steam nie mógł przesyłać informacji o konfiguracji kompa. Pod stołem mają takie dane i na bank wiedzą co kto ma w swoim blaszaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Broly napisał:

Kupowanie 5090 jest napychaniem kieszeni dla Pana kurteczki.

Zawsze sie komus napycha kieszenie. Tak dziala rynek. Wiadomo ze jak cena jest wysoka a gracze mimo tego kupuja to cena bedzie rosla. Tego nie zmienimy. Wiem jest to zle ale poprostu tak dziala rynek.

Pisalem juz wczesniej. Dla mnie cena jaka moge wydac na gpu jest do ok £3k. To jest moj sufit i jak bedzie wiecej to nie zracjonalizuje sobiie takiego wydatku na hobby.

Dla innych sufit to 3k ale pln i nie ma w tym nic zlego. Niech kazdy bierze to co chce i gdzie bedzie mogl sam sobie zracjonalizowac taki wydatek.

Na dzien dzisiejszy jestem blizej niz dalej kupna 5090 przyznajac ze to bedzie nie rozsadny zakup ale mam takie widzi mi sie 🤨

Edytowane przez roman.kosecki88@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma być 5080 z prawdopodobnie 24Gb Vramu to zrobię inny myk i kupie nowe 4070 Ti Super zamiast używanego 4090 zaoszczędzając około 3 tysięcy a później sprzedam 4070 Ti super i wezmę 5080 24Gb jeśli się w ogóle pojawi bo 4090 pewnie cenowo będzie nadal koło 6/7 tysięcy używane a 5080 z 16gb w życiu nie wezmę 

Głos rozsądku się we mnie obudził :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Broly napisał:

Kupowanie 5090 jest napychaniem kieszeni dla Pana kurteczki. od czasu seri 2xxx ceny kart odleciały i tutaj też tak pewnie będzie.

Ale kupowanie słabszych modeli to już nie genialna logika 😁

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tasak napisał:

Skoro ma być 5080 z prawdopodobnie 24Gb Vramu to zrobię inny myk i kupie nowe 4070 Ti Super zamiast używanego 4090 zaoszczędzając około 3 tysięcy a później sprzedam 4070 Ti super i wezmę 5080 24Gb jeśli się w ogóle pojawi bo 4090 pewnie cenowo będzie nadal koło 6/7 tysięcy używane a 5080 z 16gb w życiu nie wezmę 

Głos rozsądku się we mnie obudził :E

WdWCelrGv09PFAOc.jpg

Przecieki mowia co innego. 16Gb moze ograniczac niektore *gry

 

*nie zoptymalizowane gnioty

Edytowane przez roman.kosecki88@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 5090 w sklepach pod koniec stycznia. 😐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2

Mają pojawić się później kości po 3gb gddr7 i mogą wsadzić 24gb w późniejszym czasie bez zmian na pcb ewentualnie zrobią 5080 super lub Ti z 24gb

Edytowane przez tasak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Doamdor napisał:

RTX 5090 w sklepach pod koniec stycznia. 😐

Skąd takie info ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Według źródła Benchlife, VideoCardz, w tym roku nie jest planowany ani debiut w sklepach ani oficjalna prezentacja. Ujawnienie obu modeli kart Blackwell ma się odbyć podczas targów CES 2025 w Las Vegas (7-10 stycznia 2025).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zdziwicie jak na CES nic nie będzie 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PCLabGPT 
Czy możesz obliczyć, uwzględniając inflacje ile dziś wynosiłby cena premierowa komputera Commodore C64 dla USA i Polski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@kadajo Oczywiście, mogę pomóc z tym obliczeniem! Commodore C64 został wydany w 1982 roku za około 595 dolarów. Aby obliczyć jego cenę uwzględniając inflację:

### Dla USA:
1. Cena w 1982: 595 USD
2. Średnia stopa inflacji w USA wynosiła około 3% rocznie.
3. Obecna cena = 595 USD *(1 + 0.03)^(2023-1982).

### Dla Polski:
W 1982 roku Polska miała inną sytuację ekonomiczną, a kalkulacje mogą być bardziej skomplikowane, ale przyjmiemy ogólną średnią inflacyjną wynoszącą około 5% na przestrzeni lat dla uproszczenia.

1. Cena w 1982: Trudno powiedzieć, ponieważ C64 nie był oficjalnie sprzedawany w Polsce, ale przyjmijmy wartość około 2000 zł w przeliczeniu na tamte warunki.
2. Obecna cena = 2000 zł *(1 + 0.05)^(2023-1982).

Mogę dokładniej przeliczyć te wartości, jeśli chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...