Skocz do zawartości
newuser3

Aio do 9900k - 420 i beq dark base pro 900 rev2

Rekomendowane odpowiedzi

mam taką sytuacje - buda BeQ Dar base pro 900 rev 2 a więc dość przestronna, w środku 9900k chłodzone obecnie dark rock pro 4, w warunkach normalnej pracy temp ok 60C, w benchmarkach dobija już do 100 i pojawił się pomysł wsadzenia tam jakiegoś aio. Z racji że buda duża to może 420 od Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 420?

problem jest jedynie z ramką na napęd dvd - niestety ale musi zostać a nie jestem pewien czy chłodzenie wejdzie w tą ramkę czy jednak mus to całkowicie zdemontować? może ktoś przerabiał taki temat?

chłodzenie 360 powinno wejśc na styk bez demontażu ramki.

Inna sprawa to montaż - rozumiem, że chłodnice dawać od góry w tą wolną przestrzeń a wentyle od dołu? w takim układzie teoretycznie chłodnica wejdzie bez problemu - a już nie wiadomo czy 3 wentylator tak - no bo ta nieszczęsna ramka.

i chyba sam sobie odpowiedziałem an pytanie - bo pewnie wentylator 3 wiałby w ramke a nie chłodnice...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz jakieś obawy to zawsze możesz kupić coś z 280 (chłodnica będzie krótsza ale szersza a wydajność podobna co 360) zmierz może wtedy ci nic nie będzie kolidowało z napędem :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze można zdemontować napęd oraz kieszeń, a w zamian tego używać napędu zewnętrznego po USB. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pisał że musi zostać wić nie ma co podrażniać :D 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, Send1N napisał:

Jak masz jakieś obawy to zawsze możesz kupić coś z 280 (chłodnica będzie krótsza ale szersza a wydajność podobna co 360) zmierz może wtedy ci nic nie będzie kolidowało z napędem :E 

z pomiarów wychodzi że 280, 360 wejdą - jednak pomiary pomiarami a praktyka swoje - tam będzie na ścisk wszystko. jeszcze jedo mnie zastanawia - przewody zasilające CPU, one idą od tyłu płyty głównej i na górze (lewy górny róg) zawijają się - aby wpiać w gniazdo na płycie - mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi ;) to niestety też robi dodatkowe 1-2cm - gdybym chciał dojechać chłodnicą czy wentylatorami od aio na maksa do lewej ściany obudowy to nie wiem czy te kable nie zrobią problemu?

napęd już dawno bym wywalił ale często z niego korzystam akurat w tym kompie - w sumie pomysł z przepięciem tego na usb też dobry, pomyślę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta obudowa jest na tyle pojemna że nie ma problemu z puszczeniem przewodu do eps otworem do tego przeznaczonym bys widział co się u mnie dzieje jak mam na żyletki aio 280 w swojej budzie na topie w dodatku wchodzi tylko z wentylatorami w trybie pull :] i musze jedną śrubą przykręcić na raz blachę > wentylatory > chłodnicę a do pcb płyty zostaje 1mm luzu :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi