Skocz do zawartości
orange99

Słuchawki nauszne do 150zł półotwarte lub zamknięte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Co obecnie fajnego jest na rynku z słuchawek nausznych do 150zł (konstrukcja półotwarte lub zamknięte)? Odpinany kabel mile widziany ale nie jest konieczny i mikrofon jest zbędny.

Słuchawki typowo do grania w gry single player typu Simsy, jakieś rpg.

Z przymierzenia ISK HD9999 (tak wiem obecnie kosztują ponad 300 zł..) były OK i mniej więcej takiej wielkości lub większe nauszniki potrzebuję.

Encore RockMaster, HD669 czy jeszcze coś innego znajdę w tym budżecie?

Edytowane przez orange99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W mojej prywatnej opinii Rockmastery to słabe słuchawki. Mało wygodne i brzmiące dość średnio. O HD9999 mówi się, że to odpicowane HD669, więc to jest dobry kierunek. Pomyślałabym jednak nad lepszymi padami, bo fabryczne po czasie będą się wyruszać. HD669 mają też pewną bolączkę w postaci odpinanego kabla (konstrukcja) przez co lubią się zepsuć na tym złączu. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lexusto teraz to mnie zaskoczyłeś. Wszędzie zachwalają właśnie Rockmastery za wygodę, wielkość i lekkość.

No właśnie HD9999 zbyt bardzo odplynęły cenowo, gdyby to było jeszcze 200 zl to ok.. I jak dla mnie mają wadę - ten mało popularny przewód/kabel (nietypowe złącze). 

Gdyby zwiększyć budżet do 200 zl to jeszcze znalazłem Lewitz HP8500 (podobno udana podróbka ISK MDH8500), ISK MDH8500, Dna St Pro (klon HD9999).

Skłaniał bym się do Dna St Pro tylko które gąbki są w nich montowane - te grubsze znane z HD9999 (wygodniejsze) czy chudsze? 

Edytowane przez orange99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mialem DNA ST PRO i wg. mnie ich wykonanie jest gorsze niż w ISK HD9999 + nie maja etui, drugiej pary nausznic i dodatkowego kabla jak dobrze pamiętam, no ale przemawia za nimi cena. Co do złącza - czy ja wiem czy ten mini-xlr jest tak mało popularny? Jak cos taki kabel kupisz za 50zł. 

Jak testowałem ST Pro to przychodziły na tych grubszych padach. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem w sklepie i przymierzyłem oraz odsłuchałem przez chwilę Rockmastery i... Boże święty jakie one są naprawdę niewygodne - uciskają pod uszami, do tego mają bardzo wąskie nauszniki więc i uszy są ściśnięte po bokach oraz pałąk ma zbyt małą regulacje przez co czuć ich wagę (są dość ciężkie) na głowie.... 

Dźwięk to też porażka... 

Skoro DNA St Pro są o wiele gorszej jakości to zapoluje na używane ISKi. 

Temat do zamknięcia, dziękuję koledze wyżej za pomoc. 

PS: Może źle szukam, ale wszędzie widzę kabel na mini Xlr za ponad 100 zł. 

Edytowane przez orange99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, orange99 napisał:

PS: Może źle szukam, ale wszędzie widzę kabel na mini Xlr za ponad 100 zł. 

https://allegro.pl/oferta/mini-xlr-akg-k702-k141-k171-k271-q701-kabel-do-akg-mini-xlr-1-5m-14517902111

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-mini-xlr-jack-3-5-klotz-neutrik-1-5m-3p-14089544716

pełno tego. sam sobie zalutujesz 3 metrowy za mniej niż 40zł

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi