Skocz do zawartości
nosilence

Szukam modelu monitora LCD 22"-25" z 75Hz max 2ms

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Szukam modelu monitora LCD minimum 22" - max 25" z 75Hz max 2ms . Mam model 22" Samsunga 2ms z 60Hz z rozdziałką 1680x1050 i nie zdaje egzaminu, bo oczy odmawiają, a dokładnie 60Hz jest winne, musi być koniecznie 75Hz  i max 2ms(czas reakcji). Rozdziałka nie musi być FULL HD, może być nawet 1680x1050 i nawet taką bym preferował, nie chciałbym FULL HD bo gały będą mi wychodzić. Musi być koniecznie to monitor LCD, nie może być LED ani inne, bo też oczy odmawiają. Więc będę za znalezienie takiego monitora, ale mam coś przeczucia, że nikt takie nie zna i nie ma takiego na rynku. Będę zaskoczony, jeśli ktoś znajdzie mi taki model i odwdzięczę się jakoś  w postaci małego prezentu ;)

Obecnie jestem na 19" LCD Samsung 931bw 75Hz z 2ms rozdzialka 1440x900 i oczy nie narzekają, szukam czegoś większego uwzględniając powyższe wymagania.

Edytowane przez nosilence

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.11.2023 o 17:38, nosilence napisał:

oczy odmawiają, a dokładnie 60Hz jest winne, musi być koniecznie 75Hz

Już było pisane, że to brednia w przypadku LCD. ... to nie jest CRT.

Widzę, że powielasz tematy:

nie chciałbym FULL HD bo gały będą mi wychodzić.

... mamy obecnie Windows 10 i 11, a nie 95, albo 3.11, więc wyższe rozdzielczości dzięki skalowaniu wektorowemu interface, nie oznaczają już mniejszych literek, tylko ostrzejszy i gładszy, mniej "pikselowaty" obraz.

Musi być koniecznie to monitor LCD, nie może być LED ani inne, bo też oczy odmawiają.

Obecnie nie sprzedaje się monitorów LED (microLED). Tylko LCD (wszystkie z podświetleniem LED) i OLED.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie są brednie, bo u mnie na 75Hz na oczach nie czuje nic, a jednak na 60Hz coś złego się dzieje, że jednak odmawiają, więc nie wmówisz mi, że nie ma różnicy, tak temat nie jest rozwiązany, więc dalej ciągnę temat i szukam osoby, który by mi podala model monitora z parametrami, którego szukam, bo niestety samemu jest mi ciężko go znaleźć , mimo, że poświęciłem dla tej rzeczy dużo czasu, nie udało mi się niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Na oczach" się coś dzieje, ale nie od odświeżania. Jak już coś, to od jasności, temperatury barwowej, wielkości czcionek, stabilności podświetlenia ... ale nie od odświeżania.

ps. i nie napisałem nigdzie, że "nie ma różnicy" ... bo ona jest, z powodu jasności lub/i temperatury barwowej lub/i wielkości czcionek lub/i stabilności podświetlenia

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co piszesz w Twojej opinii 60Hz a 75Hz nie ma żadnej różnicy, a jednak po coś ta różnica jest i w mojej opinii dalej będę stał przy swoim ,że na oczach te 15Hz jest odczuwalne. 

Ja się z tym zgadzam:

"Czy 60hz męczy oczy?
To technologia stosowana w monitorach LED, które ze względu na swoją specyfikę podświetlania mogą powodować migotanie obrazu. Pozwala pozbyć się migotania obrazu, które męczy wzrok i powoduje uczucie zmęczenia.27 kwi 2023"

"

Czy 75 Hz jest dobre dla oczu?

Wyższe częstotliwości odświeżania wiążą się z lepszą jakością wideo, mniejszym zmęczeniem oczu , a nawet lepszymi wrażeniami z gry. I choć przez dziesięciolecia częstotliwość 60 Hz była absolutnym minimum, monitor 75 Hz oferuje dostępne ulepszenie. Dowiedz się więcej o różnicy między monitorami 60 Hz i 75 Hz.27 kwi 2020"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@nosilence

Czemu kłamiesz?

Tekst który wkleiłeś:

Cytat

Czy 60hz męczy oczy?
To technologia stosowana w monitorach LED, które ze względu na swoją specyfikę podświetlania mogą powodować migotanie obrazu. Pozwala pozbyć się migotania obrazu, które męczy wzrok i powoduje uczucie zmęczenia.

Pochodzi z:

https://www.morele.net/wiadomosc/jaki-monitor-60hz-wybrac-jaki-najlepszy-czy-warto/14621/

i tyczy się technologii FlickerFree, i cała treść ma postać:

Cytat

Free Flicker

To technologia stosowana w monitorach LED, które ze względu na swoją specyfikę podświetlania mogą powodować migotanie obrazu. Pozwala pozbyć się migotania obrazu, które męczy wzrok i powoduje uczucie zmęczenia. Przydatna technologia zwłaszcza przy wielogodzinnej pracy biurowej czy długich rozgrywkach.

Sugeruję nie trolować więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra tak czy siak chciałbym poznać model monitora LCD co ma 22" ma 2ms oraz ma 75Hz przy najwyższej rozdzielczości 1680x1050. Jest taki ? Bo ja nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem takiego Samsunga Syncmaster 2243LNX 21,6" i też go chciałem kiedyś wymienić na 75hz egzemplarz ale w panelu nvidii zrobiłem overclock i zadziałało od razu, co ciekawe jak stopniowo podnosiłem o 1hz wyżej to dobiłem do 65 i już były problemy. Ja bym spróbował choć nie zawsze działa. Z tym że przy obrazie statycznym różnicy nie widać(a oglądając yt filmy w 60fps nawet gorzej bo stutter), raczej tylko w gierkach żeby sobie ustawić 75fps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

robilem overclock, mialem 75hz , tyle pisalo ze jest, ale w rzeczywistosci i tak na po oczach dawalo wiec ten overclock nie dziala w realu, wiec musualo dalej byc 60hz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma. Minimum 144Hz przy fullHD a częściej 165Hz.

Koszt 500-700zł.

https://www.pepper.pl/promocje/dell-g2422hs-751419

Wszystko jest obecnie na ledach. CCFL nie są produkowane ani kineskopy.
Jedynie zostaje oled 27 cali ale to 4k zł.

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A skąd wiesz? Testowałeś takie? Teraz praktycznie wszystkie monitory mają jakąś tam ochronę oczu, filtry światła niebieskiego czy coś w tym stylu. Ważne też żeby był flicker free, nie migotał. Natomiast to co napisałeś że przy full hd Ci oczy wypalać będzie, to są totalne bzdury, tak samo że przy 60 Hz będą Cię oczy boleć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MarioDee tamten gość nie przyjmuje wiadomości do swojego umysłu. Pozwolę sobie go zacytować: "nie szukam LEDowych, za bardzo świecą" - takie głupoty w sumie zamykają dalszą dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, MarioDee napisał:

A skąd wiesz? Testowałeś takie? Teraz praktycznie wszystkie monitory mają jakąś tam ochronę oczu, filtry światła niebieskiego czy coś w tym stylu. Ważne też żeby był flicker free, nie migotał. Natomiast to co napisałeś że przy full hd Ci oczy wypalać będzie, to są totalne bzdury, tak samo że przy 60 Hz będą Cię oczy boleć.

tak testowalem i jest tak jak napisalem, zadne bzdury ze przy 60hz oczy mnie bola, tak mam i tyle . full hd moge sprobowac ale lcd full hd z 75hz nie moge znalezc. 

46 minut temu, Kyle_PL napisał:

@MarioDee tamten gość nie przyjmuje wiadomości do swojego umysłu. Pozwolę sobie go zacytować: "nie szukam LEDowych, za bardzo świecą" - takie głupoty w sumie zamykają dalszą dyskusję.

przyjmuje wiadomosci do swojego umyslu, wiec nie pisz ty bzdur, to sa dla ciebie glupoty ? moze dla Ciebie , ale nie dla mnie. Dokladnie tak jest jak napisalem. 

Edytowane przez nosilence

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to poszukaj takiego co ma więcej niż 75 Hz, powinno być jeszcze lepiej :) Chociaż mogę Ci sprzedać mojego Eizo EV2450, mimo że ma parę lat i "tylko" 60 Hz, na pewno Cię przy nim oczy nie powinny boleć, w końcu to wyższa półka monitorów. 

Edytowane przez MarioDee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, nosilence napisał:

przyjmuje wiadomosci do swojego umyslu, wiec nie pisz ty bzdur, to sa dla ciebie glupoty ? moze dla Ciebie , ale nie dla mnie. Dokladnie tak jest jak napisalem. 

😊 ... wiec wytłumacz, jak monitor, który ma szeroki zakres regulacji jasności (nie ważne z jakim podświetleniem) może świecić "za bardzo"? Dokładnie jest tak, jak napisałem: nic nie chcesz zrozumieć, wierząc, że na LCD większe odświeżanie mniej będzie męczyć. ... no i dalej szukasz monitora z podświetleniem świetlówkowym, skoro nie chcesz LED - good luck i kszyŻyg na drogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałeś, że robiłeś overclock na 75hz ale i tak było 60, być może po prostu nie widzisz różnicy bo w sumie jest ona niewielka, ale najlepiej włączyć jakąś grę na half-sync by miała 37,5fps i różnica między 30fps będzie od razu zauważalna i będzie wiadomo czy 75 jest prawdziwe czy nie. Poza tym tak jak pisali to jest bez różnicy ile masz hz chyba, że masz włączony MBR(backlight strobo) ale w starszym monitorze pewnie nie ma takich opcji. W przypadku monitorów bez flicker free jedynie poziom jasności wpływa na migotanie choć i tak na ccfl nie jest to tak silne jak na led ze względu na długi czas wygaszania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, chłopie kup sobie używanego w dobrym stanie NEC MultiSync EA223WM i koniec całej dyskusji. Nowych monitorów z takimi parametrami jak chcesz raczej nie dostaniesz. 

Trochę przepychania z tobą w tym temacie, wiesz wszystko lepiej. Napiszę Ci tylko, że na w miarę porządnym monitorze przy 60Hz nie będziesz odczuwał żadnych problemów z oczami. Zejdź z dramatycznym kontrastem i jasnością monitora. Ustaw 6500k i zobaczysz (po pewnym czasie) jak źle było wcześniej. 

U mnie w monitorach, na których pracuję godzinami przy fotografii maksymalna jasność to 100cd/m² w zależności od tego jak jasno jest w pomieszczeniu. Ty jednak wiesz lepiej i tyle. 

Edytowane przez Grandal
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, MarioDee napisał:

No to poszukaj takiego co ma więcej niż 75 Hz, powinno być jeszcze lepiej :) Chociaż mogę Ci sprzedać mojego Eizo EV2450, mimo że ma parę lat i "tylko" 60 Hz, na pewno Cię przy nim oczy nie powinny boleć, w końcu to wyższa półka monitorów. 

to 5ms odpada, mialem w testach ten monitor, swietny, ale nie nadaje się do gier.

13 godzin temu, Kyle_PL napisał:

😊 ... wiec wytłumacz, jak monitor, który ma szeroki zakres regulacji jasności (nie ważne z jakim podświetleniem) może świecić "za bardzo"? Dokładnie jest tak, jak napisałem: nic nie chcesz zrozumieć, wierząc, że na LCD większe odświeżanie mniej będzie męczyć. ... no i dalej szukasz monitora z podświetleniem świetlówkowym, skoro nie chcesz LED - good luck i kszyŻyg na drogę.

Znaczy chcesz mi wmówić , że Ja nie czuje różnicy między 60Hz a 75Hz, no nieźle, wiesz lepiej co ja czuję, gratuluję,  odpuść proszę komentarze bo nie mają sensu.

8 godzin temu, Stegozaur napisał:

Pisałeś, że robiłeś overclock na 75hz ale i tak było 60, być może po prostu nie widzisz różnicy bo w sumie jest ona niewielka, ale najlepiej włączyć jakąś grę na half-sync by miała 37,5fps i różnica między 30fps będzie od razu zauważalna i będzie wiadomo czy 75 jest prawdziwe czy nie. Poza tym tak jak pisali to jest bez różnicy ile masz hz chyba, że masz włączony MBR(backlight strobo) ale w starszym monitorze pewnie nie ma takich opcji. W przypadku monitorów bez flicker free jedynie poziom jasności wpływa na migotanie choć i tak na ccfl nie jest to tak silne jak na led ze względu na długi czas wygaszania.

Rozumiem Ciebie, ale jednak jeśli ktoś ma wrażliwe oczy, to jednak potrafi czuć różnicę między 60Hz a 75Hz i tak jest w moim przypadku, to dlaczego na 75hz nie narzekam a na 60Hz narzekam, no jednak coś jest nie tak, a więc nie podlega to wątpliwości.

4 godziny temu, Grandal napisał:

Dobra, chłopie kup sobie używanego w dobrym stanie NEC MultiSync EA223WM i koniec całej dyskusji. Nowych monitorów z takimi parametrami jak chcesz raczej nie dostaniesz. 

Trochę przepychania z tobą w tym temacie, wiesz wszystko lepiej. Napiszę Ci tylko, że na w miarę porządnym monitorze przy 60Hz nie będziesz odczuwał żadnych problemów z oczami. Zejdź z dramatycznym kontrastem i jasnością monitora. Ustaw 6500k i zobaczysz (po pewnym czasie) jak źle było wcześniej. 

U mnie w monitorach, na których pracuję godzinami przy fotografii maksymalna jasność to 100cd/m² w zależności od tego jak jasno jest w pomieszczeniu. Ty jednak wiesz lepiej i tyle. 

Nie , nie wiem lepiej, jakbym wiedział lepiej to bym nie zakładał dyskusji, tak czy siak, zgodzę się ze stwierdzeniem, że dobry monitor 60hz nie robi problemow  na oczach, zgadzam sie bo pisalem w powyższym komentarzu ze ten eizo i mialem i moge to powierdzic ze tak jest, ale on ma 5ms wiec odpada, prosze mi nie wmawiac ze wiem lepiej, tylko ja pisze co odczuwam na swoich oczach, nie wmowicie mi ze na monitorze zwyklym LCD nie bede czul roznicy miedzy 60 a 75hz, bo ja tą różnicę odczuwam i koniec, nic tego nie zmieni, dlatego też widzę wyskoczyłeś z LEDowym monitorem NEC MultiSync EA223WM , nie takiego szukam , jest napisane że szukam LCD, więc prosze odpuścicie propozycję z LEDowymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, nosilence napisał:

jest napisane że szukam LCD, więc prosze odpuścicie propozycję z LEDowymi.

Najpierw idź do okulisty, a potem szukaj co chcesz... 

Może zrób na zamówienie w Chinach. Tam zrobią ci wszystko co sobie wymyślisz. Z mojej strony EOT.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Grandal napisał:

Najpierw idź do okulisty, a potem szukaj co chcesz... 

Może zrób na zamówienie w Chinach. Tam zrobią ci wszystko co sobie wymyślisz. Z mojej strony EOT.

Przecież byłem i stwierdzono astygmatyzm w jednym oku -0.75 dioptrii, nie przepisano okularów, lecz wręczono wizytówkę do optyka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi