Skocz do zawartości
Pecet256

Problem z uruchomieniem TWRP na tablecie Samsung gt-p3100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dwóch dni usiłuję zainstalować Linage OS celem reaktywacji starego tabletu (model gt-p3100)

Z użyciem odina wysłałem do tabletu pliki TWRP (espresso-common_TWRP_3.3.0-2.tar) i systemu (lineage-14.1_espresso3g-7.1.2-20200623-1945) i to nawet kilka razy. Niestety próby uruchomiania urządzenia w recovery zawsze kończą się uruchomieniem domyślnego recowery. Patrzyłem już na różne poradniki i próbowałem różnych kombinacji klawiszy ale nadal "Za Chiny Ludowe" nie mogę uruchomić TWRP, które najpewniej jest niezbędne do instalacji nowego systemu. Może ktoś zna się na tym i mi pomoże? Bardzo mi zależy aby na urządzeniu działało wifi i jakaś w miarę nowa przeglądarka internetowa.

PS. Obecnie tablet ma Androida 4 "Jelly Beam".

Edit: Obecnie na tablecie nie da się korzystaćz przeglądarki internetowej. Działa tylko google, próba wczytania jakiejkolwiek innej strony powoduje wyświetlenie komunikatu "Brak możliwości nawiązania bezpiecznego połączenia".

Edytowane przez Pecet256

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza sprawa to jest taka, że każde uruchomienie systemu przywraca domyślne recovery więc upewnij się, że w odinie odznaczasz opcję auto-reboot.

Po wgraniu recovery odinem odpinasz kabel i poprzez odpowiednią kombinację klawiszy masz jedną próbę na uruchomienie recovery. Po jego uruchomieniu dopiero podłączasz ponownie USB, kopiujesz zipa i dopiero wgrywasz LOS.

Edytowane przez zakk87
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są 2 kombinację klawiszy - 1 na tecovery i 2 na "download mode" czy jakoś tak.

Czyli mam wysłać TRWP-a odinem, odpiąć kabel, włączyć recovery i zainstalować OS z kart pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, nie możesz dopuścić do restartu urządzenia bo system podczas uruchomienia podmienia recovery na fabryczne. Po wgraniu recovery odepnij kabel i wciśnij 2 czy tam 3 przyciski odpowiedzialne za recovery i czekaj na restart do recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi