Skocz do zawartości
testosteronenjoyer

Czy zintegrowana grafika będzie mi potrzebna do streamowania ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników. Zamierzam złożyć komputer do streamowania gier. I zastanawiam się nad procesorem Intel Core i9-14900KF a Intel Core i9-14900K. Głównym moim zajęciem będzie streamowanie gier na twitchu w programie obs ale też w przyszłości możliwe , że będę montował filmy. Grafikę którą tymczasowo wybrałem to "Gigabyte GeForce RTX 4080 Gaming 16GB OC DLSS 3" a płyta główna nad którą się zastanawiałem to "ASUS ROG STRIX Z790-F GAMING WIFI II". W dodatku będę chciał kupić monitor 360 hz więc też przyjmę wasze propozycje. Czy potrzebuję zintegrowanej grafiki do streamowania na obs i ewentualnie w przyszłości montowania filmów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do samego streamu integra nie ma sensu kiedy masz w zestawie 4080. 

Do wideo - moim zdaniem tak, warto dobrać CPU z iGPU i to nawet zdecydowanie o ile będą to programy, które wspierają akcelerację Intela QuickSync

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.11.2023 o 19:43, Caps napisał:

Do samego streamu integra nie ma sensu kiedy masz w zestawie 4080. 

Do wideo - moim zdaniem tak, warto dobrać CPU z iGPU i to nawet zdecydowanie o ile będą to programy, które wspierają akcelerację Intela QuickSync

Teraz już sam nie wiem co złożyć... - każdy doradza coś innego a chciałbym coś czego będę pewny w 100 procentach. Może doradzisz z podzespołami do streamowania nowych gierek w dobrej jakości na dobrych ustawieniach myślę , że budżet to gdzieś około 20 tysięcy. Poprzedni komputer lubił wywalać blue screeny itp więc chciałbym coś mocnego i bezpiecznego. Raczej w podkręcanie podzespołów się nie bawię.

Edytowane przez testosteronenjoyer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie stream z gier puszcza się po GPU - bardzo dobra jakość, minimalna, praktycznie zerowa degradacja wydajności. Na RTX 4000 masz NVENC AV1 i OBS też ma opcję AV1 więc tutaj temat zamknięty. 

W jakiej rozdzielczości będziesz grać? Wyżej masz top gdzie możesz tam dać 4090. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi