Skocz do zawartości
Pentium D

Co zamiast GTX 1070 Ti?

Rekomendowane odpowiedzi

W nowych nowościach nie bardzo jest w czym wybierać bo jest tylko RTX 4060 lub RX 7600. W używkach już lepiej, ale często już brak gwarancji, 3m, 6m lub rok. Pod uwagę biorę 3060 12GB, 3060 Ti, 3070 i RX 6700 XT. Na co się czaić aby Cyberpunk latał na full w 1080p 60fps. Mnie kusi 4060 ze względu na bajery i mały pobór prądu i byłaby pełna gwarancja. Im więcej porównań oglądam tym głupszy jestem :tse:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brałbym 6700XT lub 4070. 4060 jest ciężka do polecenia ze względu na 8 GB VRAMu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Stachu1984 napisał:

Brałbym 6700XT lub 4070. 4060 jest ciężka do polecenia ze względu na 8 GB VRAMu.

4070 trochę przekracza budżet o jakieś 1300 złotych :E 8GB vramu mi nie straszne, 3 lata tyle miałem i się jakoś żyło.

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Pentium D napisał:

W nowych nowościach nie bardzo jest w czym wybierać bo jest tylko RTX 4060 lub RX 7600. W używkach już lepiej, ale często już brak gwarancji, 3m, 6m lub rok. Pod uwagę biorę 3060 12GB, 3060 Ti, 3070 i RX 6700 XT. Na co się czaić aby Cyberpunk latał na full w 1080p 60fps. Mnie kusi 4060 ze względu na bajery i mały pobór prądu i byłaby pełna gwarancja. Im więcej porównań oglądam tym głupszy jestem :tse:

4060 jest super ale w laptopie ;) Ja się z 1070ti z zapodanym biosem z największym PL przesiadałem na 3070 i chwilę potem na 3080 bo ta pierwsza trochę ssała wydajnościowo. Tobie polecam od razu na 4070 bo wiem, że poczujesz ten właściwy satysfakcjonujący przeskok wydajnościowy a 12gb w 1080p to ci jeszcze na chilu nawet z rt starczy na trochę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Pentium D Tam pewnie chodziło o 3070 która też ma swoją drogą 8gb vram więc ciężką zagadkę stachu dał do rozwikłania swoją wypowiedzią :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Send1N napisał:

@Pentium D Tam pewnie chodziło o 3070 która też ma swoją drogą 8gb vram więc ciężką zagadkę stachu dał do rozwikłania swoją wypowiedzią :E

No trochę to dziwne. Z jednej strony karta za 1500 a z drugiej za 2700 zł. Ja budżetu mam 1500 a im mniej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, olek83 napisał:

Można jeszcze zastanowić się nad XFX Radeon RX6800 SWFT 319 16GB, w kwocie 1,9k całkiem niezła opcja.

Używki są już poniżej 1500 zł, ale czy mi potrzebna tak mocna karta :hmm: Ja to głównie w World of Warships gram a ten mi chodzi na średnich w 60 klatkach na integrze z proca :E Mam kupionego Cybera od premiery i chciałoby się tam czasem wejść w ustawieniach ultra a może liznąć tego RT nawet w 30 klatkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli do 1500zł, to z nówek przemyślałbym którąś z poniższych kart

MSI Radeon RX 6650 XT GAMING X 8GB GDDR6 - 1,2k

XFX Radeon RX 6700 LE SPEEDSTER Gaming 10GB GDDR6 - 1,2k

Palit GeForce RTX 4060 Dual 8GB GDDR6 - 1,4k

PowerColor Radeon RX 6700 XT Fighter 12GB - 1,5k

Jak używki to np. 3070/Ti.

Edytowane przez olek83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A 4060TI? Wersja z 16gb ram? Wiem, że overkill z tym ramem, ale może na czarnych piątkach zjedzie cena do 2k lub niżej, to wtedy grzech nie brać.

Edytowane przez Qrdello

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak idzie wyrwać 6800 poniżej 2K (link wyżej) to 4060ti w wersji 16gb też jest przy tym bez sensu.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Qrdello napisał:

A 4060TI? Wersja z 16gb ram? Wiem, że overkill z tym ramem, ale może na czarnych piątkach zjedzie cena do 2k lub niżej, to wtedy grzech nie brać.

Pewnie będzie jak co roku, że albo strony padną albo boty wykupią. Pewnie też na pierwszy ogień pójdą starsze sprzęty albo padło jak 3060 8GB. Ostatnio xkom rzucił w strzale 100 sztuk arc 750 za 749 zł. 

Ja w tym roku już miałem BF gdy udało mi się kupić zestaw 5600G z Navisem 240 mm za 500 zeta. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nowe wersje super może wywołają jakiś ruch na rynku, najlepiej dla  klienta jakby rtx 4070 zeszły w okolice 2100-2200 na co jest szansa, 1700-4060ti i 1900 za 460ti 16gb musiałby relatywnie do tylu stanieć co też nie jest wykluczone. ja bym poczekał do stycznia na twoim miejscu. do stycznia może też akurat połatają dodatek do cp2077 :E

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
54 minuty temu, Pentium D napisał:

Używki są już poniżej 1500 zł, ale czy mi potrzebna tak mocna karta :hmm: Ja to głównie w World of Warships gram a ten mi chodzi na średnich w 60 klatkach na integrze z proca :E Mam kupionego Cybera od premiery i chciałoby się tam czasem wejść w ustawieniach ultra a może liznąć tego RT nawet w 30 klatkach.

To pociagnij ten ram w opór i czekaj na dobre deale. Jak teraz lecisz na 3200 MHz a przecież masz APU gdzie się IMC nie kończy na 3800 MHz to jeszcze możesz ugrać sporo przepustowości ;) 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, ghs napisał:

nowe wersje super może wywołają jakiś ruch na rynku, najlepiej dla  klienta jakby rtx 4070 zeszły w okolice 2100-2200 na co jest szansa, 1700-4060ti i 1900 za 460ti 16gb musiałby relatywnie do tylu stanieć co też nie jest wykluczone. ja bym poczekał do stycznia na twoim miejscu. do stycznia może też akurat połatają dodatek do cp2077 :E

No co Ty, tak było przy 2xxx, ceny zostały, wersje super były droższe, mówię po premierze, minie do roku to wtedy będzie jak mówisz, to jest zbyt łatwy pieniądz dla NV, a tym bardziej naszych januszowych sklepów ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co się stało z 1070ti. Padła?
Bo u nvidii 4060 to będzie tak średnio. Bajery i niski pobór prądu a znowu 4070 jest znacznie dorższa ale jak chciałbyś nv to chyba w 4070 bym celował.
W niższej kwocie chyba zostają radeony.

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, AndrzejTrg napisał:

No co Ty, tak było przy 2xxx, ceny zostały, wersje super były droższe, mówię po premierze, minie do roku to wtedy będzie jak mówisz, to jest zbyt łatwy pieniądz dla NV, a tym bardziej naszych januszowych sklepów ;) 

no ale z drugiej strony 4060ti (obie wersje) grzeja magazyny już dość długo, polityka nvidii jest taka że najpierw do końca eksploatują tych co są w stanie wyłożyć większą kasę a potem biorą się za tych oszczędniejszych :) tu jasno widać że nvidia nie ma oferty dla tych co czekają na gpu z przedziału 1600-2200. imho w styczniu to naprawią

Edytowane przez ghs
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Keken napisał:

A co się stało z 1070ti. Padła?
Bo u nvidii 4060 to będzie tak średnio. Bajery i niski pobór prądu a znowu 4070 jest znacznie dorższa ale jak chciałbyś nv to chyba w 4070 bym celował.
W niższej kwocie chyba zostają radeony.

Sprzedana póki była jeszcze coś warta. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Pentium D napisał:

No trochę to dziwne. Z jednej strony karta za 1500 a z drugiej za 2700 zł. Ja budżetu mam 1500 a im mniej tym lepiej.

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-6700-speedster-swft309-10gb dozbiraj kasy do x lub 6800/x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

6650XT zaczynają się od 1100 złotych. RX7600 można kupić za około 1300 złotych. RTX 4060 za około 1500. 6700 (w zależności wersji) chodzą za około 1600. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężki wybór. Przewinąłem ponad 2100 ofert na allegro i chyba pozostaje czekać ten tydzień. Fajnie byłoby mieć coś z koderem AV1 a to mają tylko te nowe rx 7000 i rtx 4000.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.11.2023 o 13:02, AndrzejTrg napisał:

Akurat przy serii 2000 Super ceny zostały, teraz pewnie już tak pięknie nie będzie. Pamiętam, bo mam kupowałem RTX 2070 Super w cenie 2070 znajomego. On nie dużo wcześniej kupował 2070 i nie mógł przeboleć, że wyszła 2070S, bliska wydajnością 2080 w cenie starej 2070. Tutaj masz reckę dla przypomnienia ;)

https://www.purepc.pl/test-nvidia-geforce-rtx-2070-super-prawie-jak-geforce-rtx-2080?page=0,24

Sugerowana cena detaliczna NVIDIA GeForce RTX 2070 Founders Edition wynosiła w momencie premiery 2349 złotych, zaczynając z identycznego miejsca jak GeForce RTX 2070, co stanowi bezsprzecznie ciekawą propozycję. Nieznacznie szybszy GeForce RTX 2080 kosztuje przecież prawie 3000 złotych, a wcześniej kosztował jeszcze więcej. NVIDIA dzięki pojawieniu się nowych Radeonów nareszcie trochę oprzytomniała, wprowadzając sprzęt zdecydowanie lepiej wyceniony od pierwszych Turingów, chociaż najpewniej popsuła nastroje ich posiadaczom. Jakby nie patrzeć GeForce RTX 2070 SUPER zamyka rozdziały zatytułowane GeForce RTX 2080 i GeForce RTX 2070, będąc znacznie bardziej opłacalną kartą graficzną od poprzednika. Popsuć tę sielankę może jednak Radeon RX 5700 XT, którego testy na nowych sterownikach opublikuję niebawem...

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi