Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję porady przy zakupie nowego telefonu, bo mój Xiaomi Note 8T po 4 latach już naprawdę się wysłużył. Czas na zmianę, w poprzednim telefonie najbardziej irytowała mnie zaśmiecona reklamami i zbędnymi aplikacjami zakładka MIUI na Androida. Stwierdziłem, że nigdy więcej chińszczyzny, oraz że następny telefon musi mieć czysty lub prawie czysty system. Nawet rozważałem kupno iPhone'a, ale stwierdziłem że są dla mnie za drogie i za mało mi rekompensują za swoją cenę, do tego nie ufam używkom.

Po 2 tygodniach reaserchu nie umiem się zdecydować. Nadmienię, że moje wymagania poza w miarę czystym systemem jest też dobra bateria, nie grzanie się i w miarę długie wsparcie (oczekuję wymienić smartfon tak za co najmniej 4 lata), a to wszystko przy budżecie 2000-2500zł max. Póki co doszedłem do takich Propozycji:

• Google Pixel 7 - 2500zł Spełnia wszystkie moje wymagania, a przy okazji ma jeszcze dobre aparaty, ale zniechęca mnie brak polskiej dystrybucji, nie mam zamiaru sprowadzać telefonu z Niemiec czy innych Włoszech, ale przepłacać w polskich sklepach też mi się trochę nie widzi. Na szczęście niedawno wyszedł Pixel 8, więc mam nadzieję, że w przeciągu miesiąca cena sensownie spadnie, jeśli tak to będzie to z pewnością mój faworyt.
  • Nothing Phone (1) - 1800-2100zł Zdecydowanie najbardziej podoba mi się z tego co jest na rynku. Gdyby 2 była nieco tańsza to bym się nie zastanawiał, a tak to mam pewne wątpliwości głównie ze względu, że nothing to dość młoda marka i nie wiem, czy można jej na razie ufać. Poza tym 1 ma nieco przestarzały procesor i system, nie zależy mi mega na osiągach, byle telefon na długo starczył, ale i tak nie wiem czy się go jeszcze opłaca kupić w 2023.
  • Motorola Edge 40 / 40 Neo / 30 Fusion - 1800-2000zł Chyba najrozsądniejszy wybór gdyby nie krótkie wsparcie. Większość moich wymagań spełniają zadowalająco, zwłaszcza przy baterii a do tego w zestawie dodają etui i bardzo szybką ładowarkę, no normalnie cudo. Serio jedyny poważny mankament to te wsparcie, które w najbardziej optymistycznym scenariuszu będzie na styk, no i podobno edge 40 się grzeje, to samo zresztą też dotyczy czy dotyczyło pixela. Cena mega atrakcyjna, pewnie żałować nie będę, ale też mi tu coś nie pasuje, nie wiem co.

Poza tymi propozycjami rozważałem jeszcze Samsungi (np.A54), a najbardziej S21 FE 5G. Ale po usłyszeniu masy opinii, również na temat grzania, tych badziewnych exynosów i słabych baterii, w dodatku połączonych z  tym, że ten telefon już zbyt dużo aktualizacji nie dostanie, a sam software Samsunga jest niewiele mniej zaśmiecony niż MIUI, to się rozmyśliłem. Chociaż przyznam, że darmowe słuchawki dołączane w promocji w x-komie nawet mnie przekonywały. 

Przy tych wszystkich opcjach naprawdę ciężko jest podjąć decyzję, więc najbardziej cenię sobie opinię ludzi, którzy z wymienionych telefonów korzystali. Proszę też o nie proponowanie mi żadnych POCO, REALME, XIAOMI czy czegoś innego w tym stylu, bo chcę uciec od chińszczyzny, jeśli już macie jakieś propozycje to niech to będzie najlepiej czysty android, lub bardzo lekka zakładka na niego. Sprzęt Apple też nie dla mnie. No i nie podawajcie propozycji powyżej 2500zł, bo już ten pułap to dla mnie serio limit, a potrzebuję jeszcze za niedługo kupić jakieś słuchawki True Wireless i jeśli będzie trzeba to też najpewniej ładowarkę i etui, więc mój budżet jest serio w ograniczony. 

Z góry dzięki!🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G czysty system miui 14 android 13 bateria trzyma 2-3 dni i ma super szybkie ładowanie. Zero reklam i naprawdę mi cieszy ten telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Tombycz napisał:

Ja mam Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G czysty system miui 14 android 13 bateria trzyma 2-3 dni i ma super szybkie ładowanie. Zero reklam i naprawdę mi cieszy ten telefon.

Właśnie o to mi chodzi, że szukam czegoś spoza chińskiego rynku, ja już się Xiaomi przejadłem i potrzebuję zmiany, dzięki za propozycję, ale na pewno się nie skuszę. Poza tym nie ma czegoś takiego jak czyste MIUI, prędzej czy później przez kiepską optymalizację zacznie zamulać, reklamy to też pewnie kwestia czasu, no chyba że Xiaomi zmieniło w tej kwestii swoją politykę, o czym nie słyszałem. Tak czy inaczej reklamy w SYSTEMIE smartfona, a już zwłaszcza takiego powyżej 1500zł to dla mnie poprostu nieśmieszny żart.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, disnemar napisał:

Z tego co widziałem, to w Komputroniku masz Pixela za 2500.

Zgadza się, ale zastanawiam się czy jeszcze nie poczekać właśnie na obniżkę cen w związku z wyjściem tej 8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłączam się pod pytanie. Zastanawiam się nad zakupem Nothing Phone 1 i czy jest warty zakupu ? Jak aktualizacje androida? Do kiedy jest przewidziane wsparcie ?  I jak z wydajnością, aparatem ?    

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.10.2023 o 18:30, Updały Pastor napisał:

Właśnie o to mi chodzi, że szukam czegoś spoza chińskiego rynku, ja już się Xiaomi przejadłem i potrzebuję zmiany, dzięki za propozycję, ale na pewno się nie skuszę. Poza tym nie ma czegoś takiego jak czyste MIUI, prędzej czy później przez kiepską optymalizację zacznie zamulać, reklamy to też pewnie kwestia czasu, no chyba że Xiaomi zmieniło w tej kwestii swoją politykę, o czym nie słyszałem. Tak czy inaczej reklamy w SYSTEMIE smartfona, a już zwłaszcza takiego powyżej 1500zł to dla mnie poprostu nieśmieszny żart.

Mialem xiaomi , jak ty potem samsunga i sie wyleczylem, bateria padla z s21 pro po roku mimo ładowania 15 wat.

Znowu mam xioaomi i juz tak zostanie, mi13 i wszystko super działa, zero problemow.

Zmienisz xiaomi na cos innego i dochodzisz do wniosku ze jest xiaomi było lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, niko123 napisał:

Mialem xiaomi , jak ty potem samsunga i sie wyleczylem, bateria padla z s21 pro po roku mimo ładowania 15 wat.

może dlatego, że nie było czegoś takiego jak S21 PRO XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaki jest dzisiaj na rynku najtańszy telefon z androidem,  z najmocniejszym procesorem?

Który z chińskich telefonów (tych tanich), jest najlepszy względem mocy, opłacalności?

Xiaomi tanie już nie jest.  Snapdragon 2 gen jest najmocniejszym procesorem obecnie, tak? Czy jest jakiś mocniejszy już procesor?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi