Skocz do zawartości
krzysiak

Zwrot płyty przez kupującego

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, BladyPL napisał:

Z innego powodu kasuj ogłoszenia i oznaczaj opcję "nie sprzedałem" - olx jak i allegro mają obowiązek raportować do US o wartości transakcji przeprowadzonych za ich pośrednictwem przez osoby fizyczne. Co do zasady opcja "nie sprzedałem" powinna stanowić powód do tego, aby takiej transakcji nie raportować ;) 

To co tam zaznaczasz nie ma żadnego znaczenia. Możesz zrobić do 30 transakcji na kwotę nie większą niż 2 tysiące euro czyli około 8600zł. Dotyczy to tylko sprzedaży za pośrednictwem serwisu czyli przez przesyłkę OLX ( wtedy nie możesz nic zaznaczyć) lub sprzedaż przez allegro czy inne serwisy umożliwiające zarejestrowanie faktycznej sprzedaży. Wystawiając za gotówkę i sprzedając do ręki możesz transakcji zrobić ile chcesz i na kwotą jaką chcesz. 

Zrobisz jedną transakcję przez przesyłkę OLX na kwotę 9 tysięcy, idzie zgłoszenie. Zrobisz dwie transakcje łącznie na kwotę 10 tysięcy, i jedną wycofasz np. z powodu rozmyślenia się kupującego, zgłoszenie nie idzie do US. Zrobisz 31 transakcji na kwotę 5 tysięcy, idzie zgłoszenie do US.

Jedynie nie jestem pewien jak wygląda "łączenie" transakcji z różnych serwisów... czyli np 16 z allegro sprzedanych i 15 z olx. Czy w takim przypadku idzie zgłoszenie? Na chłopski rozum... wydaje mi się ,że nie ale pewności nie mam.

Edytowane przez Iri
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Iri

A co jeśli przekroczysz 30 transakcji a kwota nie będzie nawet w połowie 2000 euro ?

Edytowane przez zenti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@zenti Idzie zgłoszenie do US tak jak napisałem. Możesz zrobić 1 transakcję na kwotę 9 tysięcy i też wysyłają zgłoszenie. Co urząd z tym zrobi i jak będzie to wszystko wyglądało? Najstarsi indianie nawet tego nie wiedzą. :] Chore czasy bo koszt karty graficznej to okolice 4-9 tysięcy, a gdzie reszta podzespołów, a jak kupisz Iphona i po pół roku zdecydujesz się na sprzedaż to też masz przekroczone... jak się czymś pasjonujesz to wiadomo ,że możesz pogonić tego więcej niż przeciętny Nowak interesujący się oglądaniem TV i pierdzeniem w fotel. Kowalskich pilnują i chcą ich prześwietlić co do grosza ,a rządzący robią wałki na grube kwoty i pozostają bezkarni.

Tylko gotówka i jeszcze raz gotówka wtedy będą mogli nam skoczyć na dzyngiel jeśli będziesz robił wszystko z głową.

Edytowane przez Iri
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, zenti napisał:

@Iri

A co jeśli przekroczysz 30 transakcji a kwota nie będzie nawet w połowie 2000 euro ?

To poszedł sygnał od US, ale nie skutkuje niczym. Drobnica.
To chyba chodzi o wyłapanie ludzi, którzy żyją z takiego handlu, a nie tych, co sprzedają stare lego syna w pakiecie z pony córki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, adashi napisał:

Racja, jeśli zamówienie on-line to w ten sposób mają możliwość powiązanie tego z zadeklarowanymi danymi osobowymi. Z samej płatności to nie mają. Czyli nie ma znaczenia kto płacił, a kto zamówił.

To wszystko się zgadza. Da się to wszystko dowieść, tyle, że robimy tu jakąś chorą akcję dochodzeniową z powieści kryminalnej.
Kto chciałby tak kropki łączyć ?! I po co?!

Po drugie. Pancia ogląda ajfona i go "chcem", a płaci... bonzo. Jak pancia przyjdzie reklamować, rejkojmiować czy zwracać, to każą jej przyjść z bonzem (?), bo z bonza karty płacone?

Sami tutaj sobie generujemy trudne akademickie sytuacje, które w realu nie mają miejsca. ;) 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Iri napisał:

Dotyczy to tylko sprzedaży za pośrednictwem serwisu czyli przez przesyłkę OLX ( wtedy nie możesz nic zaznaczyć) lub sprzedaż przez allegro czy inne serwisy umożliwiające zarejestrowanie faktycznej sprzedaży. Wystawiając za gotówkę i sprzedając do ręki możesz transakcji zrobić ile chcesz i na kwotą jaką chcesz.

Dobrze rozumiem?
Jak wystawiam olx z wysyłką to się to liczy do tych 30'tu.
A jak wystawię olx bez wysyłki i sprzedam to komuś do ręki to się nie liczy do tych 30'tu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, Iri napisał:

To co tam zaznaczasz nie ma żadnego znaczenia.

Aha, mądrego to i dobrze posłuchać czasem. To niby tak samo jak z wystawieniem samochodu na OTOMOTO, wedle takiego podejścia samo wrzucenie tam ogłoszenia to już musi być transakcja :) A podatki należy płacić od samej chęci sprzedaży.  Rozumiem

NIE i nie wprowadzaj innych w błąd. Obowiązek raportowania dotyczy transakcji SPRZEDAŻOWYCH a to nie ma nic wspólnego z formą wysyłki, czy odbioru towaru. Na Allegro to jest proste, bo dokonujesz płatności przez system i Allegro wie, czy doszło to "transakcji sprzedażowej". Na OLX kupujący musi dokonać transakcji przez "wysyłka OLX", albo ty musisz zakończyć ogłoszenie i tak wskazać, czy doszło do sprzedaży przez OLX, w innej formie, albo do sprzedaży nie doszło wcale. W pierwszych dwóch opcjach jest pełna jasność co do zaliczenia transakcji, trzecia jest niepewna a czwarta wskazuje jasno na to, że się dla przykładu rozmyśliłeś i do żadnej transakcji nie doszło. 

I tak na zakończenie : póki co żaden portal niczego nie raportuje i nie musi tego robić, bo przepisy nie weszły w życie. Zmienił się sejm w międzyczasie i nie ma na razie w planach głosowania nad DAC-7. Są ważniejsze sprawy do ogarnięcia, na całe szczeście. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, BladyPL napisał:

Aha, mądrego to i dobrze posłuchać czasem. To niby tak samo jak z wystawieniem samochodu na OTOMOTO, wedle takiego podejścia samo wrzucenie tam ogłoszenia to już musi być transakcja :) A podatki należy płacić od samej chęci sprzedaży.  Rozumiem

No. Tu bym tak nie szarżował ;) i nie doszukiwał się logiki w polityce fiskalnej, finansach, podatkach.
Płaciłeś podatek za furę? Zgodnie z treścią i kwoty z umowy? Czy jakiejś kosmicznej wyimaginowanej tabelki? ;)
itd itd. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze płaciłem podatek od wartości z umowy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

No. Tu bym tak nie szarżował ;) i nie doszukiwał się logiki w polityce fiskalnej, finansach, podatkach.
Płaciłeś podatek za furę? Zgodnie z treścią i kwoty z umowy? Czy jakiejś kosmicznej wyimaginowanej tabelki? ;)
itd itd. ;)

Zawsze ! ;) Auta kupuje wyłącznie na fakturę, także nie mam dodatkowych podatków typu PCC ;) I nie zdarzyło się nigdy, żeby US podważał wartość na fakturze. Nieruchomości owszem, ale za każdym razem albo odpuszczali, albo przegrywali i pokrywali koszty biegłego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, BladyPL napisał:

NIE i nie wprowadzaj innych w błąd. Obowiązek raportowania dotyczy transakcji SPRZEDAŻOWYCH a to nie ma nic wspólnego z formą wysyłki, czy odbioru towaru. Na Allegro to jest proste, bo dokonujesz płatności przez system i Allegro wie, czy doszło to "transakcji sprzedażowej". Na OLX kupujący musi dokonać transakcji przez "wysyłka OLX", albo ty musisz zakończyć ogłoszenie i tak wskazać, czy doszło do sprzedaży przez OLX, w innej formie, albo do sprzedaży nie doszło wcale. W pierwszych dwóch opcjach jest pełna jasność co do zaliczenia transakcji, trzecia jest niepewna a czwarta wskazuje jasno na to, że się dla przykładu rozmyśliłeś i do żadnej transakcji nie doszło. 

I tak na zakończenie : póki co żaden portal niczego nie raportuje i nie musi tego robić, bo przepisy nie weszły w życie. Zmienił się sejm w międzyczasie i nie ma na razie w planach głosowania nad DAC-7. Są ważniejsze sprawy do ogarnięcia, na całe szczeście. 

Ale farmazon... porównujesz sprzedaż smartfona, komputera czy części komputerowych do sprzedaży samochodu? Samochód trzeba zarejestrować i w takim przypadku tak czy siak dojadą Cię za brak podatku bo rejestrujesz zakup ,a sprzedający sprzedaż. Idąc twoim tokiem myślenia wystawiłem samochód na otomoto, wisiał 3 miesiące, nie sprzedał się i mam zapłacić podatek od 80 tysięcy? :lol2:

Nie napisałem ,że chodziło mi o formę płatności ,a o zwykłe ogłoszenia ,a nie aukcje co jasno napisałem. Totalnie dodałeś sobie z pupy inny kontekst. Co do ostatniego zgodzę się, dyrektywa ,a przepis... 

Edytowane przez Iri
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze dobrze, już się nie denerwuj, bo zaczynasz robić kolejne błędy w logice.  Możesz sobie dorabiać setki teorii do swojego urojenia, ale w końcu będziesz musiał przyznać, że to nie ty masz rację ;) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, BladyPL napisał:

Dobrze dobrze, już się nie denerwuj, bo zaczynasz robić kolejne błędy w logice.  Możesz sobie dorabiać setki teorii do swojego urojenia, ale w końcu będziesz musiał przyznać, że to nie ty masz rację ;) 

Ja się denerwuję? Zauważ ,że to Ty pomawiasz mnie o urojenia. Aktualnie OLX ma awarię i nie idzie dostać się nawet do regulaminu/pomocy. To co napisałem ja jest też napisane na stronie OLX.

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chłopie, ja w okolicy lutego bieżącego roku miałem okazję opiniować część zapisów projektu ustawy UC136 ;) 

A ustawodawcę bardziej interesowało pozyskanie informacji z takich portali jak booking.com i podobnych, gdzie kwitnie nieopodatkowana działalność wynajmu, niż o Michałku Kowalskim z OLX, który coś wystawił na sprzedaż. A kluczowe dla Michałka Kowalskiego jest to, że musi się wyczerpać definicja TRANSAKCJI, czyli de facto sprzedaży na danym portalu, aby ktokolwiek się nim zainteresował.

Zerknąłem w notatki, kogo nie raportują :
d)  Sprzedawcy, któremu operator platformy umożliwił w okresie sprawozdawczym wykonanie mniej niż 30 stosownych czynności dotyczących sprzedaży towarów, jeżeli łączne wynagrodzenie wypłacone lub uznane w tym okresie na jego rzecz nie przekroczyło 2 000 euro;

Czyli w przypadku OLX muszą to być transakcje objęte "wysyłką OLX", gdzie portal pośredniczy w przekazywaniu pieniędzy, albo z ostrożności raportowane też te, gdzie sprzedający kończąc ogłoszenie oznaczył opcję jako "sprzedane przez OLX" a niejasny jest dla mnie jeszcze status "sprzedane ale w inny sposób" - to musiałbym sprawdzić.

Kolejna przewaga OLX nad Allegro jest taka, że oferty na Allegro są możliwe do zrealizowania i sfinalizowania natychmiast, czyli należy je traktować pod kątem art 66KC. Jeśli wystawisz coś na OLX bez opcji "wysyłka OLX" to tu już mamy bardziej do czynienia z ogłoszeniem o możliwości zawarcia umowy, sytuacją opisaną w art 71KC, czyli już jako zaproszenie do zawarcia umowy a nie jako ofertę ;)  I mimo tego, że art 543KC może się wydawać dość konkretny i nie pozostawiać wiele pola do manewru to z pomocą idzie wyrok sądu najwyższego, sygnatura IV CR 402/78, który jasno uznał, że takie ogłoszenie o możliwości zawarcia umowy nie zawiera wszystkich istotnych postanowień mającej powstać w przyszłości umowy ;) czyli należy je traktować zgodnie z art 71KC. Ponadto propozycja zawarcia umowy musi mieć charakter stanowczy i skonkretyzowany co do przedmiotu, miejsca zawarcia umowy i ceny. Oświadczenie niestanowcze stanowią znowu zaproszenie do zawarcia umowy ;) Czyli ogłoszenie na OLX z opcją "cena do negocjacji" tym bardziej jest zaproszeniem do zawarcia umowy a nie ofertą a tym samym nie ma czego raportować ;)  

Dlatego osoby, które niekoniecznie chcą odprowadzać podatki, powinny jak najszybciej przejść z Allegro na OLX, bo nawet jeśli jakimś cudem OLX ich zaraportuje a US zapyta, to się łatwo wybronią stwierdzeniem, że ich ogłoszenia to były zaproszenia do zawarcia umowy a nie oferty sprzedaży. Oczywiście o ile nie będą na tyle nierozsądni, że pozwolą kupującemu skorzystać z opcji pośrednictwa finansowego przez OLX, albo sami nie oznaczą przy zamykaniu ogłoszenia, że doszło do sprzedaży.

Taki mały wykład ode mnie, prezent dla Ciebie na Święta. Więcej nie zamierzam zabierać głosu o ile nie wykażesz, że gdzieś się mylę. Wtedy w przeciwieństwie do Ciebie nie będę pajacował, tylko uzupełnię wiedzę i poprawię tekst ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, BladyPL napisał:

Chłopie, ja w okolicy lutego bieżącego roku miałem okazję opiniować część zapisów projektu ustawy UC136 ;) 

A ustawodawcę bardziej interesowało pozyskanie informacji z takich portali jak booking.com i podobnych, gdzie kwitnie nieopodatkowana działalność wynajmu, niż o Michałku Kowalskim z OLX, który coś wystawił na sprzedaż. A kluczowe dla Michałka Kowalskiego jest to, że musi się wyczerpać definicja TRANSAKCJI, czyli de facto sprzedaży na danym portalu, aby ktokolwiek się nim zainteresował.

Zerknąłem w notatki, kogo nie raportują :
d)  Sprzedawcy, któremu operator platformy umożliwił w okresie sprawozdawczym wykonanie mniej niż 30 stosownych czynności dotyczących sprzedaży towarów, jeżeli łączne wynagrodzenie wypłacone lub uznane w tym okresie na jego rzecz nie przekroczyło 2 000 euro;

Czyli w przypadku OLX muszą to być transakcje objęte "wysyłką OLX", gdzie portal pośredniczy w przekazywaniu pieniędzy, albo z ostrożności raportowane też te, gdzie sprzedający kończąc ogłoszenie oznaczył opcję jako "sprzedane przez OLX" a niejasny jest dla mnie jeszcze status "sprzedane ale w inny sposób" - to musiałbym sprawdzić.

Kolejna przewaga OLX nad Allegro jest taka, że oferty na Allegro są możliwe do zrealizowania i sfinalizowania natychmiast, czyli należy je traktować pod kątem art 66KC. Jeśli wystawisz coś na OLX bez opcji "wysyłka OLX" to tu już mamy bardziej do czynienia z ogłoszeniem o możliwości zawarcia umowy, sytuacją opisaną w art 71KC, czyli już jako zaproszenie do zawarcia umowy a nie jako ofertę ;)  I mimo tego, że art 543KC może się wydawać dość konkretny i nie pozostawiać wiele pola do manewru to z pomocą idzie wyrok sądu najwyższego, sygnatura IV CR 402/78, który jasno uznał, że takie ogłoszenie o możliwości zawarcia umowy nie zawiera wszystkich istotnych postanowień mającej powstać w przyszłości umowy ;) czyli należy je traktować zgodnie z art 71KC. Ponadto propozycja zawarcia umowy musi mieć charakter stanowczy i skonkretyzowany co do przedmiotu, miejsca zawarcia umowy i ceny. Oświadczenie niestanowcze stanowią znowu zaproszenie do zawarcia umowy ;) Czyli ogłoszenie na OLX z opcją "cena do negocjacji" tym bardziej jest zaproszeniem do zawarcia umowy a nie ofertą a tym samym nie ma czego raportować ;)  

Dlatego osoby, które niekoniecznie chcą odprowadzać podatki, powinny jak najszybciej przejść z Allegro na OLX, bo nawet jeśli jakimś cudem OLX ich zaraportuje a US zapyta, to się łatwo wybronią stwierdzeniem, że ich ogłoszenia to były zaproszenia do zawarcia umowy a nie oferty sprzedaży. Oczywiście o ile nie będą na tyle nierozsądni, że pozwolą kupującemu skorzystać z opcji pośrednictwa finansowego przez OLX, albo sami nie oznaczą przy zamykaniu ogłoszenia, że doszło do sprzedaży.

Taki mały wykład ode mnie, prezent dla Ciebie na Święta. Więcej nie zamierzam zabierać głosu o ile nie wykażesz, że gdzieś się mylę. Wtedy w przeciwieństwie do Ciebie nie będę pajacował, tylko uzupełnię wiedzę i poprawię tekst ;)

Co zatem w przypadku wystawienia ogłoszenia na allegro czy allegrolokalnie bez opcji licytacji i kup teraz? W przypadku allegro i zwykłego ogłoszenia nawet nie pytają czy doszło do transakcji. Można usunąć zdjęcia, opis, zmienić cenę na 1 grosz. Wychodzi na to ,że allegro jest jeszcze lepszym portalem... ma większy zasięg, działa sprawniej, wystawienie ogłoszenia jest darmowe, nie pytają o to czy faktycznie sprzedałeś czy nie.

Czy OLX może wprowadzać w błąd? Przy zakończeniu ogłoszenia wyskakuje budka z wyborem czy sprzedałeś czy nie. Jest niżej napisane ,że wykorzystują tylko do własnych celów i te dane nie są nigdzie przesyłane ( jakoś tak... dokładnie nie pamiętam). Czy to nie jest łamanie prawa w takim przypadku? 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, BladyPL napisał:

Więcej nie zamierzam zabierać głosu  ;)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poniekąd wykazuję ,że się mylisz w kwestii: Z innego powodu kasuj ogłoszenia i oznaczaj opcję "nie sprzedałem"/ "To co tam zaznaczasz nie ma żadnego znaczenia" . Faktycznie lepiej nie zabieraj głosu. 

MEQKGOO_t.png

Jeśli używają do celów statystycznych tak jak mają napisane to jakim prawem mogą wykorzystywać to przeciwko sprzedającemu? Specjalnie dodałem ogłoszenie żebym mógł się upewnić. W mojej opinii totalnie nie realne jest raportowanie US na podstawie takiego zaznaczenia jeszcze tym bardziej z takim dopiskiem. :]

Edytowane przez Iri
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na facebooku jak się usuwa ogłoszenie też pytają czy przedmiot został sprzedany.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymądrzaj się i dalej ubliżaj... może przypną Ci więcej serduszek za bełkot. :lol2:

DAC7 – informacje ogólnedo góry

DAC7 to Dyrektywa Rady UE 2021/514 z dnia 22 marca 2021 roku, której celem jest usprawnienie mechanizmów sprawozdawczości finansowej dotyczących dochodów uzyskiwanych przez sprzedawców korzystających z usług platform handlowych. 

Wdrożenie dyrektywy DAC7 wymaga implementacji jej przepisów do krajowej ustawy, która przedstawi szczegółowy zakres obowiązków oraz zasady ich realizacji. Projekt ustawy wprowadzającej dyrektywę DAC7 wciąż znajduje się na etapie przygotowawczym. 

Grupa OLX sp. z o.o. (Grupa OLX), jako operator platformy, zobowiązana będzie do zbierania, weryfikowania i raportowania organom podatkowym danych użytkowników dokonujących sprzedaży w ramach usługi Przesyłki OLX oraz usługi Płatności OLX. Użytkownicy dokonujący sprzedaży w ramach usługi Przesyłki OLX oraz usługi Płatności OLX będą natomiast zobligowani do uzupełnienia wymaganych danych oraz ich aktualizacji. Pierwszym okresem sprawozdawczym, podlegającym raportowaniu, będzie rok kalendarzowy rozpoczynający się 1 stycznia 2023 r., natomiast pierwsze raportowanie przez OLX odbędzie się do 31 stycznia 2024 r.

Użytkownicy objęci obowiązkiem raportowaniado góry

Obowiązki wynikające z dyrektywy DAC7 dotyczą zarówno użytkowników biznesowych, jak i użytkowników prywatnych. Zgodnie z dyrektywą DAC7 oraz projektem krajowej ustawy, nowym przepisom podlegają wyłącznie użytkownicy dokonujący sprzedaży na platformie (w przypadku OLX jest to tylko sprzedaż w ramach usługi Przesyłki OLX i Płatności OLX). Nowymi przepisami nie są objęci kupujący.

Zgodnie z przepisami dyrektywy DAC7 oraz projektem krajowej ustawy, raportowaniu podlegają użytkownicy, którzy w roku kalendarzowym (okres sprawozdawczy) dokonali 30 lub więcej transakcji w ramach usługi Przesyłki OLX i Płatności OLX  dotyczących sprzedaży towarów, i/lub których łączne wynagrodzenie wypłacone, lub uznane przez platformę, z tytułu sprzedaży towarów w ramach usługi Przesyłki OLX i Płatności OLX, przekroczyło równowartość 2.000 EUR (wartości po uwzględnieniu zwrotów towarów).

Okres sprawozdawczydo góry

Okres sprawozdawczy jest to rok kalendarzowy (od 1 stycznia – 31 grudnia), za który operator platformy przekazuje organom podatkowym informację o użytkownikach podlegających raportowaniu. 

Pierwszym okresem sprawozdawczym, podlegającym raportowaniu, będzie rok kalendarzowy rozpoczynający się 1 stycznia 2023 r., natomiast pierwsze raportowanie przez Grupę OLX odbędzie się do 31 stycznia 2024 r.

Zakres danych podlegających raportowaniudo góry

Zgodnie z aktualnym projektem ustawy, w przypadku osób fizycznych (osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą jak i osoby fizyczne, które takiej działalności nie prowadzą) jest to następujący zestaw danych:

• imię i nazwisko,
  • adres głównego miejsca pobytu sprzedawcy, 
  • numer NIP nadany sprzedawcy i państwo, które go nadało (w przypadku braku NIP – miejsce urodzenia sprzedawcy),
  • numer identyfikacyjny VAT sprzedawcy (jeśli został nadany),
  • data urodzenia,
  • identyfikator rachunku finansowego,
  • imię i nazwisko właściciela rachunku bankowego, na które jest wypłacane lub uznane wynagrodzenie za sprzedaż z usługą Przesyłki OLX i Płatności OLX,
  • państwo uczestniczące rezydencji sprzedawcy,
  • kwota łącznego wynagrodzenia za sprzedaż w ramach usługi Przesyłki OLX i Płatności OLX wypłaconego lub uznanego w każdym kwartale okresu sprawozdawczego,
  • liczba transakcji, z tytułu których wynagrodzenie zostało wypłacone lub uznane,
  • składki, prowizje lub podatki zatrzymane, lub pobrane przez OLX.
Edytowane przez Iri
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koniec sprawy:

Wiadomość dla sprzedającego
Zwrot pokrywa Allegro Protect. Zapewniamy, że nie oczekujemy spłaty tej kwoty.

Wiadomość dla kupującego
Pieniądze w ciągu 3-7 dni roboczych trafią na konto lub kartę, z których opłacono zakup. W mejlu znajdziesz informacje o zwrocie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto kupować na allegro. Piszesz ,że dostałeś uwaloną płytę... masz płytę i hajs za nią. Czas chyba złożyć komputer za pół darmo. 8:E Mam podejrzenia ,że właśnie to chciał osiągnąć kupujący z uwagi na brak chęci zwrotu płyty głównej. 

Edytowane przez Iri
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest mega dziwne że, proponowałeś mu gwarancję w sklepie, a ten odmówił i allegro go do tego nie namawiało żeby zaoszczędzić kasiorę. Czyli wychodzi na to ,że umówię się z gościem tutaj na forum, wystawi kartę za 10 koła. Wyśle mi ją, zakładam spór ,że nie działa. Sprzedający zaproponuje mi reklamację, ja się natomiast nie zgodzę bo nie mam czasu i mamy 10 tysięcy na plus do podziału... 

Ktoś chętny z RTX 4090 i na gwarancji? Odkryliśmy żyłę złota. To za te wszystkie prowizje które od nas ściągają... :lol2:

Edytowane przez Iri
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie też jest dziwne, że allegro go nie cisnęło od początku na wysyłkę do moreli i dopiero po ewentualnym odrzuceniu nie ruszyła procedura zwrotu kasy. Widocznie była to dla nich zbyt niska kwota żeby się nad tym rozczulać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@krzysiak Możliwe, muszę dopytać ich co w przypadku gdybym zamówił "komputer" za 10 koła, przychodzi "uszkodzony" ,a gość nie chce przyjąć zwrotu. Czy przy takiej kwocie też tak ochoczo robią zwrot gotówki czy może wtedy wyciągają już konsekwencje od sprzedającego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi