Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Beyerdynamic DT880 600Ohm

Czy warto kupić? Mam DT990 Pro 250 Ohm, czy te 880 grają zauważalnie inaczej? Do jakich słuchawek można by je porównac? Używałbym je do wszystkiego, tak jak obecnyhc 990, że względu na mega wygodną konstrukcje, typową dla słuchawek BD.

Jedna ze słuchawek moich 990 zaczyna mieć jakieś anomalie na niskim basie i chętnie bym kupił jakieś kolejne słuchawki ze stajni BD.

Ktoś może je ma wraz z jakimś innym modelem BD? Wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tez szukam sluchawek na kablu, ale cos ciezko mi znalezc w necie jakies sensowne zestawienia w danych cenach i nic nie moge wybrac

Edytowane przez Targaryen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem, zobacze, w sumie bez sensu się pytać o takie cos. Szczególnie tu, gdzie mało kto już pisze.

37 minut temu, Targaryen napisał:

Tez szukam sluchawek na kablu, ale cos ciezko mi znalezc w necie jakies sensowne zestawienia w danych cenach i nic nie moge wybrac

Targaryen, dobór słuchawek to kwestia różnych preferencji i zależności. Ze swojej strony, polecam Beyerdynamic DT990 Pro. Mega wygodne, uniwersalne słuchawki. Do wszystkiego. Mam pięć dobrych słuchawek nausznych i 80% czasu używam właśnie tych BD. Dodam, że testowałem tez wiele innych do 1kzł

Do czego je potrzebujesz i co je ma napędzać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Asus Xonar AE a słuchawki do filmow, gier, muzyki, youtuba czyli do szystkiego co na pc :) Obecnie mam od x lat Superlux HD 681 I dla mnie do muzyki sa super fajny bass itp. Ale sa zmasakrowane po tych ~7+ latach i chce kupic cos lepszego na kolejne 7 lat 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie miałem tej karty, ale wygląda na przyzwoitą. Za to miałem kiedyś te HD 681 - z 10 lat temu? Rozwaliły się same po pół roku. Jakość wykonania tragedia. Dźwiękowo średnie. Zawsze je później odradzałem.  Polecam te DT 990 Pro. Będziesz na 100% zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DT880 600ohm grają zimno i detalicznie, na pewno nie tak muzykalnie jak 990pro.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ocenię organoleptycznie, bo już jadą do mnie. Zastanawiam się tylko, czy karta muzyczna je napędzi. Chyba trzeba będzie odkurzyć leżący na półce prawie od chwili zakupu Topping DX3 Pro. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mysle nad 

AKG K 271 Mk Ii
DT770 PRO 80Ohm
AKG K612PRO

Dobrze zeby byl mocny bass 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W kwestii słuchawek zamkniętych Ci nie doradzę, bo zdecydowanie wolę konstrukcję otwarte i takie słuchawki kupuje. Lubię ambient i elektroniczną i tu zamknięte imo się totalnie nie sprawdzają.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Targaryen napisał:

Mysle nad 

AKG K 271 Mk Ii
DT770 PRO 80Ohm
AKG K612PRO

Jako użytkownik DT770 80Ohm: to są słuchawki stricte studyjne moim zdaniem, grają to co stworzył autor utworu - bez ubarwiania w żadną stronę. Będą łupać jak puścisz Energy 2000 na max tylko pamiętaj by mieć odpowiedni zapas mocy na potencjometrze. Jednocześnie dobrze oddają głębię fortepianu jeśli ktoś lubi Bacha, zaś szeroka scena tworzy idealny efekt do arii czy oper. Dużo zależy też od źródła czyli karty dźwiękowej, bo one potrafią mocno wpływać na barwę (przykładowo soundblastery zazwyczaj podbijają dolne częstotliwości). Co do wykonania i wygody są bardzo dobre i wiele osób je poleca, ja również.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Sidr napisał:

Kupiłem, zobacze, w sumie bez sensu się pytać o takie cos. Szczególnie tu, gdzie mało kto już pisze.

No bo co tu napisać w ciemno o słuchawkach? Dźwięk to kwestia subiektywna, co zresztą sam napisałeś post dalej. Jednym zagra fajnie Beyer, a innym Sennheiser. Nigdy bym słuchawek w ciemno nie kupił. Żadnych. 600Ohm to IMO utrudnianie sobie życia, bo słabe źródła polegną. Zwłaszcza w połączeniu z ich nieimponującą czułością.

9 godzin temu, Targaryen napisał:

Asus Xonar AE

Wg strony producenta: Headphone output power: 2Vrms. To jest bardzo mało. Za mało dla tytułowych DT800 600Ohm.

Edytowane przez Karister
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyżej, miałem w swoim PC xonara AE karta świetna, czysty dźwięk, mnóstwo funkcji fajne brzmienie w gierkach i muzyce  jednak słuchawek 600ohm to ona nie napędzi w pełni niestety :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co widzę karta powinna dać radę : http://www.tempotec.com.cn/en/2-Product/Serenade/SerenadePCIE/index.htm

Bez problemu radzi sobie z planarami Hifimana 400SE, których nie pociagneły żadne moje telefony i penDACi. :)

Nigdy nie miałem jeszcze słuchawek o tak wysokiej impedancji. Rozumiem, że korzyści w postaci mniejszej ilości szumów i zakłóceń, to tylko w odsłuchu plików o wysokiej jakości będą słyszalne? W teorii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, Targaryen napisał:

Mysle nad 

AKG K 271 Mk Ii
DT770 PRO 80Ohm
AKG K612PRO

Mialem na uszach i w tym budzecie cenowym sluchawki sztos, mialem tez DT990 Pro 250Ohm otwarte w tym budzecie petarda. Osobiscie do zamnkietych sluchawek nigdy nie wroce ale np kolega kupil otwarte i tego samego dnia zwrocil i wzial zamkniete. trzeba samemu przetestowac.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od 7 lat mam te pólotwarte i mi odpowiadaja, nie wiem jak z otwartymi by bylo i z zamknietymi 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Sidr napisał:

Na stronie nie widzę parametrów, a wg internetów też ma raptem 2V RMS.

6 godzin temu, Sidr napisał:

Nigdy nie miałem jeszcze słuchawek o tak wysokiej impedancji. Rozumiem, że korzyści w postaci mniejszej ilości szumów i zakłóceń, to tylko w odsłuchu plików o wysokiej jakości będą słyszalne? W teorii.

Jak dla mnie dzisiaj to jest tylko utrudnianie sobie życia. Audio zmieniło się przez ostatnie trzydzieści lat i klasa D może mieć dużo mocy przy niesłyszalnych szumach. Za mniej niż tysiaka można kupić nowy DAC słuchawkowy z mocą, która napędzi niemal wszystko. Przy okazji będzie połączony po optyku, więc od razu odpada problem ewentualnego siania zasilacza PC po sekcji audio. Drugi plus wysokiej impedancji słuchawek, to utrzymanie dobrego współczynnika tłumienia, gdy mamy badziewny DAC z wysoką impedancją wyjściową, ale tutaj znowu - za tysiaka da się kupić taki, co nie ma tego problemu. Jak słuchawki mają nieliniową impedancję (a często mają), to niska impedancja słuchawek plus wysoka impedancja wyjściowa DAC spowoduje podbicie o kilka dB niektórych części pasma. Zazwyczaj będzie to bas i zacznie dudnić. Zaletą słuchawek planarnych jest to, że często mają liniową impedancję i nie ma takich kwiatków przy parowaniu ich DAC o wysokiej impedancji wyjściowej.

Edytowane przez Karister
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Sidr napisał:

Z tego co widzę karta powinna dać radę : http://www.tempotec.com.cn/en/2-Product/Serenade/SerenadePCIE/index.htm

Bez problemu radzi sobie z planarami Hifimana 400SE, których nie pociagneły żadne moje telefony i penDACi. :)

i co wziąłeś te bayery, bo sam chciałem brać z amazona w promo ale stwierdziłem, że poczekam może jeszcze wskoczą 990 poniżej 500 i nie wiem czy dobrze zrobiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, Targaryen napisał:

Od 7 lat mam te pólotwarte i mi odpowiadaja, nie wiem jak z otwartymi by bylo i z zamknietymi 

Z mojego doświadczenia zmiana między otwartymi a pół-otwartymi jakaś dramatyczna nie jest i przeskakiwałem z jednych na drugie dość swobodnie. Natomiast do zamkniętych już się przyzwyczaić nie mogłem.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.12.2023 o 19:39, Karister napisał:

Na stronie nie widzę parametrów, a wg internetów też ma raptem 2V RMS.

Jak dla mnie dzisiaj to jest tylko utrudnianie sobie życia. Audio zmieniło się przez ostatnie trzydzieści lat i klasa D może mieć dużo mocy przy niesłyszalnych szumach. Za mniej niż tysiaka można kupić nowy DAC słuchawkowy z mocą, która napędzi niemal wszystko. Przy okazji będzie połączony po optyku, więc od razu odpada problem ewentualnego siania zasilacza PC po sekcji audio. Drugi plus wysokiej impedancji słuchawek, to utrzymanie dobrego współczynnika tłumienia, gdy mamy badziewny DAC z wysoką impedancją wyjściową, ale tutaj znowu - za tysiaka da się kupić taki, co nie ma tego problemu. Jak słuchawki mają nieliniową impedancję (a często mają), to niska impedancja słuchawek plus wysoka impedancja wyjściowa DAC spowoduje podbicie o kilka dB niektórych części pasma. Zazwyczaj będzie to bas i zacznie dudnić. Zaletą słuchawek planarnych jest to, że często mają liniową impedancję i nie ma takich kwiatków przy parowaniu ich DAC o wysokiej impedancji wyjściowej.

Zgodzę się, że słuchawki z wysoką impedancją, to trochę fanaberia, ponieważ sam od nie pamiętam kiedy, nie zatknąłem się w swoim sprzęcie audio z szumami, czy innymi zakłóceniami. Podoba mi się jednak pomysł sprawdzenia i porównania tego samemu.

12 godzin temu, Art385 napisał:

i co wziąłeś te bayery, bo sam chciałem brać z amazona w promo ale stwierdziłem, że poczekam może jeszcze wskoczą 990 poniżej 500 i nie wiem czy dobrze zrobiłem. 

Tak, kupiłem. Jeszcze nie dojechały. Jestem ciekaw jak będą się miały do 990 Pro, które są moimi głównymi słuchawkami, jak wcześniej pisałem, ale zaczynają coś szwankować.

W sumie.., dobra, może ktoś rzuci światło na problem z nimi. Dość zjawiskowy. Rzęzi mi w nich lewa słuchawka, przy bardzo niskim basie, ale nie zawsze. Do tego jest to bardzo słabo słyszalne. Taki artefakt przy basie. Przez kilka miesięcy grają dobrze i zapominam, że z nimi coś jest nie tak, a potem ni z tego, ni z owego problem wraca. Jakby pory roku na nie wpływały. :) W ostatnich miesiącach gwarancji postanowiłem je wysłać na serwis, ale wtedy problem zniknął i działałay bez zarzutu. Potem znowu to samo, i tak co jakiś czas. Jakieś pomysły? Teraz na przykład nie ma z nimi problemu.

4 godziny temu, Send1N napisał:

wedlug specs serenada :E tak ale wyżej wspomniany AE jest do 250ohm.

Jestem ciekaw, czy złapią lepszą synergie z Serenade, czy z Toppingiem.  DT990 zdecydowanie wole w połączeniu Serenade niż Z Toppingiem.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Sidr napisał:

Podoba mi się jednak pomysł sprawdzenia i porównania tego samemu.

Ano, to jest zawsze dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Sidr napisał:

W sumie.., dobra, może ktoś rzuci światło na problem z nimi. Dość zjawiskowy. Rzęzi mi w nich lewa słuchawka, przy bardzo niskim basie, ale nie zawsze. Do tego jest to bardzo słabo słyszalne. Taki artefakt przy basie. Przez kilka miesięcy grają dobrze i zapominam, że z nimi coś jest nie tak, a potem ni z tego, ni z owego problem wraca. Jakby pory roku na nie wpływały. :) W ostatnich miesiącach gwarancji postanowiłem je wysłać na serwis, ale wtedy problem zniknął i działałay bez zarzutu. Potem znowu to samo, i tak co jakiś czas. Jakieś pomysły? Teraz na przykład nie ma z nimi problemu.

paproch albo jakich syf pod membraną albo na membranie?

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Sidr napisał:

Najczęściej to włos na membranie powoduje takie artefakty, a jak się inaczej ułoży, to wtedy ich nie ma.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Sidr napisał:

Jestem ciekaw, czy złapią lepszą synergie z Serenade, czy z Toppingiem.  DT990 zdecydowanie wole w połączeniu Serenade niż Z Treningiem.

Jak podobają Ci się 990, to 880 na pewno lepiej Ci zabrzmią na cieplejszym z tych źródeł. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi