Skocz do zawartości
maniek1129

ASUS ROG GL752VW problem z bateria

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem baterię w laptopie. Po wymianie bateria ładowała się do 100% ale w trakcie jej rozładowywania w losowym momencie (np. przy 50%) laptop się wyłączał. Po podłączeniu zasilacza bateria pokazywała 1%. Wyczytałem gdzieś o kalibracji baterii w BIOS. Wiec zostawiłem laptopa z włączonym BIOS, aż do rozładowania baterii. Od tego momentu nie dość, że laptop wyłącza się tak jak się wyłączał to jeszcze bateria ładuje się do 66%. Próbowałem także robić kalibracje programem Smarter Battery - bez efektów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak sprzęt się wyłącza mimo że teoretycznie zostało jeszcze przykładowo połowę procent baterii  to pewnie kupiłeś jakiś bubel, to nówka czy jakaś regenerowana? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie było baterii w pl dostępnej że musiałeś kupić za granicą? :/ na allegro byś zrobił szybki darmowy zwrot i z bani

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sęk w tym, ze obecnie jestem za granicą i tak było mi łatwiej. Może polecisz jakiś sprawdzony sklep, gdzie będę mógł kupić baterię, która nie okaże się śmieciem. Może być Polska.

Znalazłem coś takiego:

https://swiatbaterii.pl/baterie-do-laptopow-asus/36272-20-green-cell-bateria-do-asus-rog-gl752vw-t4053t.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daj znac jak wymienisz, a pokaż jeszce jak wygląda stan baterii w programie BatteryMon (zakładka info)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zostawiłem laptopa podłączonego do zasilania na dłuższy czas i bateria naładowała się do 100%. 

Edit: Nadal się wyłącza w losowym momencie

Nowy obraz mapy bitowej.jpg

Edytowane przez maniek1129

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest już ta kolejna bateria czy ta sama? jak laptop się wyłączy przy jakiejś tam wartości % baterii to możesz go po chwili na niej włączyć bez podłączonego zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, to ciągle ta sama. Naładowała się na 100%. Nie da rady już na niej włączyć. Laptop się wyłącza np. przy 80% ale po podłączeniu ładowarki bateria ładuje się od 0. Teraz dopiero zamówiłem nową baterie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To daj znac jak na tej nowej bo już myślałem że jest to samo :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest nowa bateria (z tego linku co podesłałeś). Wszystko działa jak trzeba. Bateria ładuje i rozładowuje się normalnie. W załączniku screen z nowej baterii.

Nowy obraz mapy bitowej.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za info ;) najgorsze w tym wszystkim jest to że na początku pisałeś że to była nówka sztuka... to fajne buble sprzedają :/ 

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest najgorsze. Pieniądze utopione i czas zmarnowany na składanie i rozkładanie laptopa. Dzięki za pomoc :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi