Skocz do zawartości
johny11

Telewizor do 6000 OLED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dawno mnie tu nie było. Szukam telewizora OLED do około 6000zł.

Troche pogrzebałem i myślę, że wybiore coś od LG albo Philipsa.

Myśle o następujących modelach:

1.LG 65C12LA

2.PHILIPS 65OLED706

Telewizor głównie do filmów, streamingu typu netflix, hbo. Dużo oglądam też youtube i odtwarzam filmy z lapka na telewizorze. Może kupię sobie konsole i będę raz na jakiś czas odpalał. Poprzednio miałem 32 cale więc na pewno odczuje różnice. Gdzieś wyczytałem, że philips dzięki androidowi ma przewage.

Co doradzacie? :)

Z góry dzięki

Edytowane przez johny11
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak duże są równice w tych modelach. Z tego co obserwuję to na forum polecane są oledy od LG. Tutaj jest recenzja tego 706 (to jest telewizor z 2021?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, ghostdog napisał:

Nie wiem jak duże są równice w tych modelach. Z tego co obserwuję to na forum polecane są oledy od LG. Tutaj jest recenzja tego 706 (to jest telewizor z 2021?)

I byłem przekonany do tego LG, ale widze ze polecaja tez Philipsa

Swoją drogą ten LG chyba też z 21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzeczywiście, C12 jest z 2021. Ciekawe gdzie te tv przeleżały. Aktualnie LG C21 to koszt ok 7k. Już niedługo black friday, może zejdą trochę z ceny. Jak brałem swojego Sony to cena trochę spadła, choć $ony lubi dać zawyżoną cenę i robi te tv seriami i co roku muszą robić miejsce na nowe modele. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytałem w internecie i nic lepszego od tego LG nie znajde, ale dobrze było znowu popatrzec na the walking dead pclab :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i dupka jeśli ktoś to czyta. Dostępne są tylko C2 więc trzeba dołożyć :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprzęt z 2021 albo będzie z wystawy albo ze zwrotu. Można pojeździć po sklepach i sprawdzić czy jest fabrycznie zapakowany. Najlepiej poczekać do czarnego piątku. Sam mam na oku mały tv do sypialni (LG C3 48 cali) ale cena 6k to trochę dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co zamiast LG OLED 55bx3l BX do ps5 polecicie?
Zeby nie bylo, obraz, dzwiek, pilot mi odpowiada w tym tv, ale pewne "problemy" z apkami i ich dzialaniem oraz czas reakcji LG juz nie.
Czy jakis SONY lub PHILLIPS/samsung (bo tez raczej sklanialbym sie do tych marek, ale mozecie proponowac rowniez inne) jest sens rozwazyc? 55 cali, mozliwe, ze jeszcze 5-10 wiecej bym wcisnal (ale to nie koniecznosc).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oledy mają jakieś wady (nie chodzi mi o wypalanie), które mogą wyjść zaraz po wyjęciu z pudła przy pierwszym uruchomieniu?? Albo na co zwrócić uwagę podczas kupna Oleda??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, bardak napisał:

Oledy mają jakieś wady (nie chodzi mi o wypalanie), które mogą wyjść zaraz po wyjęciu z pudła przy pierwszym uruchomieniu?? Albo na co zwrócić uwagę podczas kupna Oleda??

Vertical banding, zółty/różowy biały, bad/dead pixele 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi