Skocz do zawartości
Tombycz

NVIDIA RTX 50x0

Rekomendowane odpowiedzi

To faktycznie seria 4000 jest kupskiem, a na 5000 warto było czekać XDD

Zwykła ewolucja, jak jest drożej i wydajniej o tyle samo to nie jest rozwój. Seria 4000 chociaż wprowadzała FG. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nvidia dorzuci do kart poniżej 90 30% wydajności, ale jednocześnie znacznie obniży pobór prądu. I już się wszytkim mokro w gaciach zrobi. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z mojej perspektywy, to seria RTX 4xxx wprowadziła wyraźny progres w wydajności/W.

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, kadajo napisał:

Nvidia dorzuci do kart poniżej 90 30% wydajności, ale jednocześnie znacznie obniży pobór prądu. I już się wszytkim mokro w gaciach zrobi. :E

Jeszcze zależy od ceny, chociaż w te 30% średnio wierzę ;) 

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja mam tylko nadzieję, że modele od 5060 (w ostateczności 5060Ti) do 5070 (non-SUPER/Ti) nie będą aż tak bardzo pocięte jak w serii 4000. Niby wydajność bezwzględna się zgadzała (zwłaszcza z DLSS), ale to jednak nie to, w takiej cenie oczekuję czegoś więcej, co nie będzie relatywnie traciło na wydajności w wyższych rozdzielczościach (casus 4060 vs 3060Ti i 4060Ti vs 3070). Dlatego odpuściłem tę generację (tym bardziej za rzadko gram by się szarpnąć na 4080+).

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, Kyle_PL napisał:

Z mojej perspektywy, to seria RTX 4xxx wprowadziła wyraźny progres w wydajności/W.

Zgadza się, ale trzeba pamiętać, że seria 3000 była rzeźbiona w dalekim od ideału procesie 8 nm od Samsunga. 

Nie sądzę, by udało im się zaoferować aż taki przeskok w przypadku RTX 5000.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też się tego obawiam (że nie będzie już takiego przeskoku przy RTX 5xxx). No cóż ... przezimuję do RTX 6xxx w takim razie 😑

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Assassin napisał:

Ja mam tylko nadzieję, że modele od 5060 (w ostateczności 5060Ti) do 5070 (non-SUPER/Ti) nie będą aż tak bardzo pocięte jak w serii 4000. Niby wydajność bezwzględna się zgadzała (zwłaszcza z DLSS), ale to jednak nie to, w takiej cenie oczekuję czegoś więcej, co nie będzie relatywnie traciło na wydajności w wyższych rozdzielczościach (casus 4060 vs 3060Ti i 4060Ti vs 3070). Dlatego odpuściłem tę generację (tym bardziej za rzadko gram by się szarpnąć na 4080+).

No to oboje jesteśmy w czarnej pupie :(

https://www.purepc.pl/nvidia-geforce-rtx-50-poznalismy-specyfikacje-rdzeni-dla-kart-graficznych-blackwell-jest-kilka-rozczarowan

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to 5060Ti i 5070 jeszcze bez takiej tragedii o ile GDDR7 da konkretny wzrost vs GDDR6. Relatywnie słabe są "goły" 5060 (tradycyjnie) i 5080 (jednak zaskoczenie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5070Ti nie będzie, czy później? Samo 5070 wygląda słabo xD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5070 z wydajnością 4080S przy 180-200W i można się zastanowić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po UV czy natywnie? 4070 Ti po UV bierze 200W, więc byłby postęp (nie uwzględniając ceny). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Assassin napisał:

W sumie to 5060Ti i 5070 jeszcze bez takiej tragedii

RTX 5060Ti jak dostanie 8GB VRAM to będzie tragedia (szczególnie, że wydajność będzie pewnie w rejonach RTX 4070). ... no chyba, że dadzą 3GB kostki - 12GB VRAM już byłoby OK przy takiej wydajności karcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiadomo jeszcze, ile pamięci będą mieć opisane modele. Przy założeniu, że 5060ti będzie mieć 12GB, to będzie słabo, 16GB już atrakcyjniej, tylko ta szyna 128bit   :goryl: Nie zdziwiłbym się, gdyby 5060 DDR6 miała 8GB Vram :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

5060 bankowo dostanie 8GB.

11 minut temu, TheMr. napisał:

... ale nie z 12GB VRAM

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Zgadza się, ale trzeba pamiętać, że seria 3000 była rzeźbiona w dalekim od ideału procesie 8 nm od Samsunga. 

Nie sądzę, by udało im się zaoferować aż taki przeskok w przypadku RTX 5000.

To byłoby gigantyczne zaskoczenie. Jak dobrze rozumiem to te Blackwelle będą robione w lekko usprawnionym procesie technologiczny.

Czyli imho lekko podniesione IPC, DDR7, lekko podniesiony power target i zegary i jakoś na next genową wydajność się uzbiera, ale poza 5090 chyba nie ma co liczyć na duże skoki.

A no i pamiętajcie, że kopiki podaje specyfikację krzemu. Ze względu na uzysk część z tego będzie wyłączona w pierwszych modelach - dopiero superki pewnie odblokują całość (jak 4080 vs 4080S)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam nie wiem po co mi

10 minut temu, TheMr. napisał:

Ja bym wolał 5080 z 320 a lepsze od 4090, ale marzenie ściętej głowy chyba. Pewnie kurteczka będzie wmawiać  że z  dlss4 + fg4 (2 klatki generowane zamiast 1 np) itp to będzie przełom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, michaelius33 napisał:

To byłoby gigantyczne zaskoczenie. Jak dobrze rozumiem to te Blackwelle będą robione w lekko usprawnionym procesie technologiczny.

Czyli imho lekko podniesione IPC, DDR7, lekko podniesiony power target i zegary i jakoś na next genową wydajność się uzbiera, ale poza 5090 chyba nie ma co liczyć na duże skoki.

A no i pamiętajcie, że kopiki podaje specyfikację krzemu. Ze względu na uzysk część z tego będzie wyłączona w pierwszych modelach - dopiero superki pewnie odblokują całość (jak 4080 vs 4080S)

Nawet jeżeli będzie poprawione odnoga poprawionego 5nm to jest kosmetyka. Z tym uzyskiem to bajeczki to nie jest nowy proces by były jakiekolwiek problemy z uzyskiem. A większe lub mniejsze cięcie chipów przez NV to celowy zabieg i nie ma nic do uzysku.

Na pewno źle wygląda coraz większy rozstrzał między top GPU i resztą ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kurde celuje w 5080 a tu zapowiada sie najgorsza cena/jakosc/wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, Kyle_PL napisał:

RTX 5060Ti jak dostanie 8GB VRAM to będzie tragedia (szczególnie, że wydajność będzie pewnie w rejonach RTX 4070). ... no chyba, że dadzą 3GB kostki - 12GB VRAM już byłoby OK przy takiej wydajności karcie.

Tego nie wiem. 8GB byłoby za słabo, ale skoro 3060 mógł dostać 12GB to 5060Ti może dostać nawet 16GB. Wszystko zależy od uznania uznania Nvidii (no chyba, że GDDR7 ma jakieś ograniczenia w dostępności "gęstszych" kości, tego też nie wiem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, sideband napisał:

Z tym uzyskiem to bajeczki to nie jest nowy proces by były jakiekolwiek problemy z uzyskiem

Wiadomo to nie sam uzysk tylko, to że pełne i najlepsze wydajnościowo, zwłaszcza w niskim poborze kości idą najpierw do profesjonalnych kart, jak się rynek nasyci i nazbiera tych słabszych binów to puszczają superki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Assassin napisał:

Tego nie wiem. 8GB byłoby za słabo, ale skoro 3060 mógł dostać 12GB to 5060Ti może dostać nawet 16GB. Wszystko zależy od uznania uznania Nvidii (no chyba, że GDDR7 ma jakieś ograniczenia w dostępności "gęstszych" kości, tego też nie wiem).

3060 dostało 12GB żeby złapać naiwnych i sprzedać GPU więcej, a nie po to żeby klient miał lepszy produkt i bardziej wydajny. Mogła dostać nawet 24GB, tylko po co skoro to nic nie daje? Prędzej wydajność się skończy niż VRAM na takim paździerzu. I to nie była standardowa wersja, tylko wyjątek. 

5060Ti jak na moje dostanie maksymalnie 12GB, o ile w ogóle. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Assassin napisał:

(no chyba, że GDDR7 ma jakieś ograniczenia w dostępności "gęstszych" kości, tego też nie wiem).

Kostki GDDR7 4GB mają się pojawić dosyć późno - jak mnie pamięć nie myli. Najpierw będą 2GB, później 3GB, a najpóźniej 4GB. Także nawet nie wiem, czy wyrobią z 3GB (w GPU w przyszłym roku), a co dopiero z 4GB.

3 minuty temu, galakty napisał:

3060 dostało 12GB żeby złapać naiwnych

RTX 3060 dostało 12GB dla tego, że przy 192bit szynie było do wyboru 6GB albo 12GB. 6GB to byłby już za wielki obciach i żenada, w GPU takiej wydajności, więc nGreedia zdecydowała się dać 12GB.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli tak jak piszę, z 6GB by się gorzej sprzedawała, nie zrobili tego żeby gracz miał więcej FPS bo taka 3070 z 8GB i tak ją wyprzedzała :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to tu się zgadzamy, że jeśli 5060Ti dostanie 8GB to będzie mega żenada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi