Skocz do zawartości
RealZemZem

Od kogo światłowód wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie zastanawiam się od jakiego operatora wybrać internet światłowodowy, zastanawiałem się z poczatku nad INEA ale w większości słyszę, że ten często tego internetu nie ma i kontakt z BOK jest również nie łatwy.

Myślałem nad Orange, nigdy nie miałem z nimi styczności więc nie bardzo wiem jak u nich to wszystko wygląda, jedyne co słyszałem to jak raz siądzie to internetu nie ma na kilka godzin.

Może ktoś z was miał jakąś dłuższą stycznąś z którymś z operatorów i dał by opinie, jak wyglądają prędkości, awarie itp, lub polecił kogoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam INEA Fiber 1Gb/s od prawie 4 lat i złego słowa nie mogę powiedzieć. Odpukać, ale nie musiałem jeszcze korzystać z BOK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem Orange, mam INEA. W obydwu przypadkach nie było żadnej awarii. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam z Vectry od 1,5 tyg. Całe życie nasłuchałem się na nich bardzo dużo, od dawnych lat, ale tutaj nie mam innej możliwości. Odpukać działa, wyciąga 600 Mbps za które płacę. Sąsiedzie co mieszkają 2-3 lata tutaj też mówili że działa bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja byłem mega zadowolony przez ile lat - ale moja była dostała jakiś gówniany router w ktorym po tygodniu padł zasilacz i do tej pory net u niej chodzi jakoś trochę lewo .. Także chyba za wcześnie na peany :)

Aktualnie od 2 lat używam JMDI i może raz coś tam padło ...

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Netia / Plus > INEA > Orange

T-mobile i Play to dziadostwo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Camis napisał:

Netia / Plus > INEA > Orange

Nie generalizuj  tak    bo to nie prawda .To że u Ciebie np T-mobile kuleje   w mieście  i okolicy to nie znaczy ze     dwa miasta dalej  będzie to samo  ,a tym bardziej w innym mieście /regionie .

Sam jestem abonentem Netii od +10lat  tylko ze na kablach miedzianych   i nie mogę się doprosić  światłowodu  ,a żeby było smieszniej   pod moimi oknami  lecą światłowody  Netii,Orange , .. kamienica  obok ma światłowód  ja juz nie  .

Co do światłowodu   na jednym osiedlu netia  śmiga jak ta lala  ,ale  na drugim   które znajduje się w linii prostej  5km od pierwszego  ta sama netia  zalicza średnio jedną awarię w miesiącu  +   problemy z transferem  1/2 razy w tyg  .Ale znowu  tu  gdzie netia ma problemu  to Orange  śmiga  świetnie  .

Także nie ma co  mówić ze Netia cacy ,T-mobile ble  itp itd  tylko sprawdzić lokalnie  co  faktycznie   hula a co kuleje  ,najlepiej popytać  osoby które korzystają z usług min rok  .

A z BoK to wszędzie tak samo  jak się  trafi na buraka i człowieka znudzonego życiem to się nic nie załatwi ,jak trafisz  na ogarniętego  pracownika to  temat  załatwiony od reki.

10 godzin temu, RealZemZem napisał:

Witam, jak w temacie zastanawiam się od jakiego operatora wybrać internet światłowodowy, zastanawiałem się z poczatku nad INEA ale w większości słyszę, że ten często tego internetu nie ma i kontakt z BOK jest również nie łatwy.

Myślałem nad Orange, nigdy nie miałem z nimi styczności więc nie bardzo wiem jak u nich to wszystko wygląda, jedyne co słyszałem to jak raz siądzie to internetu nie ma na kilka godzin.

Może ktoś z was miał jakąś dłuższą stycznąś z którymś z operatorów i dał by opinie, jak wyglądają prędkości, awarie itp, lub polecił kogoś innego.

Jak masz tylko INEA  i orange do wyboru to brał bym orang .

Jak jest awaria   to nie ważne jaki operator  to internetu i nawet 2 dni nie ma  np jak  się znajdzie amator  kabli światłowodowych

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, raiders napisał:

Także nie ma co  mówić ze Netia cacy ,T-mobile ble  itp itd  tylko sprawdzić lokalnie  co  faktycznie   hula a co kuleje  ,najlepiej popytać  osoby które korzystają z usług min rok  .

Ogólnie ja też mam takie wrażenia na podstawie przekroju opinii wszelkich. Czy będzie działać czy nie to raczej kwestia tego, pod jaką akurat rozdzielnie jesteś podpięty, czy akurat nie używasz infrastruktury z którą jest jakiś problem itd. Konkretna firma to już raczej kwestia podejścia do ewentualnego problemu, ale fakt jego występowania jest raczej losowy. 

Ja mam np w umowie, że operator gwarantuje tylko 40% nominalnej prędkości, a reszta zależy od czego tylko się da. Ale fakt faktem ze płacąc za 600 Mbps póki co mam 550-580, to nie ma co narzekać. Całe gry po 100 GB ściągałem już mając 72-75 MB/s przez większość czasu (ogólnie chyba ze steama lepiej niż z epica). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam neta od nich ponad rok i do tej pory zdarzyła się jedna awaria trwająca ~ godzinę, a siedzę w necie praktycznie dzień w dzień. Kontakt z BOK wzorowy, o innych się nie wypowiem, ponieważ nie miałem z nimi do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jedyne co słyszałem to jak raz siądzie to internetu nie ma na kilka godzin.

Tak jest wszędzie. Jak jest awaria, to trzeba wysłać ludzi, którzy to naprawią i to może potrwać.
Rodzice mają Orange i są ciągłe narzekania a to na TV, a to na net (od strony brata), ale będę musiał któregoś dnia tam po prostu powymieniać routery i AP na coś nowocześniejszego i jednolitego.
Ja jak tam jestem od czasu do czasu to jedynie zauważam okazjonalne przerwy spowodowane zawieszeniem się Liveboxa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, raiders napisał:

Nie generalizuj  tak  

Chodzi o trasy pakietów i np czy adres IP jest zewnętrzny czy wychodzimy przez CG-NAT. 

Ale to jest tylko ważne dla graczy i bardziej doświadczonych użytkowników.

Np Play to dzisiaj dziadostwo no mają CG-NAT i nie masz nawet publicznego adresu IP więc występują problemy z grami online np na konsolach. 

Jeśli ktoś sporo gra i ważne dla niego są niskie opóźnienia i dobre trasy to najlepszy Internet jest od Netii/Plusa i INEA, oczywiście pisze o tych większych operatorach. 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.11.2023 o 10:41, Camis napisał:

Nie zgadzam się, mam światłowód od t-mobile prawie 2 lata i jestem mega zadowolony, awarie to może były z dwa razy i to krótko, szybko naprawili. Prędkość jest zawsze powyżej wykupionego wariantu, mam światłowód 900/900 mb/s. Łącze bardzo stabilne.

15585905238.png

Edytowane przez tomek25

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pro forma napiszę co mam: Orange światłowód 1Gbit daje cały czas 800-980Mbit; jak dotychczas awarie były trzy, każda po 2 godziny. Kontakt z BOK miałem wzorowy. Funbox jest ubogi w ficzery, ale w żaden sposób nie przeszkadza innemu routerowi połączonemu z nim kablem. Wifi ma skuteczny zasięg do 5m pod rozrywkę, w zasięgu 15m da się połączyć np. żeby przeglądać net na fonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi