Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się nad nim. Wybrałem iiyame jestem bardzo zadowolony przesiadłem się z topowej tnki. Nie wiedziałem że może być taki kontrast, biel i generalnie jasność, pięknie świeci i ma bardzo dobre kolory. Czuję się jakbym kupił nowy komputer 

Edytowane przez raul_ole

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Sebastiansbk napisał:

Tak 

Możesz się wypowiedzieć co uważasz? Faktycznie takie słabe czernie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest troszkę srebrzenia ale mi to totalnie nie przeszkadza. Jeżeli zależy ci bardzo na czerniach to raczej panel VA a najlepiej OLED.

Edytowane przez Sebastiansbk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ewentualnie do rozważenia jest jeszcze mini-LED, ale one są drogie.

To jest technologia nieco lepsza niż "zwykły" LED, bo ma dużo więcej stref podświetlania, a co za tym idzie lepszy kontrast i czerń (oczywiście nie tak dobre jak mają OLEDy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Sebastiansbk napisał:

Jest troszkę srebrzenia ale mi to totalnie nie przeszkadza. Jeżeli zależy ci bardzo na czerniach to raczej panel VA a najlepiej OLED.

Nie wiem czy mi zależy, ale wszyscy tak tym straszą.

Może się wstrzymam z zakupem i poczekam aż OLEDY stanieją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idź najlepiej do sklepu żeby zobaczyć na żywo. Ja byłem w media i była akurat iiyama jak zobaczyłem jak świeci to rozwiało moje wątpliwości. Może będą te nad którymi się zastanawiasz 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten monitor i mam ips glow no ale czlowiek sie przyzwyczaja. Mialem wczesniej iiyame na TN i ten LG ją absolutnie zmiazdzyl.

Kolory ma rewelacyjne, brak smużenia, super wygodne sterowanie (ja często przełączam źródła bo służy mi też do pracy). Jestem z niego bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam ten monitor, jestem bardzo zadowolony, wiadomo, że trzeba brać na "klatę" wszelkie minusy IPS, ale mi to nie przeszkadza, mam też podpiętą konsole PS5 pod monitor, zamiast LG brałbym teraz Della G2724D, bo ma VRR, więc to byłby dla mnie plus przy korzystaniu z PS5.
Wieczorami gram przy lampce, która stoi przy monitorze na biurku, nie siedzę w ciemnym pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, yrgna napisał:

Może się wstrzymam z zakupem i poczekam aż OLEDY stanieją.

Możesz poczekać z tym ze jak liczysz ze kupisz takiego oleda w cenie 1500 zł nawet za rok to raczej nie ma na to szans. 

Edytowane przez Sebastiansbk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.11.2023 o 22:30, raul_ole napisał:

Zastanawiałem się nad nim. Wybrałem iiyame jestem bardzo zadowolony przesiadłem się z topowej tnki. Nie wiedziałem że może być taki kontrast, biel i generalnie jasność, pięknie świeci i ma bardzo dobre kolory. Czuję się jakbym kupił nowy komputer 

Nie wiem jak Ty trafiłeś ale u mnie to nie biel a szarość a mam porównanie bo mam drugi taki sam model tylko B1 , też B5 zwróciłem i żywiołem B1 tylko widać już jakby nowszy bo są zmiany widać i to samo ta biel to szarość ale już jakby jaśniej. Nie wiem czy już teraz wszystkie takie robią bo może jakieś wymogi czy poprostu jakieś wadliwe sztuki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Michał19857

Biel od szarości różni się jasnością (analogicznie jak czerń od szarości). Jeśli założymy, że biel dla nas, to jest 200cd przy najjaśniejszym odcieniu (255 255 255), to ten monitor nie powinien mieć z tym problemu. Gorzej, jak przy tych 200cd na najjaśniejszym odcieniu, chcemy mieć do 0,02cd na najciemniejszym odcieniu (0 0 0).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kyle_PL chodzi mi tylko o to że praktycznie na dwóch takich samych modelach o różnicy daty produkcji, jak ustawie okno na łączeniu monitorów to widzę różnicę odcieni białego koloru. Dodam że są tak samo ustawione w menu monitora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różnica wynikać może z dwóch powodów:

• różnice między egzemplarzami (wiadomo, że jest jakiś rozrzut między różnymi egzemplarzami tego samego modelu)
  • różny poziom zużycia podświetlenia (LED niebieszczeją wraz z poziomem zużycia)

Także wybranie tych samych nastaw w OSD, na dwóch różnych egzemplarzach i do tego różnie zużytych, nie da takiego samego obrazu (np. temperatury barwowej).

Edytowane przez Kyle_PL
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście dodam, że one można ustawić by świeciły tak samo - albo chałupniczą metodą na oko (wówczas oba będą mniej-więcej kłamać tak samo, bo na oko będziesz ustawiał monitor2 do monitora1 który nie jest tak na prawdę skalibrowany), albo profesjonalnie skalibrować kolorymetrem po kolei jeden i drugi (oba będą wówczas trzymać standard).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to pierwszy model się coś psuje albo go dam do naprawy albo sprzedam na części bo matryce ma całą ale dostaje czasem jakieś prześwity czy coś a czasami parę dni jest ok przez to kupiłem drugi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 29.11.2023 o 20:05, Reddzik napisał:

zamiast LG brałbym teraz Della G2724D,

to samo, z lg jestem bardzo zadowolony, ale obecnie ten dell robi robotę, do tego często bywa w super promocjach samego della. taki monitor za te 1100-1200zl jest poza konkurencją. Plus 3lata gw vs 2 w lg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 29.11.2023 o 19:26, yrgna napisał:

Mam ten monitor i nie widzę problemu, straszą kontrastem dookoła ale nie wiesz czy Tobie to będzie przeszkadzać. 

Tylko że ja mam lampkę nad monitorem i jeszcze zazwyczaj zapalam dodatkowe światło, nie lubię siedzieć w ciemności. 

• Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@galakty Też mam lampkę na biurku, obok monitora, nie lubię siedzieć po ciemku, mi ten monitor pasuje, jest rewelacja, tylko dodałem, że teraz wiedząc, że jest Dell który obsługuje VRR na PS5, to jego bym wziął, bo na biurku mam też konsolę, która jest podpięta pod monitor.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Kapuczino napisał:

Był też niedawno na niemieckim Amazonie za 1100 z kawałkiem na black frajer.  LG 850 był o ile pamiętam poniżej 1300zł.

tak, ale zakup akurat monitora na niemeickim czy hiszpańskim amazonie, albo w proshopie uważam osobiście za nieporozumienie. Oszczędzam nawet jeśli 100zł, a potem jak mi nie spasuje to bujam się z odsyłaniem.

Obecnie cena jest bardzo podobna, dell w oficjalnym sklepie lekko ponad 1300, lg z pewnego sklepu np kr system tyle samo..

Wziąłbym della dlatego że to nowszy produkt, ma świetne parametry i dłuższą gwarancję.

w zeszłym roku chciałem też della S2721DGFA, na tej samej matrycy co GP850P, ale wtedy był zdecydowanie droższy. 

monitor trzeba " spróbować " samemu. Jest coś takiego jak zwrot, można zamówić jeden i drugi, potestować. To nie karta graficzna na pół czy rok, tylko zakup na długie lata. byli tu już tacy tutaj na forum, którzy twierdzili że nie da się go używać, negowali wszystkie rady. wracali do starego TN, więc...

Edytowane przez mimuszek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem go w czarny piątek. Znam wady i zalety poszczególnych matryc, ale biorąc pod uwagę, że na PC gram głównie z gry online, które też nie potrzebują głębokiej czerni to zdecydowałem się na NanoIPS i właśnie LG 27GP850P (wziąłem w promocji 2 raty gratis gdzie wyszło 1212 zł, może wziąłbym w/w DELLa, ale wychodził drożej o 200 czy 300 zł, a różnicę nie są aż tak wielkie). Co do samego monitora to podstawka jest bardzo stabilna, budowa jako całość bardzo dobra (z jednym minusem trzeszczącego rogu kiedy się na niego lekko naciśnie i to nie jest odosobniony przypadek). Ekran pod względem wyświetlania obrazu jest świetny, kolory nasycone (tak jak lubię), smużenia nie odnotowałem, podświetlenie równomierne (w moim egzemplarzu, wiadomo, że to loteria - mój poprzedni monitor miał placki na czarnym tle), dla mnie jest bardzo jasny (jasność mam ustawioną na 55). Całokształt oceniam bardzo pozytywnie, fajna zmiana ze starej Iiyamki FHD 75Hz. Moim zdaniem jeśli chce się kontrast to trzeba po prostu kupić albo VA, albo dorzucić przynajmniej drugie tyle i kupić OLED.

35 minut temu, mimuszek napisał:

tak, ale zakup akurat monitora na niemeickim czy hiszpańskim amazonie, albo w proshopie uważam osobiście za nieporozumienie. Oszczędzam nawet jeśli 100zł, a potem jak mi nie spasuje to bujam się z odsyłaniem.

Co do cytowanego fragmentu. W przypadku hiszpańskiego Amazonu się zgodzę (kombinacje z odsyłaniem), ale żeby do tego samego worka wrzucać niemiecki? Naciskasz zwrot, oddajesz do Żabki (nie pamiętam czy na niemiecki można zwracać paczkomatem) i tyle, proces taki sam jak w innych sklepach. Kupując z MediaMarktów czy innych expertów też musisz bujać się z odsyłaniem (chyba, że chcesz tracić czas i pieniądze na dojazd do sklepu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, ztx napisał:

Naciskasz zwrot, oddajesz do Żabki (nie pamiętam czy na niemiecki można zwracać paczkomatem) i tyle, proces taki sam jak w innych sklepach. Kupując z MediaMarktów czy innych expertów też musisz bujać się z odsyłaniem (chyba, że chcesz tracić czas i pieniądze na dojazd do sklepu).

a widzisz, to nie wiedziałem że z niemieckim tak fajnie, szapo ba

co prawda osobiście bliżej mi do ME niż do żabki, ale nie o tym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi