Skocz do zawartości
Tombycz

NVIDIA RTX 50x0

Rekomendowane odpowiedzi

3 wtłaczają, 2 wyciągają, rpm gdzieś 800-1000 w takich warunkach (są na auto/quiet).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A przedni panel masz zamknięty ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to nieźle, rozumiem ze trzeci wtłaczający wentylator jest z boku bo tak patrze na ta budę ze ona tylko ma montaż z przodu x2.

A nie przepraszam, zapewne jest na spodzie obok zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na dole, ale tak szybko załazi kurzem, że podejrzewam, że na chwilę obecną nic już nie robi. Ostatnio odkurzałem na święta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, kadajo napisał:

Wielkość budy na pewno ma tez duże znaczenie

Jakieś na pewno - większa wysokość, powoduje większą sumaryczną powierzchnię wlotu bocznych otworów we FractalDefine. Natomiast większa kubatura, to dłuższy czas zanim nagrzejemy wnętrze (jakby większa pojemność cieplna układu). Nie mniej jednak po dłuższym czasie kubatura nie powinna już dawać przewagi ... zostaje tylko nieco mniejszy opór dla przepływu powietrza frontem, przez większą powierzchnię tego wlotu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, someI napisał:

Na dole, ale tak szybko załazi kurzem, że podejrzewam, że na chwilę obecną nic już nie robi. Ostatnio odkurzałem na święta.

Sam objętość odbudowy chyba u ciebie robi robotę. 7800x3d to nie grzałka no i nh-d15. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak u mnie podzespoły dają radę w Dark Base Pro 900 która ma słaby przepływ to w każdej innej będzie lepiej ;) U mnie 5 wiatraków silent wings 3 - 3 wciągają (dwa przód, jeden dół) i dwa wyciągają (tył i góra).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dać da kwestia obrotów wentylatorów.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Eh panowie, jak chcecie żeby było cicho to siedźcie na celeronie z integrą chłodzonym pasywnie :E rej trejsing musi szumieć, podobnie jak dizel kopcić :E 

• Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

... e tam, u mnie w Dark Base 900 jest niesłyszalnie ... przy karcie 165W, powietrzu dodatkowo zasysanym przez pasywny zasilacz (większa sumaryczna powierzchnia przekroju wlotów = mniejszy opór) i jeszcze ulepiłem membranę oddzielającą powietrze wylatujące górą. ... także można po cichu/niesłyszalnie w stresie, na czymś bardziej grzejącym niż cweleron. 🙊

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cisza to pojecie bardzo względne :E

Ale może być i cicho i wydajnie to kwestia ogarnięcia podzespołów i rożnego rodzaju kagańców :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie do końca. w AiO zawsze słychać pompę, czy obciążenie czy nie. Dlatego dla mnie AiO jest wydajne ale nie jest ciche, szczególnie w idle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Szczerze, gdybym nie mial to bylbym sklonny uwierzyc. Zapraszam do mnie. Pompy w moim Liquidzie nie uslyszyl. Chyba, ze przystawisz ucho bezposrednio do pompy.

RTX 5090 biore tylko i wylacznie z AiO. Dla mnie sztos. Cicho i chlodno, a przy tym to wszystko wyglada jak nalezy.

Edit: na techpowerup jest taka adnotacja odnośnie Liquida:

* = On MSI RTX 4090 Suprim Liquid X the pump is running at minimal RPMs when idle, but not fully stopped. The noise level is below the measurement capability of our equipment.

Edytowane przez Dżony Bi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe, dla mnie komputer w idle ma być bezgłośny, czyli tak jakby nie był włączony. Pod obciążeniem już coś tam może sobie lekko szumić. U siebie obroty wszystkich wentylatorów budy mam na 400 rpm a U14S na 500 rpm w lato a w zimie ścigam wszytko do 300. Pod obciążeniem nie przekraczam 600-700. Na GPU oczywiście minimum 1000 bo niżej się nie da a pod obciążeniem już w zależności jakim to 1200-1400.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja tez mam wszystkie wentyle "poprzykrecane". Swego czasu wpadlem w manie glosnosci calego zestawu, a takze uczepilem sie temperatury GPU i hotspotu. Dopiero po zakupie Liquida zaznalem swietego spokoju.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Aio fajne jest to ze głośność jest dosyć stabilna podczas normalnego użytkowania i nie mamy jakiś większość skoków, powietrze tez tak można ogarnąć ale nie aż z takim efektem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
32 minuty temu, Dżony Bi napisał:

AiO i po temacie.

AiO będzie dużo głośniejsze w praktyce. U mnie najgłośniejsze elementy w PC to dysk SSD i/lub pasywny zasilacz - o takim pojęciu ciszy rozmawiamy. W ogóle otwarta buda dla mnie to dyskwalifikacja, bo wszelkie szmery elektroniki słychać. Więc jaki "temat" masz na myśłi, bo odnoszę wrażenie, że nasze wymagania są deczko odmienne.

ps. mając AiO nadal pozostaje kwestia wyrzucenia ciepła z obudowy, także .... Z resztą pomijam fakt, że większość ludzi robi komputery oparte o AiO źle :)

15 minut temu, kadajo napisał:

dla mnie komputer w idle ma być bezgłośny

Dla mnie też jak gram ma być niesłyszalny.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W idle nic nie slychac. U mnie wyglada to tak. 

Dy6NQ5V.jpeg

Mam dwa wentylatory 140mm poza AiO, ktore kreca sie  ~550-600 rpm na stale - prog ich slyszalnosci i napiecia, bo ponizej maja problem ze startem. Sa to oryginaly obudowy Phanteksa. W idle AiO od GPU stoi, pompki nie slychac. Jak pisalem wyzej TPU nie byl w stanie zmierzyc glosnosci pompki w idle. AiO od CPU 2x140 kreci sie na minimalnych obrotach ~400 rpm, nie pamietam dokladnie, ale tez nie specjalnie slychac. Wentylator PSU stoi. Jest generalnie cichutko, bez żadnych pisków i szumu.

Natomiast np. CP2077 full bez UV, 4K, PT ultra, DLSS Q +FG leci na ~380- 420W (jakos tak) to na GPU mam ~60C@1100rpm. Normalnie w grach ~55C@1000rpm. Za wiele z innnymi wentylatorami sie nie dzieje, AiO cpu spokojne, bo procek w 4K sie nudzi. Jest moc, jest cicho i chlodno. Wiecej mi nie trzeba na ten moment.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy ma inny próg słyszalności i tolerancji dźwięków. Dla jednego coś będzie ciszą co dla innego już będzie  wyraźnym dźwiękiem i nie będzie tego traktował jako cisze.

• Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, kadajo napisał:

Nie do końca. w AiO zawsze słychać pompę, czy obciążenie czy nie. Dlatego dla mnie AiO jest wydajne ale nie jest ciche, szczególnie w idle.

Ja tak trafiłem, że w moim układzie przy mojej budzie pompa w Aio ustawiona nawet na 70% jest nie słyszalna w idle. Gruba szyba w budzie robi robotę, a pompa przy moim miejscu siedzenia jest ~100cm od ucha. Dopiero jak otworzę okno i przysunę ucho jestem w stanie ją wyłapać.

A słuch mam raczej bardzo dobry, cewki słyszę w każdych częstotliwościach, tak samo wystarczy, że minimalnie łożyska skrobią w wentylach i od razu to wyłapuję tak samo jak różne inne wibracje.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ronson jest już twoje upragnione 1000 Hz (i to w 4K), od TCL CSOT ale nie wiem jak drogo i nawet RTX 5090 raczej nie podoła, chyba że w mało wymagających produkcjach albo z interpolacją klatek typu DLSS Frame Generation

https://www.tweaktown.com/news/98337/tcl-shows-off-their-newest-4k-1000hz-display-yeah-at-1000fps-needs-rtx-6090/index.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czesc, nie sledze aktualnie rynku gamingowego, przymierzam sie powoli do zmiany sprzetu, aktualnie juz 4 rok siedze na rtx 3080 ryzen 5900x, jakie sa mniej wiecej przeslanki o nowych kartach graficznych i procesorach, kiedy mozna sie spodziewac premiery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi