Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam problem w ktorym komputer wywala black screena a obroty wentylatorow karty graficznej znacznie przyspieszaja, dzieje sie to doslownie randomowo i zawsze przegladania internetu a nigdy podczas grania. Odkad jestem wlascicielem rtx 4070 ti gigabyte gaming oc wraz z ryzenem 7 5800x3d ten problem wystapil jakos 2 razy, w przeciagu poltora miesiaca odkad zlozylem kompa. Pierwszy blackscreen pojawil sie ponad 2 tygodnie po zlozeniu komputera pamietam ze w tamtym momencie bardzo lekko  "uderzylem" w biurko na zasadzie ręki puszczonej  bezwładnie z malej wysokosci na blat i w czas tego  incydentu pierwszy raz wywalilo black screena a obroty karty na wskoczyly 100% i z tego co pamiętam w tle normalnie lecial mi stream z twitch.tv ale nie moglem nic zrobic musialem resetowac kompa. Wtedy zauwazylem ze przejsciowka od karty graficznej byla leciutko wypieta wiec wpialem ja dokladnie  i nie bylo problemu az do dzisiaj. Wczoraj wywalilo  bluescreena po raz 2  ale ten byl inny od poprzedniego  wentylatory tym razem nie przyspieszyly na 100% ale byly znacznie bardziej slyszalne, rowniez wywalilo dzwiek ze streama a ledy z klawiatury i myszki zgasly.Wtedy wylaczylem i wlaczylem zasilacz, wiadomo komputer sie uruchomil z glosno pracujacymi wentylatorami karty graficznej i black screenem, wylaczylem zasilanie wyjalem jedna z kosci ram i odpalilem ponownie no i poki co wszystko smiga. Licze na was panowie pomozcie mi z tym :( 

PS: Przedtem mialem eagla 4070 ti rev 2.0 i zasilacz 650 w od spc i nie bylo takich problemow, ale zmienilem karte i zasilacz na aorusa 850 W gold+ od gigabyte , i wtedy wszystko sie zaczelo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem identyczny problem black screen i obroty GPU max. Przyczyną okazał się wadliwy przewód zasilający do karty graf. Zauważyłem to ja otworzyłem budę, lekkie dotknięcie przewodu i cyk black screen. Po zmianie kabla wszystko śmiga. Więc sprawdz przewód lub połączenie wtyczki z kartą. Dodam że też po puknięciu w biurko miałem takie same objawy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli przedluzka ktora jest dolaczana do karty graficzna powoduje takie problemy?? powiem ci ze az ciezko mi w to uwierzyc bo ani z niej nie smierdzi ani nie jest przypalona. Poczekam jeszcze na inne opinie i najwyzej zamowie nowa przejsciowke.

Edytowane przez shooy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z ciekawości spróbuj delikatnie poruszać przewodem w czasie pracy kompa, jeżeli wystąpi problem masz odpowiedź. U mnie wystarczyło dosłownie otwarcie budy, bo przewód delikatnie dotykał szkła drzwiczek. Dzięki temu się skapowałem.

Teraz doczytałem że ten pierwszy raz był zdiagnozowany (luźna wtyczka) , druga zwiecha o może być już coś innego. Dla spokojności posprawdzalbym wszystkie wtyczki czy są dobrze powpinane i czekaj na inne propozycje 🤞

Edytowane przez Skitter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź czy masz dobrze podpięty ten adapter, czy równo siedzi w gnieździe, rozłącz i sprawdź czy nie ma w adapterze czy też w złączce jakiegoś syfu. Sprawdź w ogóle wszystkie połączenia zasilania, ATX, CPU itp. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej adapter przeczyszczony ale jeszcze nie probowalem go poruszac w trakcie pracy kompa, czekam jeszcze na jakies propozycje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega podsunął Ci możliwe rozwiązanie, gdyż zmagał się z podobnymi objawami, a Ty zamiast to sprawdzić czekasz na inne pomysły? 🤓

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobilem to juz i to nie wina przejsciowki czy kabli pci-e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi