Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaki top1  telefon do 3 tys chodzi o całokształt. Myślałem o poco F5 pro lub Xiaomi 13t pro?   Czym się różni 13t pro od 13t zwykłej z 12gb ramu jest sens dopłacać 500zł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.11.2023 o 09:12, seba83616 napisał:

Witam, jaki top1  telefon do 3 tys chodzi o całokształt. Myślałem o poco F5 pro lub Xiaomi 13t pro?   Czym się różni 13t pro od 13t zwykłej z 12gb ramu jest sens dopłacać 500zł?

Czołem.

Poco F5 pro jest porównywalny z Xiaomi 13t pro. Jedynie 13t ma więcej pamięci na dane (512 vs 256 GB) i szybsze odświeżanie ekranu (144 vs 120 Hz), natomiast F5 ma większą baterię (5160 vs 5000 mAh) i większą rozdzielczość ekranu. Realnie, normalnie użytkując te smartfony to tych różnic się za bardzo nie dojrzy, nie licząc pamięci wbudowanej.

Jednak patrząc cena vs możliwości, to raczej Poco wygrywa.

Jeśli chodzi o różnice między 13t pro, a 13t bez pro. To głównie chodzi o różnice w procesorze, ilości GB w RAM i pamięci wbudowanej. Cenowo jest duża różnica, ale 13t jest tańszy niż F5, więc teoretycznie może być najtańszą alternatywą.

13t od F5 różni się ciutek słabszym prockiem, ma mniej o 4GB RAM i odświeżanie ekranu mniejsze. W praktyce wielkich różnic nie będzie.

Podsumowując, jeśli tylko cena ma znaczenie i chcesz oszczędzić każdy grosz, to bierz 13t bez pro. A jeśli nie, to bierz Poco F5 Pro. Co byś nie brał, to wszystko to i tak Xiaomi jest.

A i jeszcze coś, 13t i 13t pro będą przez więcej lat aktualizowane niż F5. Oczywiście gdy się rozsądnie korzysta z telefonu i nie klika w co popadnie, to nie jest to wielki problem.

Teraz bym polecił jeszcze obejrzeć recenzje powyższych i decydować, co wybrać według swoich kryteriów. 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja aktualnie mam podobny dylemat i póki co skłaniam się najbardziej do Poco F5 PRO a nawet Poco F5. Ogólnie liczyłem, że da radę wyrwać Xiaomi 13 tak do 3tys, ale nie było to możliwe. Czytałem sporo o grzejących się 13t i 13pro oraz o problemach z "zaparowywaniem" obiektywów, głównie na 13t pro, no i jakoś nie jestem zwolennikiem mediateków. 

Jeśli chodzi o Poco F5 Pro, to na minus, krótsze wsparcie niż Xiaomi. 

Aktualnie posiadam stare Xiaomi Mi6, myślę o czymś do 3k. Chodził mi też po głowie OnePlus 11, ale tutaj nie odrzuca zakrzywiony ekran. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Pavel87 napisał:

Ja aktualnie mam podobny dylemat i póki co skłaniam się najbardziej do Poco F5 PRO a nawet Poco F5. Ogólnie liczyłem, że da radę wyrwać Xiaomi 13 tak do 3tys, ale nie było to możliwe. Czytałem sporo o grzejących się 13t i 13pro oraz o problemach z "zaparowywaniem" obiektywów, głównie na 13t pro, no i jakoś nie jestem zwolennikiem mediateków. 

Jeśli chodzi o Poco F5 Pro, to na minus, krótsze wsparcie niż Xiaomi.

Problemy się zdarzają, ale też nie można mówić, że akurat zakupiony egzemplarz będzie wadliwy.

To wsparcie to minus, ale nie taki straszny bym powiedział. Rozsądne użytkowanie obniża potencjalne niebezpieczeństwo do minimum.

Tak czy tak, to wszystko jest Xiaomi.

12 minut temu, Pavel87 napisał:

Aktualnie posiadam stare Xiaomi Mi6, myślę o czymś do 3k. Chodził mi też po głowie OnePlus 11, ale tutaj nie odrzuca zakrzywiony ekran. 

Obecnie mam OP 11 16/256GB i jestem bardzo zadowolony. Zakrzywiony ekran użytkuję od OP 8 Pro i się przyzwyczaiłem. Jednak każdy ma swoje preferencje.

Jeśli nie masz wielkich wymagań i głównie liczy się cena, to Poco F5 nie będzie złym wyborem. Między F5, a F5 Pro, jedyna wielka różnica, to cena. 😆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Kakarotto. napisał:

Tak czy tak, to wszystko jest Xiaomi.

Zgadza się, jakoś mimo wszystko chciałbym zostać przy Xiaomi, wiem, że może to brzmi jak fetysz, ale mi, MIUI odpowiada ;) 

2 minuty temu, Kakarotto. napisał:

Obecnie mam OP 11 16/256GB i jestem bardzo za

dowolony. Zakrzywiony ekran użytkuję od OP 8 Pro i się przyzwyczaiłem. Jednak każdy ma swoje preferencje.

Jeśli nie masz wielkich wymagań i głównie liczy się cena, to Poco F5 nie będzie złym wyborem. Między F5, a F5 Pro, jedyna wielka różnica, to cena. 😆

A długo masz już tego OP11? Czytałem o tym, że zdarzają się pęknięcia przy wyspie aparatów po kilku miesiącach użytkowania.

Cena jakoś mocno nie gra roli, planuje go kupić na swoją działalność gospodarczą, więc i tak pójdzie w koszty. Wstępnie myślałem żeby wydać 2,5k. Głównie zależy mi na wydajności, szybkości działania, ekranie, dopiero na kolejnym miejscu jest aparat np. 

Nawet myślałem, żeby zaryzykować z OP11 na black friday, był na naszym amazonie za 3k, ale ten zakrzywiony ekran jakoś mi nie pasuje, chociaż i tak od razu poszedłby do etui więc w sumie problemu by wielkiego nie było :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
 16 minut temu, Pavel87 napisał:

Zgadza się, jakoś mimo wszystko chciałbym zostać przy Xiaomi, wiem, że może to brzmi jak fetysz, ale mi, MIUI odpowiada ;)

Ja tam do MIUI nic nie mam, ale w słabszych smartfonach od Xiaomi to trochę zamuła jest, jak dla mnie. W tych mocniejszych to nie jest źle, ale wolę OxygenOS z OP.

19 minut temu, Pavel87 napisał:

A długo masz już tego OP11? Czytałem o tym, że zdarzają się pęknięcia przy wyspie aparatów po kilku miesiącach użytkowania.

Z półtora miesiąca. Nigdy nie miałem żadnych zwrotów smartfonów, a sporo ich kupowałem i polecałem dla innych. A i nie zamartwiam się gdybaniem. 😄

21 minut temu, Pavel87 napisał:

Cena jakoś mocno nie gra roli, planuje go kupić na swoją działalność gospodarczą, więc i tak pójdzie w koszty. Wstępnie myślałem żeby wydać 2,5k. Głównie zależy mi na wydajności, szybkości działania, ekranie, dopiero na kolejnym miejscu jest aparat np. 

Nawet myślałem, żeby zaryzykować z OP11 na black friday, był na naszym amazonie za 3k, ale ten zakrzywiony ekran jakoś mi nie pasuje, chociaż i tak od razu poszedłby do etui więc w sumie problemu by wielkiego nie było :P 

Cena nie gra roli? No to iPhone 15 Pro Max Tubro Diesiel za niecałe 10k. 😆

Widzę, że OP 11 trochę Cię interesuje. 😏

Do 2,5k bym polecał bardziej Poco F5 Pro, ewentualnie F5 bez pro lub Xiaomi 13t bez pro. Jest też Realme 11 Pro+ 12/512GB, ale na MediaTeku.

Jeśli nie ma pośpiechu, to na spokojnie się zastanów. Może jeszcze wymagania się bardziej sprecyzują lub ustalisz konkretniejszy przedział cenowy. Im wiecej konkretów, tym łatwiej coś dobrać. Oczywiście możesz kupić tego OP11 i będzie pozamiatane. 😎

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Kakarotto. napisał:

Cena nie gra roli? No to iPhone 15 Pro Max Tubro Diesiel za niecałe 10k. 😆

Hehe, aż tak to nie, cena nie gra roli tak max do 3 tys :D Ogólnie nie potrzebuję jakiegoś mega hiper flagowca, ale najbardziej podoba mi się Xiaomi 13. Nie pali mi się mocno, chociaż moje Mi6 działa co raz gorzej, ale do końca roku wytrzyma ;)

3 minuty temu, Kakarotto. napisał:

Widzę, że OP 11 trochę Cię interesuje. 😏

Do 2,5k bym polecał bardziej Poco F5 Pro, ewentualnie F5 bez pro lub Xiaomi 13t bez pro. Jest też Realme 11 Pro+ 12/512GB, ale na MediaTeku.

Jeśli nie ma pośpiechu, to na spokojnie się zastanów. Może jeszcze wymagania się bardziej sprecyzują lub ustalisz konkretniejszy przedział cenowy. Im wiecej konkretów, tym łatwiej coś dobrać. Oczywiście możesz kupić tego OP11 i będzie pozamiatane. 😎

Tak, mimo wszystko OP11 mnie interesuje, nawet pomimo zakrzywionego ekranu, słyszałem, że ich nakładka na Androida jest mniej "obciążona" chińskimi reklamami, tak jak to ma miejsce w Xiaomi.

Xiaomi 13t lub 13t pro odrzucam na 99% z racji mediateka.

Jeszcze myślałem o Zenfone 9/10, z racji gabarytów. 6,7' to już ładne paletki do ping-ponga a Asus ma jednak mniejsze ekrany :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Pavel87 napisał:

Hehe, aż tak to nie, cena nie gra roli tak max do 3 tys :D Ogólnie nie potrzebuję jakiegoś mega hiper flagowca, ale najbardziej podoba mi się Xiaomi 13. Nie pali mi się mocno, chociaż moje Mi6 działa co raz gorzej, ale do końca roku wytrzyma ;)

Tak, mimo wszystko OP11 mnie interesuje, nawet pomimo zakrzywionego ekranu, słyszałem, że ich nakładka na Androida jest mniej "obciążona" chińskimi reklamami, tak jak to ma miejsce w Xiaomi.

Xiaomi 13 bym mógł porównać do 13t, różnica wiadomo, w prockach i jakoś 1k dutków w cenie. Skąd te różnice, to chyba tylko Xiaomi wie, ale ja się domyślam (więcej $$$). 😆

OP używam od OnePlus One (jeszcze na Cyanogen OS), którego kupowałem bezpośrednio w Chinach. Obecnie OxygenOS, w porównaniu do innych jest według mnie najlepszy, np. Realme czy Motorola też dają radę.

30 minut temu, Pavel87 napisał:

Jeszcze myślałem o Zenfone 9/10, z racji gabarytów. 6,7' to już ładne paletki do ping-ponga a Asus ma jednak mniejsze ekrany :P 

Gdyby zenki miały te 5k baterii to można by brać. Póki smartfon mieści się w kieszeni, to jest dobrze. Ogólnie trend powiększa ekranów trochę przystopował i dobrze, ponieważ 7 cali i więcej będzie już śmiesznie wyglądać, a pojemność baterii proporcjonalnie do ekranów nie rośnie od dawna.

Jeśli patrzymy do 3k to jest jeszcze OPPO Find X5 Pro 12/256, ma nakładkę ColorOS, która jest też niemuląca. Rzuć okiem na recenzje i się na spokojnie namyśl. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nic, dzięki za rady. Do końca roku pewnie się na coś zdecyduje, jeżeli Xiaomi 13 spadnie z ceny to pewnie to będzie mój wybór, a jeżeli nie to może jednak zmienię i pójdę w OP11/Poco F5/Poco F5 Pro czy może coś innego wpadnie w oko ;) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Pavel87 napisał:

No nic, dzięki za rady. Do końca roku pewnie się na coś zdecyduje, jeżeli Xiaomi 13 spadnie z ceny to pewnie to będzie mój wybór, a jeżeli nie to może jednak zmienię i pójdę w OP11/Poco F5/Poco F5 Pro czy może coś innego wpadnie w oko ;) 

Ja mam OP 11 od pół roku, nic nie pęka. Żadnych reklam również nie mam. Jak uda Ci się wyrwać w dobrej cenie, to nie ma się nad czym zastanawiać. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Piotr933

Mogłem brać za 3k z amazon.pl to liczyłem, że Xiaomi 13 też będzie w takiej cenie na black friday, a niestety nie było :( 

Edytowane przez Pavel87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem 13T Pro jeden dzień, ladowanie, ekran i działanie to poezja. Procesor też fajny i się jakoś nie grzeje. Ale aparaty to tregedia, parujące po wyjsciu odrazu, mleko takie że nie da się zrobić zdjęcia. Także polecam omijać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Poco F5 od dnia premiery (maj), jak dla mnie bajka. Na + to dobry procesor, dużo pamięci, ładny wygląd (wiadomo to rzecz gustu, mam wersje białą).

Podobno ma dostać HyperOS, wygląd prawie taki sam jak MIUI ale nowe podejście.

Edytowane przez Puma
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, ShaDow_Pro napisał:

Miałem 13T Pro jeden dzień, ladowanie, ekran i działanie to poezja. Procesor też fajny i się jakoś nie grzeje. Ale aparaty to tregedia, parujące po wyjsciu odrazu, mleko takie że nie da się zrobić zdjęcia. Także polecam omijać.

No też czytałem o tych przypadkach, ktoś tam pisał, że Xiaomi "niby" narazie umywa ręcę od tego problemu. Rozpatrujesz coś innego zamiast 13t pro?

1 godzinę temu, Puma napisał:

Mam Poco F5 od dnia premiery (maj), jak dla mnie bajka. Na + to dobry procesor, dużo pamięci, ładny wygląd (wiadomo to rzecz gustu, mam wersje białą).

Podobno ma dostać HyperOS, wygląd prawie taki sam jak MIUI ale nowe podejście.

Pamiętam jak już kiedyś o tym pisaliśmy. Też czytałem, że Poco F5 i F5 pro mają dostać HyperOS, sam jestem ciekaw tego systemu dlatego najbardziej skłaniam się właśnie ku Xiaomi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Pavel87 napisał:

No też czytałem o tych przypadkach, ktoś tam pisał, że Xiaomi "niby" narazie umywa ręcę od tego problemu. Rozpatrujesz coś innego zamiast 13t pro?

Mam w rodzinie Nothing phone'a 1, i bardzo mi się spodobał. Więc dla siebie biorę pod uwagę Nothinga 2. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi