Skocz do zawartości
Pentium D

Co zamiast GTX 1070 Ti?

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Pentium D napisał:

Patrząc po necie to coś dziwny ten wynik. 

To sa moje ustawienia daily. 2850 MHz rdzen, 2150 MHz Mem(z fast timing) + 20% PL.

Tutaj jeszcze na ustawieniach jak pisales. Rdzen 2450 MHz, 2000 MHz Mem i -6% PL. Wyszlo i tak 13K, więc dalej wg mnie masz trochę mało.

Super-Position-High-UV.png

Karta RX 6600 XT.

Tak z ciekawości ile Ci wykręca w 3D Marku albo Heaven Benchmark?

Edytowane przez Teon1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Teon1 napisał:

Tak z ciekawości ile Ci wykręca w 3D Marku albo Heaven Benchmark?

Tyle wyszło.

https://www.3dmark.com/3dm/103604406?

Co się stało, że mi proc pierdnął pod 5 GHz nie wiem. Technicznie jest to niemożliwe. Max z PBO to 4850 MHz.

Wynik w normie dla podobnej konfiguracji zegarów karty. 

https://www.3dmark.com/search#advanced?test=spy P&cpuId=2845&gpuId=1406&gpuCount=1&gpuType=ALL&deviceType=ALL&storageModel=ALL&memoryChannels=0&country=&scoreType=overallScore&hofMode=false&showInvalidResults=false&freeParams=&minGpuCoreClock=2350&maxGpuCoreClock=2420&minGpuMemClock=1990&maxGpuMemClock=2030&minCpuClock=&maxCpuClock=

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nabyta jako niesprawdzona jako potencjalny dawca coolera dla Biostara. Na nos ciężko wyczuć czy zjarana bo wali fajkami. Sprawdzać czy lepiej nie ryzykować? Mam riser do kopania krypto, kupiłem do sprawdzenia 3080 z pogiętym śledziem, ale się nie przydał a że 10 zł kosztował to zostawiłem. 

Compress_20231208_181631_1426.jpg

Edit: no i kiszka u mnie 54 x 54 mm a w tej 53 x 53 mm. Szkoda. Przy okazji zważyłem sam radiator na swojej karcie i wyszło 206 gramów a ten z msi około 310 gramów więc spora różnica. 

Co do samego stanu tej Msi to to kwalifikuje się do wątku o żulach z allegro. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co, biostar po wymianie pasty ma nienajlepsze tempy?

Nie chce sie czepiać ale trochę rzeźba w gównie takie kombinowanie.

Edytowane przez Lameismyname
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Pentium D napisał:

Co do samego stanu tej Msi to to kwalifikuje się do wątku o żulach z allegro. 

Czekamy zatem na opowieść
Co z biostarem i jego temperaturami?
Co jest nie tak z wentylatorami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Lameismyname napisał:

A co, biostar po wymianie pasty ma nienajlepsze tempy?

Nie chce sie czepiać ale trochę rzeźba w gównie takie kombinowanie.

Właśnie po wymianie pasty i uv jest znośnie. Jeszcze sobie coś pogrzebałem w mpt i wentylator trochę uspokoiłem i tak do 1600 rpm jest cichutko. Nie wiem co za młot ustawił, że minimalny speed to 35% i 1750 rpm. 

Rzeźba w gównie jest dla zabawy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Pentium D domyślam się że dla zabawy, jednak kwota jaką dałeś za biostara i tą niesprawną pozwoliłaby kupić lepszą wersję 6600xt.

Ja się wyleczyłem z kupna najtańszych modeli, zawsze coś nie halo  - jak nie cewki, kultura pracy to temperatury lub mniej żywotne komponenty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Lameismyname napisał:

@Pentium D domyślam się że dla zabawy, jednak kwota jaką dałeś za biostara i tą niesprawną pozwoliłaby kupić lepszą wersję 6600xt.

Ja się wyleczyłem z kupna najtańszych modeli, zawsze coś nie halo  - jak nie cewki, kultura pracy to temperatury lub mniej żywotne komponenty.

41 zeta za tego msi dałem więc nadal nic lepszego od tego Biostara bym nie kupił. Biostar mi nie piszczy jak to niektóre karty potrafią. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób fanswapa na tej karcie zamiast bawić się w kupowanie dawców chłodzeń :E, weź dwa arctici 92mm które można łączyć szeregowo nawet rozdzielacza nie będziesz musiał kupować wyjdzie cię ze smartem max 5 dych a temperatura i kultura pracy będą znacznie lepsze, tu masz temat w którym było tak robione :] 

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, Send1N napisał:

Zrób fanswapa na tej karcie zamiast bawić się w kupowanie dawców chłodzeń :E, weź dwa arctici 92mm które można łączyć szeregowo nawet rozdzielacza nie będziesz musiał kupować wyjdzie cię ze smartem max 5 dych a temperatura i kultura pracy będą znacznie lepsze, tu masz temat w którym było tak robione :] 

Wentyle akurat są dobre bo do 1600 rpm jest cicho. Radiator ma za małą masę aby przyjąć tyle ciepła.

Test w Furmarku, średnia i max z ostatniej minuty 16-minutowego testu. Pewnie byłoby mniej *C gdyby dodać ciut więcej rpm.

x3DwXu7.jpg

rceTHwD.jpg

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój budżetowy pny to przy tym cudo!

6e6e5d9092491d8e.jpg

d685e41b97f594e9.jpg

podziwiam za samozaparcie, jak lubię pogrzebać w starych gratach w cenie kebaba to przy nowym wolał bym to oddać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Kelero napisał:

Mój budżetowy pny to przy tym cudo

podziwiam za samozaparcie, jak lubię pogrzebać w starych gratach w cenie kebaba to przy nowym wolał bym to oddać.

Ale co to Ty teraz porównałeś? Ja w tym teście miałem średnio 70*C co widać wyżej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stwierdzam fakt że biostar to kiep. Średnia, a maksymalna temp. To jest trochę różnica o obr. Nie wspominając. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbym wiedział że szukasz grafiki to bym Ci sprzedał Asusa Strixa 6600XT, bo mi się kurzy tylko jako zapasówka. Szkoda że wcześniej nie trafiłem na ten temat :/ 

Tbh, nie wiem czy za te ~700 zł bym się bawił z tym padłem. Szukałbym czegoś dłużej albo jakiejś okazji jednak, albo nawet zszedł poziom niżej bo XT nadaje się do 1440p nawet. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Pentium D napisał:

Wentyle akurat są dobre bo do 1600 rpm jest cicho. Radiator ma za małą masę aby przyjąć tyle ciepła.

Test w Furmarku, średnia i max z ostatniej minuty 16-minutowego testu. Pewnie byłoby mniej *C gdyby dodać ciut więcej rpm.

Może i tak ale samo ściągnięcie tej ozdobnej ramki która jest w koło śmigieł już daje rezultaty dodatkowo wentylator o standardowej grubości też robi robotę względem tych fabrycznych z plastikowych kubeczków jednorazowych nawet jak radiator jest mały to i tak byś urwał kilka c ;) Jak coś to najlepiej dobrać rozmiar aby jak najmniej wychodziły poza obrys radiatora czyli np lepiej dać 3x92mm niż 2x120 (przykładowo) zależy ile mają fabryczne śmigła i jakie customowe pokryją najlepiej radiator.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Send1N napisał:

Może i tak ale samo ściągnięcie tej ozdobnej ramki która jest w koło śmigieł już daje rezultaty dodatkowo wentylator o standardowej grubości też robi robotę względem tych fabrycznych z plastikowych kubeczków jednorazowych nawet jak radiator jest mały to i tak byś urwał kilka c ;) Jak coś to najlepiej dobrać rozmiar aby jak najmniej wychodziły poza obrys radiatora czyli np lepiej dać 3x92mm niż 2x120 (przykładowo) zależy ile mają fabryczne śmigła i jakie customowe pokryją najlepiej radiator.

Koszyka nie da się usunąć bo na tym siedzą wentylatory. Co do podmiany na inne, gdyby do tego doszło, na pewno coś się znajdzie 😎 

Resize_20231209_195335_5744.jpg

3 godziny temu, TheMr. napisał:

Jakbym wiedział że szukasz grafiki to bym Ci sprzedał Asusa Strixa 6600XT, bo mi się kurzy tylko jako zapasówka. Szkoda że wcześniej nie trafiłem na ten temat :/ 

Tbh, nie wiem czy za te ~700 zł bym się bawił z tym padłem. Szukałbym czegoś dłużej albo jakiejś okazji jednak, albo nawet zszedł poziom niżej bo XT nadaje się do 1440p nawet. 

Ta karta nie jest zła tak na co dzień po ustawieniu. Może dzisiaj odpalę Cybera i się zobaczy do ilu tam dochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Pentium D napisał:

Koszyka nie da się usunąć bo na tym siedzą wentylatory. Co do podmiany na inne, gdyby do tego doszło, na pewno coś się znajdzie 😎 

Resize_20231209_195335_5744.jpg

Ta karta nie jest zła tak na co dzień po ustawieniu. Może dzisiaj odpalę Cybera i się zobaczy do ilu tam dochodzi.

Po ustawieniu to nawet MSI Ventus wyciągnąłby poniżej 65 stopni :/ A jak patrzę na OLX to ofert w przedziale 700-800 zł pełno. Nawet RedDevil się przewinął za 900 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popieram. Temperatury na tym Biostarze są dramatyczne. Ja to maks u siebie miałem 60* i 85 na HS jak puściłem kartę na prawie 180W, ale wtedy w 3D Marku, to pod 11K(10 700 i 57 stopni) podchodziła już :F Na co dzień podziałała praktycznie pasywnie, szczególnie jak włączyłem locka n60 fps.

AMD Radeon RX 6600 XT video card benchmark result - AMD Ryzen 5 5600X,ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B550-PLUS (3dmark.com)

żeby nie być gołosłownym :F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czepiacie się...Pentium lubi grzebać w gównie i tyle :D

• Haha 6
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Killer85 napisał:

Poza tym to nie moja pierwsza karta ze słabym chłodzeniem. Na fotkach wersja SE, do pełnego GTX 460 którego miałem też dawali takiego aluminiowego klocka, ale premjum bo z przeszlifowaną stopką :E 

https://www.techpowerup.com/review/gainward-geforce-gtx-460-se/4.html

Wersje wyższe dostawały radiator z HP i finami oraz radiator na sekcję zasilania. Dorobiłem radiator na sekcję. Karta sprzedana blisko 10 lat temu komuś tu na forum.

Jakość zdjęć tragiczna, ale przynajmniej telefon był tani :E 

https://imgur.com/a/QqDhdJU

ZhKtS0K.jpg

No i pograne 50 minut w Cybera i nie jest źle. Gra miejscami potrafi chrupnąć. Jedziesz, wjeżdżasz na skrzyżowanie i nagle robi się 45 fpsów. Przejeżdżasz skrzyżowanie i powrót do 60 fps.

hhCS23Y.gif

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Killer85 napisał:

Nie chcę być złośliwy ale nick zobowiązuje :)
Pentium D to był kasztan nie procesor.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Lameismyname napisał:

Nie chcę być złośliwy, ale od uwag na temat nicków to akurat Ty powinieneś się powstrzymać :E

• Like 3
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Lameismyname napisał:

W 2007 to nie był kasztan tylko rozsądny wybór jak się dało za niego 80 zeta gdy wszyscy dostali małpiego rozumu i się rzucili na pierwsze Core.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Pentium D napisał:

W 2007 to nie był kasztan tylko rozsądny wybór jak się dało za niego 80 zeta gdy wszyscy dostali małpiego rozumu i się rzucili na pierwsze Core.  

Mi utkwiły same negatywne wspomnienia. Jakbym się uparł to nawet bym go gdzieś znalazł, bo nie pamiętam który to był model Pentium D dokładnie.
A co do samego RX 6600XT ja bym pewnie odpuścił po zmianie pasty i Undervoltingu.
Możesz jeszcze się pobawić edytorem vBIOSu.

Niestety wszyscy producenci w wersjach niereferencyjnych podchodzą po swojemu do chłodzeń, więc raczej wątpię abyś coś dopasował.
Co do samej karty reprezentuje przyzwoitą wydajność, ponadto FSR i AFMF sterownikowy, trochę mniej wydajna od RTX 3060ti, jednak na rynku wtórnym te ~300zł tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Lameismyname napisał:

Niestety wszyscy producenci w wersjach niereferencyjnych podchodzą po swojemu do chłodzeń, więc raczej wątpię abyś coś dopasował.
Co do samej karty reprezentuje przyzwoitą wydajność, ponadto FSR i AFMF sterownikowy, trochę mniej wydajna od RTX 3060ti, jednak na rynku wtórnym te ~300zł tańsza.

Taki sam radiator jest na kartach Yeston z tego co znalazłem przedwczoraj. Pasowałby każdy który wygląda jak ten i ma odpowiedni rozstaw otworów. 

Compress_20231210_223317_7856.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi