Skocz do zawartości
tomek1717

7800xt vs 6950xt

Rekomendowane odpowiedzi

To jest normalne, błąd konstrucji to miał mój 7800Xt Nitro+.

16 godzin temu, freeebed napisał:

U Cb temperatury podobne jak u mnie na Fighter (hellhound mial nizsze temperatury). Moze kwestia obudowy ? 

Jestem ciekaw jak sie sprawuja asus tuf i reddevil przy podobnych ustawieniach

Tuf temperaturowo zły nie był z tego co pamiętam, Mnie ciekawi zestawienie Hellhounda z Red Devilem, a ciężko znależć takie porównanie. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Silnoreki napisał:

Ale to wtedy błąd w konstrukcji karty czy jak? Że takie rozbieżności. Przy wszystkim sprawnym nie powinna być to wartość rzędu kilkunastu stopni?

Nie to norma jak wyżej pisano, można poprawić lekko fabrykę i nałożyć lepszą gęstą pastę pokrywając idealnie równo rdzeń, często da się w ten sposób trochę zejść z temperatur HS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, ShaDow_Pro napisał:

Tuf temperaturowo zły nie był z tego co pamiętam, Mnie ciekawi zestawienie Hellhounda z Red Devilem, a ciężko znależć takie porównanie. 

układ zasilania ten sam, tylko dla procesora graficznego masz +1 fazę- mosfet więcej, ok. 30w różnicy na korzyść devila. Wentylatory te same, radiator wygląda podobnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chodziło mi bardziej o wyniki 6950xt ale moja wina bo nie sprecyzowałem, ale kurde bardzo mocny wynik jak na 7800xt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

max co wypluło u mnie, siedziałem dzisiaj przy tych testach ponad 2 godziny karta mimo odblokowania limitu na 365 się odbija od niego i zegar dropi w timespy :E maks co przechodzi to 2950mhz na rdzeniu ale wiadomo tyle nie trzyma bo dropy przez pl limit natomiast 3000 juz po chwili zamyka program z errorem :] napięcie 1155v (ostatnie najniższe stabilne) ale to mało daje względem stockowych 1.2 jakieś minimalnie lepsze zegary, poniżej 1155 to nawet 2100mhz nie jest stabilne 😎

(patrz na samo graphics jak cos bo cpu się różnią)

9a3096843ae67.png

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uf to dobrze, u mnie wyszło dokładnie 23190 przy 1160mV zegar maks ustawiłem 2700 a pamięci 2400MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Całkiem ładnie radzą sobie te 7800XT. Natomiast topka rdna2 po OC pi x szafa, oko, drzwi do topu rdna3 odstaje koło 30%. @Send1N  to jest średnio zegar 2.5GHz? bo widzę chwilowy skok bez obciążenia do 3GHz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie zegar max był w okolicach 2590 w time spy, limit mocy karty to 366W myśle że gdyby był np 380W to kilkaset pkt by doszło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Art385 średnio podczas time spy okolice 2550-2600 to pokazuje jak bez sensu lecieć w opór z mocą bo tam i tak nie ma 366w tylko ponad 400 na 2 wtyczkach :E jakby to była karta 250-300w to może bym się jeszcze pokusił o wgranie innego biosu z ciekawości ile wypluje ale nie w tym przypadku :] na swoich ustawieniach daily wypluwa mi 2100pkt i nie wychodzę poza granicę 250w a te 2tys z kawałkiem mniej różnicy w timespy nie przekłada się tak bardzo na fps w grach. Dodatkowo jeszcze zrobiłem na sztywno 2300rpm aby wyeliminować problem z temperaturą i tak nie jest w stanie średniego zegara nawet 2700 utrzymać z takim limitem :/ 

7 godzin temu, tomek1717 napisał:

Uf to dobrze, u mnie wyszło dokładnie 23190 przy 1160mV zegar maks ustawiłem 2700 a pamięci 2400MHz :D

U mnie pamięci kończą stabilność na 2350 :] bez znaczenia czy to zwykła synchronizacja czy fast.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja wczoraj jeszcze sprawdziłem to raczej pamięci nie maja takiego znaczenia w time spy, wczoraj jeszcze miałem wynik 23250 :D i to już jest raczej granica nie do przeskoczenia

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W 6950xt pamięci są już pod korek wykręcone fabrycznie więc takie symboliczne podbicia nigdzie nic nie dają :] 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawiłem pamięci na 2400, napięcie 1155, taktowanie 2750, limit mocy przez mpt na 400W po przesunięciu suwaka w prawo i wyszło 23827 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

UU to bardzo dobry wynik a skąd ci się wziął limit 400W na tej karcie jak po przesunięciu suwaka max w prawo karta nie powinna brac więcej jak 370w (według odczytów programów) bo realnie to i tak jest powyżej 400 przy takich wartościach, jaki był maksymalny pobór mocy według gpu-z po tym teście gdzie ci wypluło te 23827pkt :> 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No zwiekszyłem limit mocy przez narzędzie more power tool MPT :D wtedy jak przesunałem w prawo limit mocy w sterownikach to na hw info pokazywało 400W no i zrobilem kilka przejazdów w Time spy i tak wyszło :D

Edytowane przez tomek1717

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, tomek1717 napisał:

Ustawiłem pamięci na 2400, napięcie 1155, taktowanie 2750, limit mocy przez mpt na 400W po przesunięciu suwaka w prawo i wyszło 23827 

A tak szczerze co wam daje takie żyłowanie karty? Jakieś realne korzyści, oprócz własnej satysfakcji i bezsensownych cyferek? Pytam całkiem poważnie 🙂

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pracy koledzy maja 6900xt z rdzeniami XTXH i też kręcą porównujemy wyniki jako bardziej hobby, na codzien mam fabryczny limit mocy i max zegar ustawiłem 2500MHz :) ogólny wynik benchmarku wyszedł 18800 około a najlepszy w mojej konf pokazuje w time spy 19017 nie wiem na ile to prawda xD

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli wygląda na to że tym programem udało ci się poluzować "kaganiec" wyżej niż jest to możliwe normalnie, bo maksymalnie w afterburnerze czy w sofcie amd możesz dać +20 i limit zamyka się wtedy w 370w stąd pewnie taki dobry wynik, w takim przypadku ta karta pewnie 450w wzięła :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy wynik, niezła też opcja z odblokowaniem PL na 400W, ciekawe cz da się wykrzesać jeszcze więcej :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NAVI 6xxx były fabrycznie pozamykane, żeby ograniczać pobór mocy. MPT pokazuje co umieją te karty jeśli się im pozwoli. Moja 6800xt na tym ustawieniu ściąga 380w, podniesiony limit mocy GPU na 330w a rdzeń na uv.

GPU score 22714 w Time Spy

https://www.3dmark.com/spy/44082153

GPU score 61734  w Firestrike

https://www.3dmark.com/fs/31122242

Można jeszcze dopieszczać. Można też flashowac biosem z 6900xt wtedy nie ma ograniczenia zagra na 2800MHz. 

• Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli na 6950xt to realnie 500w można z samej karty wciągnąć bawiąc się MPT dla dodatkowych 100-200mhz :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na asrocku wszystko jest zablokowane i nie da się zmienić nic. Trzeba jakieś zabiegi wcześniej zrobić żeby ten program nie miał wszystkiego "na szaro"? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, trzeba pobrać jeszcze gpu-z techpowerup, tam się klika żeby pobrało bios z karty, i wczytuje sie do programu MPT wtedy ten program ma wartości które masz w karcie, żeby ustawienia się zmieniły trzeba restartować kompa. Jak w mpt się przywraca domyślne też trzeba restart, tylko nie przesadzajcie z tym limitem i patrzcie na to ile macie wtyczek zasilania xD ja niestety w xfx mam dwie i 400W nie chciałem przekraczać jak macie 3 wtyczki to możecie iść dalej :D

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi