Skocz do zawartości
tomek1717

7800xt vs 6950xt

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule mam dylemat, XFX MERC w obu przypadkach 6950xt jest droższy o 100 zł xD wiem o różnym poborze mocy, domyślam się ze 6950xt jest karta jako taką lepiej wykonaną (solidniejszą) od 7800xt. Tylko co z różnicą technologii czy technologia generowania klatek będzie też działać przy 6950xt czy tylko w 7800xt? Co sądzicie? Zupełnie nie wiem w jaką kartę z tych dwóch iść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, tomek1717 napisał:

czy technologia generowania klatek będzie też działać przy 6950xt czy tylko w 7800xt?

Będzie (rekomendowana seria 6000 lub wyższa):

https://community.amd.com/t5/gaming/amd-fsr-3-now-available/ba-p/634265

Co do karty to pewnie brałbym 7800XT, głównie przez wzgląd na 100W niższe zużycie energii w grach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

6950xt w rasteryzacji jest wydajniejszą kartą nie ma co do tego wątpliwości, kwestia tego czy zaakceptujesz taki pobór prądu jeżeli nie chcesz poprawiać fabryki we własnym zakresie, ale po odjęciu napięcia/zegara do poziomu fabrycznego 7800xt nadal powinno być wydajniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie to czemu na testach niektórych na yt maja podobna liczbe klatek? to jest co najmniej bardzo zastanawiające :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większość tych testów to jest manipulacja wyników :E przepaści nie ma ale 6950xt  potrafi być szybsza 15% natomiast pobór prądu na stock i peaki napięcia też są wyższe na 6950 :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam 7800XT i 6950XT, druga delikatnie szybsza ale nie jest to jakaś przepaść. Osobiście pewnie dołożyłbym tę 100, bo pobór prądu ma dla mnie drugorzędne znaczenie.

Ogólnie można przyjąć, że średnio 7800XT to poziom 6900XT.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki tak właśnie myślałem, a ktoś coś wie o sprzedawcy NR INFO na amazonie? Sprzedaje ogromna ilość kart i ma bardzo dobre opinie, jest się czego bać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co piszą ludzie na forum sprawdzony sprzedawca.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyniki testow z 3d marka w qhd testowane w roznych kompach wyniki podane za sam uklad graficzny: Nitro+ 7800XT z R5 2600 19000pkt, XFX Merc 319 6950XT z R5 5600X 21200pkt

Natomiast w RT juz 7800xt dogania a mzoe nawet wyprzedza 6950xt z tym, że w obu kartach na pelnym RT i tak sie nie pogra

Edytowane przez dam9an

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, dam9an napisał:

Wyniki testow z 3d marka w qhd testowane w roznych kompach wyniki podane za sam uklad graficzny: Nitro+ 7800XT z R5 2600 19000pkt, XFX Merc 319 6950XT z R5 5600X 21200pkt

Natomiast w RT juz 7800xt dogania a mzoe nawet wyprzedza 6950xt z tym, że w obu kartach na pelnym RT i tak sie nie pogra

Mój 6800XT po OC ma ponad 20K w time spy, 7800xt miał 22, a 6950xt podchodzi pod 24.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

21k to ja mam na 6950xt przy poborze mocy 250W max z zegarami 2150/2250 jak ustawie ręcznie 2500/2600 wypluwa ponad 23k, natomiast gdyby w momencie jak kupowałem była 7800xt za te 2.5k to też bym pewnie ją kupił zamiast 6950 mimo ciut gorszej wydajności to nadal lepszy zakup niż np 4070.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no Panowie nie piszcie tak bo zacznę zaraz żałować że zamówiłem 6950xt zamiast 7800xt xD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacytuję się z innego tematu 

"Akurat gram w AC Mirage i ten challenger po UV na 2330Mhz, ciągnie delikatnie ponad 200W, temp 55 stopni, 66 hotspot, a wszystko na ultra w 2k, ale ja gram na locku 60fps :) to tak na marginesie "

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są gry gdzie wygrywa jeden, w innych wygrywa drugi. Ogólnie nie ma co żałować ;) Sam przykładowo wczoraj sprawdzałem sobie cyberka bez RT i z RT w 1080p na obu tych kartach i w benchmarku za każdym razem wygrywał 7800XT o ~10%. Z tym, że porównanie trochę z czapy bo nie chciało mi się wrzucać karty do mojego kompa, więc w różnych kompach i systemach W10 i 11.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

help, wypiąłem rtx 2060 podpiąłem rx 6950xt nie usuwałem sterów nvidia zainstalowałem amd w cs było 800 klatek potem bawiełm sie ustawieniami i teraz karta nie działa na 100 w cs i jest 600 klatek.. mimo że wróciłem do ustawień domyślnych co jest nie tak ?

• Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zrobiłem tak i nic nie pomogło, dopiero jak przełaczyłem na drugi bios w grafice i nie zmieniałem nic zupełnie w ustawieniach znów mam wiecej klatek, ale inny problem zauważyłem, czemu jak w meny cs2 ruszam myszka to grafika staje sie pixelowata? xD co to za badziew jest? na nv nie było czegoś takiego, a tutaj ruszam myszka i nagle jakby rozdzielczość miałą połowe a jak nie ruszam myszką to jest ok, co to może być ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wrzuc screena z softu jak wyglądają wszystkie ustawienia z zakładki "grafika" razem z rozwiniętą zakładką "zaawansowane"

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś porobie testy, powrzucam screeny z ustawieniami.

Edit, dla mnie problem jest w tym że co bym nie ustawiał to sterownik tego nie aktualizuje, bo nie ma żadnych różnic po prostu

Edytowane przez tomek1717

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie masz jakiś syf w systemie, nie masz czasem afterburnera łącznie z fullsoftem amd? już sam olałeś wyżej sprawę i zainstalowałeś stery amd bez usuwania tych od nv z tego co patrzę :E a co do takiego objawu o którym piszesz to @AndrzejTrg też miał coś takiego z tego co pamiętam i później pisał że już ogarnął :] 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś jeszcze się pobawię, a jutro i tak dzień wolny to system postawie od nowa, wtedy powinno być jak trzeba :D Bo gdyby nie to to ten merc jest zajebisty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie problemem było ustawienie w AMD, bo gdzieś czytałem aby min taktowanie rdzenia było o ok 100mhz niższe niż maksymalne, i to nie fungowało, ustawiłem tylko max. i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi