Skocz do zawartości
superfly86

Obudowa ok 500zł I5-14600, filtr od frontu, rgb

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Co polecacie z obudów. Zalezy mi na dobrym chlodzeniu, obudowe dosyć wyciszoną. Może mieć podświetlenie z przodu, nie koniecznie musi mieć z boku szkło.

Chciałbym mieć filtr zdejmowany od frontu i u góry na magnesy.

W obecnym kompie mam SILENTIUMPC ARMIS AR6X TG RGB, i szukam czegoś fajnie wykonanego gdzie można przystępnie ułożyć okablowanie, zainstalować dobre chłodzenie bez znaczenia czy wyższe tradycyjne czy AIO 240 lub 360.

Zastanawiam się nad Pure Base 500 FX, jakieś endorfy np. Air (ale tutaj brak filtra mnie nieco odrzuca), może coś z MSI? 

Co jest teraz na topie dosyć ładne, praktyczne i skuteczne w swoim zadaniu i dobrze wykonane.

Ma być to solidna obudowa na lata, dobrze byłoby gdyby posiadala złącze USB-C na froncie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, 

Podrzucam Ci fajną propozycje w formie Genesis IRID 505F- https://pl.genesis-zone.com/produkt/irid-505f

Obudowa jest na maxa przewiewna(5 wentyli), posiada zdejmowany filtr na magnesach u góry oraz bez magnesów na dole(pod zasilaczem). Filtr na froncie co prawda jest na stałe, ale bardzo dobrze pełni swoją funkcję plus możesz zdjąć cały front do czyszczenia. Miejsca na przewody jest sporo w przestrzeni serwisowej, AIO 240 wejdzie na górę(nawet ALF2) oraz 360mm na front(również ALF2). Nie mógłbym nie napisać o tym, że jest praktyczna, cicha, a zarazem skuteczna oraz dobrze wykonana. Niestety nie dam rady napisać wszystkich plusów, ale raczej spełnia twoje oczekiwania względem następcy.

Najlepiej zerknij na stronę producenta po więcej info i zdjęcia oraz poczytaj sobie opinie. Według mnie obudowa naprawdę warta uwagi, szczególnie w tej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym budżecie rozważałbym też Phanteks NV5 głównie z uwagi na w sumie dość nietypowy wygląd, ale fajne opcje aranżacji wnętrza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.11.2023 o 22:35, Marcinnnnn napisał:

Cześć, 

Podrzucam Ci fajną propozycje w formie Genesis IRID 505F- https://pl.genesis-zone.com/produkt/irid-505f

Obudowa jest na maxa przewiewna(5 wentyli), posiada zdejmowany filtr na magnesach u góry oraz bez magnesów na dole(pod zasilaczem). Filtr na froncie co prawda jest na stałe, ale bardzo dobrze pełni swoją funkcję plus możesz zdjąć cały front do czyszczenia. Miejsca na przewody jest sporo w przestrzeni serwisowej, AIO 240 wejdzie na górę(nawet ALF2) oraz 360mm na front(również ALF2). Nie mógłbym nie napisać o tym, że jest praktyczna, cicha, a zarazem skuteczna oraz dobrze wykonana. Niestety nie dam rady napisać wszystkich plusów, ale raczej spełnia twoje oczekiwania względem następcy.

Najlepiej zerknij na stronę producenta po więcej info i zdjęcia oraz poczytaj sobie opinie. Według mnie obudowa naprawdę warta uwagi, szczególnie w tej cenie. 

ciekawa, ale niezbyt efektowna. Chciałbym też usb-c od frontu jeśli możliwe.

Co sądzicie o obudoach MSI ? Całkiem fajnie się prezentują i ciekawie pod względem specyfikacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi