Skocz do zawartości
Kunak_xD

gtx 1660 ti poniżej oczekiwań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio w moim komputerze padła stara karta gtx 980 i postanowiłem zakupić nową (gtx 1660ti)

dzisiaj zamontowałem nową kartę i w grach jest dużo mniej klatek niż na starej karcie gtx980, próbowałem już włączyć w panelu nvidia ustawić pobór mocy na maksymalna wydajnosc i wylaczylem w biosie integre, lekko sie polepszylo jednak nadal mniej niż na starej karcie więc postanowiłem zrobic reinstall sterownikow z DDU i jest znowu punkt wyjściowy, spotkał się może ktoś z takim przypadkiem? W fortnite mam częste spadki do 20fps, na starej karcie nie miało to miejsca

procesor i7-3770k

płyta: Asrock z77 extreme4

16gb ram ddr3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest nawet wydajniejsza niż 980ti, a nie tylko od 980.

Jak format nie pomoże to zobacz jak pracuje. Może z jakiegoś powodu idzie na PCI-E 4x czy 1x zamiast 16x, albo coś.
A może po prostu karta walnięta, przegrzewa jej się coś itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sprawdzałem w afterburnerze i gpu ma zuzycie w grze kolo 30-40% i temp. ok 60 stopni a procesor zużycie dochodzi do 100% a temperatura koło 100 może to w cpu problem? jutro wymienie paste

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no jak procek dobija do 100% a gpu sie nudzi to wiadomo co jest :E te pamięci działają chociaż w dualu czy 1x16?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie proc będzie blokować, sam pamiętam jak miałem Xeona który był odpowiednikiem intela 3770, bo wpierw miałem 3570k, to RX 570 miewał problemy, i wprawdzie Xeon trochu pomógł, ale nadal była lipa, zmiana na Ryzena 3600 to była inna liga, poprawa, miewałem gry gdzie czy 1080p czy 1440p bywał podobny fps na RX 570, dopiero na Ryzenie była różnica, więc tym bardziej z gtx 1660ti, którego też miałem z Ryzenem 3600, kupiony po rx 570.

Według mnie proc blokuje, nie wiadomo jakie ramy, czy jedna kość, czy 1333mhz czy szybsze, jak z pcie w jakim trybie bangla, ale jak proc ma 100% tak jak było w moim przypadku przy RX 570, to raczej wina procka, plus jeszcze ta temperatura.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na userbenchmark karta ma 76% wiec chyba tyle ile powinna, ram 2x8 1600

pcie x16 działa, ale czy to możliwe ze bottleneck jest taki ze to chodzi gorzej niż z 980?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, to nie jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1660ti jest na poziomie mniej więcej 980Ti więc karta znacznie szybsza od poprzedniej ale nie powinna byc az tak ograniczana jak wyżej kolega wspomnial.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś raczej Ci działa w tle moim zdaniem.

A może chodzi o funkcje oszczędzania energii gdzieś. 

Odpal grę w okienku i zobacz co się dzieje, jaki proces zjada CPU.
Może jakiś wirus czy coś.

Może RAM wsadzony w np. slot 1 i 3, przez co nie działałby DC?

A może pomiędzy kartami była jakaś aktualizacja? Do starych proców poprawki na dziury w zabezpieczeniach potrafią naprawdę kolosalnie skosić wydajność.

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam od siebie. Niedługo zmieniam sprzęt ale póki co siedzę na "dziadku"  xeon też odpowiednik 3770, 16 gb ram 1600 w dualu i rx 480 8gb msi gaming x. Wszystko poza rx i dyskami ssd ma już ponad 10 lat. I gram w nowe tytuły (wiadomo poza takimi typu cyberpunk, hogwards legacy, alan wake, itp). Gram z vsync zwykle w 60 klatkach z małymi czasem spadkami, w ustawieniach często wysokich. Wiadomo procek  jak i karta wielkich fps'ów  nie generują ale jedyna gra gdzie procesor byłby obciążony >25-40% to nawet nie gra  a test graficzny w grze Shadow of the tomb raider, dokładnie 3 test w tym teście, tam osiąga 95%. W grach karta zwykle chodzi na 98-100% i jest całkiem w porządku. Więc też najpierw sprawdziłbym czy coś w tle go tak nie obciąża.

Edytowane przez Paacz81
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi