Skocz do zawartości
tihomax

Rx 6700xt czy warto ten model

Rekomendowane odpowiedzi

za 1900 mozna kupic konsole ps5 lub xbox x,amerykanie przesadzili z cenami kart graficznych

• Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dużo ludzi ma wstręt do pada, dużo ludzi ma wstręt do 30 fps, dużo ludzi ma wstręt do czegoś innego, jak ktoś pyta o kartę graficzną, a ktoś wyskakuje z konsolą... to tylko taka odpowiedź się nasuwa...

Autorze Ja kupiłem challengera ale 7800xt i niby budżetówka, ale po UV, jest chłodna hotspot ok 64 stopni, rdzeń ok. 54, rpm na poziomie 1100 obrotów, więc raczej nie słyszalna, ale czym mi zaimponowali to wyłącznikiem ledów, choć karta delikatnie świeci, ale taki przełącznik to dla mnie jak złoto :) 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja potrzebuje karty tam na 2 lata, do czasu aż nvidia wypuści coś nowego. Będę grał póki co w FHD. Z nowa kartą kupie monitor do większych rozdzielczości dopiero. 

8 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Dużo ludzi ma wstręt do pada, dużo ludzi ma wstręt do 30 fps, dużo ludzi ma wstręt do czegoś innego, jak ktoś pyta o kartę graficzną, a ktoś wyskakuje z konsolą... to tylko taka odpowiedź się nasuwa...

to samo miałem napisać.

rx 7800 xt to 1000 zł więcej więc odpada. Po prostu z 2 lata mam spłat to oszczędzam gdzie się da. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To bierz tego powercolora 6700, bo nic lepszego w tym budżecie nie znajdziesz. Co do cewek i głośności, jak kompa trzymasz na biurku koło monitora to może być różnie, mój stoi ze 2,5m ode mnie, więc czy piszczą to mam to gdzieś :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie właśnie te cewki i temperatury martwią temu się zastanawiałem który rx 6700 xt wybrać. Tam 100 w ta czy tamtą to nie problem ale wolałbym uniknąć problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cewki to loteria, kultura pracy już nie, ale to byś musiał poczekać aż się inni użytkownicy wypowiedzą :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mialem tego powercolora, jak ustawisz krzywa obrotu w adrenalince to go slyszec nie będziesz, a hotspot nie przekraczal 80 st, cewek nigdy nie slyszalem bo grałem na lock 60 albo 120, w zaleznosci od gry (strzelanki multi gram na 120 fps)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co lepiej kupić rx7600 za tysiąc zł plus gra avatar czy rx6700xt za 1450zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak celujesz w 1080p to moze i 7600 wystarczy, do 1440p za słaba, dodatkowo tylko 8gb vram, wiec tak czy siak bedziesz musiał ciąć detale nawet zeby te 60 fps było 

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jasne, jak będziesz cial detale to i ci rx 6600 wystarczy, gram w 1440p i mialem 6700xt, który się dławił w tej rozdzialce w takich grach jak hogwart legacy, remnant 2, a plague tale requiem nie wspominajac o alan wake 2.

7600 jest slabsza karta, wiec wnioski sam sobie wyciagnij

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak już ktoś daje testy  z youtuba to wiem że trzeba od razu dodać do ignorowanych .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 29.11.2023 o 20:03, tihomax napisał:

Mnie właśnie te cewki i temperatury martwią temu się zastanawiałem który rx 6700 xt wybrać. Tam 100 w ta czy tamtą to nie problem ale wolałbym uniknąć problemów.

Tak jak pisano wcześniej - cewki to loteria ale nawet jak ci się trafi bardzo grająca to UV pomaga je uciszyć a za razem poprawić temperatury, nawet nie musisz grzebać przy napięciu, ściągasz 100-200mhz z rdzenia i już masz znacznie mniejszy pobór prądu na amd i słabsze wersje od razu sobie lepiej radzą co do kultury pracy/temperatur.

9 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Jak już ktoś daje testy  z youtuba to wiem że trzeba od razu dodać do ignorowanych .

Większość tak ale są kanały które da się oglądać i coś wywnioskować np Hardware unboxed czy polski Lipton :] 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.11.2023 o 19:49, tihomax napisał:

Kupiłem Fightera to dam znać czy było warto.

No i poszedł zwrot. Chyba dostałem jakiś felerny, bo wył strasznie i jakby jedno śmigło bardziej buczało. Nawet jak je samo kręciłem to było lekkie szuranie słychać. Nie masz szczęścia do wentylatorów bo obudowe też reklamowałem z tego powodu. Fighter faktycznie pudełko i sposób pakoawania woła o pomstę do nieba. Będę wybierał coś innego. Ale 6700 xt nadal biore pod uwagę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi