Skocz do zawartości
toolpusher

Polecana karta muzyczna na PCIe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuje karty muzycznej wewnetrznej do nowego składaka na AM5. Poprzednio miałem AM4 z MOBO z kodekiem 1220 ale teraz kupiłem słabszą płytę z gorszym układem ALC 4080. Mam zestaw głośników komputerowych Creative 5.1 oraz podłączenie do w miarę dobrego sprzętu stereo po kablu RCA. Teraz będę chciał przejśc na Toslink aby zlikwidować lekkie brumienie. Nie wiem czy się uda bo kabel będzie miał 10m co jest granicą dla tego typu podłaczenia. Kiedyś miałem Creative X-Fi Extreme Music ale sie spaliła i przesiadłem się na kodeki w w MOBO. Mam też słuchawki Sennheisera Momentum 3 ale tych używam głównie po BT do gier, więc nie zależy mi na wzmacniaczu słuchawkowym.

Wymagania: budżet 200-300zł, min 5.1, Toslink, Pcie, najlepszy stosunek ceny do jakości. Zastanawiałem się na AE-5 bez plusa ale chyba jednak nie dam 550zł za kartę. Myślałem nad Sound Blasterem Z SE lub Creative RX. Ewentualnie jakiś ASUS choć pewnie nie w tym budżecie. Może być używka lecz preferuje nowe ze względu na gwarancję. Licho nie śpi.

Edytowane przez toolpusher

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zerknij na Xonar AE, kiedyś miałem i byłem zadowolony :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zerkam na wszystko tylko czasami zawsze można lepiej, ktoś się lepiej zna, ktoś już to przechodził ma pewne zdanie na ten temat. Za 200-300zł duzego błędu się nie popełni, zwłaszcza że postęp w tego typu kartach jest niewielki. Choinek trochę pododawali bo to modne, trochę SNR podnieśli, opampa zmienili itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem jak w mojej sygnaturce kartę za 200 zł.

Podpięta do 20letniego technicsa i uważam że jest sporo lepiej niż układ zintegrowany na płycie gł.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, toolpusher napisał:

Też skłaniam się do Sound Blaster Z SE.

Ja narzekałem na sterowniki i aplikację przy korzystaniu z SBZ na win10. Ustawienia i profile potrafiły się wysypać, a dźwięk zamieniać ze stereo na 5.1 (i inne takie brzydkie rzeczy). Po kilku większych wkurwieniach przeszedłem na Prodigy Cube 2 i już raczej zostanę przy zewnętrznych kartach dźwiękowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, barteke napisał:

Ja narzekałem na sterowniki i aplikację przy korzystaniu z SBZ na win10. Ustawienia i profile potrafiły się wysypać, a dźwięk zamieniać ze stereo na 5.1 (i inne takie brzydkie rzeczy). Po kilku większych wkurwieniach przeszedłem na Prodigy Cube 2 i już raczej zostanę przy zewnętrznych kartach dźwiękowych.

Też  mi się zmieniało stereo na 5.1 coś zrobiłem nie pamiętam i tego problemu nie mam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, toolpusher napisał:

. Może być używka lecz preferuje nowe ze względu na gwarancję. Licho nie śpi.

Karty muzyczne raczej nie są zbyt awaryjne. Jedyne co tam może się uszkodzić to złącze minijack, chyba ze będziesz miał ogromnego pecha i rzeczywiście padnie jakiś układ na karcie. U mnie ponad dwudziestoletnia Audigy 2 ZS działa jak nowa, jedynie ze sterownikami jest problem. Za niecałe trzy stówki masz Sound Blaster RX, też możesz rozważyć. W sumie jestem ciekaw, jak taki zabytek ktorym dysponuję wypada na tle dzisiejszych rozwiązań, bo nie mam za bardzo z czym porównać 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też miałem Audigy X-Fi Extreme Music grała kilka lat, aż odeszła w krainę wiecznej ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie nówka budżetowa audigy FX już była walnięta :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak by ktoś szukał to niemieckiej stronie Creative jest obniżka na AE-5 oraz Z SE. AE-5 plus u Niemca 99,99Euro w polskim Creative 539zł. Oczywiście trzeba korzystać z pośrednika co zmniejsza trochę atrakcyjność. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi