Skocz do zawartości
Minciu

Najwydajniejsze AiO pod współczesne CPU (360mm only)

Rekomendowane odpowiedzi

EK Nucleus

LianLi Galahand II (ze wskazaniem w Performance)

CooperMaster Master Liquid Atmos

Macie jeszcze jakieś propozycje z nowych AiO? Jak ktoś ma gdzieś testy to może podrzucić. Fajnie jakby wystąpiła tam cała trójka. Szukam tylko współczesnych konstrukcji. Nie wspominajcie o niczym starszym niż konstrukcje 2024rok.

Szukam zamiennika dla ALF2. Ta trójka wyżej wygląda na konstrukcję że sporymi zmianami w blokopompie względem starszych konstrukcji, dzięki czemu lepiej wyciągają waty z nowych CPU. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Valkyrie Dragonfang może nie z 2024 ale z 2023 :E wersja 240 w teście bartka była na poziomie wielu 360, być może cię zainteresuje chociaż nazwa brzmi odpustowo to widziałem że dobrą wydajność to prezentuje.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rok 2023, nie dogaduje się z moja klawiaturka w telefonie. 

Zapomniałem o Valkiri. Też robi robotę. Chociaż Bartkowi chyba wadliwa się trafiła. 

Ogólnie wszystkie te chłodzenia łączy wklejka z dziurkami do rozprowadzania pasty na bloku. 

Podejrzewam że mogą mieć wspólne korzenie. No i wszystkie te AIO sprawdzają się lepiej niż starsze konstrukcje. I to tak wyraźnie lepiej. 

Na sieci jest nawet test, gdzie Nucleus idzie na równo z CLC na Mora3 + D5. Więc całkiem fajnie. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pureloop 2 może być fajne tylko na razie jest only wersja 240 fajne te pure wingsy 3 :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, Godlike_(UT) napisał:

Też się nad nim wącham, ale gdzieś czytałem że ponoć wentylatory są głośne. 

To wymienisz na 3x Arctic P12 PWM za 70 zł, a te fabryczne sprzedasz za więcej, nowe 3 sztuki kosztują 120 zł.

Edytowane przez Krisol
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idąc tym tropem a sobie wymienię a tamte sprzedam to wolę kupić takie AiO w którym nie będę musiał tego robić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Godlike_(UT) napisał:

Idąc tym tropem a sobie wymienię a tamte sprzedam to wolę kupić takie AiO w którym nie będę musiał tego robić. 

Możesz kupić ALF II czy jakieś inne wydajne ale wtedy już nie będzie takie ładne. :P

6650677_1_f.jpg

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie tego nie biorę w ogole pod uwagę bo mi się nie podoba i wygląda jak kupa w jeżynach:szczerbaty: 

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się zawsze to aio arctica wizualnie podobało :P 

38 minut temu, Godlike_(UT) napisał:

Tutaj jest w wersji 360 i w opisie produktu są pure wings 3 https://proline.pl/chlodzenie-wodne-be-quiet-pure-loop-2-360mm-bw019-p8119454

Oo w proline akurat nie patrzyłem bo wszędzie mi wyskakiwała tylko stara wersja 360 FX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A te AiO Be Quieta to dobre? Silent loop 2 od Pure Loopa 2 to poza wentylatorami na chłodnicy to się czymś różni? Lepsza pompka czy coś? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, Godlike_(UT) napisał:

A te AiO Be Quieta to dobre? Silent loop 2 od Pure Loopa 2 to poza wentylatorami na chłodnicy to się czymś różni? Lepsza pompka czy coś? 

dobre, cicha pompa na wężach co dodatkowo zapobiega rezonansowi, w dodatku tańszy pure loop ma cichszą pompkę niż silent :] a ta nowa wersja z pure wings 3 ma w końcu w miarę przyzwoite wentylatory na chłodnicę bo silent wingsy 3 są raczej kiepskie przez swoją nieszczelną ramkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, manuelos napisał:

Mam ALF2 chcę nową konstrukcję wydajniejszą ;) Nie wiem czy to wina tego że coś sie zesrało w moim czy konstrukcji samej w sobie. Może z czasem coś się zmieniło i dzisiaj ALF2 jest zupełnie inny niż kiedyś? W każdym razie mój ALF2 chcę zmienić na coś nowszego. I na pewno nie jest to kolejny ALF2 :D

W Angela mają promki na EK Nucleus, więc puki tam chyba wygląda oferta najciekawiej.

https://www.angela.pl/p17283,ek-water-blocks-ek-nucleus-aio-cr360-dark.html

Szukam czegoś co szybko i sprawnie wyciągnie ciepło z CPU. ALF2 w moim przypadku  kompletnie sie nie sprawdza.

Valkirii jest sporo w sklepach nieco drożej od tego EK. 

CoolerMaster znacznie drożej.

Galahand II Performance coś nie bardzo mogę wygrzebać, a szkoda. Bo tam ciekawe, pogrubione wentyle sa w zestawie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ty to chlodzenie już sporo czasu masz z tego co pamiętam i co nagle się okazało kiepskie? :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stronie EK nawet jeszcze taniej wychodzi:

https://www.ekwb.com/shop/ek-nucleus-aio-cr360-dark

Product Name    Price    Qty    Subtotal
Subtotal (Excl. Tax)    €108.52
Subtotal (Incl. Tax)    €132.39
Shipping (DPD Express)    €12.80
Tax    €23.87
Grand Total    €145.19 = 630-640zl z wysyłką do PL
EK-Nucleus AIO CR360 Dark €132.38    
EK-Loop Foldable Filling Bottle - FREE

Teraz, Send1N napisał:

Ty to chlodzenie już sporo czasu masz z tego co pamiętam i co nagle się okazało kiepskie? :P 

na 8 jajek 13700K nie dociągnę nawet do 200 wat. Przy komplecie 250w chyba też za długo nie da rady.. z zimnej cieczy mam skwarek ;) ,

Wrzucę screena jak będę na chacie. Ale jest lipa taka, że chyba Noctua by pozamiatała na moim CPU tego ALF2. Zastanawiam się też, czy przyjmą ten twór na gwarancję.

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Send1N napisał:

dobre, cicha pompa na wężach co dodatkowo zapobiega rezonansowi, w dodatku tańszy pure loop ma cichszą pompkę niż silent :] a ta nowa wersja z pure wings 3 ma w końcu w miarę przyzwoite wentylatory na chłodnicę bo silent wingsy 3 są raczej kiepskie przez swoją nieszczelną ramkę.

A jak się sprawdzają light wingsy? Bo świecące mi się bardziej podoba :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno lepiej niż dziurawe silent wingsy przed czwórkami, ogólnie pureloop to dobre aio możesz brać a czy tam będzie różnica 3 stopni na korzyść innych wentylatorów na chłodnicy to pewnie tobie różnicy nie zrobi :] 

@Minciu

Może ci po tym czasie za dużo cieczy odparowało a nie masz korka na alfie na jego uzupełnienie i lipa, skoro wydajność była wcześniej lepsza, druga sprawa że sam dobrze wiesz że w ciężkich wypalarkach to czasami na niczym nie da się utrzymać normalnych temperatur

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Send1N napisał:

:] 

@Minciu

Może ci po tym czasie za dużo cieczy odparowało a nie masz korka na alfie na jego uzupełnienie i lipa, skoro wydajność była wcześniej lepsza, druga sprawa że sam dobrze wiesz że w ciężkich wypalarkach to czasami na niczym nie da się utrzymać normalnych temperatur

Zamknięte AIO to mit. Przeważajaca większość jest otwierana od strony blokopompki. Ciecz uzupełniałem z pół roku temu. 

Jest jak mówisz. Lekko odparowuje z czasem. I np pionowo stojąca chłodnica krućcami do gory na początku bez problemu się odpowietrzala i normalnie działała. Po dłuższym czasie nie dość że się przestała tak odpowietrzacz, to jeszcze ciągle miała tendencje do zaciągania powietrza i takiego charakterystycznego co jakiś czas bulgotania - stukania. Odpowietrzala się na kilka kilkanaście sekund i znowu coś zaciąga. Uzupełniłem i jak ręką odjął. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie bulgotanie to też u mnie ostatnio było przez jakieś 3 dni i się uspokoiło samo, płyn zalewałem rok temu przy zmianie węży więc pewnie już ubyło ale nie zauważyłem gorszej wydajności, nie wiedziałem że w alf da się dolać płynu, niektórzy to strzykawką w węże się wbijają a później zaklejają tą dziurkę :E :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz akcje serwisowa z wymianą podstawy w ALF2, gdzie od razu w zestawie dostajesz butelkę z płynem do uzupełnienia. 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to ciekawe, nie wiem czy bym chciał żeby mi w ramach akcji serwisowej kazali rozkręcać AiO. 

Napisz do Arctica oni mają świetny serwis, na pewno się dogadacie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi